Hundist ja Kaurist

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas H:Owl »

Lugupeetud renemr
Sa nagu püüaks mind ümber veenda minu oma argumentidega? Küsin siis veelkord - millistele andmetele ja analüüsile toetudes peaksid need numbrid erinevad olema?
Teki sikutamine sõraliste osas on teatud määrani võimalik ja lubatav nende märksa madalama ohustatuse ja sellest tuleneva kaitsestaatuse tõttu. Siin ongi suurem võimalus kompromissiks teadmiste ja tahtmiste vahel.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas rajaleidja »

H:Owl kirjutas:... kui hunt jookseb ööga läbi 4-5 jahipiirkonna, siis ollakse solvunud, kui KAUR teda 5 hundina ei loenda.

Ei, selle peale ei ole. Hoopis saab JAHISe programmis märgitud, kust poolt tuli ja kuhu suundus, lootuses, et naaberjahimehed ka märgivad ja saab hundi teekonna kokku joonistada.
Küll aga solvub selle peale, kui näed kaks aastat järjest ühes samas kohas hundikutsikaid ringi jooksmas ja härra keeldub seda uskumast. Öeldakse "Ei saa olla". Ja nii ongi. Kirja lähevad pesakonnad, keda tahetakse kirja panna. Nii palju, et arvukus püsiks statistikas optimaalne. Kui mina nad kirja panen oma vaatlustes, siis öeldakse, et see on jama ja väljamõeldis. Just täpselt nii on mulle korduvalt telefoni teel öeldud. Värske lumega lähevad hundid üle tee. Teed kõne ja palud, et mine vaata ise üle. Ei minda. Panen mina nad kirja ja see on väljamõeldis. Teed jahipiirkonnas hundiloenduse. Loed värske lumega 11 hunti. Märgid kohad ära ja annad teada, kus teedel jäljed on, et mine ja vaata ise üle, kas meie lugemine on õige. Ei lähe. Panen mina nad vaatlusesse kirja ja see on väljamõeldis. Sellised suhtumised solvavad ja ei innusta enam väga koostööle
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas aivar00 »

Kui rääkida "riigi toimimisest" siis meenutage kasvõi paari aasta tagust "Relvaseaduse" täiendamise eelnõu, millise oli kabinetivaikuses eriti usinalt eurodirektiive täita sooviv politseiametnik enda pastakast välja imenud. Ise veel väidetavalt "relvaspetsialist" aga ei teinud isegi sellisel asjal vahet, et 22 LR kasutatakse treeningul odava moona tõttu ja täiskaliibrilist võistlustel... Säherdusi näited on palju. Säherdustest näidetest tulenevalt järeldan mina oma külamehe mõistusega, et Kauris toimivad asjad samuti... mida kahjuks süvendavad ka teadaolevad numbrid erinevate "küttimissoovituste" osas.
Siiani ei ole kahjuks trehvanud nn. läbipaistvat ning kõigile arusaadavat juhtimist ja seadusloomet.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas kakuke »

H:Owl kirjutas:Huvitav oleks teada, kas kakukese ja renemri toodud väited "kummitempli" ja "halli kardinali" teemal on isiklikust vahetust kogemusest lähtuvad teadmised või teatud kinnisidee toetuseks loodud konstruktsioonid? ...

Kas ma tõesti pean hakkama kauri ettepanekuid ja keskkonnaameti käskkirju siia kopeerima?
Kui ühes postituses ütled, et limiiti ei määra kaur ja teises postituses küsid, et millest muust lähtuvalt seda tegema peaks, siis kas ise ei märka siin vastuolu?
Ma ei ütle, et jahimeeste välja öelnud on ainuõige ja ilmeksimatu, aga arvan, et täpselt sama käib ka kauri kohta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas aadu kadakas »

Sõbraga oli arutelu ja tõusetus küsimus: kui suur peab olema vahemaa nn karja ja üksiku hundi vahel, et tekiks ühene arusaam üksikust hundist? Utreerisime edasi, et kuidas inspektsioon seda vahemaad fikseerib ja milliste trahvilaudadega karistuse vormistab? Justnimelt inspektsioon, sest KAUR ju siin ei osale:) Ja viimaks tekkis mul see paralleel kiiruseületaja karistusest, kus karistuse saab kanda rahunemisseisakuga. Näiteks lastakse üksik hunt 200 m liiga lähedalt karjale ja selle eest on trahv... noh näiteks aadu peab kolmeks ööpäevaks metsa jääma, kui ei taha rahhi välja köhida :D
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas Tormis »

Huvitav, kui palju tapab hunte looduses kärntõbi?
http://www.pealinn.ee/tagid/loodus/eksp ... ne-n215510
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas klem »

aadu kadakas kirjutas:Sõbraga oli arutelu ja tõusetus küsimus: kui suur peab olema vahemaa nn karja ja üksiku hundi vahel, et tekiks ühene arusaam üksikust hundist? Utreerisime edasi, et kuidas inspektsioon seda vahemaad fikseerib ja milliste trahvilaudadega karistuse vormistab?


Ma tahaks näha, kuidas ametnikud kujutavad ette kohtus selle jutu kaitsmist. No ei kujuta ette. Reaalselt oleks see võimalik ainult siis, kui nad nt markeerimisvärviga need üksikud hundid ära värvivad vms.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas kakuke »

Seda enam, et hundikari ei pruugi kogu aeg olla ühe ja sama koosseisuga ning käivad kokku ja lahku.
Minu jaoks on suurem küsimus see, et kuidas vältida kaelustatud huntide küttimist? Kas tõesti hakatakse operatiivselt nende paiknemise kohta infot jagama? Äge oleks küll, kui näiteks reaalajas hakkaks see info jahises jooksma. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas rixa »

kakuke kirjutas:Seda enam, et hundikari ei pruugi kogu aeg olla ühe ja sama koosseisuga ning käivad kokku ja lahku.
Minu jaoks on suurem küsimus see, et kuidas vältida kaelustatud huntide küttimist? Kas tõesti hakatakse operatiivselt nende paiknemise kohta infot jagama? Äge oleks küll, kui näiteks reaalajas hakkaks see info jahises jooksma. :M


Kukkusid või? :D Keegi ei hakka kunagi midagi jagama, oma asi, kuidas aru saad. Lisaks mul käib kaameras näiteks kaelusega hunt, mida kindlasti olemas pole. Võimalik siis, et keegi kaelustab veel neid hunte meil :D
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas Walter »

kakuke kirjutas:Minu jaoks on suurem küsimus see, et kuidas vältida kaelustatud huntide küttimist? Kas tõesti hakatakse operatiivselt nende paiknemise kohta infot jagama? Äge oleks küll, kui näiteks reaalajas hakkaks see info jahises jooksma. :M

Huntide sundkiibistamine nagu kassid ja koerad. :)
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas rixa »

Pigem saab see olema nii, et lastakse kaelusega hunt - trahv, lastakse kaelusega karjaga samast metsast - trahv. Ametnikul on sügavalt ükskõik, et sa pärast kohtus lõpuks õiguse saad.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kakuke kirjutas:
H:Owl kirjutas:Huvitav oleks teada, kas kakukese ja renemri toodud väited "kummitempli" ja "halli kardinali" teemal on isiklikust vahetust kogemusest lähtuvad teadmised või teatud kinnisidee toetuseks loodud konstruktsioonid? ...

Kas ma tõesti pean hakkama kauri ettepanekuid ja keskkonnaameti käskkirju siia kopeerima?
Kui ühes postituses ütled, et limiiti ei määra kaur ja teises postituses küsid, et millest muust lähtuvalt seda tegema peaks, siis kas ise ei märka siin vastuolu?
Ma ei ütle, et jahimeeste välja öelnud on ainuõige ja ilmeksimatu, aga arvan, et täpselt sama käib ka kauri kohta.

Kakuke: Mitte midagi pole mõtet hakata tõestama , see tegevus = vastu tuult ku-----misega. Kui mõni mees siin teatab ,et on enamuse hääletoru …...jne las ta olla...
Kunagi ,kui eestis olid veel teeääred piimapukke täis ,käis seal tegevus umbes samuti kui praegu ulukiloendusega. Oli sul siis sorditu v kõrgema sordi kaup ,kõik läks ühte tünni ja ilmselt muutus seal imevääl esmaklassiliseks kaubaks. Kes aga kui palju oma kaubast teenis ,sõltus suuresti vastuvõtja suvast. Me siin ka kogume ja saadame andmed ühte patta kokku ja samamoodi keegi liidab ja lahutab ja saab mingi tulemuse...…. :M ----võta siis v jäta. Kui jahimehed tajuvad ,et nende arvamus nagu arvesse ei lähe, vot siis tõusebki trots -et milleks üldse...…! Samas kui ametnikele tundub kõige tähtsamaks teemaks suurkiskjad , nende küttimisele püütakse kõikvõimalike takistusi seada , ei pööra keegi tähelepanu sõraliste arvukusele. Näiteks metssea arvukus on ammu alla soovitud 1-1,5 siga/1000 ha kohta, kitse ei küttinud vanasti jaanuaris isegi mitte salakütt! Hoidku selle eest ,kui keegi lõhub varese v kajaka pesa, samas pole tiine v põrsastega emise küttimine mingi tabu. Metsade ohjeldamatu raiumine on tinginud selle ,et loomadel pole enam kuhugile varjuda, no ei maga kits kännu otsas. Ei ole mina veel kuulnud ,et mõni ametnik oleks põhjendanud liikluses hukkunud loomade arvu suurenemist järjest halvenevate varje tingimustega . Ikka käib jutt kuidas jahimehed loomad teedele kihutavad. Lõpetuseks tahaks kuulujuttudele kinnitust v siis vastupidi : Kas vastab tõele ,et seakatkuga võitluseks on VTA saanud euroopast suuri rahasid, mille eest amet on saanud oma ametnikele hulka linnamaastureid muretseda? Kas vastab tõele ,et 1 hundi kaelustamine maksab 5000 euri ? Kuna siin üks ametnik on edeva suuga 15 -ne hundi kaelustamise välja hõiganud , kuidas siis neist nüüd väidetavalt 2 ainult töötab ja mis ajavahemikus need 15 susi on kaelustatud? See tekitab ka mitmeid küsitavusi?
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas H:Owl »

Nonii! Kõigest eeltoodust lähtudes olen aru saanud et:
1. Kui usun ja väidan siiani, et 2x2=4, olen kummitempel oma hallist kardinalist matemaatikaõpetaja käes. Noh olgu nii!
2. Olen loll või pime, kui ei näe vastuolu väites, et hundijahi piirangud kehtestab riigiametnik (antud juhul Keskkonnaameti peadirektori isikus) riigiasutuse (antud juhul KAUR) ettepanekute põhjal. Mis teha?
3. Kui esitan oma nägemuse sellest, miks sealjuures sisuliselt eiratakse jahindusnõukogude ettepanekuid, pürgin "enamuse hääletoruks". Oh mis te nüüd, poleks vaja olnud, aga tänan!
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas kakuke »

H:Owl kirjutas:Nonii! Kõigest eeltoodust lähtudes olen aru saanud et:
1. Kui usun ja väidan siiani, et 2x2=4, olen kummitempel oma hallist kardinalist matemaatikaõpetaja käes. Noh olgu nii! ...

Pigem on asi ikka selles, et kui jahimees annab kätte 2+2 mis peaks võrduma 4, siis ametnik teeb sellest vähemalt 3 ja tema on ilmeksimatu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas unt »

kakuke kirjutas:
H:Owl kirjutas:Nonii! Kõigest eeltoodust lähtudes olen aru saanud et:
1. Kui usun ja väidan siiani, et 2x2=4, olen kummitempel oma hallist kardinalist matemaatikaõpetaja käes. Noh olgu nii! ...

Pigem on asi ikka selles, et kui jahimees annab kätte 2+2 mis peaks võrduma 4, siis ametnik teeb sellest vähemalt 3 ja tema on ilmeksimatu.

Ei, ametnik ei ole ilmeksimatu ja ilmselt ei arva ta ise enda kohta ka seda. Aga ta teeb ettepaneku küttimismahu osas tuginedes oma parimatele teadmistele. Pean silmas siin hetkel just KAURi. Keskkonnaamet otsustab ettepanekute põhjal kui palju ta annab siis limiiti jahimeestele. Arvestades KAURi ettepanekut. Miks KeA ei võta arvesse jahimeeste poolt pakutud andmeid, et nende põhjal anda limiit, võin ma vaid oletada. Oletus on see, et need teised andmed on liialt vähe usaldusväärsed. Seda toetab ka olukord metsas - alati on KAURi ja jahimeeste arvamus erinenud kuni 2x. Seega, kui võtta arvesse, et hunte ongi nii palju kui palju pakuvad jahimehed ja seda, et kütitud on ikka aasta-aastalt KAURi arvestuse kohaselt, siis peaks meie metsad hunte täis olema (jääks neid ju alati alles ca 2x rohkem kui KAUR arvestab) ja uluksõralised täitsa kadunud olema (või vähemalt peaks neid tikutulega taga otsima). Aga pole ju nii! Ma ei ole oma elus mitte kunagi varem pidanud küttima (tapma on siinjuures vist õigem sõna!) nii palju põtru, sigu ja kitsi, kui seda on tulnud teha viimased 3-4 aastat. Jah, piirkonnad on erinevad ja huntide asustustihedus piirkonniti on erinev. Loomulikult on juba üks hundi murtud lammas või voonake, paari kitse või põdravasika murdmine talumehe/jahimehe jaoks liig, aga egas siis selle järgi ei saa teha huntide ohjamiskava või otsustada, et neid on liiast. Need mehed seal KAURis teevad tänuväärset tööd ja mul on hea meel, et neid on selle eest ka tunnustatud! Sellist soppa, nagu neid siin foorumis üle valada püütakse, ei ole nad kaugeltki ära teeninud.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta