Ripakil jahipõhimõte.

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Ripakil jahipõhimõte.

Postitus Postitas tsuks »

Tehke või tinavalanguid.

Et Kõik on müügiks?
Muidugist. Euroopa. Jagame aga jahipiirkonnad "rahalisteks" ning naudime undiulgu. Seal kus looma oli- ja nüüd undiulg.

Leitud ja kaotatud.
tsuks nigu ma olen...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Ripakil jahipõhimõte.

Postitus Postitas rajaleidja »

tsuks kirjutas:Tehke või tinavalanguid.

Et Kõik on müügiks?
Muidugist. Euroopa. Jagame aga jahipiirkonnad "rahalisteks" ning naudime undiulgu. Seal kus looma oli- ja nüüd undiulg.

Leitud ja kaotatud.

Ja sa tahad öelda siis oma jutuga....... :?: :?: :?:
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

Mitte mõhkugi ei saand aru. Milles küsimus mis muret teeb.
küll siga pori leiab
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

mürka kirjutas:Mitte mõhkugi ei saand aru. Milles küsimus mis muret teeb.


Kuu hakkab järjekordselt täis saama, koos sellega kipuvad filosoofia puiesteel igasugused geniaalsed mõtted uitama. :lol:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Oleks ta nüüd ka selget ilma näitaks siis saaks kuuvalgel pukist sigagi lasta jõuludeks.Eile muide olin kella kuueni ja kui kuu oleks pilvede vahelt paistnud oleks edasigi olnud,kuigi tundus,et pole täiskuu aga valge ikka oli.Vähemalt optikaga saja peale näitas looma ära.













Oleks ta nüüd ka
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jorr ma mainin sulle saladuskatte all, et praegust pole jah täiskuu-tuleb teine alles 5 detsembril- vähemalt minu kalendris küll. Aga kell 18.00 ja pukis praeguse ilmaga - sama mis mutiaukus. Kui taevas selge, siis veel midagi näed sest kasvava kuu ajal on alati valgem kui kahaneva ajal (mõtlen 4-5 päeva enne täiskuud ja 4-5 päeva peale täiskuud).
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:.... Aga kell 18.00 ja pukis praeguse ilmaga - sama mis mutiaukus...

Viisin ise ka eile umbes samal ajal sööta välja, kannatas ilma lambita automaadini astuda, küll oleks ka pukist lasta kannatanud. Huvitav tunduski, et ilm pilves, maa must aga suht valge see öine olemine ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

tõlgendan tsuksa postitust:

mehel on mure jahi kommertsialiseerumise asjus. et - üha enam ja enam jahivõimalusi liigub raskemate rahakottide manu ja tavajahimehele jääb vähem.

sedasi sain mina aru.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

mis sõnaraamatut kasutasid, et tsuksi jutu tõlgitud said? :lol:
Iga asi siin ilmas läheb kallimaks. nii ka jahipidamine. Bensiin, moon, relvad, load, riided jne. kõik mõjutab jahipidamise kulukust. aga ma arvan, et pole see asi nii hull midagi. kasvavad ju ka sissetulekud. Iseenesest load on ju jahimeestele praegusel hetkel veel odavad ja ei tohiks kellelgi üle jõu käia. eks suurematel jahiseltsidel teeb muret maa renditasu. kui vähe mehi ja maad palju, siis mehe kohta võib päris kopsakas summa tulla. samas on ju kõigil võimalik mõni loom ära müüa ja oma kulusid sellega vähendada. Seda muidugi siis, kui ei pea jahti piiri ääres(nagu aivar :lol: ) ja loomad ei oma vene kodakondsust.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Asi lihtne ja tsuksaarust loogeline- panin oma esmase postituse rubriiki : Leitud- ja Kaotatud.

Suunaga Pärnumaale- teatud lugejatele ning proffülaktikamõttes ka Teile.

Esimest korda elus kuulsin Hundiulgu.
Üle kõrgsoo kaks karja suhtles.
ca 5 minti.





ostsin diktofoniga telefoni- et salvestada- a siukest asja vist kuuled ükskord elus- kuis 2. undikarja ülesoo suhtlevad.

Läkski kopp ülemaksa- loomi sealkandis enam ei ole!
Undiulg!
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas hunt siis loom enam polegi?;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

tsuks kirjutas:Esimest korda elus kuulsin Hundiulgu.
Üle kõrgsoo kaks karja suhtles.
ca 5 minti.
ostsin diktofoniga telefoni- et salvestada- a siukest asja vist kuuled ükskord elus- kuis 2. undikarja ülesoo suhtlevad.
Läkski kopp ülemaksa- loomi sealkandis enam ei ole!
Undiulg!


...või ühe karja erivanuses loomad!? Kui novembris-detsembris, miks mitte?!

Mu arust nii lihtne see nüüd ikka ei ole, et kadunud ja lõplikult. Ega hunt nüüd ajaviiteks tühjas sahvris ka ainult välja magamas käi!?
Omal selline lugu, et 95 aasta juuli lõpus tuli medele selga üks paarikene, või loogiliselt ikka koos pesakonnaga.
Oli sirav täiskuu. Istusin kodust kilomeetri kaugusel kaera-herne segapõllus pukis ja ootasin siga. Esimese kontserdi lõid nad lahti kell 23 kusagil. Kui teine vastas, läks asi hoopis huvitavaks.....sest siis tuli koorilauljaks kaasa minu enda isane laika (Urmas Linno kutsa Seera [kes muideks oli toodud Siberist] üks järeltulijatest, ja kes kutsikana oli hiirehall ja kellel kutsikana silmad olid ilusad kollased ja kõikide käppade küünedki üleühe must-valge- must-valge). Paprid ta Paides kuttsikate näitusel sai, ja kogunisti Mae erimärkusega "eriti ilusa näöga"! Aga see selleks. Sissejuhatuseks. Sest tolle kutsa elu-olu põimus hundieluga tihedalt ja vaikselt edaspidigi.
See trio laulis vaheaegadega oma 10-15 minti. Kaks korda hoidsin ma näppu päästikul, et sellele laulupeole punkt panna (ja kahetsesin hiljem) sest sead, kes kahe eraldi karjana eraldi kohtadest iga õhtu põldu sisenesid, seekord välja siiski ei ilmunud, ja ka viiel järgneval päeval.
Koju saabununa leidsin eest kõhevil naise koos lastega, kes kukkusid mulle seletama, kui jube-jube laul õues hakkas ja magama minna keegi ei saanud!
See kontsert algas iga õhtu umbes samal ajal, ja kolmandal- neljandal päeval kargas koer aedikus püsti, võttis oma minut aega sobivat poosi sisse ja korraldas päevaseid lisakontserte, ainult nüüd soolona (kusjuures, ma ütleksin, et toon jäi napilt hundi omast alla! Ilmselt on suuõõs ikka väiksem ja heli kõrgem). Ju siis tema kõrv püüdis ka karjasuhtluse päevase heli kinni. Ja see oli kusagil kella 12 kanti päeval.
Miks see aeg 12 kanti jäi, ei taipa ma :idea: :idea: tänini (äkki käis vanasusi see aeg põit tühjendamas), sest hommikune vanade ringilt saabumine ja kutsikate kutsumine on kusagil päiksetõusu kanti.
Nädala pärast oli jälle kõik normis. Ja ka oma siga sai lastud.
Oma igaaastast külastust meie kanti tähistab paarikene (vahel ka kari koos 4-5 noorega) mõne külakoera või lambakese mekkimisega ja nii see kordub juba aastakümneid.

Aga TSUKTS! Lintimis-salvestamisvõimalusega mobla hangi ilmtingimatta, meil kah mõnus kuulata looduse hääli vahetult :lol: Aparatuur peab olema sekundi kauguse haardes, siis kogub ikka üht-teist a`la Fred Jüssi.
Kui mälu tuhmub, kuula disci- "Eestimaa looduse hääled" .
Las need pärnakad söövad seeaeg, kui mets tühi, KALA :wink:
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

eh, seda tsuksi juttu!
vanasti oli nii, et kui ta jutust enam aru ei saanud, siis tuli
lugeda seda ridade vahelt (reavahed ju puhta tühjad on :lol: )
---------
kuid jah, see undiulgu lindistamine ... lihtsalt tuli meelde elust enesest:
kui mul veel noorust rohkem oli ja eit just käimapeale oli saanud,
siis esmalt kõlbas veel misjunäri asendit kasutada. kui põnnike
põksima hakkas oli tarbeks koera asend ja päris lõpus vaid
hundi asendi peale jäin!
kui tsuks nüüd ka veel selle tee kord ette võtab, siis telehvoni
lindistuse kohe peale ka saab! :oops:
-------
ah ja, see hundi asend - lihtsalt istud augu veeres ja ulud :cry:
iga kord ei näkka!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kakuke- kui tsuks nüüd vahepäl jälle ei vasatand- (Teil on antitsuksiproge?) ainlt kõigile arusaadava 3. lausega, ja sina seda lugedes äranullisid- sa tekitad uue rubriigi?
siis sa mine kandi oma vastus kuhu tahad!!!
sinuga ühes foorumis olla on ohtlik
elimineeritakse
möödaminnes.
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kiiremas korras:
Kaduma läks postitus- mõttemõlgatus- a las võrdlevad- morodjorerid:

Kui Pärnumaal vaja susi ka nahkapidi tuvastada siis oleks uvitet augutegija küll.
tsuks nigu ma olen...
Vasta