Põhimõtte pärast

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Põhimõtte pärast

Postitus Postitas Beretta »

Et teema "Uue Jahiseaduse määrused" päris käest ära ei läheks, tahan siin arutada, miks ei pea iga inspektori ees küüru selga tõmbama ja mütsi peast rabama.
Olukord on muidugi parem kui vene ajal, kui oli kõiksugu ühiskondlike inspektoreid, kellest suur osa nägi oma ametis võimalust genitaale suuremana näidata. 80-ndatel pidasid ühiskondlikud kord mu mosse kinni ja tegid protokolli avariilise autoga sõitmise eest. Tuul oli ukse piiraja puruks tõmmanud ja uks mõlkis. Rajooni liiklusmiilits tühistas protokolli. Samast ajast mäletan Pirita jõe äärest mingit keskkonnainspektorit, kes tonkatajale turja kargas- miks mees spinninguga kala püüab keeluajal ( keelatud oli haugi, mitte vimmapüük). Teine tola tuli 70-ndatel Harku järvel kontrollima võsast lõigatud õngeridvaga särgi püüdvaid ja õlut joovaid tudengeid. Miskit keeluaega mäletamist mööda ei olnud. Õnneks ei läinud asi nii karmiks nagu Ruhnus olla öeldud:" Meri andis, meri võttis". Tänapäeva inspektorite õigusteadlikusest võib lugeda kohtulahenditest. Aga kui palju on juhtumeid, kus vääralt määratud trahv kohtusse ei jõua.
Ja mida täitevametnike teadlikusest rääkida kui jahieeskirjas on vasturääkivusi ja rumalusi- kogu jahikoerte lugu ja jahiloa vorm.
Grumpy old man
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Põhimõtte pärast

Postitus Postitas Pauli »

Ma saan aru, et sul on hing jahiseaduse jamade peale täis, aga päris hästi ei saa ma aru, mille üle täpselt sa arutleda tahad.
Aga ega küürutama ei pea küll, isegi maanteveeres vaielnud selle üle, kas metallstangede võrra kergendatud historic rallikas klassifitserub tehniliselt mittekorras sõidukiks või mitte.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Põhimõtte pärast

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Olukord on muidugi parem kui vene ajal, kui oli kõiksugu ühiskondlike inspektoreid, kellest suur osa nägi oma ametis võimalust genitaale suuremana näidata.

Pean sind kurvastama - tänasel ministril pidi nägu naerule minema, kui vabatahtlikest ning muudest ühiskondlikel alustel (loe riigile tasuta) toimivatest ühingutest talle ette kantakse kui tublid nad on. Olgu nendeks siis vabatahtlik pääste või abipolitseinikud. Selles valguses ministri eestvedamisel juba hulga seadusi ning määrusi ringi tehtud ning näiteks abipolitseinikele antakse peale vastava koolituse läbimist ka ilma politseiametnikuta patrullimise õigus...
Siit edasi mõeldes ma ei imestaks kui ka protokolli koostamise õigus...
Ja seda ma ei mõtle neid inimesi halvustades - reaalsuses aga kahjuks leidub alati lambakarjas mõni "must" lammas :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Põhimõtte pärast

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kuidagi ei usu, et mingisugune mõistlik arutelu ilma päevasegadusi ning veidraid emotsioone siia segamast ja kunagist häirivat taaka kõrvale üritades jätta siin hetkel võimalik on. Olgu või põhimõtte pärast.
Vasta