Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

jutt jatkub..

Postitus Postitas mola »

Kui juba niipalju sai kirjutatud.. siis vaga hinnatud Goresaabas on Danner Boots (tekstiil/nahk), paremat tallaehitust liikumiseks metsas, pole veel mina kohanud. Samas saab valida vastava soojustusega (Insulated 200/400/600/800/1000 gram).Viimasel ajal kiidetakse vaga Lugghans (toenaoliselt eksin veidi kirjapildis) saapaid (ei ole goreteks, vaid nahk/kumm).
P.S. Nimetatud kaubamarke on naiteks paljud "Erna" voitjad kasutanud :wink: .
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Gorelaks selga, lukk kinni ja peaees kraavi...

Postitus Postitas baddmann »

mola kirjutas:Goretexile on iseloomulik omadus, et tema tekstuur laseb labi ohumolekuli, kuid suuremat veemolekuli labi ei lase...


Oluline eksimus: Gore-Tex laseb läbi veemolekuli, aga ei lase läbi veetilka. Seetõttu aurustunud vesi (seestpoolt väljapoole liikuv, jalast lähtuv niiskus) saab läbi, aga väljaspoolt sisse liikuv (vesi, tilkadena või suurema massina) läbi ei pääse.

Õhumolekuli kui sellist ei ole olemas, aga jah, õhu moodustavate gaaside molekulid laseb Gore-Tex läbi küll.

BM
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

"Merelõvi" on selline hea määre,et tõmba tavaline kroom või minupärast kas või märg kirsa korralikult kokku ja lase soojas ära kuivada.Toime sama mis sellel paljukiidetud "Gore-Teks"materjalilgi.

Vot sellepärast olekski kasulik endale kirsad osta, kui on soov need merilõviga kokku määrida, mitte maksta hullu pappi core eest ja siis võtta ära neilt hingavus määrides neid vetthülgava määrdega.

Mis puudutab vee tilkumist pükstelt saabastesse, siis maadlesin minagi sellega. Lõpuks ostsin endale säärised. Tõmmatakse saabastele peale ja ulatuvad poolde säärde. Hein kuivab päeva jooksul ära ja siis võtad ning pistad seljakoti.
Kui on ette näha palju kõndimist metsas, siis soovitan veel core sokke (puuvillaseid ja villaseid pole lihtsalt mõtet kanda core saabastega, sest need ei anna niiskust edasi). Üks paar on jalas ja kui need märjaks saavad, vahetad ära ning paned märjad seljakoti rihmade vahele kuivama. Kasuks tuleb veel vahepeal jalad talgiga ära kuivatada, et jalad niiskeks ei jää. Kui nii toimida, siis võib kas või päevade kaupa ringi marssida, ilma et villid tekiksid.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

_Üks paar on jalas ja kui need märjaks saavad, vahetad ära ning paned märjad seljakoti rihmade vahele kuivama_

Ega higiste sokkide saatel leviva juustuhaisuga võib muidugi igasugu huvitavaid metsaelukaid ligi tulla ja uimastatuna lapiti maha kukkuda.
Hundist toakoera ei saa.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Ega higiste sokkide saatel leviva juustuhaisuga võib muidugi igasugu huvitavaid metsaelukaid ligi tulla ja uimastatuna lapiti maha kukkuda.


Ei nad higist märjaks lähe vaid enamasti sellest, et kuhugi lompi astud, mis ulatub üle saapa sääre või kui mööda pükse vesi sisse tilgub.
Higiseks võib jalg minna siis (core loobub fuktsioneerimast), kui saabas on näiteks mudane, mis ei lase hingata.
Aga.. täitsa uskumatu, kui kiiresti korralik core sokk ära kuivab seljakoti rihmade vahel :roll:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

tihane kirjutas:
Ega higiste sokkide saatel leviva juustuhaisuga võib muidugi igasugu huvitavaid metsaelukaid ligi tulla ja uimastatuna lapiti maha kukkuda.


Ei nad higist märjaks lähe vaid enamasti sellest, et kuhugi lompi astud, mis ulatub üle saapa sääre või kui mööda pükse vesi sisse tilgub.
Higiseks võib jalg minna siis (core loobub fuktsioneerimast), kui saabas on näiteks mudane, mis ei lase hingata.
Aga.. täitsa uskumatu, kui kiiresti korralik core sokk ära kuivab seljakoti rihmade vahel :roll:


Naljamehed, minu Merelõviga määritud Core-saapad on lasknud küll jalal hingata, isegi siis, kui nad pisut mudased on olnud. Paaril korral on juhtunud, et olen põlvini sisse kukkunud, aga kui nobedalt teed, jäävad jalad isegi siis kuivaks. Pikad saapanöörid võimaldavad peale kinninöörimist veel 2x ümber sääre kerida ja sellega pealt valguvat vett kinni hoida. Säärised kindlasti on selleks puhuks parem abinõu, pole lihtsalt veel leidnud sobivaid. Ja et peaks veel teisi sokke kaasas kandma, no seda kola on niigi igasugust kaasas, see veel puudus! Purk talki ka veel!? Tule taevas appi!
Ja need ainsamad sokid mu jalas on maavillased eide kootud core-sokid.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahisaabas

Postitus Postitas jorr »

Siin tundub ju lausa "Gore-Tex"-i reklaam jooksvat.Olen ise kingsepp ja näen iga päev neid kiidetud saapaid, ka vead on juba selgeks saanud.Kas lugupeetud on teadlikud, kui palju üks porine "gore- tex" kaalub?Temal tugev roomiktald ja kui roomiku pori täis võtab siis kaalub ÜKS saabas 1kg ja 100g. vähemalt.Kaalutud vedrukaaluga.Võib ütelda, et nüüd talvel seda pori eriti pole, nõus sellega.Teine viga, see liimitud tald on jäik ja tükib liimist lahti minema aga jupikest talda enam korralikult kinni ei liimi.Selleks tuleb eemaldada suurem osa tallast,et saaks puhastada ja vastava pressi abil töö lõpule viia.Kolmandaks, õmblused, neid saab parandada, kuid siis toimub õmblus läbi voodri ja ei ole enam eriti veekindel.Kas soovite veel vigu?
Usun,et iga mees kannab just seda jahisaabast, mis temale sobib hinna, vastupidavuse ja mugavuse järgi aga kõva häälega rääkida, et just see saabas on jahisaabas, tundub asi reklaamina.
noorus on ilus aeg
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Merelõvi ja koprarasv

Postitus Postitas intu »

„Merelõvi“ olen minagi nahksaabaste veekindlaks tegemiseks kasutanud.
Talve tulekul aga juhtus too kodus otsa saama. Käepärast aga oli pisut
koprarasva, vedelat. Mõtlesin, et katsetaks. Katsetasin. Veekindlus pole
laita ja imendub minutitega, palju kiiremini kui „merelõvi“. Olen rahul.

Vedelaks sain koprarasva pliidi, poti ja sõela abil. Ka veel üsnagi
kõvade miinuskraadidega ei taha teine hanguda ja nahka imendub kui
nõiaväel. Saabas peaks õlitamisel ikka kuiv olema. Membraankangast,
seemist ja veluuri sellega ka ei määriks. Sama „merelõviga.“
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahisaabas

Postitus Postitas jorr »

Koprarasv on kindlasti hea määre.Ja mis kõige parem veel, kõik murjanid kõnnivad pärast rodus taga.Alates hundist ja lõppedes nugise, mingi ja tuhkruga.Padrunite vahetamisega pead siis kibe poiss olema. :)
Saabastest veel, see "Gore-Tex" on ju voodrimaterjal, mitte terve saabas.Pealt on saabas kaetud ju veekindlaks immutatud nahaga, kuntsmaterjaliga või kummiga.Või ka kombineeritud nende kolme materjaliga.Umbes sama nagu need hingavad riided.Seemis ja veeluurnahka pole mina meestesaapal veel näinud.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Vaat see päris ehtsa rasvaga määrimine on ka minu peast läbi käinud ja nimelt metssea sisemiste rasvadega. Need ka on külmaga poolpehmed ja kui mingi nõu on vaja nendest puhtaks saada, siis isegi Fairy väga vaevaline aitama. Just seepärast see mõte tekkiski. Koprarasv võib veel paremgi olla ja tõetera on ilmselt selle koha pealt ka Jorri jutus. Endal tegu siiamaani tegemata ainult seetõttu, et Merelõvi veel jätkub. Searasv aga varutud ja ootel.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahisaabas

Postitus Postitas jorr »

Kui sa saapad tavalise rasvaga sisse määrid, võivad nad veekindlad saada küll.Ma tahaksin ainult sellist panipaika näha,kus hiired su saapale siis ligi ei pääse.Vanasti kui liime vähe oli, ei soovitatud jalatsi juures kaseiinliimi tarvitada just hiirte pärast."Merelõvi"sisaldab hülgerasva kuid siin on ka sellist ollust mis hiirtele ei meeldi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kas leidub õnnelikku või õnnetut tucklandi saabaste omanikku, kes oskaks nende saabaste plussidest ja miinustest rääkida :?:
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaabas

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:..."Merelõvi"sisaldab hülgerasva kuid siin on ka sellist ollust mis hiirtele ei meeldi.

Mul peni pani küll ükskord määrimise ajal saapa peale pigistatud Merelõvi törtsu nahka, ju siis koer on teise maitsega kui hiir
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Teine paar Tucklandi saapaid kasutusel, esimesed kestsid kolm aastat kuna jahilkäimine oli väga intensiivne seepärast kuivasid saapad põrandaküttel mis ei ole üldse hea.Kuivamisel pealismaterjal läks rabedaks ja tekkisid lõhed, nii saigi sama firma uued muretsetud.Muidu olen rahul ,suvel ,sügisel vees käies kõik ok aga talvel päevläbi koeraga metsas käies lähevad märjaks, ei tea kas sellepärast et jalg hingab läbi saapa ja tekib mingi vesine kiht peale, mis kogub lund või millegis muus on asi aga jah põdra jahil isegi ees seistes vee sees jalad jäävad kuivaks.
Üldiselt olen rahul.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

läheb küll teemast mööda, aga asjaks ikkagi: mul hoovis mitu sarapuud, ikka sügishommikutel enne tööleminekut korjad varisenud ja teistest asjalistest järgijäänud pähklid tasku, et jõulu ajal hea võtta... Nonii, lähen mina seajahti, otsin jope üles ja mida ma näen: taskust tilpneb vati moodi ollus. Ega paharetti kaugelt otsida vaja olnud, ikka hiirepoiss või tüdruk endale head äraolemist teinud, taskusse sai aga välja läks tee läbi närimise. Ja kuramuse tegelinski oli olnud, kõik tühjad pähklid olid taskus. Point saabus alles kevadel, võtsin oma sügis-kevadjope ja mida asja? Sama lugu! ****, nagu maksuamet! Siit moraal...
Vasta