Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

No tuleb tunnistada, et uus seadus ikkagi sunnib meid rohkem maaomanikega arvestama, mis iseenesest ei ole ju paha ja kui seni on suhted korras olnud ei tekita ka erilisi probleeme.
Jahiõiguse andmine maaomanikele, kinnistaks pigem seda, et seaduslikult saaks maaomanik ka uluki omanikuks ja sel juhul võiks väga lihtsalt juhtuda, et ka vastutus uluki tekitatud kahjude eest kuuluks 100% maaomanikele.
Ma pakun, et kohtus oleks üliraske selgitada olukorda, kus sa omad mingit vara ja teenid selle majandamiselt tulu aga samas ei pea vastutama selle käigus kolmandatele isikutele tekkivate kahjude eest.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Mart »

Lihtsalt üldistavalt. :M Ma ei saa aru, et kui maa omamine tekitab niipalju probleeme ja kahju, et mille kuradi pärast sa selle siis ostsid. Maa omamisega kaasnevad tegevused on meil üldse liialt toetatud. See jant tuleks üldse ära lõpetada, miks peavad kõik kaudselt selle maaomamise lõbu kinni maksma, kui siin sotsialismist räägiti, siis see maaomandi omamisele pealemaksmine on paras sotsialism: dotatsioon siit,kompensatsioon sealt, toetused, valurahad, mida kõike veel.... Kui ei tule sellega toime, siis jumalapärast müü maha või kingi ära.
Taat
Postitusi: 8
Liitunud: E Juun 24, 2013 10:15 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Taat »

Tegelikult on kurb(isegi kuidagi piinlik) siin paljusid postitusi lugeda. Osade jahimeeste suhtumine maaomanikesse on ...... Seaduse kära saatel oli häda et väljamaalased ostavad meie maid kokku, nüüd ei kõlba enam ka kohalikud omanikud kuhugi , paneme maksu alla , kui teile ei sobi et me jahimehed lepingust taganesime ,müügu maha kui hakkama ei saa- aga kellele , ostavad jälle väljamaalased . Kui selline suhtumine (omanike peale hammaste krigistamine) pole sotsialism siis mis see veel on. Hinnakem seda et meil on oma riik ja eraomandus , kui aju võtab siis saate aru kui väga olulised need asjad omariikluse ja riigi arengu ning eksisteerimise seisukohast on. Ullikesed on oma maad ammu maha müünud , need kohalikud kes jäksavad maad osta (maa pole enam ammu odav) ja sellest lugu pidada on igati väärt kaaskodanike lugupidamist , KA JAHIMEESTE POOLT.
Maksustamise kohapealt peaks veel meelde tuletama et need samad maaomanikud maksavad maamaksu mis kohalikes valdade eelarvetes moodusab märkimisväärse osa , see tähendab et omanikud panustavad kaudselt meie igapäevasesse riigi toimetulekusse.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas sammal.habe »

Taat näikse ratsutavat samal ideoloogilisel setukal, millel erametsaliit jahiseaduse poleemika ajal. Nimelt jahimeeste ja maaomanike vastandamisel. Asso muidugi annab oma mõtteavaldustega setukale süüa ka.
Mina ei suuda kuidagi nii ühe kui teise kategooria esindajana aduda, kellele peale teatavate uue jahiseaduse taga seisnud huvigruppide peaks säärane vastasseis kasulik olema.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas puugi »

Kustkohast üldse selline probleem on tulnud?Mina isiklikult ei tunneta üldse,et uue seadusega oleks midagi teistmoodi!Nii ehk naa tuli juba varemalt maaomanikega arvestada.Kui ikka kurdetakse,et midagi ei meeldi,tuleb sellega arvestada.Aga üldiselt pole midagi muutunud! (b)
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

Filosoofiliselt ja üldistavalt. Ega siis maa omamine ei tekita probleeme. Probleeme tekitab maa omamisest saadava tulu vähenemine mingite mõjutegurite tõttu. Ma lihtsalt niisama mainisin, juhuks kui mõni pole veel aru saanud ,milleks maad omatakse ja majandatakse.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas rixa »

vallo kirjutas:Filosoofiliselt ja üldistavalt. Ega siis maa omamine ei tekita probleeme. Probleeme tekitab maa omamisest saadava tulu vähenemine mingite mõjutegurite tõttu. Ma lihtsalt niisama mainisin, juhuks kui mõni pole veel aru saanud ,milleks maad omatakse ja majandatakse.


Kõige rohkem probleeme tekitabki see, et lisaks maaomanikele on ka üks teine huvigrupp, kes on harjunud seda omandit väga edukalt majandama, ilma seda omamata. Nagu näha, on lobi mõlema huvigrupi poolt väga kõva ja kahjuks kannatajaks jääb päeva lõpuks reajahimees, kelle jaoks jaht kunagi oligi hobi ja eluviis.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Selgitaks vähe veel seda keelu-lepingu sõlmimise lugu,niipalju kui mina seda tean.
See 300 ha on minu poolt puusalt lastud näide ,otseselt selle lepingu sõlmimisega pole meie jahtkonnal midagi pistmist,kuigi antud omanikul on tõesti ka meie jp.kinnistuid ja suurusjärk võib isegi sinna kanti jääda. Lugu ise oli nii,et jahtkonna esimees kirjutas asjasse süvenemata lepingule alla,järele mõeldes siis asus katusorganisatsioonilt abi otsima ,et leping õigustühiseks tunnistada.Edasine on juba siin lahti krjutatud.Nii palju veel ,et mees ise jahimees pole ,samas tahab aga rajada oma maale söögikohti sigadele ,et turismijahiga tulu teenida.Kuna mingi 0,....sea või põdra limiidiga turismijahti ilmselt ei korralda,siis on see selgelt soov kellegi teise resurssi oma tulusaamise eesmärgil kasutada.....Ja siia juba läheb minu eelmine postitus-mehed mõelge milliseid lepinkuid sõlmite!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kakuke »

rixa kirjutas:Kõige rohkem probleeme tekitabki see, et lisaks maaomanikele on ka üks teine huvigrupp, kes on harjunud seda omandit väga edukalt majandama, ilma seda omamata. ...

See mõttevälgatus jäi mulle nüüd küll segaseks. Igasugune maaharimine on minu meelest positiivne nähtus. Või tõesti on kama2, et kas igal pool lookleks võsa ja oleks rupsik? See muidugi, kes harva linnast maale satub, selle jaoks see tõesti ei oma tähtsust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Välek »

Taat kirjutas:Tegelikult on kurb(isegi kuidagi piinlik) siin paljusid postitusi lugeda. Osade jahimeeste suhtumine maaomanikesse on ......
Taat, siin pole miskit kurba ega ka piinlikku, kuna midagi piinlikku ei ole kirjutatud. Piinlik on maaomanikuna (80ha omandis, 150 kasutuses) Sinu postitust lugeda, kuna püüad meeleheitlikult näidata, et on olemas MAAOMANIKUD JA JAHIMEHED. Omalt poolt lisan veel mõned inimsusevormid: autoomanikud, naistemehed, naljamehed, ni.kumehed, napsimehed, muidumehed, majaomanikud, rallimehed jne. Tundub, et Taadi arvates on siis nii, et jahimees on inimene, kellel endal maid pole, autoomanik ei käi iial jala, ni.kumees panem 24/7 jne jne. Taat, ära unusta, et omand ise ei lähe kellegagi tülli ja . Kala hakkab ikka peast mädanema! Inimene pole see, mis maist vara ta omab, vaid see, kes ta on.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
rixa kirjutas:Kõige rohkem probleeme tekitabki see, et lisaks maaomanikele on ka üks teine huvigrupp, kes on harjunud seda omandit väga edukalt majandama, ilma seda omamata. ...

See mõttevälgatus jäi mulle nüüd küll segaseks. Igasugune maaharimine on minu meelest positiivne nähtus. Või tõesti on kama2, et kas igal pool lookleks võsa ja oleks rupsik? See muidugi, kes harva linnast maale satub, selle jaoks see tõesti ei oma tähtsust.


Mina nt ei arvanud, et silmas peeti maa põllumajanduslikke rentnikke, vaid pigem jahi-MTÜ-de kattevarjus jahiäri ajamist.

BM
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

Ühed veavad paberit, teised vanarauda, ükskord lõppeb varandus ja nad lähvad hauda.
Saan aru, et osade jaoks on seadus valmis ja selle üle arutlemine on keelatud. Ühe erakonna jaoks on ka Eesti riik valmis ja kodanikud võiks peale maksude maksmist suu kinni hoida.
Mina arvan, et Eestis kehtib sõnavabadus ja filosoofia puiestee peaks just olema see õige koht,
kus mõtteid mõlgutada.
Siis see igihaljas tulu&kulu, selle teema võttis Mart lühidalt ja arusaadavalt kokku.
Ikka mingi seltskond räägib mingist tulust ja majandamisest, mina pole jahindusega kunagi rahalist kasu teeninud, et mis krd,i tulu ma siis jagama pean?
Sada riikliku otsetoetust ja samapalju kaudseid aga oma sektsiooni penisonäride taskust prooviks ka ikka paar rutsi kätte saada?
Taat
Postitusi: 8
Liitunud: E Juun 24, 2013 10:15 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Taat »

Sammalhabemele : Ma ei ratsuta siin kellegi ratsul. Antud teema all postitama sundis mind kohe alguses teema püstitamine mis oli otseselt suunatud vastandamisele. Olles ise nii öelda nii ühel kui teisel poolel ja suheldes pingevabalt nendega häirib mind osade siin postitajate teist poolt halvustav suhtumine.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Beretta »

Hea Asso. Arutamine seaduse üle ei ole keelatud. Vaidluses sünnib tõde kui väited on tõesed. Ei poolda sugugi hääletut alistumist. Seadusi on võimalik muuta, vaadakem kasvõi Asjaõigusseadust oma 24 muutmisega. Eks Riigikogul peab ju ka miskit teha olema. Reaalne võimalus seaduse muutmiseks võib tekkida kui "Rahvas söögu heinu" punt järgmistel valimistel haledalt peksa saab nagu märgid näitavad.
Grumpy old man
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

Läksin mõtetult keema kah natuke.
Kehtiv seadus tegelikult on ju enamvähem ok
Lihtsalt mul võtab tihti kukalt kratsima, kui 50h maaomanikust jahimees, igati tore jahikaaslane peale selle, räägib, et ülejäänud jahikaaslased (kellest pealegi enamus on maaomanikud) peaks nagu talle ikka midagi maksma?
Samas kui suvaline näide oleks, et oletame : 10000h ja 20 jahimeest = ühe jahimehe kanda jääks solidaarselt -500 h kulud.
Räägid talle jutu ära, et kallis mees kas sa saad aru, sa pead ju ise ka endale maksma, vastuseks on klaasistunud pilk ja midagi a,la: ... aga ikkagi.
Veel veidram on see (tegelt vist ei ole), et teemat jauravad pigem need kes ise väga maksujõulised ei ole.
Ühine ja jäik seisukoht võiks olla, et jahindus on hobi ja sellisena tuleb seda ka käsitleda.
Maaomanikel on omakorda täiesti õigustatud ootus, et meie oma kohustused täidame.
Sellised kokkulepped, et keegi saab 100h eest sealoa, no see on järgmine tehe, mille käiku tahaks väga näha, äärmiselt huvitav võrrand.
Asju saab alati paremaks teha.
Vasta