Jahimehe maine ühiskonnas?

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Jahimehe maine ühiskonnas?

Postitus Postitas kuro »

Hr. LIllemäe kirjutab, et jahimeeste maine ühiskonnas madal. Tema arvates jahimehed ise süüdi. Teine asi veel. Kirjutab, et FACE eesmärk on rahvuslike jahiviiside kaitsmine. Kas Hr. Lillemäe toob kevadise metskurvitsa jahi tagasi? Mida asjast arvate?
kuro
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahimehe maine....

Postitus Postitas jorr »

Võib tõesti olla,et selles ringkonnas kus hr Lillemäe liigub on tema maine madal ja seostab sellega kõiki jahimehi.Ise küll mingit madalamal olemist sellepärast ei tunne,et jahil käin.Usun,et iga inimese maine sõltub tema käitumisest ühiskonnas,mitte aint tema harrastusest.
noorus on ilus aeg
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Võib arvamust avaldada ka Hr. Lillemäe teiste mõtete kohta. "Kiita" said Valga ja Jõgeva mehed. Aluseks EESTI JAHIMEES jaanuar 2007.
kuro
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Re: jahimehe maine....

Postitus Postitas intu »

jorr kirjutas:Võib tõesti olla,et selles ringkonnas kus hr Lillemäe liigub on
tema maine madal ja seostab sellega kõiki jahimehi.


Hiljuti sai toda maine teemat arutatud ühe erakonna jahinduse-kalanduse
alasel koosolekul. Just noorte, põlislinlaste ning uus-maaomanike hulgas on
maine madal. Paraku moodustab see väga suure hulga ühiskonnast. Maine
tõstmine on vajalik ning selleks on mitmeid viise nii riigi kui jahimeeste endi
poolt. Jahimeeste maine sõltub ikka meist endist ja meie suhtlusest.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Maine ei ole madal, mainet ei olegi. Enamikel (linna)inimestel tõmbab jahimehest kuuldes nägu kohe vissi. Ei saada asjast aru, ja ausalt öeldes ei tahetagi saada.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimehe maine ühiskonnas?

Postitus Postitas aivar00 »

kuro kirjutas:Hr. LIllemäe kirjutab, et jahimeeste maine ühiskonnas madal. Tema arvates jahimehed ise süüdi. Teine asi veel. Kirjutab, et FACE eesmärk on rahvuslike jahiviiside kaitsmine. Kas Hr. Lillemäe toob kevadise metskurvitsa jahi tagasi? Mida asjast arvate?


Lugesin ka seda nn. arvamust. "Nepi" kohta jäigi mulle arusaamatuks miks see ära keelati ning kes selle keeluettepaneku üldse tegi. "Iseenese tarkusest" saan asjast aru nii, et keeld kohaldati igatahes enne "eurot" seega kes selliseid "eelnõusid peale Keskkonna ministeeriumi ikka juhib. Nüüd oleks vaja see nn. keelu ettepaneku tegija ning ka vastuvõtjad lihtsalt välja selgitada. Eks need meie usinad "ametnikud" olid, kuid küsimus selles kas ka EJS "ametnikud" olid usinad vastutegevust tegemas või mitte. Ma ei julge väita kas Lillemäe oli juba siis ka ametis.
Igatahes Valga ja teiste EJS mittekuuluvate seltsidele "edu" soovimine on minu pilgu järgi õige, sest ühiselt on "tulemus" alati kergem tulema, kuid senini ei ole mina kahjuks täheldanud ei ajakirjanduses ega ka kuskil mujal EJS juhatuse aktiivset sekkumist ühiskonna ehk avaliku arvamuse parendamiseks jahimeeste suhtes. Ikka ainult loomakaitsjate ning metsameeste nutulaul millised "mölakad" jahimehed on :oops: ... Usun, et kui EJS juhatus selle probleemi ja ka muud jahindusega seotud probleemid ´rohkem "esile" kergitaks siis ka need nn. eemalseisjad hakkaksid kaaluma liikmeks saamist. Maine ongi niikaua madal kui me seda ise madalal hoiame. Iga mees ise oma käitumisega ning EJS ajakirjanduse kaudu-see oleks minu arvates lahendus.
Aga praegusel hetkel tundub mulle, et "jahindust" juhib ainult raha ja käputäis "sõpru" keda ei kõiguta ega murra keski. Seni oli see punt "Villu" meestekeskne-meelne-eks näis mis kevadel juhtuma hakkab. Mina olen pikka aega mõelnud kas need nn. RMK raames tegutsevad jahimajandid millised peaksid pakkuma jahi ja õppevõimalusi kõigile jahimeestele( minu andmetel töötavad ainult täispaketi ehk siis teenuse ostjale) toodavad ka kasumit või tulevad ise ots otsaga kokku. Ise olen kuulnud väidet, et tulevad vaevalt ots otsaga kokku ning investeeringuteks raha saavad mujalt. Minuni on jõudnud ka "kõmu", et metsaülemad kelle "puidu" arvelt RMK jahindust pidada toetatama ei pidavat sellega rahul olema. Aga eks aeg näitab mis edasi saab.
ikka lõbusalt
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

mulle tundub, et seda ei saa nii üksüheselt võtta.

Selgitaksin: vaataksime kõigepealt rahvastiku jaotumist kallil kodumaal. Ligi 1/3 elab Tallinnas, sinna juurde veel min. 70 000 linna lähedal harjumaal. Palju neist on jahimehi? Lihtsalt jahimehed upuvad oma häälega muu kokkutulnud rahvastiku sisse ära. Nii tundub see ka teiste suuremate linnadega olevat. Väikelinnades, asulates, külades teavad kõik kes või mis on jahimehed ja seal mõni üksik salakütt keda kinni pole püütud võib mainet alla tõmmata. See oli nüüd väga skemaatiliselt. Samas, nn. negatiivse või madala maine esmakujundaja on ainulmalt avalik press mille mõjujõud just elanikkonna kontsentreeritud kogumites tunnetatavam. Ja üks jahindusalane ajakiri mida ainult jahimeestele jaotatakse, lisaks paar artiklit Maalehes või regionaallehtedes milledest ka enamuses jutt ulukikahjustustest enamuses. No mida siin ikka siis nii väga loota?
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Mainetus

Postitus Postitas Metslane »

Ma üldiselt ei tahaks kedagi halvustada ja proovin ka sellest praegu hoiduda. Üldiselt on linnapreiladel jahimeeste suhtes pilt selge- need käivad metsas loomi tapmas. Mina leian, et leides ennast olukorrast, kus "Lihtsa elu" tüdrukud ei tea jahindusest tuhkagi, siis tuleb oma kõiki teadmisi jahindusest ja selle seotusest otseselt temaga. Proovida vältida "Savisaareliku" pasa ajamisest ja oma juttu tuua konkreetseid näiteid. Umbes nii, et: 70. kui metskitsede arvukus oli tipus saabus pasatõbi ja bambid surid rohkearvuliselt, metsaalused olid korjuseid täis -kas see on parem?? Jahimehed ei ole võtjad, vaid ka tõelised loodussõbrad- talvini lisasöötmine. Kasukad on ka neile meelt mööda, kas just kitse nahast aga saab ka sellest. Valiklaskmise olemasolu ja 95 % linnainimestest pole kuulnud ka, et enamus loomadel on jahihooaeg vaid mõni kuu. Autode ette jooksvate loomade arv sõltub otseselt arvukusest. Võib-olla mõjutab ka teda teadmisega, et sigade suur arvukus võib tema suvila õuest teha kõnnumaa. Metsa ja põllu kahjustused Lasnamäelast ei morjenda.
"Pikk rännak algab vaid ühest sammust" ja iga jahimees saab maine tõstmiseks tunduvalt rohkem teha, kui osooniaukude tekkimise vähendamiseks. Vingumine, et vaata mis ta ütles ei aita kedagi- tegusid tuleb teha ise!
Aim small, miss small!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tudeerinud natuke asjandust ei saa sugugi üheselt süüdistada Kuristiku tänava mehi. Oluliselt suuremad finantsid käsutada-kasutada ja vastava problemaatistikuga tegeleda on RMK-l, seda lausa nende põhikirjast lähtudes.

Ehk tuleks seda liini edasi "tampima" hakata? Ei ole nende asi ühti ainult matkaradasid, puhkekohti ja tasulist jahti oma piirkondades arendada, see põhikiri kannab oluliselt laiemat pedagoogilisest mõttest lähtuvat platvormi. Lihtsalt tundub, et senini on kujundatud suht kitsas tegevusvaldkond lähtudes ärilises mõttes tasuvusest. Muidugi, ka need matkarajad, vaatlustornid, loodushoid jmt. on tähtsad kuid nende kõrval jahimeeste tegevusvaldkond on pea ainumalt taandunud tasulise jahi pakkumisele. Sellest, milleks jahti kui niisugust vaja saavad enam-vähem adekvaatse infi ainult "Luua kooli" kasvandikud.

Disproportsioon. Seda buklettide trükkimisega ei korva. Aga võib-olla see vaikimine ongi ostetud nende rahadega üllitatava jahitemaatilise ajakirja hinnaga? Jama kui palju.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Muidugi, ka need matkarajad, vaatlustornid, loodushoid jmt. on tähtsad kuid nende kõrval jahimeeste tegevusvaldkond on pea ainumalt taandunud tasulise jahi pakkumisele.

Selles ei ole kübetki kahtlust, et kõik need nn. igamehe õigusega kasutatavad nn. metsaonnid, lõkkepaigad, matkarajad jne. on RMK poolt ülimalt kasulikud tervele Eesti elanikkonnale. Samas minule kujunenud pildi järgi ongi asjad sedapsi, et RMK jahimajandite huvi ongi ainult tasulise jahi pakkumine. Ja seda jahti võimaldatakse paraku ainult "paksema" rahakotiga jahimeestele, kes maksavad ka kinni nn. muud kulud(jäägriteenus, sõõk, majutus jne.) lisaks ulukiloale. See teenus aga tavalise rahakotiga "maata jahimehele " ei ole kahjuks enam taskukohane. Seega ise nad valitseva olukorraga rahul ning milleks siis veel mingit jahindust propageerivat poliitikat ajada-elu niigi hea.
ikka lõbusalt
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

http://www.postimees.ee/180407/esileht/krimi/255785_1.php
Eilne Postimees - lugege ja nutke. Jahimehe mainele jälle vesi täiega peale tõmmatud. Kommentaarides on siinset foorumit iseloomustatud kui aju väljalaskmist nautivate ......... kohta.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

lugesin kah neid kommentaare..ega ma sealt midagi muud ei oodanudki. Alati on ühiskonnas debiilikuid, samamoodi ka jahimeeste hulgas.
Nagu ka kohaliku klubi esimees Kalmer Jalast ütles, et kõva hoop jälle meie mainele... terve organisatsioon näeb aastaid vaeva, et ühiskond saaks aru, et me pole mingid haiged olevused, kes naudivad ainult verd ja meie eesmärk ei ole igal võimalikul hetkel olla küünarnukkideni verised... mingi hetke paistab, et saadakse juba joone peale - tutvustatakse jahikultuuri ja korraldatakse üritusi. Kuid siis see üks debiilik, kes suudetakse seostada jahimeestega, teeb selle kõik maatasa :evil:.
samas ei ole mõtet võtta väga südamesse neid kommentaare. kolmas kommentaar seal (nimi: hundu) - no ega meie pole süüdi tema rumaluses.
Kaks eestlast, kolm arvamust
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Tundes ajakirjanduse verejanu ja aimates mingite Aegviidu töllide kuulsusejanu, arvan, et asjad polnud pooltki sellised kui kirjutatud. Matšeete on juba kadunud, alguses oli ju mehel võsanugagi käes jms. Asjade käigus selgub, et poiss oli ikka selleks, et oma tähelepanuvajadust rahuldada hullult oma segijoodud ajukest kasutanud ja seekord ka midagi valmis genereerinud. Ajalehel pole ammu enam tähtis mitte TÕDE vaid skandaal ja hull müra. Kuulekas ori ja tarbija aga haarab kohe konksu, istub arvuti taha ja kukub vihtuma, ''ma alles näitaks...'' , ''kui mehe kätte saaks siis tapaks....'' jms. Tegelikult on tegemist täiesti mõttelagedate tegelastega, kes kardavad oma sita potsatustki ja pigem meenutavad loomakarja kui inimest, sest neil puudub iseseisev mõtlemine, oma arvamus jms. Kahjuks on selliste tegelaste kriitiline mass juba saavutatud. Eesmärk selliseid toota on suht proosaline, mittemõtlev inimene on tõesti kuulekas ori ja tubli tarbija, ta ei saa sellest isegi aru ja arvab, et kõik on hästi. Ärgem tehkem välja, see oleks sama, kui Tõnismäel pensionäridega maadelda ja ennast ''rahvuslasena'' üles haipida, ise oma tegevusest ja selle tegelikest tagajärgedest aru saamata. Äkki mees tegi auto alla jäänud kassile otsa peale? Kes teab, kohal oli tema, tema koer, kes ilmselt meid antud asjas ei valgusta ja paar külanolki, kel polegi veel roostes BMW-d ja kellele külaplikad seepärast ''kätte'' ei anna. Nüüd on käes nende elu seni ja ka selleks igavesti jääv kõrghetk: PILT JA MÖLA SAITUNGIS! Rahu mehed. Aeg annab arutust.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

PR

Postitus Postitas intu »

Suhtekorralduslikult peaks EJS sellistel puhkudel seisukoha võtma.
Seda muidugi peale kõikide osalistega suhtlemist.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah, ma siin juba pikemat aega treenin kahte kiskjat koos elama (suht parimas eas kõuts ja minu aastane taks). Mõned päevad saavad juba ühes toas olla. Vahepeal ajab kass koera taga, vahepeal vastupidi, kuid üldiselt olukord laabub. Kasside teemal tegelikult juba pikemalt jamasid olnud, ja pidevalt treening käib... aga nii, et kassi ei puutuks. Kodurotid, lambad jne ka. Jahikoer on jahikoer ja kui lambakari vajab lauta ajamist, siis see ka ette võetakse :)

Postimehe loost ise. Igati nõme lugu, mitte Postimehe vaid selle jahimehe poolt. Hea kui sellistele kinga antakse, natukenegi õpetuseks, et nii ikka ei käituta.

Hmmm... mulle meeldib olukordadest natuke alternatiivpilte manada (mitte kellegi kaitseks, aga lihtsalt mõtlemiseks) - jahimehel laseb terjer jalga, see läheb koera otsima, korraga kuuleb, et kass lõugab hirmsasti. Oletab, et seal võib ta koer ka olla, läheb kontrollima, ongi koer, kes kassi kõvasti rappinud. Mõtleb, et peaks kassi piinad lõpetama, võtab noa vöölt (no, äkki oli suur nuga, või siis noormeestel kasvas jutustamise käigus Victorinoxist matšeete-taoline terariist) ja teeb paar sammu. Samal ajal tulevad 3 kohalikku noormeest. Jahimehel isegi tuju väga paha, võtab koera, sõidab minema (koer saab ka kindlasti teenitud keretäie). Tulemus aga see, et esitatakse süüdistus loomapiinamises.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta