jõulud...

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

jõulud...

Postitus Postitas sergo »

Tervisi kõigile, häid pühi, lõbusat aastavahetust! Et uuel aastal kõik korda läheks!

Ja ärge põdege seda jahimeeste jõulurahu värki nii väga, see mõte on kunagi enne Kristust juba Rooma riigis Saturnaalide näol alguse saanud, tol ajal siis 17 -23 dets. incl.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

jõulud...

Postitus Postitas Beretta »

Häid pühi kõigile
Mis siin ikka põdeda seda rahu. Täna juba 23-s ja päris pühade ajal ei ole pole meie klubis ka eelmistel aastatel jahti tehtud .
Eks kogu sõnavõtt käis sellepärast, et jahimeeste "parem osa" järgimisel aastal jälle ummamoodu ei teeks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jõulud

Postitus Postitas jorr »

Häid pühi,häid pühi kõigile!
Täpselt nii see asi oligi, et ladvaosa liiga õitsele ei läheks ja tüvest lahku ei lööks.Pühi on ikka peetud,viinavabrikud töötavad ju täisvõimsusel ning jahimehele ka nati rahu vaja aga kes liha sööb, peab ka tapma.
Rahulikke Jõule!
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: jõulud...

Postitus Postitas sergo »

Beretta kirjutas:Häid pühi kõigile
Mis siin ikka põdeda seda rahu. Täna juba 23-s ja päris pühade ajal ei ole pole meie klubis ka eelmistel aastatel jahti tehtud .
Eks kogu sõnavõtt käis sellepärast, et jahimeeste "parem osa" järgimisel aastal jälle ummamoodu ei teeks.


kaisi perra, Sa ka nagu nati Raplamaa miis.
Miks ma neid Saturnaalide kuupäevi rõhutasin oli siitsamast foorumist loetud algne kriitika võrokeste mõtelustest. Muide, nende kuupäevad läksid traditsioonidega vist et täppi. See asi tuli viidetega oma keelelisele päritolule aga minu meelest ja kui natigi ajalugu tudeerida, üks härrasmees vist jõulurahu teemal isegi tsiteeris 24.dec. ettenähtud inglaste kõrgaristokraatia rebasejahti etc.
Miks siis mitte jätkata ja teha nn. Riigikogu, (kes peaks ju olema rahva mille kübetillukeseks osaks ka jahimehed sattunud) ülesandeks see kõiki rahvatraditsioone ja uskumusi hoidev "jõulurahu" seaduslikustada ametlikult.
Ma võin küll loll olla aga miks peab seda rahu mille algideoloogia on juba varastatud(võtke googlist või lugege wikipediast) nii afiseerma?
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas UNN »

Häid jõulupühi kõigile,Jõulurahu ja üksteisemõistmist uuel aastal.
Ja vaadake mis metsas toimub.
http://www.happychristmassong.com/happychristmas.html>
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Jõulutervitus

Kaugetes laantes käib elu omasoodu. Karu sobitab end paremini paika, et magama jääda. Hundid sörgivad rabasaare ja küla vahet. Porr hüppab kuuselt kuusele ja teeb oma vintkäiku, ikka altpoolt võra suunas. Nõgikikas koputab ussikesi pehkinud tüvest esile.
Kõik toimetavad tasakesi, sest on vaikuse aeg.
Kaugetes higesoppides otsib inimene oma identiteeti. Kuhu olen minemas, kuskohast tulemas? Äkitselt oskame leida iseenda seest väärtused, mis muul ajal aastast on justkui varjusurmas. Tulevad meelde kallid inimesed ja ka need, kes mitte nii kallid. Toimetame tasakesi enese sees, sest on hingede aeg. On Jõulud. Nagu kellegi olulise inimese sünnipäev.

Häid Pühi!
Kirjutatud 2006
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: jõulud...

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eks ole meiegi maal peetud talvisest pööripäevast alati. Ka siis kui uuema aja kombed veel tundmata ja "kultuur" toomata olid.

Häid Pühi!
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas UNN »

lugupeetud foorumlased ei tahtnud mingilgi viisil riivata Teie muinsukaitse alaseid arvamusi.
Tegelikult tahtsin kõigile ainult häid jõule soovida .
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas Olgerd »

Häid pühi kõigile foorumlastele!




Olgerd.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas kahro »

Rahulikku ja tujuküüllast jõuluaega!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: jõulud...

Postitus Postitas Eik »

Ilusaid ja rahulike jõule kõigile !!
Mr.xxx
Postitusi: 16
Liitunud: L Nov 07, 2009 10:45 am

Re: jõulud...

Postitus Postitas Mr.xxx »

Kauneid jõule kõigile!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas Beretta »

Teile paremat!
Aastat kakskümmend tagasi ärritas see mu naise Lõuna- Harjumaa sugulaste vastus minu jõulusoovile "Häid pühi". Et kas siis minu soov oli poolik ,ei soovinudki parimat.
Täna, kui olen saanud samas kandis 10 aastat jahti teha, olen jõudnud arusaamisele selle soovi mõttes.
Teile paremat, sõbrad.
Grumpy old man
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: jõulud...

Postitus Postitas Ten »

Häid pühi kõigile!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: jõulud...

Postitus Postitas draiwer »

Lihtsalt ;häid jõulle kõigile
Vasta