püssirohust-lõhkeainetest

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Suletud
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

püssirohust-lõhkeainetest

Postitus Postitas Satakas »

kuivõrd nurgakese kirjelduses "mis tulevikus arusaamist leiavad", siis pidasin vajalikuks lisada lukkupandud püssirohuretseptiteemale omalt poolt mõtte, et kuigi eelmainitud teemas viidati teatavatele seadustele, ei keela küll ükski seadus sedalaadi teabe omamist ega edasiandmist mingil moel. seega teema lukustamine nagu ka põlglik suhtumine sellisesse küsimusse on minu jaoks mõistetamatu. nagu ka omamoodi mõistetamatuks jääb üks postitus, mis vihjas, et must püssirohi hiiglama ohtlik oleks. muidugi - tuleb tõdeda, et selle ebaotstarbeline kasutamine RUMALA inimese poolt võib ohtlik olla. aga kuivõrd rohi iseenesest ega ka ka selle valmistamine pole minule teadaolevalt (ja minu kogemustele tuginedes) vähimalgi määral ohtlik ja tõdedes fakti, et tõsisele soovijale ei jää ka retsept saladuseks, rõhutan siinkohal, et leian, et teatud hetkil on mõttekam mõnest asjast mitte saladust teha ja tõdeda, et tõelise idioodi - rumaluse või väärinfo ohvri käes võib isegi udusulg eluohtlik olla. ent rääkides mustast püssirohust, siis pole mina oma elu jooksul kordagi kuulnud, et keegi end selle kaasabil tõsisemalt vigastanud oleks (mainin siinjuures ära, et olen mõningad aastad oma elust kulutanud mineerimisele, demineerimisele ja muidu sapöörindusele ning oman teataval määral infot sellealaste juhtumite kohta). muidugi - kulme kõrvetanud olen ma ka ise aga...nii palju kui ka keegi teine MP'ga sinasõprusel olev isik võiks kinnitada, on nimetet aine praktikas üsna ohtutu kuigi ohtutuse seisukohast eelistaks ma sellele tegelikult paljusid klassikalisi brisantseid lõhkeaineid, mida isegi tugev tuli plahvatama ei pane.

aga nii seaduse poolest arvan ma, et poleks vast mõtet seadusega lubatud jutte blokkida. noh, pole ju mõtet. seda enam, et vastasel juhul läheb naiivne huviline kuskile netiavarustesse otsima ja just SIIs vüib tulemuseks olla järgmine kätetu juurvili, kes langes eksitava retsepti ohvriks (kas te pole siis kuulnud, et igasugused eriteenistused on teadlikult võltsinud selliste retseptide kirjeldusi eesmärgiga sandistada potentsiaalseid kodukeemikuid??)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Sa siis naa "kõva " spetsialist. Mis siis veel jahimeestelt uurid. Ise andsid emda vastusele küsimuse-uuri neti avarustest. Ma arvan et oled naa noor mees ja pole suitsurohuga püssist lasknudki... Aga igatahes edu sulle "noore keemiku"mängimisel ja katsetamisel-ise omad vitsad poisikesena kätte saanud-hää et niigi läks. :oops:
ikka lõbusalt
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

ma küll ei leidnud oma postitusest õrnemaitki vihjet sellele, et ma kelleltki küsiks mingi retsepti kohta. ei jahimeestelt ega kelleltki teiseltki. kust sul küll selline mõte pähe tuli? kas mingi "ärapanemisvajadus"? einoh, ega ma seda sulle keela, pane ära, kui soovid. aga enne loe mu jutt mõttega läbi. sealt kumab ehk ka see mõte, et ega ma nii väga noor vist polegi. no suhteline muidugi aga ega's see takista "kanget tegijat" tema jaoks ebameeldiva postituse kirjutajat "nooreks nagaks" tituleerimast.

kahjuks pole mul muidugi võimalik sulle ei üht ega ka teist tõestada. ei oma erilisi keemikukalduvusi ega ka MP-kogemusi-katsetusi aga ma siiski puhtalt inimlikust uudishimust küsin, et millest selline üleolev suhtumine sinu poolt tingitud on?
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: püssirohust-lõhkeainetest

Postitus Postitas Eik »

Satakas kirjutas: muidugi - tuleb tõdeda, et selle ebaotstarbeline kasutamine RUMALA inimese poolt võib ohtlik olla. aga kuivõrd rohi iseenesest ega ka ka selle valmistamine pole minule teadaolevalt (ja minu kogemustele tuginedes) vähimalgi määral ohtlik ja tõdedes fakti, et tõsisele soovijale ei jää ka retsept saladuseks, rõhutan siinkohal, et leian, et teatud hetkil on mõttekam mõnest asjast mitte saladust teha ja tõdeda, et tõelise idioodi - rumaluse või väärinfo ohvri käes võib isegi udusulg eluohtlik olla.

Mina isiklikult olen seda meelt, et siit foorumist ei tohiks keegi endale koduste vahenditega püssirohu-lõhkeaine valmistamise retsepti saada ja seda siis kuskil ebasihipäraselt kasutada (muidugi, mis kellelegi on ebasihipärasus) ja seoses sellega ka see teema lukku.
Suletud