Jahti Jakt riided- saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahi Jakt riided ......

Postitus Postitas jorr »

Joss, õige jutt,määrima peab just metsast tulles, kui saabas on niiske ja siis kuivama.Minul on endavalmistatud tavalise sooja voodriga ja pika säärega.Veesaapa määre hoiab kuivad.Läheb juba 5-es aasta aga togida tahavad ikka, mis liigub see kulub.
Kui kellegil on libedusega jama, tuleks kasutada kumerapeaga puidukruvi.Kontsa tagumisse äärte üks, 3mm servast kaugemale ja kaks kondsa ette nurkadesse sama kaugele äärest.Ettevaatust, toas liikudes ! Endal kestavad umbes aasta, siis vahetan ringi.
noorus on ilus aeg
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

võibolla peaks uue teema tegema a postitan esialgu siia. Merelõvi hoiaks ma oma Gore-Tex saabastest väga kaugele. Kuigi Merelõvi kohta olen palju head kuulnud (keegi võiks siinkohal öelda kus seda müüakse??) siis sellega Gore (või Air)saabaste määrimine kaotab tõenäoliselt saabaste hingavuse. õige toote millega töödelda leiate ehk siit: http://www.nikwax.co.uk/uk/footwear.asp
ise kasutan hooldamisel saapa valmistanud firma toodangut.
muide hingava saapaga soovitan kasutada ka hingavaid sokke, ehk kui sokke ostate siis otsige pealt silte "goes with Gore" vms.
üks variant mida eestis saab on näiteks see firma http://www.lorpen.com/catalogo.jsp?deporte=CP -jahimeestele mõeldud mudelid.
one life? - live it!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

kult kirjutas:
mustlesk kirjutas:.Korra ka puu otsast alla sadanud koos lambiga,väheke liimi ja jälle korras.

Liimi siis kas enda kontidele v lambile :D
Kivi kotti!


Liim läks ikka lambile kontidele õnneks vaja ei läinud :lol:
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Postitus Postitas -Ils- »

Kirjutan siis oma kogemustest ka. Eelmine laupäev oli minu esimene jahipäev tellitud riietusega. Oli normaalse temperatuuriga ilm. Minul aga valitses riietuse all aga ülisuur temperatuur ja ma higistasin kohutavalt(ajaja). Igatahes järgmine jaht ei pane ma kohe kindlasti selga midagi peale t-särgi , jope ja pükste. muidu ma küpsen sinna metsa ära. Juhtus ka üks kahetsusväärne juhtum. Kuna ma ei kandnud vööd ega trakse siis vajusid minu püksid liialt alla ja astudes tekkis suur pinge jalgevahel(Püksiriidel). :D Ja ühtul kodu sõites avastasin, et jalgevahelt on läinud õmblus lahti. Kurb natuke, esimesel päeval. Järgmine kord olen targem ja kasutan vööd. Soovitan ka teistele kel püksid liialt alla vajuvad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

JahiJakt riided .......

Postitus Postitas jorr »

Pärast metsaskäiku saapad kingsepa pilgu all.Ei ole märjad, ainult kergelt niisked.Ühe saapa kaal 1kg 100g.Autoga sõita väga ebamugav, kuna tald jäik, ei tunneta pedaale.Jalad kuivad ja soojad, kuid saabas tundub jalas naelakastina, ei paindu, nööre ei tohi pingutada, siis veidi mugavam käia. Saapad esimest korda jalas ja ilm mitte märg.
noorus on ilus aeg
hiiumees
Postitusi: 1
Liitunud: T Mär 22, 2005 12:11 pm

Postitus Postitas hiiumees »

Igati tip-top riided.
Põdrajahi algusest siiani kõik nädalavahetused väljas oldud, pole kusagilt rebenenud ega õmblust lahti.Ja ei ole ainult kütiliinis istuja.
Ja tänase vihmaga mõõda pilliroogu ajus, väljast kaltsmärjad, ihu aga kuiv.
Ainuke viga mis on, et ajusse ei kõlba alusriided selga ajada - lihtsalt higistama ajab.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Aga muidu, kuidas tunne on, kui pooled mehed hommikul ühtemoodi riides on, nagu sõjaväes või? OK vestid on erinevad. Mõni aeg tagasi käisid pooled mehed kuskilt kaitsejõudude laost pihta pandud laigulistega.javascript:emoticon(':D')
Very Happy
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Buck kirjutas:Aga muidu, kuidas tunne on, kui pooled mehed hommikul ühtemoodi riides on, nagu sõjaväes või? OK vestid on erinevad. Mõni aeg tagasi käisid pooled mehed kuskilt kaitsejõudude laost pihta pandud laigulistega.javascript:emoticon(':D')
Very Happy


Sildid pistetakse rinda! :wink:
Ja teisalt, kui paljud jahimehed üldse omale lubavad selliseid rõivaid, nii et väga üksluiseks siiski asi vast ei lähe :)
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Varsti teeb EJS ettepaneku kuulutada Jahti Jakt riided ühtseks vormirõivastuseks kõigile EJS-i liikmetele. :lol:
Kas tuleb jaht???
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Põhimõtteliselt on ikka nii, et igaüks valib endale riided vastavalt võimalustele. Kui ikka on seitse last toita siis ei saa osta 10 000.- krooni maksvat varustust. Lähebki mees ja ostab sõjaväe kaltsukast endale sobivad. Seal võib olla vägagi huvitavaid leide, oma omadustelt edevamatest riietest suurt alla ei jäägi. Ega mees selle pärast kehvem pole. Kes aga on hullult võsas turnija, sellele on militaargarderoob ju suht paslik. Odav, pole kahju kui kusagil lõhki tõmbad jne. Kui aga mõni ennast nii riidesse paneb nagu oleks ta just langevarjuga alla tulnud, täägid, rakmed jms. siis on küll veidi imelik, olen selliseid näinud, jalad harkis ja käed selja peal, barett viltu peas, Ameerika mis Ameerika.
Samas olla nagu lastekodu, kõik ühtemoodi riides on ka tiba koomiline.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahiJakt riided saapad

Postitus Postitas jorr »

Viimati nägin ühtemoodi riides jahimehi ikka kallil vene ajal.Siis oli põhiline seljariie sinine või must vatka ja mõnel ka pikk "plekkmantel". Praegu on laigulisi palju küll, kuid iga mees ikka oma tegumoega.Suht palju on kaitseliitu ja mõnel meie rikkamal mehel lausa tavariided, isegi kahte ühesugust vesti vaid paar tükki.
noorus on ilus aeg
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Postitus Postitas mola »

... monel tyybil lohiseb langevari ka jarel... :lol:
Aga militaarriietus (kodumaine kaitsevaevorm) vaga praktiline, alates kummikust, kuni kaabulotuni.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

JhiJakt riided ...........

Postitus Postitas jorr »

Meil Väikejorr kannab juba 4-5aastat kodumaist kaitsevormi.Üks tähelepanek:kui määrtub, hakkab tuult läbi laskma, pesed puhtaks, jälle tuulekindel.Ei tea, kas need JhiJaktid ka selliselt toimivad?
noorus on ilus aeg
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Kui aga mõni ennast nii riidesse paneb nagu oleks ta just langevarjuga alla tulnud

Kuulun nende hulkka kes "langevarjuga" jahile saabuvad(-sid).
Teen Eesti Kaitseväge juba alates 91. aastast. Mul lihtsalt ei ole vajadust osta veel midagi erilist endale selga. On mõni ülikond, kaks komplekti "tsiviil" igapäeva riideid ja enamvähem kõik. Ülejäänud kapp on täis sõjaväe poolt antud vara.
Viimati käisin jahis eriüksuse kombenesoonis, laigulise mütsi, madalate saabaste ja Fiskars pussiga 8) . Vanadel võis nalja olla palju :lol: , kuid mul ei ole midagi muud selga panna. Valida on kas Eesti laiguline, Ameerika laiguline või Serbia laiguline (need kõik on/olid olemas) :oops: .
Kogu komplektist oli ebapraktiline ainult Fiskarsi puss oma kõva teraga. Nülgimiseks halb kuju ning kui sai paar korda luud oli teritada raske (nüüd otsin jahilkäimiseks paslikumat terariista).
jalad harkis ja käed selja peal

Mis puutub käed seljataga seismisesse, siis 14 aastat on saanud seda harjutada (rivitreening) ja see on juba osa loomulikust hoiakust. Käsi ei armasta ka taskusse toppida.
Kogu kirjatüki eesmärk oli öelda, et ärge võõristage "langevarjuga" saabunuid. Kasutage ära nende oskusi. Enamik nendest on distsipineeritud, oskavad ümber käia raadiojaamadega, orjenteeruvad korralikult ja pauku ka ei karda.
Kahju, kui kellegi potensiaal jääb kasutamata lihtsalt selle pärast, et ta näeb teistsugune välja.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See ei ole nii tähtis, millise päritoluga need jahiriided on. Tähtis on, et riietus oleks korralik ja mugav. Kaitseväe laigulisega hakkab aga kuulu järgi edaspidi raskeks minema. Kaitseväe asjapulkade arvates satub vormiriietust inimeste kätte, kes sellele au asemel häbi teevad. Kuulu järgi võetavat mingid meetmed tarvitusele selle tõkestamiseks.
Vasta