Jahti Jakt riided- saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

sai ka see komplekt tellitud ja pealambi asemel oli saadetud fliisist müts, helistasin, lubati järgi saata (väga viisakas teenindus)kuna pean päris palju seajahti varitsusest ja inimestega ,kes just igapäev püssi käes ei hoia ja looma tuleb tihtipeale otsida pimedas ,siis niisuguses jahis on gükloop asendamatu asi,kui neid riideid tellisin siis gükloop oli üsna tähtis komponent nende hulgas .
243win
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Aga mina sain ka pealambi... pole saanud aga komplekti veel katsetada ja ehk isegi oleks suuremat räänu tundnud soojast mütsist. Arvamus ju võib muidugi muutuda kui lampi kasutanud.
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

sry...ikka rõõmu.Asja on igatahes raha eest ja 2xrohkemgi ning enam-vähem istub selga ka.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

FOXTER!
Vahetan sooja mütsi pealambi vastu. Päris tõsiselt, et me mõlemad täit rõõmu tunneks heast asjast. Olen üks nendest, kes lubatud lambist ilma jäi, ja seetõttu natuke kurb.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Puukoi, võta telefon ja helista sinna firmasse. Ma eelpool vist mainisin ka, et need, kes lambist ilma jäid, saavad selle. Kuna müüja lubas, siis peab täitma. Nii mulle öeldi igatahes. Lihtsalt peab helistama ja küsima, et kuhu jäi?? Ise juba ootan oma paljutõotatud lambikest :D Nagu öeldud, et saaks koprajahilt kenasti koju :wink:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Aitüma, helistatud. Miski uss närib, et see jääbki lubaduseks.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul oli ka lambi asemel müts ,aga see lamp mul ennem olemas .Neid müüakse meil iesgi "ehitustarbes",kahjuks hinda ei mäleta.Ärge sellest lambist liialt palju ka lootke.Kaugele ta ei näita ,on selline hajutatud valgus .Lumesajus tekitas sellise tunde nagu keegi näitaks sulle valgust peale ja ümberringi nagu oleks tühjus ,kaotad nagu ruumi taju.Muidugist patareid kestavad päris kaua (lambil kolm valgustugevuse astet) ja metsarajal kõndimiseks ajab asja ära ja pimeda kätte jäädes ka hea nahka võtta :D
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

Jäin pardijahis samade riietega kõvema vihma kätte- märg nagu kassipoeg :D
Samas kasteses ja märjast rohust aitavad püksid läbi, eriti abiks on võrkvooder, niiske riie ei kleepu kohe ümber jalgade, nagu tava riietel.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nojah, nii ta on - 10m veesammast veepidavust tundub vägev olevat. Vihmasammas kümneid kordi kõrgem on. Spordipoodides on saadaval igasuguseid core-tex -ide täiendava töötlemise vahendeid. Usun, nendega töötlemisest kõvasti abi on. Igal juhul oma puuvillase NATO-ülikonna sain küll rahuldavalt vettpidavaks. Õpetatud on vahend sisse pesta. See õiget tulemust ei andnud. Tegin paraja koguse kangemat lahust ja pintseldasin ühtlaselt üleni riide peale. Nagu öeldud, aitas küll. Kui ostma lähed, pead hoolikalt uurima neid,erinevate materjalide jaoks on erinevad vahendid.
tomm
Postitusi: 2
Liitunud: K Jaan 19, 2005 2:01 pm

Postitus Postitas tomm »

Üldiselt sellist tüüpi kangast ei soovitata keemiaga ise töödelda, kuna selle tulemusel ta hingavus väheneb.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Väga huvitav arutelu koorub välja. Ostad spets riide ja siis veel pead teda mingi möginaga töötlema. Milleks siis üldse nn. spetsriietust vaja on. Odavam oleks kummiülikond endale osta. Kuna vihma ta läbi ei lase, ka paduvihma, siis seetõttu ka higi seest välja ei auru. Ei tahtnud kellegile varbale astuda, kuid pole ühtegi sellist materjali näinud, mis peaks hästi padukat ja samal ajal ka hästi hingaks. Endal ka plaan hakata jahiriietust valima. Mitu tuttavat on lasknud Raplas olevas tööriiete tsehhis Katimex omale eritellimusel nn. laigulist värvi jahiriided õmmelda. Need mehed on siiani asjadega rahul olnud. Ise piilun ka sinnapoole.
ikka lõbusalt
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Eks ta nii ongi, et tootjad on reklaamiga üle pingutanud. Põhimõtteliselt on ju võimatu tagada riide juures kahte asja korraga - veepidavust ja hingavust. Paratamatult, kui üks omadustest on hea, on teine kehv ja vastupidi. Mingit imet loota on asjatu.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Siin üks link imematerjali kohta ja nii palju siia juurde, et sellest Gore-Tex materjalist tehakse nii riideid kui ka jalatseid.
http://www.terra-nova.co.uk/extremities ... tisportgtx
Omal on jahil käimiseks saapad, või rahulikult lombis seista, vesi läbi ei tule.
Sõbral on jahiriietus Gore-Tex'ist ja pole veel vihm läbi tulnud. Minu teada pole ta küll neid töödelnud, aga pesta tuleb neid küll ettevaatlikult, et mitte kanga struktuuri lõhkuda.
Riiete hind muidugi ka tootele vastav. :D
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ladiseva paduka vastu goretex ikka ei aita, niiskus tuleb läbi nii ehk teisiti. olen proovinud nii purjetamis- kui militaarriietega. ju see jahtijakti ürp samasugune on. või tuli otse sirinal läbi, Nimetu Taat?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Käisin eile jahis ja oli oma Jahti-Jakt riided seljas, vili oli märg ja sadama ka hakkas, kui oleks olnud tavalised riided seljas oleks olnud hoobilt märg aga mul küll vesi selga mööda alla ei jooksnud ja püksid polnud ka jalas märjad ja seda võib öelda, et kuivavad ka kiiresti.
Kas tuleb jaht???
Vasta