olen hämmingus

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Mart, ****, jalad põhjas, aitab küünlajalast küll!
Juhan Liiv :oops:
Tõesti hämmingus
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Beretta kirjutas:Mart, ****, jalad põhjas, aitab küünlajalast küll!
Juhan Liiv :oops:
Tõesti hämmingus


vot, mehed, olengi hämmingus!

Mida, halli m-i turgutavat Teie peale laterdamise ette olete võtnud?
Ja teinud?

Mina läksin kuu tagasi lisaks oma põhitööle poisse tööõpetuse alaselt kantseldama.
Leidsin sealt ka neli tegutsevate jahimeeste poega, rääkisin poistele jahimeestest kui niisugustest, samas ka laiemas perspektiivis selles mõttes, et kes on kuri, tapja, loomastiku korrigeerija looduses jne.

Isegi viienda klassi poisid, peale sirget juttu said asjast aru, veriseid pilte polnudgi vaja, samas kõik tunnetasid ka umbroheliste käitumise resultaate.

Nii, et pole vaja nutta maine kahjustumise eest, tehke ise midagi.

Minu jaoks oli parim tänu täna see kui viskasin hommikul klassikambale mulle postkasti tulnud EJ ette, lugesivad, räääkisime, hakkasid mõtlema.Tekkis rohkem kui dialoog. Siit edasi palju mõtteid kuid ma nägin ühte: koolid on naistekesksed, meeste mõttelaad, rääkimata papist, koduse elu kriisidest jmt. ei mõika mitte.
Miks ma seda kirjan?

Vaadake üleelmist lõiku.
Tegelikult, mis oligi see tähtis asi millest ma jahimeeste foorumis rääkida tahtsingi?

Võni Teile vastata: täna, pika vahetunni ajal tulid minu, veidriku , ise ma kutsun end keldrikakandiks jutule kolm tüdrukut, esmakordselt, kõhevil.
Ja hämmastav oli see, et nad teadsid mu veidrast olemusest ning juttudest elu ja asjade suhtes. Järelikult infi koolilaste vahelises suhtluses kontrollivad lapsed ise.

****, minu jaoks on see maruraske vastutus ja seda enam et nii ruttu.

Ja miks ma sellest pasundan: hirmul olen.
Te küsite: miks ma sellest probleemi teen?

Pakkuge ise välja, Teie:
aeg oma huvidega kunagi toimetamast
usaldatavuse aste
mõttelaadid, nende eripärasused
valmisolek töötada lastega, hommikune köök?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Sergo,vabanda,kuid lihtsal ja võib-olla ka lollil inimesel on sinu mõtetest väga raske aru saada.Mina tabasin sellised sõnad nagu halli m-i,keldrikakand,kuri tapja, kolm tüdrukut...Lisaks tundus nagu sa kiidaks ennast natuke ka.Kui sa,kõrgeauline,oled veel koolmeister siis...oh vaesed lapsed.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

sooviku kirjutas:Sergo,vabanda,kuid lihtsal ja võib-olla ka lollil inimesel on sinu mõtetest väga raske aru saada.Mina tabasin sellised sõnad nagu halli m-i,keldrikakand,kuri tapja, kolm tüdrukut...Lisaks tundus nagu sa kiidaks ennast natuke ka.Kui sa,kõrgeauline,oled veel koolmeister siis...oh vaesed lapsed.


Jepp, mul tekkis hetkega sama õõvastus ilmselt, mis Soovikulgi. Hoolimata sellest, et ma isiklikult Sergot ei tunne, ei ole mul küll selle foorumi kirjutiste põhjal alust arvata, et tegemist oleks isikuga, keda tahaksin oma järelkasvu õpetama, temaga koos viibima. Mille krdi pärast sa arvad, et sa võid oma jauramist (millele tehti lausa eraldi foorumiosa) lastele edastada ja arvata, et nüüd oled teinud hiiglama kasu. Lihtsaid ja veel vormimata lapsi on lihtne kuulama panna - neid jamasid, mis võibolla mõne lapse peas sinu segase jutu peale hauduma hakkavad, peavad lapsevanemad äkki aastaid ravima!? Soe soovitus - kui sa ikka ei suuda juba lapsevanematele-täiskasvanutele end arusaadavalt mõistetavaks teha, siis hoia lastest eemale. Kui sul enda sõnade järgi hirm on, siis mõtle sellele ja tee õiged järeldused. Kui suudad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sergo kirjutas:vot, mehed, olengi hämmingus!

Mida, halli m-i turgutavat Teie peale laterdamise ette olete võtnud?
Ja teinud?


Tegelikult on Sergol täitsa õigus. Ega siit foorumist suurt peale laterdamise tõesti välja kasvanud ole. Mõne aja möödudes mõned tõstatavad teema, et oh võitleme/kakleme selle ja tolle vastu, kirjutame kirju jne. Kui lähed konkreetsemaks, et no kes see siis on, kes kirjutama hakkab, on kõigil mokk maas.
Eksin, üks kord tegi Mart pöördumise mingile kohalikule ajalehele, kui nood laimu esitasid. See on ka kõik.
Mina hakkan Sergo jutu mõttele juba pihta saama. Kui keegi kellegist aru ei saa, ei tähenda see veel seda, et see keegi paha on.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

APPI! Kakuke ka sergoviirusesse nakatunud.Nüüd hakkab tema ka keldrikakandiks ja jutustab hallist m-ist kolmele tüdrukule.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:.... ja jutustab hallist m-ist kolmele tüdrukule.

Ole hea ja too viide sellest. Mina ei lugenud kuskilt Sergo jutust välja kolmele tüdrukule m..st rääkimist. Samas paistab, et kui rääkida Sulle muinasjutt punamütsikesest ja kurjast hundist siis liigub mõte tead küll mis suunas. ;) Soovikul väga hea kujutlusvõime. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peeter

Postitus Postitas peeter »

kakuke kirjutas:
sergo kirjutas:vot, mehed, olengi hämmingus!

Mida, halli m-i turgutavat Teie peale laterdamise ette olete võtnud?
Ja teinud?


Tegelikult on Sergol täitsa õigus. Ega siit foorumist suurt peale laterdamise tõesti välja kasvanud ole. Mõne aja möödudes mõned tõstatavad teema, et oh võitleme/kakleme selle ja tolle vastu, kirjutame kirju jne. Kui lähed konkreetsemaks, et no kes see siis on, kes kirjutama hakkab, on kõigil mokk maas.
Eksin, üks kord tegi Mart pöördumise mingile kohalikule ajalehele, kui nood laimu esitasid. See on ka kõik.
Mina hakkan Sergo jutu mõttele juba pihta saama. Kui keegi kellegist aru ei saa, ei tähenda see veel seda, et see keegi paha on.


Üle pika aja tôe osakaal ûle 51 protsendi ... Tore oleks kui sellist joont saaks pidada ja karvased kâed ja Aamen-id eemal hoida ! Sest see vaa sônavabadus ole vist ûks demokraatia alustalasid !
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sooviku kirjutas:Sergo,vabanda,kuid lihtsal ja võib-olla ka lollil inimesel on sinu mõtetest väga raske aru saada.Mina tabasin sellised sõnad nagu halli m-i,keldrikakand,kuri tapja, kolm tüdrukut...Lisaks tundus nagu sa kiidaks ennast natuke ka.Kui sa,kõrgeauline,oled veel koolmeister siis...oh vaesed lapsed.


loe korralikult veel üks kord algpostitus läbi, mõtle ja palun, kui ma milleski eksinud olen siis viita. Vaielda ei viitsi, eks näita tegudega.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kõik õige.Paranemismärke juba on,kui enam vaielda ei viitsi.Mina teen nüüd üks klõps ja tõmban edasi,nagu sa soovitasid.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sooviku kirjutas:Sergo,vabanda,kuid lihtsal ja võib-olla ka lollil inimesel on sinu mõtetest väga raske aru saada.Mina tabasin sellised sõnad nagu halli m-i,keldrikakand,kuri tapja, kolm tüdrukut...Lisaks tundus nagu sa kiidaks ennast natuke ka.Kui sa,kõrgeauline,oled veel koolmeister siis...oh vaesed lapsed.


soovitatav, lugupeetav, oleks omada analüüsivõmelist arvutit. Palju muresid jääks olemata, seda siis esmalt nii Sinu kui teisalt tüdrukute esinemisjulguse aktsepteerimisel. Eks helista ja same kokku, nr:5218122. Ja kui nädala jooksul vaatamata vabandustele ma Su nägu näinud pole... on asi sitavata!

Rõõmsaid, muredeta sirelilõhnalisi unenägusid:
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Jättes kõrvale kõik selle "ärategemise" vahu,on Sergo jutul seekord minule arusaadav iva sees.Alustada tuleb koolilastest et noorem pölvkond saaks veidikegi jahindusalast koolitust .Kui keegi alustas ja sellest ka rääkida julgeb,mis sellest siis halba on?Tegu väärib järeltegemist!Huvitav oleks teada kui paljud foorumlased selleks täna valmis on?Kui on,vöiks targemad pead arutada,kuidas asi paremini välja tuleks.Pöhjanaabritel toimib taoline laste koolitus üle maa.Äkki kusagil meilgi taoline asi käimas?
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Arvan ka,et lastele oleks juba vaja maast madalast nati rääkida seda,mis metsas ja üldse elus toimub.Muidu aint jänukesed ja mõmmikesed ja laps kasvades saab alles hiljem teada,et hoopis karud,kes valmis igaüht nahka pistma.Ja isakaru ka oma poja võib eineks võtta.Ühe sõnaga metsas elavad metsloomad ja neil ikka teised mõtted peas kui inimesel.
Jahimees aga pole mingi verejanuline pärismaalane vaid tavaline inimene kes metsloomaga käitub nii,nagu käituma peab.
noorus on ilus aeg
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Sellega täiesti nõus, et noortele tuleb jahinduse põhimõtteid selgitada. Ajakirjas on juttu olnud noorjahimeeste laagritest. Mingil määral asi toimib, aga kandepind peaks laiem olema. Soovitus Hr. Sergole oleks selline, korralda kooliväliselt noorjahimeeste ring. Tööõpetuse ainekavaga on jahindust raske seostada. Kui" kuri" direktor tundi astub ja lapsed loevad ajakirja jahindusest, võib tekkida pahandusi. Ringi saad koondada need, kes asjast huvitatud. Kogu klassile õpetamisega võib tekkida osade lastevanemate vastuseis. Jõudu tööle!!(Need on lihtsalt soovitused.)
kuro
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

hendrik kirjutas:
sooviku kirjutas:Sergo,vabanda,kuid lihtsal ja võib-olla ka lollil inimesel on sinu mõtetest väga raske aru saada.Mina tabasin sellised sõnad nagu halli m-i,keldrikakand,kuri tapja, kolm tüdrukut...Lisaks tundus nagu sa kiidaks ennast natuke ka.Kui sa,kõrgeauline,oled veel koolmeister siis...oh vaesed lapsed.


Jepp, mul tekkis hetkega sama õõvastus ilmselt, mis Soovikulgi. Hoolimata sellest, et ma isiklikult Sergot ei tunne, ei ole mul küll selle foorumi kirjutiste põhjal alust arvata, et tegemist oleks isikuga, keda tahaksin oma järelkasvu õpetama, temaga koos viibima. Mille krdi pärast sa arvad, et sa võid oma jauramist (millele tehti lausa eraldi foorumiosa) lastele edastada ja arvata, et nüüd oled teinud hiiglama kasu. Lihtsaid ja veel vormimata lapsi on lihtne kuulama panna - neid jamasid, mis võibolla mõne lapse peas sinu segase jutu peale hauduma hakkavad, peavad lapsevanemad äkki aastaid ravima!? Soe soovitus - kui sa ikka ei suuda juba lapsevanematele-täiskasvanutele end arusaadavalt mõistetavaks teha, siis hoia lastest eemale. Kui sul enda sõnade järgi hirm on, siis mõtle sellele ja tee õiged järeldused. Kui suudad.


oled Sa kindlalt veendunud, et Sinu sõna siin ilmas on ainuõige? Ja , sõna "jauramine" kasutamine konkreetses kontekstis võib tunduda solvanguna sellest tulenevate järelmitega. Ma soovitaks Sul õõvastusest hoidumiseks esmalt veelkord mu jutt läbi lugeda, kui oled suitsumees siis tõmba ka üks vilka ja mõtle, ära plähmi!
Vasta