Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

kus neid Meindli saapaid müüakse kah??
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vähemalt Tartu Deerhunteris letis täitsa olemas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Trapperis samuti, Jahipauna kohta ei julge kindlalt väita (saapaid neil on küll, aga marki ei mäleta).
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Trapperis vast kõige soodsamad... :wink:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

tuisk kirjutas:Trapperis vast kõige soodsamad... :wink:


Kindel? Ütle siis hind ka kui tead, et kõige soodsamad.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

hendrik kirjutas:
tuisk kirjutas:Trapperis vast kõige soodsamad... :wink:


Kindel? Ütle siis hind ka kui tead, et kõige soodsamad.


srry,srry, viimati kui käisin, siis oli trapperis soodsam kui deerhunteris olevad saapad...mudeleid täpsemalt ei uurinud...jahipaunast ei leidnud mendlit üldse - aga võib ka otsimise viga olla
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Mõtlesin ja kuulasin ja otsisin ja vaatasin ja otsustasin,et ostan omale parem odavaid saapaid mitu korda,kui kalleid ühe korra.Nii tegema muidugi ei peaks.Ostsin ABRIS-e saapad:ca800kr,hingavad,naturaalnahast,seest kunstnahast vooder,eritöötlusega,külmale vastupidav põrutus- ja libisemiskindel tald.Mida veel ühelt saapalt nõuda? Esimese nädalavahetuse katsetused pidasid ka vastu.Koju jõudes olid jalad kuivad ja saapad terved.Minu arust on hea jalanõu selline,mida kandes unustad ära,et nad sul jalas on.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Võru kandi mehena olen kah Abrise patrioot, kannan mitmeid nende jalatseid. Aga saapad on muidu head, ainlt mulle pole trehvand kinnise keelega või-mis-ta-on varianti, s.t. et vesi tuleb ülevaltosast sisse. Mis mudeliga tegu on?, käin vabrikupoest läbi ja oskan küsida...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Saabastel on keel üles välja kinni ja mark on 4275A.Päris ujumas ma nendega ei käinud aga ilm oli küll väga märg.
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Postitus Postitas kollnomm »

Mis kaubakett seda kaubamärki esindab!
jäägermeister
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 17, 2004 11:35 am

Postitus Postitas jäägermeister »

Ostsin kah endale sügisel Meindl Taiga saapad, mõtlesin, et kui juba, siis parimad saadaolevatest. Nüüdseks olen pea iga ilmaga mööda metsi ja soid käinud. Kodus saapaid jalast võttes tuleb vägisi naeratus näole, eriti nähes, et paps kallab oma kummikutest vett välja :D Tema oli see, kes alguses kritiseeris mu ostu.
Viimati aga jahilt naastes ja kodus saapaid pestes avastasin vasaku saapa siseküljelt, naha sees, u 3cm pika ja suht sügava haava :( See koht vett läbi ei lase, aga s..t tunne on ikkagi :( Ilmselt tuleb minna kingsepa manu, ehk oskab midagi välja pakkuda. Garantii sellise juhtumi puhul ilmselt kõne alla ei tule, oma viga ju :?
Vanaisaloaga jahti ei pea!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Postitus Postitas uralets »

Tere! Küsimus kõigile Gore-Tex membraanaga saabaste omanikele, olgu nad Meindl, Irish Setter, Browning või midagi muud:
kas meie kliimaoludes(talvel max -20;sügisperioodil enamik +10 kuni -5) on mõttekas osta saapaid sooja voodriga (insulated(Thinsulate 200gr, 400gr, 600gr,1000gr)) või hoopis ilma (uninsulated)? Ise plaanin tellida endale saapaid USA-st läbi interneti Netikuller.ee abiga, ja nüüd tekkiski küsimus: millise voodriga? Mul on Salomoni Sidkik high tänavasaapad 200gr Thinsulatiga ja nendes on praegu (+5 -5) vääägagi sooje. Aga jahisaabastega liikuda tuleb rohkem. Kas väga palavaks ei lähe? Lähtuvalt eeltoodust, palun teie arvamust.
Soovin kõigile head vana aasta lõppu!
sulgpall on parem kui keks
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

Jäägermeister,see neil metsajalatseil ikka täiesti tüüpiline viga,et torkad mõne terava orgiga pealse katki.Ja ei usu,et kingsepp muud saab teha kui augu liimi täis ajada või kui head liimi on ka paiga peale panna.Mingit õmblust kasutada ei tohi sest läheb läbi voodri ja enam vett eriti kinni ei pea.
Uralets,saabas on hingav ja laseb suurema soojuse vabalt välja ning jalal on lahe ning mugav,mitte nii nagu kummikul,et liigne soojus võtab jala hauduma.See tex materjal pragustest metsasaabastes kasutatavatest parim aga vigu on igal asjal.See, kas sa tellid USA-st või kasutad mõne muu kodumaise firma teenust,palju ei aita.
Mõni soovitus saabast ostes,vaata, et oleks võimalikult vähe õmblusi ja pealsematerjal tugev ning nöörikongsud tugevad(aga parem kui oleksid aint silmad,mitte kongsud).Ja tald pehmem.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See on vägagi individuaalne, kes talub rohkem külma, kellel jalg rohkem higistab.
Mul on USA Red Head saapad 800g ja ei nurise. Saapad panen jalga, kui temp. on alla 0, on olnud kuni -25 ja ei ole ei liiga soe ega ka külm. +kraadiga küll on liig, aga muidu väga hea, võib-olla sellepärast, et mu jalad eriti ei higista, seda enam, et saabas hingav.
Liikuda tuleb küll palju, aga tuleb vahel ka tunnike paraja külmaga vagusi paigal seista. :)
Arvestama pead ka seda, et pikk päev tuleb väljas olla. Tänavajalatsiga käid paremal juhul pool tundi väljas ühest soojast ruumist teise, vahel oled nendega ruumiski pikalt, siis muidugi võib juba 200g voodrit liiga soe olla.
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Postitus Postitas Olku »

Tere
Lugesin siinse foorumi jahisaabaste hooldamise kohta läbi, kuid mingeid konkreetseid kogemusi keegi ei jaganudki.
Küsimus siis selles, et sai endale ka Meindl saapad ostetud ja nüüd oleks siis vaja hüva nõu, kuidas neid saapaid hooldada, et nad kauem vastu peaksid ja , et nende veepidavus ja muud omadused ei langeks.
Meinldi kodulehe peal öeldakse, et kõigepealt tuleb saabas veega puhtaks pesta, siis sprayga üle lasta ja lisaks veel vahatada, kuid rääkides nii mõnegi saapa omanikuga, siis nemad kasutavad küll sprayd aga vaha mitte, kuna vaha pidi naha poorid kinni "mätsima".
Igasugused teiepoolsed kommentaarid on teretulnud.
PS Head uut aastat ka veel kõigile
Vasta