Õhupüss ja jaht

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
võhik

Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Ma saan aru, et jahiseadus keelab jahi õhkrelvaga ja muu jahieetika sinnajuurde aga miks ei võiks olla niiöölda minijahimehi kes peavad jahti jänestele rebastele kährikutele ja kasvõi varestele.On viimasel ajal ju saada kvaliteedilt häid, täpseid ja võimsaid õhukaid.
Viimane aeg on näitand, et hüppeliselt kasvand nii rebaste kui kährikute populatsioon tänu pisikestele kingitustele taevast ning nagu mu tuttav jahi vana ütleb naiste süü ka siin mängus. Kuna me kallid koduhaldjad on unustanud kodumaise karusnaha(kurja seda teab kas sihilikult või kogematta)
Samuti võiks olla ju õhkrelv allgaja jahimehe esimene püss nagu liikluses vahtraleht niiöölda. Las sunnik silkab paar aastat õhukaga metsas enne kui kobedama tulenuja saab. See oleks siis ka kui jahimehe vastupidavuse proov ja jahimehe isiksuse väljakujunemise aeg. Jahimeeste seas olen kohtand ikka ehtsaid luftikustisi ja ÄRGE TULGE MULLE RÄÄKIMA ET NEID EI OLE. Siis kaoksid sellisedki ära.
Miks seda küsin- vastan huvipärast, sest olen eks salakütt kuigi mitte selles klassikalises mõttes.
Jah olen uhke ka et olin selline kuna mu jahimaadel ei saanud kunagi soolakud ja söödaplatsid tühjaks ning mitteükski loom ei jäänud metsa hapnema. Pigem olin hädas loomadega kes olid tulnud mu jahimaale surema kuul kuskil seal kuhu poleks pidand sattuma. Oma jahialasid ei reeda. Ja nüüd võite kividega loopima hakata.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas mihkelson »

Milles point? :M .
Kas selles et õhukatega jahipidamine keelatud või selles, et sigadel kuulid valeskohas.
Ja et oled salakütt olnud või oled (keegi **** aru saanud sellest vist) :evil:
Gute Jagd
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Ma saan aru, et jahiseadus keelab jahi õhkrelvaga ja muu jahieetika sinnajuurde aga miks ei võiks olla niiöölda minijahimehi kes peavad jahti jänestele rebastele kährikutele ja kasvõi varestele.On viimasel ajal ju saada kvaliteedilt häid, täpseid ja võimsaid õhukaid.


kisub vist kummioaks
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas TiitR »

Sellist mõistet nagu "minijahimees" pole olemas. Milleks sellist mõistet üldse "turule" tuua ja seda promoma hakata? Samuti poleks vaja juba vibujahimeestele lisaks õhupüssijahimehi.
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Juhend minupoolt algatatud postituse arusaamiseks
a. Küsimus
b.Kuidas ma selle küsimuse peale tulin.
c.Pisike ettepanek omapoolne ja oma mättaotsast
d.Napisõnaline ülevaade endast ja miks ma seda küsimust tõstatasin mis haakub punktiga c

Küsimus on filosoofiline siit ka teema paigutus Filosoofia puiesteese
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Lp. TiitR
Aga miks mitte arendada neid koos nii vibud kui õhkrelvad niiöölda igale oma.


Käiksin heameelega pisikest jahti tegemas aga kütiliini ei kipu. Ja heameelega hoolitseksin mõne soolaku ning söödakoha eest või oleks abiks muude toimetuste juures.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas baddmann »

Mõnes riigis, minu teada mitte Euroopa mandril, on õhkrelv teatud mõttes jahiks lubatud. Küll on siis tegemist n.ö kahjurite hävitamisega, seda aga ei ole (valdavalt) mandrieuroopas üleüldisest JAHIST eraldi välja toodud (samas nt Suurbritannias on). Piiramatu käibega õhkrelva kasutamist jahiks on meil raske õigustada. Samas piiratud käibega (kal. 5,5 mm ja üle selle), kui sellist piiratud käibega relva juba omada, võiks ju olla nt samade piirangutega jahirelv, nagu seda praegu on ääretulepadruniga vintrelv (linnud, v.a hanelised, tuhkur, nugised, mink). Küll aga ei kujuta ette "minijahimeest", "maksijahimeest", äärmisel juhul küll suudaks silme ette manada kujutise "metajahimehest" ;)

BM

PS. Kirjavahemärkide kasutamisega võimaldaks teema algataja enda kirjutatud tekstist ladusamalt aru saada.

bm
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Põhimõtteliselt nõus, et südamega salakütt parem, kui südametu ametlik kütt. Ning iga poiske, kes isa/vanaisa kõrval kütiks on sirgunud, on tegelikult ju ametlikust vaatenurgast salakütt (hoolimata sellest, et tegemist loomuliku arenguga iseseisvaks jahimeheks). Kui aga seda nö loomulikku tühimikku täita ametliku vibu/õhupüssi/ragulka vmt jahiga, siis pane sa või kilbile ilus ettekujutus "kahjulikest" väikeulukitest, keda nottida vaja on - tulemus tegelikult ei erine tänasest situatsioonist. Miks? Sest inimene jääb ikka inimeseks oma pahede ning heade pooltega ning ükski nö tehniline või metoodiline lahendus ei muuda inimest seestpidi paremaks...sisuliselt. Ma usun, et pole vaja rohkemat, kui "vihmaveetoru"jahti, et kütiks kujuneda. Loomulikult on omal kohal ka "marjasööja" laskmine õhukaga, omal ajahetkel.
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Võtan vea omaks väljendi kasutuse ja eestikeele grammatika suhtes :lol: Järgmise postituse lasen üle kontrollida naabrimammil kes oli eestikeele õpetaja :lol:
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas mihkelson »

Õige mõte!!! :lol: :lol: (y) (y) :mrgreen:
Gute Jagd
võhik

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas võhik »

Nääd ometi mees kes hakkas veidi ka mõtlema ning ei köhi niisama.
Olen kokkupuutunud ka vibuga ja ei kurda tabamuste üle(25 meetri pealt 5 noolt 10 cm sesse südamikku) kuid jahti sellega ei läheks kuna ei pea end piisavalt vilunuks. Aga õhkrellv oleks paras algajale jahimehele.Arendaks lasketäpsust ning jahil käitumist samas ei tekita ahvatlust suuremat ulukit lasta.Ühtlasi oleks selline asi ka parajaks väikeulukite regulaatoriks. Peale õhukat tuleks alles sileraudne ja siis vint relv. Vat selline oli mu mõttekäik allgajast jahimeheks saamisel.

Vabandage kui jälle sai keeruline ja ausalt ei olnud aega naabrimemme juures käia, et se vead parandaks.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas valdo »

Samas juhiks ka tähelepanu sellele, et jahimeheks olemine ei eelda tingimata tulirelva olemasolu. Jahitunnistust on võimalik hankida ilma relva olemasoluta ning jahitunnistuse olemasolu annab minu meelest küllaldaselt juba võimalusi areneda teo- ja vastutusvõimeliseks kütiks. Peale tulirelvaga jahipidamise on olemas ju veel näiteks lõksudega väikeulukite püüdmine jne.
Õhupüssi jahiks ei kipuks nagu soovitama, sest näiteks eelmisel nädalal lasin kopra, kellel oli naha all 4 kartetsi läbimõõduga 4...5mm. Nii, et ega see sileraudgi teatud tingimustes väikeulukit maha ei võta nagu näha.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ei tea küll kedagi, kes oleks õhupüssiga jänese või nugise lasknud, rääkimata koprast. :roll:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Loodame, et ei aeta segi 4,5 mm "vedrukat" ja "natuke tõsisemat" õhupüssi.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Õhupüss ja jaht

Postitus Postitas TiitR »

võhik kirjutas:Lp. TiitR
Aga miks mitte arendada neid koos nii vibud kui õhkrelvad niiöölda igale oma.


Käiksin heameelega pisikest jahti tegemas aga kütiliini ei kipu. Ja heameelega hoolitseksin mõne soolaku ning söödakoha eest või oleks abiks muude toimetuste juures.

No täielik salakütluse harrastaja jutt ju! Mis krdi, teen vaikselt "pisikest jahti"? Täna lasen selle õhukaga (ükskõik kui kallis või võimas see ka pole) rebuskit, varest, aga homme tekib tungiv soov oma vinget õhukat juba kitse/soku peal proovida - äkki jääb maha? :VS
Südamega jahimees käib ja söödab loomi ka püssi omamata ja nagu juba ammugi teada ja siingi öeldud, et jahimees ei tähenda alati püssiga meest!
Kütiliini ei kipu? No miks sa siis sinna ei taha kuuluda? Kardad midagi/kedagi? Loodad siit saada oma salakütlusele hoogu juurde ja jahimeeste poolehoidu?
Ma ei saa aru sellest, et kui sa südamest tahaksid nagu jahimees olla, kuid peale õhuka omamist (millega ju hea vaikne "pisikest jahti" toimetada) mingit muud relvasoovi pole, et miks? Alusta metsa ja loomadega tutvumist, saad indu juurde, siis tee laskekatsed ja relvaluba(load) ära ja ära karda kütiliini, aju metsas, pukis varitsemist, jne.. ning mis põhiline - käitu nagu normaalne jahimees selle kõige otsemas mõttes!
Ma ei tea kuidas mujal, kuid meie seltsis on palju pahandusi salaka meestega ja sellest ka minu ärritavus.
P.S võibolla uus jahiseadus muudab ka õhkrelva jahirelvaks, nagu seal eelnõus muud p*ska vähe juba oleks :evil:
Vasta