jälle uitmõte

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

jälle uitmõte

Postitus Postitas sergo »

arutasin siin isekeskis tüki aega, kas maksabki üldse aga ikkagi...

mõte niisugune: huvitav oleks teada ja näha graafiliselt ja kuvaril kuidas statistiliselt meie jahimeeste aktiivsus siin, miks mitte ka muudes foorumites kajastub? Ma saan aru, et esmapilgul rumalus. Aga ikkagi, mõni tudeng võiks ju kursusetöö raames näiteks asja ette võtta ja selgeks teha, millises:

-maakonnas
-klubis
-seltsis
-jahtkonnas jne. on aktiivsemalt osalejad vennad.

Sealt edasi temaatikate, kasuteguri?:)))) jmt. järgi. Ei arvagi, et see moderaatoritele, asja algatajatele ja teistele niigi tööga igapäevaselt koormatud inimestele kohane oleks aga mingi statistilise pildi see ehk võiks anda jahimeeste vaimu ärksusest?

Seda ma pean silmas siis arvestades siin ja mujal sõnavõtte temaatikate kaupa. Ehk jagaksite oma mõtteid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

No elementaarset statistikat saad ju teha. Kui võtta eesti jahimeeste arvuks ca 14 000 inimest (kuskilt kõrvu jäänud number- ei pruugi õige olla), siis foorumis registreerunuid ca 1500 inimest. Nendest selekteeri ca 500 välja, kes lihtsalt infomüra teinud, kes omandit taga ajanud jne. Siis järgmised 500, kes liiga hõivatud, et tihti suhelda, kes tüdinenud, mis iganes muud põhjused, siis järgi jääb ca 500 aktiivset külastajat-kelledest vähemalt korra paari kuu jooksul ca 100 inimest ka mõnes arutluses osaleb või teema tõstatab. Edasi nendest 100 siis eralda nn. igapäevased kommijad ehk siis vast max 50 inimest. Nendest veel umbes 20-25 inimest, kes suhteliselt aktiivselt kommivad.
Kui huvi on tee mõnele tudengile ettepanek ära. Mida antud statistika kellelegi annab või näitab-vähemalt minule jääb arusaamatuks.
PS-usun, et registreerunud kasutajate kirjas on suur hulk ka selliseid "kasutajaid" kes registreerusid, kuid siis unustasid paroolid ning seejärel registreerusid uuesti. Võib-olla Mart või tema abilised viitsivad mingit selekteerimist teha näiteks kui 1 aasta peale registreerumist ei ole foorumit külastanud või kuidagi muudmoodi. Pealegi paljud vanemad mehed ei oma-tunne arvutit ning ei soovigi seda oskust õppida. Endagi tutvusringkonnas esmapilgul kohe kolm vanemat jahimeest silme ees, kellel internet ja arvuti kodu olemas-ise aga neid ei näpi.
ikka lõbusalt
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tänud, aivar!

Sinu loogikaga üsna sama meelt. Avan Sulle ka nüüd põhjuse miks sellise mõtte postitasin - olen siin mitmeid kordi lugenud härrasmeeste postitusi mis kannavad endas mõtet "meie kui jahimeeste ärksam enamus või osa". Loodan et saad aru küll mis ma mõtlen.

Jõudu ja häid pühi, lõbusat aastavahetust!
Vasta