Õhupüss ja jaht

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Sellge TiitR kõigepealt küsiksid et miks ei kipu nii ajusse kui kütiliini ja alles siis pa.... nii et aitab.Vastan üks põhjustest on sellised puupead nagu sina.
Ma väga vabandan et tulin sellisesse aadlipessa ja uurisin veits matslikke küsimusi se jääb ka mu viimaseks postituseks siin selles voorumis ja sel saidil ültse.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Beretta »

võhik kirjutas:Ma väga vabandan et tulin sellisesse aadlipessa .

Vabandus vastuvõetud.
Waidmannsheil und Waidmannsdank- loodan, et kunagi saad olla selle tervituse vääriline.
Don Costa del Silencio alias Beretta.
Grumpy old man
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Ei usu et saan sellise tervituse osaliseks.Pigem siis juba Si vis pacem, para bellum nii aasal kui metsas missest et üks jalg on luust ja teine puust. Hüvasti kohtume metsas.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas sammal.habe »

kui juba võõramaa peene keele peale asi läks, siis pigem sobiks teema kokkuvõtteks - o santa simplicitas... :roll:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas TiitR »

võhik kirjutas:Sellge TiitR kõigepealt küsiksid et miks ei kipu nii ajusse kui kütiliini ja alles siis pa.... nii et aitab.Vastan üks põhjustest on sellised puupead nagu sina.
Ma väga vabandan et tulin sellisesse aadlipessa ja uurisin veits matslikke küsimusi se jääb ka mu viimaseks postituseks siin selles voorumis ja sel saidil ültse.

Ilmselt on siin "puupea" all mõeldud lolli jahimeest, kes korralikult lisasöötmist-, ruutloendust jne teeb ning kes kütitavate ulukite load ametlikult realiseerib ning iga-aastase liikmemaksu tasub? :M
Vaata jumala eest ette, et sa selliseks puupeaks kunagi ei saa :lol:
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas mihkelson »

:wink: :wink: :wink: Kuldsed sõnad, kuldsed sõnad lausa ilus (y) (y) (y) (y) (y) :lol:
Gute Jagd
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas baddmann »

võhik kirjutas:...
Ma väga vabandan et tulin sellisesse aadlipessa ja uurisin veits matslikke küsimusi se jääb ka mu viimaseks postituseks siin selles voorumis ja sel saidil ültse.


Lubadusi pidada kah ei oska, postitas veelkorra.

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tegelikult oleks Sul teemaalgatajana vaja ennekõike vabaneda mõnedest eelarvamustest a`la foorumis hakatakse kohe "kividega pilduma". Ma olen lühikest aega siin olnud, kuid leian, et foorumis domineerivad ikka väga asjalikud arvamused, kui kohatised emotsioonid maha arvata.
Minuarust teema ju täiesti arutletav, kuid sildistamiste asemel oleks mõnus ju arvamusi lauda visata; nagu kaardimäng mõneti :D .
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kui siin juba peenekeelseks mindi :D :
Variatio delectat
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Feen »

Rääkides kirjust seltskonnast, siis hakataks selliste "põnnjahimeeste" poolt kohe õhukatega igasuguseid lollusi tegema. Niisamagi tehaks, kui asi veel seaduslik, siis seda jama ikka palju enam.

Ning, nagu mainiti, pisilooma tapmiseks vajalik õhukas ei ole see mida iga relvapoe letilt saad. Ja kui on relvad millel natukene tulejõudu rohkem ning relvad, millel tulejõudu vähem, siis jahiks võiks ikka natukene tapvamat varianti kasutada, küll õhukaga ja mõni jänkule pe*sse laseb.

Ja miks ei saa noore jahimehena õhukaga märki lasta ja trenni teha ning siis pädevama (ja hetkel lubatud) püssiga loomi lasta?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas joosep »

Igaks juhuks veel. Hästi aeglaselt ja kaks korda...

Lp Võhik!

Idee on Sul hea ja kahjurulukite hävitamine on ka minu meelest hea mõte (ämmal on täna leinapäev: rebane käis öösel kanadel küla peal... :twisted: )
Kui tsiteerida klassikuid, siis mõõganeelajaks saamiseks tuleb alustada noorelt ja neelata nööpnõelu. Sellegi poolest ei ole käi ulukite harvendamine selliste meetoditega, nagu omal ajal pioneere igaks elujuhtumiks kasutati: põllul viljapeade ja kartulite järelnoppimine, kartulimardikate korjamine, vanainimeste üle tee vedamine. Sest:

1. Jahipidamiseks on vaja natuke midagi teada ka. Selle tagamiseks käiakse kursustel ja soovitavalt ka vanadel spetsidel sabas, et midagi meelde jääks. Kui jahitunnistus käes, ei keela keegi päris relva soetamast, sellist, mis nii varese kui põdra maha võtab.

2. Mis võiks küll olla põhjus, et isegi spordikaga rebast lasta ei lubata? Tõenäoliselt tema väike võimsus. Kahtlen, kas on olemas spordikast (s.t. 22LR kaliibriga vint) võimsamat õhkrelva. Kui ongi, siis on see kindlasti juba relvaloa alusel soetatav, mistõttu loe veel p.1 lõppu.

3. Kui Sinu idee läbi läheb, siis kardan, et rebaste arvukus suureneb, kuna need pisikeste jahimeeste poolt õhukaga siniseks lastud tagumikuga rebased ei lase ühtegi puupead päris püssiga enam kilomeetri kaugusele ka mitte.

4. Kütiliinis käimine ei ole kohustus. Samas, kui kohalik jahipäälik on nõus Sulle väikeulukiloa välja kirjutama, peab ta teadma, kas oled usaldusväärne ja omaette toimetamise soov tuleneb tõesti kaasasündinud inimpelglikkusest (mida näitab vahel ka võõraste peale urisemine, nagu eelnevatest postitustest näha) või on hoopis plaanis vaikselt tegutseda, kui teised ühisjahti lähevad. Nii et tuttav pead Sa neile puupeadele ikka olema.

Selles mõttes olen isegi nõus, et näiteks varese ja rästa puhul võiks mõni muudatus kõne alla tulla.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Õhukaga annab muidugist igatsugu elukaid maha lasta http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... CDIQ9QEwBA.
Sõltub õhukast. Ainult, et relvaseaduse mõiste lähevad need "aparaadid" piiratud käibega relvade alla, st vajavad luba. Jahiseadus vist ei räägi sellisest võimalusest miskit?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Tooming »

Ka need mehed/naised, kes marjapõõsastes pasknääre lasevad, rikuvad tegelikult seadust, aga keegi ei kobise selle peale, sest seda teevad ju paljud ja see tundub normaalne. Eesti Jahiseadus ei luba õhkrelvaga jahti!!!
Isiklikult arvan, et varest ja tuvi võiks õhkrelvaga jahtida küll - seda tehakse niikuinii. Tingimuseks peaks isik omama ikka jahitunnistust, et vältida igasuguste võhikute jooksmist mööda metsa, lastes kõike mis ette satub. Omades jahitunnistust ei saa ju ka suvalises kohas jahile minna, ainult oma jahimaal!!!

Kuigi on olemas päris palju õhkrelvi millega on võimalik väikeulukit lasta. Kes oleks see ekspert kes ütleb millega tohib ja millega mitte? Tuvi ja varese jahtimiseks sobivad enamus pikad õhkrelvad mida müüakse jahikauplustes, kuigi soovitavalt suurema algkiirusega. Mõned on päris suure algkiirusega. Olen ka omanud kunagi 380 m/s algkiirusega õhkrelva, mis suutis veel 30 meetri pealt läbistada tollise männilaua ( 2,5 cm).

Miks õhkrelvaga lubada? Vaiksem, odavam. Võimaldaks ka asula ja majade lähedal jahti pidada. Alailma on kellegil häda, et paugutatakse + ohtlik tsoon on väiksem kui tulirelval. Selliselt saaks vähendada varese populatsiooni asulates.

http://www.youtube.com on täis videosid kus lastakse õhkrelvadega jäneseid, parte, vareseid , tuvisid jne. Ju on paljudes maades see tegevus legaalne!?


Kokkuvõtteks:
Kui on jahitunnistus( st. teadmised jahipidamisest, seadustest), siis õhkrelvaga võiks varest, tuvi küll jahtida - see puhtalt minu arvamus.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Kristjannn »

Endal on ka saksamaal toodetud õhupüss algkiirusega 380ms ,oleneb muidugi millise diabooliga sellise kiiruse saavutab,kui veel DIISLIT teha saab diabooli algkiiruse üle 400 ms kätte ja käib selline sportpüssi pauk :wink:. Võtab teine jah nii tollisest männilauast läbi,laseb ka ühe kroonisest mündist läbi,kui see kuhugi kõvema aluse peale asetada.Mõniaeg tagasi sai kaheraudsega 12cal mõni hanepauk tehtud 50 meetri peale,et kuidas üldse jookseb ,padrun oli laetud 4,25mm haavlitega ja oh imet 50 meetril 1.5 cm lauast läbi ei läinud.Õhuka diabool läks aga selle maapeale lauast veel läbi.Kui ma ei eksi siis inglismaal tehakse 20 jouliste õhukatega jänesejahti,minu õhupüss peaks 32jouli olema aga jänest ja rebast sellega küll laskma ei läheks,kuna õhupüss on ikka õhupüss.Arvan,et rästale ja varesele oleks selline jälle paras nii 30 kuni 40 meetri peale lasta.
Halleluuja
Postitusi: 3
Liitunud: K Okt 06, 2010 5:09 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Halleluuja »

Vasta