Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Beretta »

rajaleidja kirjutas:Aga algse teema juurde tagasi tulles: Oli siis jahiseltsil õigus lepingut sõlmida või ei? Mille alusel katuseorganisatsioon vahele astus? Kuidagi vaikseks jäi see osa.


Tõesti. Paneme selle kalale, jee jee moodi lõuga andmise kinni ja katsuks asjast rääkida.
Grumpy old man
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

Minu poolt teema lõpetuseks , et Jahe eksis natuke. Sööt millest rääkisin on riigi maal.
End of story.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kakuke »

Ikka tõsine läbu siin teemas. :M Kalurist jäi esimese hooga mulje, et kas seal tema enda sööt või lihtsalt tundis ennast sellest loost ära. Aga see läbustamine tuleb lõpetada, muidu saabub sundpuhkus.
Ma jagan Vallo seisukohta, et alati annab asja palju hullemaks ajada (loe jahti kallimaks). Ja mida rohkem torkida seda teemat, seda enam ta sinna suunas liikuda ka võib. Mul oli võimalus mõni aeg tagasi suhelda ühe lätlasest jahimehega. Nemad näiteks maksavad riigile hektaripõhiselt riigimaa eest. Maksavad küll väha, aga maksavad. Selliste maksude osas on meil täna kõvasti vedanud. Seda ei tohiks ära unustada. Ja ma usun, et kui inimestena suhelda, siis seda ka võimalikult kaugele tõugata.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas H:Owl »

Meie ju ka maksime varem riigile. Hektari- ja boniteedipõhiselt. Tõsi küll, mitte ainult riigimaade eest. Nüüd maksame kah riigile, ainult krt teab, mille eest! Ma ei rahune enne, kui filatelistidele on kehtestatud kogumisõiguse tasu !! :VS :lol:
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

Mis eraomandi puutumatus, kust seda saab ja mis alusel?
Tegelt ka mis jutt see on?
Päiksetõusust päikseloojanguni võib eramaal liikuda, tegeleda korilusega, püüda kala.
Riik võib maad võõrandada ja kogub selle eest maksu.
Eesti Energia ja tema alltöövõtjad asjatavad ka oma äranägemis järgi.
Aga jahindust reguleerivad maaomanikud?
Mingist kolhoosist ja kommunismist aetaks ka küündimatut möla, absurdne võrdlus.
Pealegi liigub kogu arenenud ühiskond pigem ikka sotsiaalsema süsteemi poole, mitte
feodaalühiskonda.
Ja absoluutselt on aruteluks alust, kas jahikeeld on ressursi majandamine?
Või äkki see muutub selleks alates mingist piirist?
Õigustega kaasnevad alati kohustused ja vastutused, lihtsalt enamus ei vaja selleks seadust,
et naabritega normaalselt läbi saada.
90% seadustest tehakse 10% asjaosaliste jaoks.
See on see osa kontingendist, kes lepingu lugemist alustab alati oma õigustest, mitte kohustustest.
Õiglane leping peaks mõlemale osapoolele olema õiglane ja välistama kummagi osapoole sigatsemise.
Selline tagasihoidlik arvamus.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Beretta »

Mis eraomandi puutumatus, Põhiseadus § 32. Igaühe omand on puutumatu ja võrdselt kaitstud
kust seda saab: Lühidalt kas tagastati õigusvastaselt võõrandatud vara või on see omandatud (reeglina ostu- müügi lepingu kaudu) vaata Omandiseadus 1990; Omandireformiseadus 1991; Maareformiseadus 1991 Asjaõigusseadus 1993
ja mis alusel? Põhiseadus § 32 Igaühel on õigus enda omandit vabalt vallata, kasutada ja käsutada.
Päiksetõusust päikseloojanguni võib eramaal liikuda, tegeleda korilusega, püüda kala.Kui see eramaa on piiratud või tähistatud siis ainult omaniku loal. Kalapüügi kohta ma nii kindlalt ei väidaks
Aga jahindust reguleerivad maaomanikud?
Jahiseadus § 6. Maaomaniku õigused jahinduses Maaomanikul on õigus käesoleva seadusega sätestatud ulatuses ja korras:
2) sõlmida kokkulepe jahindustegevuse korraldamiseks oma kinnisasjal;
3) seada oma maal jahipidamiseks tingimusi või jahipidamine keelata;
Ja kõrvalepõikena: Pealegi liigub kogu arenenud ühiskond pigem ikka sotsiaalsema süsteemi poole, Põhjamaade praktika selle alal kipub näitama sotsiaalset süsteemi luuakse tulevaste põlvkondade arvelt. Jätkusuutlikus?
Kellel küündimatu möla, kellele Eesti Vabariigi õigusruum.
Grumpy old man
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

Absoluutselt õige lgp. Beretta
Järgnev jutt on käsitletav ainult fiosoofia puiesteel ja siia ka mõeldud.
Ühesõnaga mina (EV- kodanik) olen piisavalt pädev otsustama kuidas mu maal jahindust korraldatakse, kaasa rääkima kütimislimiitide määramisel jne, samas koriluse, tervisejooksu ja kallasraja kasutamiskorra kehtestamiseks mul pädevus puudub, seda teeb minu eest riik - alternatiivina on muidugi võimalik Eestimaa ära tarastada, kallasrada väljaarvatud.
Eramaa tähistamine - tõestamine, et ma ei näinud tähistust võtab aega u 30 sek,
pealegi kui ka nägin mis siis, mis sanktsioonid rakenduvad?
Ehk siis Põhiseadus § 32. Igaühe omand on puutumatu ja võrdselt kaitstud - ei ole puutumatu vaid on võrdselt kaitstud.
Jahiloom on maaomaniku vara, samas seened, marjad, metsatee või järv mis asub minu maal ei ole.
Loogiline eks.
Tegelt on jutu mõte see, et ei ole olemas seadust, mis kõiki alati võrdselt kohtleks.
Ma ei näe põhjust, miks peaks teema algatajat kommunistiks sõimama või
teatama, et see arutelu on mõtetu ja rumal.
NB! Kalapüük, tervisesport, seenel käimine jne on väga lahedad tegevused aga Jahipidamine on veel lahedam ja me kõik peame siia päikese alla ära mahtuma.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas rixa »

See marjade, seente ja kalade teema ei ole meil veel lihtsalt nii kaugele jõudnud. Kui varsti tuleb 50 vietnamlast, kes su metsa rahateenimise eesmärgil viimse marjani tühjaks korjavad - küll hakkavad maaomanikud ka sellel teemal rohkem sõna võtma. Ehk siis üks asi on harrastus ja teine asi on see, et keegi sinu maal n.n. omanikuta varaga raha teenib. Ei ole siin pikas teemas kordagi veel mainitud, kas ka teema algatus sellega kaudselt seotud ei olnud?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Beretta »

Asso, Sinu arutlusega võib nõus olla. Välja arvatud väide Jahiloom on maaomaniku vara, samas seened, marjad, ... mis asub minu maal ei ole Õige on: jahiloom ei ole maaomaniku vara, marjad ja seened aga küll selle hetkeni kuni nad on kas maa või varre küljes. Aga see arutelu läheb juba õigusteoreetiliseks.
Muide, lugesin oma postitused läbi ja ei leidnud, et olen kedagi kommariks või lolliks sõimanud.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mehed, äkiste keegist tõmbaks piduri peale.
Läheksime teema alguse juurde tagasi, sest võib juhtuda, et meie siinset väitlust loeb keegi ''OMANIK'' ja võtabki seda juttu käitumisjuhisena ... keerab üles veel kellegi suurema, näiteks mõne organisatsiooni suur ''E'' jne algustähekesega ja varsti seisamegi silmitsi järgmise seaduseüllitisega :shock:

Ja ohh seda poleemikat, mis siis lahti läheb ... :M

Filosoofiast on siis asjad oi, kui kaugel.

Aga kes tegi - ise saime hakkama ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

Ain Aavik võttis mul sõnad suust. Küsin veelkord, kas on tarvis niimoddi laamendada , perutada ja paarutada. Mul on tunne , et viimane asi mis Eestimaa pinnal meeste vahel kokku lepiti oli Ümera lahing 1210. Muuseas Ümera lahing võideti. Tõmbame natuke hoogu maha ja katsume mõistuslikult hakkama saada.
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

Härra Aavik, no kuulge, Eestlased proovisid ükskord 700 aastat vaikselt ära kannatada, et äkki läheb paremaks.
Aga teemasse tagasi tulles, teema algataja peab silmas muudatus ettepanekut, mitte ei taasta kolhoosi.
Ma ikkagi julegeks seda algatust toetada, sest.
Mingi ühisvara või ressursi kontrollimine on minu arvates ikkagi selle ressursi teoreetiline kasutamine, mis omakorda seab nagu loogilise eelduse ka vastutuseks.
Võimalik, et 300 hektarit või palju see keeluala oligi ei ole piisav, et midagi mõjutada. Samas kui tegu oleks näit 30%,ga kogu jahialast siis see kindlasti mõju avaldab.
Loodetavasti midagi sellist kunagi ei juhtu aga kui juhtuks siis tekib nagu küsimus, et ...
Võimalik lahend oleks äkki, et aletes mingist pinna suurusest on jahikeelu kehtestamiseks vaja KK ministeeriumi eriluba - no eralooduskaitseala vms.
Vee erikasutusest on hea näitena võtta Sindi pais, Keskonnaamet ja ministeeriumid jauravad nagu lõbus tüdruk lapsega aga lahendust nagu pole.
Samalaadse olukorra vältimine jahinduses on ka kindlasti E ja R,i huvides.
Ma nüüd ei ole metsandusega nii kursis aga minu arust on seal võimalus isegi sundraieks, kui
hooldamata metsas tekib mingi kahjuri, näit üraski kasvandus, nii et see hakkab naabrite metsa kahjustama vms. - see võis ka mingi arutelu olla, ei mäleta enam.
Vähim mis selles muudatus ettepanekus sisaldub on mõttekoht ja minu arust igati teretulnud
algatus.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

Filosoofiliselt muidugi. Teemasse. Oletame , et keelan jahi oma maadel. Maksan 1eur /ha , nigu mõte ette näeb. Aga mis selle raha eest vastu saaks , kui võtad vastu raha tekib ju ka kohustus. Ja sellega tekiks ju kohustus jahimeestel.
Lihtsam oleks ju metoodika, kui keelad jahi unusta komp ja vastupidi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kakuke »

See millegi nõudma minemine on libe tee. See sai juba see jahiseadus ära nähtud, et kohe mindi ka teise poole raha lugema jne jne. Ja EML hõikas juba toona, et jahiõigus maaomanike kätte ja unustage ära kahjustused. Ka see võimalus on õhus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Asso »

Hmm, no kompi ei saa nagunii aga mõte vist oli see, et kui naabrimehe vilja ja kuusenoorendiku tuleb kinni maksma hakata siis jahikeelustaja paneb ka oma solidaarse panuse, kuna populatsiooni kontrollis ta ju osaleb.
Selline kohustus tegelikult oleks pigem distsiplineeriva omadusega aga mõnel juhul äkki inimene süveneks natuke rohkem, millele ta alla kirjutab.
Teisalt kuna see puudutab eelkõige suurmaomanike ja seadusandja on suurim siis selle muudatuse sisseviimine metsikut poolehoidu vist ei leia, samas - riik ju peaks eeskujuks olema.
Pigem vist oleks ikkagi mingi h. põhine keelupiirang mõeldavam ja efektiivsem.
Vasta