olen hämmingus

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

olen hämmingus

Postitus Postitas sergo »

mõte oleks selles et selle temaatika alla kirjutaksid mehed-naised kes muud sobiva korrektuuripoliitka poolt heakskiidetud temaatikat pole leidnud. Mind on paar korda mulle arusaamatutel põhjustel ära kustutatud ja tean et ka teisi härrasmehi, sest olen nende tekste lugenud mida mingi nelja-viie tunni pärast enam näha pole. Mõni solvatu esitab ka küsimuse:kus on? aga ühtegi selgitavat vastust pole kunagi lugeda olnud. Tükati ehk ka ära hirmutatud raskest pealkirjast "filosoofia... "

Alustan siis ise. Olen siin erinevate teemade all midagi rääkida üritanud, seda siis juhul kui tunnen et midagi teistele mures olevatele inimestele öelda on, teisalt ka häbi tundmata vajadusel abi ja nõu palunud. Reeglina varem-hiljem on asi päädinud positiivse lahendusega minu jaoks.

Mõningad mu mõtted on kas ära kustutatud või lihtsalt oma oskamatusest kaotsi läinud, võib ju olla variant et sõnum lihtsalt ka ei meeldinud antud kontekstis ja ei kuulunud reeglitest lähtudes avaldamisele. Olgu sellega kuidas on, kui see temaatika registreeritakse peremeeste poolt siis õige olekski just lähtuda mõttest "hämmingus", usun et sünonüüme teemaarenduseks leiduks.

Ja kui see teema huvi kellelegi ei paku siis alates tänasest kuu aja möödudes võiks peremehed selle koheselt ellimineerida, saakski kergem jälle.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jälle olen mina see loll, kes torgib selliseid teemasid esimesena. :D
Panen südamele, mitte ainult Sergole, et enne kui vajutad nuppu "SAADA", loe oma postitus läbi ja kui oled seda teinud, meenuta ka seda, et mida selle teema algataja küsis/rääkis. Kui oled seda teinud/meenutanud, mõtle ka sellele, et kas antud jutt mida postitada tahad on mõeldud ikka teistele või räägid seda iseendale. Teistel peab olema HUVITAV lugeda seda.
Muidu on nii, et teema algataja küsib koera junnidest, aga postitaja hakkab kohe peale, et teate koera mul pole elu sees olnud ja pole neid junne ka linnapargis näinud, aga selle eest on küülikuid hulga ja need teevad küll junne hulga ja siis paneb hooga kohe terve lehekülje teksti hakkama.
Veel üks asi. Kui on miskit isikliku öelda kellelegi, tee seda palun privaatsõnumite kaudu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Olen hämmingus, et ikka leidub mõni värske liituja, kelle on iga asja kohta miskit/keskit tarka öelda.
Viimane näide oli see sadade surnud partide ning vere ja soolikate vaatamisest mõnu tundnud koolilaps.
Lapsest saab veel aru: isegi pole enam kunagi nii tark olnud kui üle 30-aasta tagasi keskkooli lõpetades.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Noh, siis tundubki et on stiiliks uutel liitujatel iga vana teema uuesti üles võtta ja midagi sinna lisada. Lisaks on saanud stiiliks et iga uus tulija on spetsialist kõiges, va. õigekiri :)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

"ET"ette käib koma!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kakuke kirjutas:Jälle olen mina see loll, kes torgib selliseid teemasid esimesena. :D
Panen südamele, mitte ainult Sergole, et enne kui vajutad nuppu "SAADA", loe oma postitus läbi ja kui oled seda teinud, meenuta ka seda, et mida selle teema algataja küsis/rääkis. Kui oled seda teinud/meenutanud, mõtle ka sellele, et kas antud jutt mida postitada tahad on mõeldud ikka teistele või räägid seda iseendale. Teistel peab olema HUVITAV lugeda seda.
Muidu on nii, et teema algataja küsib koera junnidest, aga postitaja hakkab kohe peale, et teate koera mul pole elu sees olnud ja pole neid junne ka linnapargis näinud, aga selle eest on küülikuid hulga ja need teevad küll junne hulga ja siis paneb hooga kohe terve lehekülje teksti hakkama.
Veel üks asi. Kui on miskit isikliku öelda kellelegi, tee seda palun privaatsõnumite kaudu.


tea seda nüüd nii konkreetselt öelda...

kübe harja punaseks ajas see, et valdu müügijutu lõpus oli sõna "sedapsi" millele lihtnaiivselt kommi panin et vanast "sedapsi" naised suguelu toimetanuna jäivad. Ise need moderaatorid toonitavad reeglites, vist oli punkt esimene: õige kirjakasutuse tähtsust ja soovitavust.
Muidugi hakkasin norima, ei salga aga lihtsalt pildist ära kustutada, liiati kui enne registreeritud sõnumit näinud ja lugenud olen tundub mulle kuidagi "oma jopede" kultiveerimise värgina.

Näed,ei ole mul midagi isiklikku, Sa ju asjaline inime ja kõik me ühise ürituse eest väljas aga selle minu kommi kustutaja peilisin ma küll kiiresti välja, seda tõestab ju Sinu vastus kõige paremini. Ja privatikus kaklema hakata.... ole nüüd rahulik, ei ole Sinul ega minul selleks huvi ega aega.
Llisaksin et: uueme kirjakeele tingimustes see vana reegel "et" ette tingimusteta koma kirjutamine ei pidavat enam obligatoorne olema aga ega ma nüüd mingi grammatikaguru ka pole, lihtsalt tutvus- ja lävimisringkonnast saadud eduline tarkus.

Ja need junnid... eks need ka asjaks ole, ikka väetiseks meie edulise euroelu vundamendi alla!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ja olengi jälle hämmingus, viide kakukese tekstile:

kuidas määraksme ära mis jutt on ka "teistele" huvitav lugeda? On selleks peale foorumi reeglite veel kuskil kõrgemal miskisugune halli habemega taat meie toimetusi luuramas ja käitumist määramas?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

gunnar kirjutas:Noh, siis tundubki et on stiiliks uutel liitujatel iga vana teema uuesti üles võtta ja midagi sinna lisada. Lisaks on saanud stiiliks et iga uus tulija on spetsialist kõiges, va. õigekiri :)


neid vendasid pole ka mõtet koheselt põlu alla panna, eks need jahimehed või lihtsalt huvilised tule tükati üsna ekstremaalsetest peresituatsioonidest, võimalusi ja variante on veel. Kõigil peaks olema oma õigus uudishimu rahuldada ja kasvõi Teie jaoks rumalate küsimuste kordamiste najal kübe targemaks saada.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

sergo kirjutas:[...]kübe harja punaseks ajas see, et valdu müügijutu lõpus oli sõna "sedapsi" millele lihtnaiivselt kommi panin et vanast "sedapsi" naised suguelu toimetanuna jäivad...
[...] aga selle minu kommi kustutaja peilisin ma küll kiiresti välja, seda tõestab ju Sinu vastus kõige paremini...


Tühjagi, enamasti näpin su heietusi hoopis mina. Kuna naiste suguelu terminite toonitamisel puudub vähimgi seos kõnealuse teemaga, siis loojakarja see komm ka läks. Muideks, Kakukese poolt väljaöeldud mõte, et postitust tuleks teha teiste, mitte enda jaoks, on justnimelt Sergo heietuste baasilt tekkinud. Kui enda teksti lugemine nii suurt naudingut pakub, siis selleks on kindlasti ka vähem võrgustatud võimalusi kui foorum.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sergo kirjutas:Ise need moderaatorid toonitavad reeglites, vist oli punkt esimene: õige kirjakasutuse tähtsust ja soovitavust.

Vaata, pole päris nii see asi selle esimese punktiga. Asja selgusetuks jäämisel on abiks punkt 2.
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=1335
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Hullem kord kui Stalini aegas... Mina küll ässitaja ei ole, kuid "verd" tahaks küll näha. Äkitse nüüd "moderaatorid" ise jägavad oma asjad privades või kummitoas "patuoinastega" ära, mitte ei õigusta enda käitumist avalikult... minul küll ei ole seda kraaklemist huvitav lugeda :evil:
ikka lõbusalt
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

olen hämmingus

Postitus Postitas VR »

Kuna minu teksti kommentaar siit läbi käis, siis ütleks sekka.
On foorumeid, kus teatud arvu (näit 10) kustutatud kommentaaride eest kasutaja bann'i saab - olgu või 3 aastat asjalik olnud.
Kui hakata iga väljendi kallal, mis keegi oma huumori võimete tasemel foorumisse poetanud, enese hingepiinu välja elama, siis kas me/te sellist foorumit tahate(/me)gi.
Ma olen ausalt öeldes ka hämmingus, et ühe väljendi kallal näägutamine on nii armas, nagu muinasjutu lohe - raiud pea maha, kasvab mujal asemele uus.

Rebjata, davaite zhit druzhno (skazal kot Leupold),
Villem

PS. Nagu ma aru saan oleks nüüd paslik siia mõni hinnang tuua ja siis moded vaatavad, kas asi läks inetuks või jääb tulevastele põlvedele spikriks.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

alati on ju võimalus "kakelda" jutukas
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

sergo kirjutas: Ise need moderaatorid toonitavad reeglites, vist oli punkt esimene: õige kirjakasutuse tähtsust ja soovitavust.
Muidugi hakkasin norima, ei salga aga lihtsalt pildist ära kustutada, liiati kui enne registreeritud sõnumit näinud ja lugenud olen tundub mulle kuidagi "oma jopede" kultiveerimise värgina.


Reeglid panin kirja mina ja nats nüüd muutsin neid ka, just tänu "sergole", et ei tekiks kustutatud postituste pärast nääklemist. Kui post on kadunud, ära otsi seda taga, muret võid kurta ka privas aga enne mõtle veits järele mida sa kirja panid ja kas see sobis sellesse teemasse.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

zakslane kirjutas:
sergo kirjutas: Ise need moderaatorid toonitavad reeglites, vist oli punkt esimene: õige kirjakasutuse tähtsust ja soovitavust.
Muidugi hakkasin norima, ei salga aga lihtsalt pildist ära kustutada, liiati kui enne registreeritud sõnumit näinud ja lugenud olen tundub mulle kuidagi "oma jopede" kultiveerimise värgina.


Reeglid panin kirja mina ja nats nüüd muutsin neid ka, just tänu "sergole", et ei tekiks kustutatud postituste pärast nääklemist. Kui post on kadunud, ära otsi seda taga, muret võid kurta ka privas aga enne mõtle veits järele mida sa kirja panid ja kas see sobis sellesse teemasse.


mõtlemine on üks üldhariv toiming. Soovitan, kõigile.

Tervitustega, ikka sergo.
Vasta