Valge maskeerimisülikond

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

rajaleidja kirjutas:deerhunteriski oli müügil. hinda ei mäleta


Vaatasin just, 650.- oli.
Kas tuleb jaht???
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ei mõista seda ``...tuleb üldse välja jätta...`` juttu. Kui nüüd ka uute parandustega Jahieeskirja lugeda, siis on seal juttu nende ohutus- jms. vestide kohustuslikust kandmisest ikkagi ühisjahil. Kui üksinda oled, võib kasvõi alasti olla.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Põltsamaa Puhuristis on niuke pood uued ja kasutatud tööriided,seal on olemas ,hinnad 25-200kr.
243win
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Postitus Postitas -Ils- »

Stern kirjutas:http://siig.pri.ee/IMG_0731.JPG
pakkuda üks rootslane


Ise kasutan sama maskeeringut. Päris hea on teine. Sellel on taskud sellise konstruktsiooniga, et lumi ei lähe sisse. Ta on kerge ja suur, nööridega saab tõmata kehaligi jne. Aga sellel on ka üks puudus-See on loodud kasutamiseks sõjaväes ja kapuuts on tehtud nii suur, et mahuks ka kiiver alla ja ilma kiivrita seda praktiliselt kasutada ei saagi. Kapuuts vajub lihtsalt silmadele. Kui vaatate juuresolevat pilti siis näete isegi, et kapuutsi all on kiiver.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Selle puuduse ma pakun on ema/vanaema/naine/sõbranna lahkesti nõus kääride ja õmblusmasina abil eemaldama :)
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Postitus Postitas -Ils- »

gunnar kirjutas:Selle puuduse ma pakun on ema/vanaema/naine/sõbranna lahkesti nõus kääride ja õmblusmasina abil eemaldama :)


Läheks kallale küll kääridega, kui ülikond enda oma oleks... :twisted:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

-Ils- kirjutas:Läheks kallale küll kääridega, kui ülikond enda oma oleks... :twisted:

Siis pole muud kui tuleb hakata kiivriga jahis käima. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Õige jah, lendavad siin viimasel ajal kuulid nii vabalt (st, kirjutatakse neist palju), et mul mingid tuttavd tunnevad pidevalt muret, et ega ma veel tina pole saanud. Maskeeringuks kasutasin paar korda häda pärast kimonod. Ajas asja ära... :D valge vöö leidmisega oli tükk tegemist. Hmm... aga kuna mul kodus neid päris mitu (kimonoosid), siis peakski ühe jahi jaoks võtma... päris hea teine, saab veel noa ka vööle kinnitada, aga valge top peab all olema, muidu tekib kontrast. Üldiselt on kimono ikkagi tibake kallim asi kui mõni maskeerimiskostüüm, kuid vahepeal saab kasutatud ja vanu päris hea hinnaga.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Nii ise siin Jõgevamail kasutame oma rebasejahimeeste pundis korralikke ja väga heast materjalist valgeid maskeerimis ülikondi . siiani väga hasti toiminud . peavad ka suurema vihma kinni ja kui metsas kapuutsi üle pea vead siis mine kus tahad läbi , ükski lumi tuppa ei poe !
Ise olen ära katsetanud ja paremat pole siiani leidnud .
Üks väga hea omadus tal veel , ,,,ei krabise nimelt nagu enamik valgeid , ,põhi tegevus selle valgega mul ju rebase hiilimine kui nüüd veel krabiseb kah siis ju kedagi ei saaks
taskud kah piisavalt ja hästi ligipääsetavad ,,,,mida siin ikka kiidan , ostke ära ja ise näete ...tippklass ühesõnaga
kui huvi tekkis siis selline tegelinski nagu nimetu taat hangib teile kui vaja , number tal 5100743
kusjuures pisut määrdunud ülikond metsavahel üli hästi töötab ,,real tree,,efekt ;)
edu siis rebase ja muus valges hiilimises
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Inimese nutikusel pole piire.Mina käisin aastaid rebast passimas ja hundi-,sea-,ilvesejahil valges vene sõjaväe aluspesus.Oli selline suure mehe pesu,vatipüksid mahtusid alla.Särgile õmblesin veel padrunitasku rinna peale.Pähe käis naise kootud valge müts ja paremat polnud vajagi.Väga tugevad ja vastupidavad riided olid.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

valge maskeerimisülikond

Postitus Postitas jorr »

See maskeerimisvärk üksikjahis hea küll ja seadusega ka lubatud aga mind vaevab üks asi.Lähen rebast passima, üksi muidugi ja maskeerin end ilusti valgeks.Näen põllul rebast toimetamas ja hakan hiilima aga kas võin olla kindel,et ka samas pole teine jahimees sama rebast luuramas.Ja samuti valged vatid seljas ja vint käes ja hoopis põllu vastasküljel, kuhu jääb nüüd ohutus?Kui läheme jahti kambaga,kas või ilma punase vestita,mis muidugi keelatud, aga ma vähemalt tean kus teine umbes asub ja sinna ei lase.Saab ju ka omavahel moblaga olukorda kondrollida.On ju hiljuti isegi pollar lasknud metsas kogemata isegi mittemaskeeritud inimest. Ei kutsu kedagi maskeeringust loobuma aga sellist võimalust tuleks kindlasti arvestada.
Jahimeestel neid jamasid niigi küll.
noorus on ilus aeg
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Valge kombe

Postitus Postitas tsuks »

Ostsin Tartust Tamrexist Ringteel XXL kombe DU PONT`i Tyvek pro-tech - keemia ja aatomrelvakaitseülikond - a vat kiivrit ja tinastmunakaitseplaate komplektis kaasa ei antud...
Ju ei oskand küsida- a samas ma ju jahti tahan lihtsalt minna...
XXXL-i parajasti polnd- kuid tsuksale sobis ka väiksem. Miski riie poolkilene, kapuutsiga, viltele saab sukad pealetõmmata, eest tõmbelukuga...

Kuivõrd ta külmaga sahiseb- iseasi- kuid koprajahis arvan ei nõua siiski keski ohutusvesti!

ja hind oli alla 100 krooksu.
tsuks nigu ma olen...
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

esimest korda kuulen, loen et koerlasd eristavad värvi, kus sellest täpsemalt lugeda oleks? :?:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

tireb kirjutas:esimest korda kuulen, loen et koerlasd eristavad värvi, kus sellest täpsemalt lugeda oleks? :?:

no see olla küll üldteada, teine asi on sõralised, neil üks hall-valge pilt ees
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Postitus Postitas tireb »

olin sellest, et koerad hundid värve tunnevad nii üllatunud. Arvasin,et olen 36a jahti pidanud, pimedas teadmatuses.
Täna siis võtsin kahe zooloogiga ühendust ja kae sa perra. Need mehed rahustasid mind maha. Selgus ikkagi, et värve näeb loomadest ainult inimloom, teistel loomadel on mustvalge filmi ajastu ja ei ole niipea lootagi ,et nende elu rõõmsamaks läheb. Aga linnud ja mesilased eristavad küll värve.
Nii, et rebast võib rõõmsalt luurata punase camo mustrilise vestiga, peaasi, et sa ise väga ei rabele tema nägemisulatuses.
Edu
Vasta