Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas mustlesk »

Seda nippi kasutavad tegelikult üsna paljud, tean ise nii krossisõitjaid, kui militariste. Ise olen ka mõelnud proovida, aga mõtteks on see siiamaani veel jäänud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas aivar00 »

Pigem olien vähe pettunud Meindlites, mingil imelikul põhjusel kulus voodrisse ja gorese auk ja oligi kogu veepidamine.

Viga, mida nende nn. gore tüüpi saabaste ostmisel tehakse- et voodrile augu sisse kulutasid-
saabas ei tohi jalas loksuda. See jutt mida jorr räägib on küll õige, kuid kehtib nn. tavasaabaste kohta. Gore sisuga saapal kui kasutad tavalist sokki (olgu siis villast või puuvillast) kaob gore effekt. Need spets. sokid on ka Meindlil müügil ka talvine variant. Muidugi on nad hirmkallid. Ise ostsin mingi saksa firma gore sokid. Maksid 120.- paar ja olen väga rahul. Ise ei ole siiani pidanud veel nende ilmadega "talvesokke" pidanud kasutama. Aga kui ikka -20 viskab, siis proovin järgi. Huvitav veel asjaolu, et gore saapas õhukese sokiga ei ole mina veel jalga külmetama saanud. Aga tavalises nahksaapas paksu "kodukootud" villase sokiga aga üpris kiiresti kui pead külmunud maal paar tundi seisma.
Aga see naiste "värkide" kasutamine on hea idee. Muideks esmaabis soovitatakse seda sama sidet tugeva verejooksuga haavale paigaldada. Ainuke küsimus kas neid nr 45-46 suurusele ka olemas on :lol: või peab 2 tükki kokku kleepima :oops: kui kummiku põhja paned.
ikka lõbusalt
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kalamees :) »

[ Ainuke küsimus kas neid nr 45-46 suurusele ka olemas on :lol: või peab 2 tükki kokku kleepima :oops: kui kummiku põhja paned.[/quote]

Aga sa mine poodi ja küsi suurust 46 - vaata mis vastatakse :lol:
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas sooviku »

Sooh,tuleb välja,et saapaid ei võigi iga päev kanda.Ostsin omale Timberlandi matkasaapad(lihtsalt talvejalanõudeks,mitte metsas käimiseks).Saapad on puha toredad ja goredad aga tooteinfo ütleb,et peale kahte päeva kandmist tuleb neile anda üks päev puhkust :shock: .Kui kannad kolm päeva jutti,siis pole mõtet kauplusele pretensiooni esitada.Ei tea,kas kamass kitub poemüüale ära,et teda ahistati või?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

Ise ka kannan tavasaapaid nii ülepäevi, päev vanad saapad ja järgmine päev uued saapad. Mul häda selles, et higistan saapad nii märjaks, et kui neid ahju peale mitte panna, siis ei kuiva ööga ära. Kuna seda ikka teha ei taha, siis tulebki kahte paari kanda.
Muide sama juttu puhkepäeva andmisest olen ka mingite kingade manuaalist lugenud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Mart »

Kui juba jutt saabaste kuivatamisele läks, siis gore-saapaid ei tasu päris radika peal kuivatada, kuivavad liiga kõvaks ja spetsmäärdega peab neid ka määrima, et pealis elastsem oleks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

Just,just,Mart.Ega märga saabast tohi kuhugi soojasse panna kohe peale jalast võtmist ja määrida neid tuleks enne kuivama panekut.Eriti kui seda gore-texi katab nahk,määritud nahk ei tõmbu kuivades kõvaks ja metsast tulles(jalast võttes) on soovitatav toppida saapa sisse kempsupaber või ka käte vahel pehmeks hõõrutud ajaleht.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:Just,just,Mart.Ega märga saabast tohi kuhugi soojasse panna kohe peale jalast võtmist ja määrida neid tuleks enne kuivama panekut.Eriti kui seda gore-texi katab nahk,määritud nahk ei tõmbu kuivades kõvaks ja metsast tulles(jalast võttes) on soovitatav toppida saapa sisse kempsupaber või ka käte vahel pehmeks hõõrutud ajaleht.

Just, ja selliselt kuivatades ei kuiva jalats kindlasti ühe ööga ära, seetõttu ongi vaja saapale puhkepäevi!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

honkomees kirjutas:
jorr kirjutas:Just,just,Mart.Ega märga saabast tohi kuhugi soojasse panna kohe peale jalast võtmist ja määrida neid tuleks enne kuivama panekut.Eriti kui seda gore-texi katab nahk,määritud nahk ei tõmbu kuivades kõvaks ja metsast tulles(jalast võttes) on soovitatav toppida saapa sisse kempsupaber või ka käte vahel pehmeks hõõrutud ajaleht.

Just, ja selliselt kuivatades ei kuiva jalats kindlasti ühe ööga ära, seetõttu ongi vaja saapale puhkepäevi!

Ja üldse on siin üheksal leheküljel suuremjagu probleeme ,kui endale need saapad oled muretsenud,ainuke asi mis tundub mistahes firma puhul kõva olema on hind! Vägisi kisub ideaal varjant ikka sinna talvekummari poole,vilt voodriga v .... :?: :?: :?: mis keegi soovitada oskab? Kui olen hulka pappi välja käinud ei tahaks mina küll saabaste orjaks hakata/kodus teisi hingeõhuga ja ei tea veel kuidas kuivatama ja ninu nännutama hakata! Püss vaja isegi puhastada! :)
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas oks »

Ei saa Meindli üle kurta, päevast päeva jalas spets sokiga ja jalad on õhtul kuivad. Aegajalt saapad vahaga üle. Sokid on küll kallid aga tasuvad end igati ära. Ise kasutan Lorpeni toodangut.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

oks kirjutas:... Sokid on küll kallid aga tasuvad end igati ära. Ise kasutan Lorpeni toodangut.
vot jõudsimegi nende esspetsiaalsokkideni ... ise pole kasutanud, aga ei tea ka kohta, kus neid müüakse. Samas huvi on ja siis küsimused
1. kus müüakse, kas mingid matkatarvete poed?
2. saabaste kvaliteedi kohta on hinnanguid lugeda olnud, praktiliselt pole kogemusteta inimesel andmeid nende ülikondade, pesu ja sokkide kohta - mida osta (Lorpen) ja millele raha mitte raisata
3. kaua need kallid sokid vastu peavad (mul tavalised sokid ikka üle poole hooaja ei kesta, siis on kannas ja varbas augud sees, rääkimata veel varasemast õhukesekskulumisest s.t. järgi jäi ainult kunstkiust võrk ilma soojustuseta - aastas kulub ca 12 paari ehk 3x4 paari poolvillaseid sokke)
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas rixa »

Ma olen Lorpeni sokke ostnud Matkaspordist.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas sooviku »

Ma olin ka algul nende kalliste sokkide suhtes kaunis skeptiline aga nüüd ainult kiidan.Hoiavad jala kuiva ja sooja ja peavad vastu küll.Mul on üks paar Lorpeneid ja teine Munde.Esimesi kannan vist kolmandat hooaega.Üks paar on ostetud Pärnu Jahipaunast ja teine miskist spordipoest.See 150-200kr(kindlast on ka kallimaid) tasub oma jalgade tervise pärast küll kulutamist.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas aivar00 »

Nende sokkidega nagu ka spets pesuga ei tohi aga seda unustada- pestes tsenrifuugida ei tohi ning tavalise pesupulbriga ka pesta ei tohi. Ainult vedela pesuainega võib pesta. Asi pidi olema selles, et "lõng" millest asi kootud on pidi olema nagu makaron- seest tühi. Selle kaudu siis tema "hingamine ja niiskuse välja juhtimine" pidi toimuma. Pesupulbri terad aga pidid need mikroavavused umbe ajama. Samuti tsentrifuugimine pesumasinas.
Mina olen enda "pesu" pesemiseks kasutanud pesumasinal " käsipesu" reziimi ja pesuvahendiks kasutanud spordiriiete vedelat pesuainet ja ka OMO vedelat pesugeeli. Siiani asjad toimivad väga hästi ja mina olen rahul.
ikka lõbusalt
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Infoks veel nii palju, et kes ei taha neid igatsugu texe, võib ju näiteks Lundhags i toodangut proovida. Puhas nahksaabas ja ilma igatsugu texideta ja vett pidavat pidama tootja andmetel. Isikliku kogemust ei oma antud tootega.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta