kui näed, mida mõtled?

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas Jack »

Sai kord ka istutud (koos kalli kaasaga), kuid kokkulepitud kellaajaks sead söödale ei ilmunud. Istusin veel tunnike peale ja otsustasin , et lähen minema. Enne minekut veel suits ette ja söödalt ka tiir läbi, et vaadata äkki juba enne mind ära käinud. Söödal uurides kuulen, et metsast ragin tuleb. Kustutasin suitsu ja ronisin kiirelt kantslisse tagasi. Ei ütleks, et sedagi kiirustades väga vaikselt oleks teinud. Sain vaevalt akna lahti, kui sead juba söödale jõudsid. Kokkuvõtteks õnnestus üks ka kotti pista:)
...kohe metsa...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas hundikütt »

No need pidid küll idioot sead olema.Isegi kährik kargab tagasi,kui satub su värskete jälgede peale.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas Välek »

"idioot sead"- :mrgreen: (y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas aivar00 »

Ei nad karga alati miskit. Säherdusi juhuseid olnud mitmeid. Teiekord on siga väga tundlik. Samas olen ise roninud pukki kuuldes sigade ragistamist võsas. Max 5 minuti pärast emis puki alt läbi käinud ja ei miskit. Teinekord aga passib paarisaja meetri kaugusel lepikus ning puhib nigu auruvedur ja läinud ta ongi. Sama ka suitsu lõhnaga. Sööda transportimiseks paberist kotid eemal ära põletanud. Järgmisel päeval avastad - kottide põletamise koht üles tuhnitud.
ikka lõbusalt
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas gunnar »

hundikütt kirjutas:No need pidid küll idioot sead olema.Isegi kährik kargab tagasi,kui satub su värskete jälgede peale.


Kõike juhtub, mul tuli kõrrepõllus kari altuule peale, ise nagu ei vaatandki seda suunda kuna olin kindel et saavad haisu kätte. Aga ei midagi tulid mis kolin. Teine juhus kui pukist alla ronisin aga siis vaatasin et ilus suveõhtu kus mul kiiret. Nii kui üles sain olid sead platsis.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas annaliisa »

minul oli ükskord kinnises pukis mõte, et nüüd on koju minek, viimast korda vaatan põllu üle. nii kui pea aknast välja pistsin nägin et tagant äärest tulid 2 metsanotsut põldu :) järgi jäi 1.
istusin ükskord pukis, tuli kult peale, tuul oli vahepeal keeranud ja otse söödale peale, siga muudkui tõstab nina õhku ja nuusutab, siis sööb ja siis jälle nuusutab. mul oli tädipoeg pukis kaasas, kes ei suutnud paigal püsida ja liigutas pidevalt ja lõpuks siga pani metsa. tunni aja pärast sama siga tagasi, nälg oli vist suur :)
ükskord läksime üldse enne jahti mai löpus pukki et näha mis loomad liiguvad sööda peal- suur kari tuli peale, emis põrsastega, kesikud ja kult ka pundis. algul olime vaikselt, lõpuks ajasime juba juttu (lahtine pukk) ja isa tegi suitsu, sead ei teinud väljagi. teine kord mine pukki, kogemata läheb püssi toru kuskile vastu või liigutad natukene ja sead kohe jooksus. ei tea millest see neil oleneb.
algul kui tartus hakkasin jahil käima, siis oli harjumatu sest osa pukke on teele suht lähedal ja autode "kohin" kostab ära- ei pidanud üldse nii vaikselt pukis istuma kui saaremaal, kus oli metsas haudvaikus ja isegi kõhukorin tundus jube vali. aga eks see juba oleneb kohast ka.
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas hundikütt »

Jah juhuseid köigil olnud igasuguseid aga mina pole veel nii lolli siga näinud,kes tuleb söödale ,kus sa oled minut tagasi tallunud ja suitsu teinud,siis kolistades pukki roninud.Reeglina on sead söödale tulles äärmiselt ettevaatlikud kuna neile aastatega sisse kodeeritud,et viljahunnik tähendab ohtu,seda enam,kui seal värskelt inimese lõhn.Muidugi ei väidagi,et selline olukord võimatu oleks,eriti veel kui tegu suvise ajaga ja kesikutega,kes alles hiljuti omapäi jäänud.Need ikka suht lollikesed.

Siga on tark loom ja õpib ruttu.Möödunud aastal istusin ka juulis pukis ja söödale tulid 7 põrsakest ilma emiseta.Ju olid spetsialistid viljas kulti lasknud :mrgreen: Minu käsi neid laskma ei tõusnud ja siis jälgisin nende tegevust.Kui korraga kõlas kusagil metsa taga,suht kaugel püssipauk.Põrsad lendasid igasse ilmakaarde laiali ja enam tagasi ei tulnud,metsaall oli kuulda kuidas põgenesid eemale.Kust õppisid nii väikesed loomad,et pauk tähendab ohtu.Järelikult aitas sellest paugust ,kui emis kaduma jäi.Ju seostati see millegi väga halvaga.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas Välek »

Mul ka mõned korrad trehvanud, et siga tuleb söödale tagasi pärast seda kui hirmu saanud või ära tundnud. Eelmisel talvel suure lumega oli selline juhus, kus siga oli söödal, tundis mu ära, läks metsa, puhus veidi, tuli tagasi sööma, puhus söödal ja sõi- tuul oli otse sea poole, mina maas (mitte pukis) ja vahet 50 meetrit.. Kõht oli nii tühi, et ei hoolinud minu lähedalolekust. Samas on olnud olukordi, kus tuul on kindlalt otse sea poolt, olen liikumatult ja varjatult ja pole ka sea koha läheduses olnud ja ta hakkab juba 70 meetri kaugusel puhuma ja ragistama. No ma ei oska sellist olukorda kuidagi seletada. Sellised juhused suudaks vaid Fox Mulder ja Dana Scully lahendada.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas mustlesk »

Meil on siis vist ikka väga lollid sead. Umbes kuu tagasi läksin pojaga vilja välja viima ja lõkse kontrollima. Valasin vilja kasti ja läksime nugise lõksu kontrollima, mis umbes 100m söödast. Bussi jätsin käima ja tuled põlema söödakastist 15 kaugusele. Tulime mõne minuti pärast tagasi ja sead sõid söödal, rääkisime omavahel ja näitasime lambiga sigade peale. Mõned pisut ikka pelgasid, aga enamus sõid rahulikult edasi.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas hundikütt »

Ja siis istusime ka maha,tegime nendega mõned õlled,rääkisime kaks sõna juttu ja läksime koju. :lol:
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas raindrenkhan »

hundikütt sa nagu ei taha üldse uskuda, et sead võivad söödal nii teha :D Aga on endalgi nii olnud, et süüa viies on sead juba peal olnud, lähevad metsa alla ära, kuid mitte kaugele. Mõne aja pärast tulevad tagasi sööma. Kui söödal on koguaeg sama lõhn siis harjuvad ära sellega. Mõtlen et kui üks ja sama inimene neile süüa viib pidevalt.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas lant »

Oma 5 aastat tagasi läksin metsast kuuske tooma ja oli ikka õudne ilm tuiskas ja sula.Pea 1,5 tundi metsas kolanud ja sittagi saanud, nägin äkki sügavas padrikus enda ees sigu.Jäin seisma ja vahtisin neid oma 15 min.Tuhnusid nii hoolega, et polnud nende asi, et keegi ligines.Seisin kuuse taga ja vaatasin, vahet vist mitte rohkem kui 10 meetrit.
Lõpuks üks suurem nuusutas äkki ja tuli minu poole .Oli juba praktiliselt selle kuuse juures, kus mina.Rohkem enam ligemale ei lasknud, panin kirvega paugu vast puud ja röökisin veel lisaks.
Seltskond võpatas ja panid tihniku poole ajama.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas mustlesk »

hundikütt kirjutas:Ja siis istusime ka maha,tegime nendega mõned õlled,rääkisime kaks sõna juttu ja läksime koju. :lol:


Väga arusaamatu postitus minu jaoks :M
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas lant »

raindrenkhan kirjutas:hundikütt sa nagu ei taha üldse uskuda, et sead võivad söödal nii teha :D Aga on endalgi nii olnud, et süüa viies on sead juba peal olnud, lähevad metsa alla ära, kuid mitte kaugele. Mõne aja pärast tulevad tagasi sööma. Kui söödal on koguaeg sama lõhn siis harjuvad ära sellega. Mõtlen et kui üks ja sama inimene neile süüa viib pidevalt.

Seda oli ju 2 aastat ka seakaamerast näha, kus Peep söötis sigu ja lõpuks ei kartud nad teda, ega koera.
Mees istus otse platsil ämbri otsas ja jälgis neid, kes söödal asjatasid.Kahju, et sel aastal Virumaa kaamera ei tööta. :(
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: kui näed, mida mõtled?

Postitus Postitas hundikütt »

Usun usun. :lol: Aga ju siis minu lõhn ja lõust neile ei meeldi,mul nad selliseid trikke ei tee.Eks ma sihuke paras kaabakas ka koos oma koeraga,keda nad peavadki kartma,kuna neid sinna parematele söödkohtadele iga aastavähemalt paarkümmend tükki sadetud. :D
Vasta