Ulukite arvukusest ja abivahenditest (poolitatud teema)

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas järvevana »

Lubasin endale ,et ei torgi rohkem,kuna siin raske oma seisukohti selgitada.Ma ei soovi mingit 0 tolerantsi.Mul käib praegugi silorullide juures sõõmas paarkümmend hirve,sel aastal silo jagub,las pistavad.Ka sigadele viime enamasti kõik tekkivad jäägid.Kui loomi on vähe,on ka jahiseltsil raske oma kohustusi täita.Kui jahiselts on nõrk ,siis tekitavad ka vähesed loomad kahjustusi.Me ei suudaks ka suurt pinda harida hobuadraga ja sadu lehmi lüpsta käsitsi.Seega on mõlemale kasulik ,kui ulukeid on palju.Aga nagu maamees investeerib oma tootmisse ,peaks ka jahimees seda tegema.Öösihik oleks lihtsalt vahel abiks.Kaks süsteemi peaks hästi kokku töötama.Kui Ahto arvamus,et jahimehed tegelevad oma hobiga ja aitavad mõõdaminnes ka maameest,on ka Mõttekoja arvamus,siis pean tõsiselt kaaluma ,keda oma maadele jahile lubada või mitte.Loodan, et kohalikud mehed neid arvamusi ei jaga.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas Feen »

Ma olen trehvanud ka mõnda suurmaaomanikku kes just samal arvamusel on. Mingi osa jahiseltse saadab maaomaniku sõna otseses mõttes prsse ning suhtumine selline, et jahindus on nende hobi, maaomanik ärgu mölisegu. Vot, see suhtumine on toonud maaomanike rahulolematuse ning kui jätta kõrvale väljamaalastest, või eestimaalastest muud huvilised, siis top 2 keelustamise põhjus peitub just siin.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas Ats »

järvevana kirjutas:Mis imeasi see öösihik on.Kui jahimees on pimedas jahil ,tal on kaelas ööbinokkel ja hea optikaga jahipüss.Ta suudab kindlaks teha looma asendi ja muud parameetrid.Tal on võimalik see loom korralikult ära lasta.Teine mees ilma ööbinokklita ja hea optikaga seda ei suuda.Kas esimene jahimees on seadust rikkunud.Vahel õeldakse,et sa lased nii pimedas nii hästi,sa kasutad öösihikut.Kus see habras piir teie arvates jookseb,millal algab seaduserikkumine ja saab õelda,et sa oled pätt.


Ööoptikaga võid küll looma ära eristada, kuid seni kui vahetad ööoptika püssi vastu võib loom ennast juba keeranud või teise loomaga kohad vahetanud olla, seega pole see küll kindel valiku tegemine.
Pole looma, pole probleemi!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas Ahto Kattai »

järvevana kirjutas:Kui Ahto arvamus,et jahimehed tegelevad oma hobiga ja aitavad mõõdaminnes ka maameest,on ka Mõttekoja arvamus,siis pean tõsiselt kaaluma ,keda oma maadele jahile lubada või mitte.Loodan, et kohalikud mehed neid arvamusi ei jaga.

Kõrgelt oled kukkunud või? Omaarust selgitasin privaatselt oma seisukohti küllalt selgelt! Kulla mees,vale mehe säärekonte tuled närima! Nagu Aadu ütles ärge ajage siin topelt moraali,kõigepealt farmite loomakarjad suureks ja siis kukute kisama,et teil ei käi jõud enam üle,miks jahimehed ei aita!? Ise oled jahimes ja tuled siia nutma ,et ilma ööoptikata ei saa hirvesid silovirna ääres harvendada :?: :M Siin ei saa sind aidata ei keski Ahto ,Mõttekoda,ega EJS, isegi mitte EML.

Hobi kohapealt -tõesti ei ole ennast kuskile palgaliseks jäägriks vormistanud ja näen jätkuvalt et just selle hobiga mõistuse piires tegeledes ,mitte topeltmoraali ajades, saangi põllupidajat aidata.Kui keegi kuskil kedagi pe..sse saadab siis ei saa sda üldistada,pigem rääkida ikka konkreetselt.Järsku on jutul kasvatuslik tagajärg :wink: Ja veelkord küsin, öösihiku ja summuti tahtjad,kas saatsite riigikokku parandusettepanekud :?:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas kakuke »

Ahtol on õigus, et tegeldakse oma hobiga ja möödaminnes aidatakse maameest. Kui see nii poleks, st see tegevus naudingut ei pakuks, st poleks hobi või elustiil, siis ma küll ei usu, et pelgalt selle pärast keegi metsas käiks, et maamees aidatud saaks või tükk liha sealt tuleks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas Ain Aavik »

Vaat mis ''järvevana'', arvamus on selline, et kõik jahid saab peetud ilma, et peaks igasugu mitte legaalseid vahendeid kasutama.
Naaberriigi Soome näide on siinjuures hea nende silorullide koha pealt. Sealsetes tingimustes saadakse silorullid virnastada ja aed ümber teha.
Kes on siin keelanud naabrite praktikast eeskuju võtta ja samuti toimida?
Relva lasu leebemaks muutmine läbi summuti oleks olnud teretulnud nii jahimeeste, kui tublide abimeeste, koerte vaatevinklist, kõrvakuulmise säästmiseks - kuid seda ei saavutatud.
Küsin samal moel, kui Ahto küsis - kas esitasite ettepanekud ministeeriumitele ja ka Riigikogule, et legaliseerida summuti, öösihik ja lambi kasutamine?

Ulukitele peab samuti võimaluse andma pääsemiseks, mitte neid igal võimalikul juhul sonderkomandona likvideerida, kas kahjustusi silmas pidades või omakasu.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas järvevana »

Mu eelmine postitus läks kuhugile kaduma.Proovin uuesti.Soomes on asjad hästi, sellepärast nad siin jahil käivadki.Ju siis nii hästi ikka pole,ei suuda ise Soome minna,ei tea.Ma pole kurtnud, et hirved teevad kahju. Ma ütlesin,et nad käivad sõõmas ja on ilus vaadata.Neid võiks seal kaks korda rohkem olla,ikka oleks ilus.Ja jahimehena on hea meel,et loomi on palju. Ja ettevõtjana ei taha mingeid kahjutasusid,tahan normaalseid mõlemale poolele sobivaid leppeid.Jahimeestel peaks olema hea meel selle üle,et mõnel maamehel on hea meel,et loomi on palju.Ja jahimehed peaksid tegema kõik selleks,et selliseid maamehi oleks rohkem.Ettepanekuid pole tõesti saatnud,vist lootsin liialt praeguste esindajate peale.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas Välek »

järvevana kirjutas:.Ettepanekuid pole tõesti saatnud,vist lootsin liialt praeguste esindajate peale.
Kes Teid esindab, kui saladus pole?
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas järvevana »

Praegusel hetkel loodan jahimeeste peale,aga jälgin ka teiste ütlusi ja tegemisi.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas puugi »

järvevana kirjutas:Lubasin endale ,et ei torgi rohkem,kuna siin raske oma seisukohti selgitada.Ma ei soovi mingit 0 tolerantsi.Mul käib praegugi silorullide juures sõõmas paarkümmend hirve,sel aastal silo jagub,las pistavad.Ka sigadele viime enamasti kõik tekkivad jäägid.Kui loomi on vähe,on ka jahiseltsil raske oma kohustusi täita.Kui jahiselts on nõrk ,siis tekitavad ka vähesed loomad kahjustusi.Me ei suudaks ka suurt pinda harida hobuadraga ja sadu lehmi lüpsta käsitsi.Seega on mõlemale kasulik ,kui ulukeid on palju.Aga nagu maamees investeerib oma tootmisse ,peaks ka jahimees seda tegema.Öösihik oleks lihtsalt vahel abiks.Kaks süsteemi peaks hästi kokku töötama.Kui Ahto arvamus,et jahimehed tegelevad oma hobiga ja aitavad mõõdaminnes ka maameest,on ka Mõttekoja arvamus,siis pean tõsiselt kaaluma ,keda oma maadele jahile lubada või mitte.Loodan, et kohalikud mehed neid arvamusi ei jaga.

Kus on kirjas,et metsloomi peab olema palju(sõralisi)?
Mida sellega mõtled?Asustustihedus on lakke aetud ja kahjud on kiired tulema.Mis põldu sa pead kui kõik saak ära süüakse?Kohati saan isegi maaomanikest aru kui koduhoovi muruplatse peab sigade eest elektriga kaitsma.Või kui kalmistud tuhnitakse segamini!Või ettevalmistusega metsakultuurid on segi küntud jne.jne.
Võiks ju kohe metsale aia ümber teha ja sead sees hoida?Kus on meie kanalised ?Seakarjad söövad kõik munad maast ära ,sinikaelast - laanepüüni.On mille üle mõelda!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: öövaatlusseaded

Postitus Postitas Üllar Tamm »

järvevana kirjutas:...Kui loomi on vähe,on ka jahiseltsil raske oma kohustusi täita...
...Kui jahiselts on nõrk ,siis tekitavad ka vähesed loomad kahjustusi...
...Seega on mõlemale kasulik ,kui ulukeid on palju...


Ehk selgitad pisut lähemalt oma mõtteid?
Minu nägemus väljatoodud väidetest oleks järgmine:
- Kui jahiselts suudab hoida ulukite arvukuse miinimumi lähedal, on nad oma kohustused ju edukalt täitnud!
- Teadupärast on kehtestatud loomade minimaalse arvukuse näitajad tagamaks jätkusuutliku ulukipopulatsiooni säilimine meie metsades :!: Paraku on see paratamatus, et loom peab elus püsimiseks ka toituma ja sellest jäävad ka jäljed loodusesse.
- Ühelt poolt kisame ulukikahjude üle, teisalt rõõmustame ulukirohkuse üle :M Kas pole nagu pisikest vastuolu selles?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ulukite arvukusest ja abivahenditest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Ma isegi saan sellest vastuolulisest mõttest vist aru, et suurem kogus ulukeid meelitab jahtkonda enam teravamaid pliiatseid. Kas nii järvevana? Millegipärast tikubki nii olema, et seal kus arvukus madal või nüride pliiatsite osakaal suur, käib üks närutamine ja ajuk..p. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Ulukite arvukusest ja abivahenditest (poolitatud teema)

Postitus Postitas järvevana »

Meie jahiseltsid toimetavad väga erinevates tingimustes.Sellest tulenevad ka väga erinevad arvamused.Neis piirkondades , kus jahimehed ja maaomanikud on leidnud ,et loomi võiks olla rohkem ,on nad ühiselt suutnud ka kahjustused ära hoida.Kui kokkuleppeid ei saavutata,siis tuleb küttida lubatud miinimumini.Samuti peaks olema abivahenditega.Paljud siin ütlevad, et on kasutud lelud.Miks need siis keelatud on?Neid ei pea tingimatta kasutama,aga kui tekib vajadus,peaks olema võimalus.Kui selleks peab muutma seadusi,miks mitte.Seadusi muudetakse pidevalt,kui need elule jalgu jäävad.Me peaksime kasutama kõiki võimalikke lahendusi,et parendada jahimeeste ja maaomanike suhteid.Rohkem ei kavatse siin foorumis sel teemal suhelda,küll aga jälgin mida targad mehed räägivad.Juhtusin AK uudistest nägema ,et päästeameti mehed said portsu termokaameraid.Ei usu,et nüüdsest tormavad nad igale õnnetusele kaamerad peos.Enne saadi ju ka kõik tulekahjud kustutatud.Aga ,kui nende abil muutub päästjate töö efektiivsemaks ja päästetakse rohkem ka üks inimene,on asi õigustatud.Kas jaht on hobi? Kui seltskond jahimehi on taotlenud jahipiirkonna kasutusluba ja riik on selle neile andnud,siis mina küll arvan,et kahjustustele operatiivne reageerimine on kohustuslik.See on juba töö,mis vahel sarnane päästjate omaga.Tööd teha heade tööriistadega on lausa lust.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Ulukite arvukusest ja abivahenditest (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

Vat kas olen päris lollakas,aga ei saa aru!Mis kaamerad siia puutuvad ja päästekomandod?Kas Järvevana tahab,et jahinduses hakatakse ka kasutama soojuskaameraid? :D
Ehk trükid ära kus selline häda lahti,et vaja hirmsalt igasuguseid militaarseid mooduseid kasutada?
Jaht peabki hobi olema,sest kui ise 24h metsas elaks poleks enam teistel seal midagi teha.Ja reeglina nendes seltsides kus palju sigu kütitakse hoolitsetakse ka nende eest rohkem.Ja mida paremini seda tehakse seda rohkem saadakse ka jahti pidada.
Tead Järvevana,et kui neid summuteid,öösihikuid ja soojuskaameraid ikka tahetaks seadusega kasutusele võtta,siis oleks seda ammu tehtud.
Ei ole kohanud meest kes omale hirmsalt sooviks omandada selliseid vidinaid(koerte kõrvade pärast võiks isegi summutid olla)ja jaht on isegi elukutselisele tõsine kirg ja hobi korraga.
Enamusele on jahilkäik suur üritus,sest saad teiste omasugustega metsas käia ja kindlate reeglitega loomi üle kavaldada.Ja see ei pea olema lihtne-raske saak=hea saak! (b)
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Ulukite arvukusest ja abivahenditest (poolitatud teema)

Postitus Postitas järvevana »

Siin foorumis pole võimalik oma seisukohti lahti rääkida,ei üritagi.Igal inimesel on õigus oma arvamusele.SCOUT reklaam jookseb samas foorumis.Jahinduses kasutatakse palju igatsugu vidinaid,ilma milleta saaks hakkama.Vaba maa,vaba rahvas.Kes tunneb,et vaja ja oskab,miks mitte kasutada.
Vasta