Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas baddmann »

duma kirjutas:
aivar00 kirjutas:Osta Meindl ja probleemid kaovad.

Kas nendega võib/tohib igapäev metsas käia? :lol: :lol:


Hinda arvestades PEAB igapäev käima, kuna muidu vananevad (moraalselt kasvõi) enne ära kui väljakäidud raha meelest jõuab minna :D

BM
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ei tia, mina julgeks küll nendele Duclandi saabastele alla kirjutada, marsin ühe madalama mudeliga juba aastaid mööda ehitusobjekte ja ei lagune nad kusagilt otsast. Aastad on küll oma töö saabaste välimuse kallal teinud aga muidu on täiesti teovõimelised. Uued ostan kah ilmselt selle firma toodangust, kui sobivat mudelit ja suurust saada on.
Pigem olien vähe pettunud Meindlites, mingil imelikul põhjusel kulus voodrisse ja gorese auk ja oligi kogu veepidamine. A eks see auk või muidugi igasse saapasse kuluda. Ju siis ei sobinud mu jalg selle konkretse saapa jaoks.
Sellest kogemusest lähtuvalt ma soovitaksin saabaste valikul vähe aega võtta, proovida jalga mõlemaid saapaid, jalutada natuke mööda poodi, veenduda, et kusagilt liigselt ei loksuks, ega pigista. Ja kui oled kindel, et kõik on õige siis alles ostutehing ära teha.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas andrus »

Mul on kapis ühed sellised saapad http://www.lacrossefootwear.com/product ... -+10%27.do

vaatamatta kirjadele ei saa nendega õhtul isegi kaste märjal heinamaal eriti kaua olla.Nendega võib käia ainult kuiva ilmaga sügisel pukis istumas.Ja maksid nad 2 aastat tagasi põdra maalt tuues 2500 eeku
jahismurf
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kalamees :) »

Mis augu kulumisse puutub, siis mul oli ka tossudega tihti see mure, et tossu seest (kanna juurest) kulus riie ära ja läks katki. Selle viga pidavat olema see kui ei pane nööre korralikult kinni ning saabas loksub jalas - niimodi hõõrud siis sisemise tekstiili katki.
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas duma »

Andrus Michelis kirjutas:Ei tia, mina julgeks küll nendele Duclandi saabastele alla kirjutada, marsin ühe madalama mudeliga juba aastaid mööda ehitusobjekte ja ei lagune nad kusagilt otsast.

Mis tähendab mööda ehitusobjekte? Neidmööda võin oma tuclandiga ka käia aga olen 2a metsas ajus viibinud mööda märga trampinud ja selleks nad enam ei aita? A kui sul gore-sse auk tekkis ja enam märga ei hoidnud oli poemüüja jutt õige, et vett peabki ainult gore-tex osa ja saapa naha määrimisest niiväga palju abi ei olegi?
duo on parem
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

Üks,mida saabaste ostmisel veel peab tähele panema,et inimese jalg paisub käies ja saapad mis hommikul ostes on parajad,võivad õhtul olla isegi väikesed.Sellepärast soovitan jahisaabast ostma minna kindlasti nati peale lõuna aga mitte hommikul.Ja kui poes saabast proovida siis oleks hea,kui on kaasas paar villaseid sokke,mis enne saapa jalga proovimist jalga tõmbad.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas duma »

jorr kirjutas:Ja kui poes saabast proovida siis oleks hea,kui on kaasas paar villaseid sokke,mis enne saapa jalga proovimist jalga tõmbad.

Tea kas see villane sokk end õigustabki kui plaan endale head saapad ikka ostagi. Endale sai vaadatud enne just sellised saapad kuhu villane sokk jalga enam ei mahtunud ja ausalt öeldes ei tundnud sellest puudust ka mitte. A eks see oleneb sellest mida jahil teed, mina pmt koguaeg ajus ka ja villanst sokki jalga ei pane. Kütiliini meestel arvatavasti teine lugu
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

Ju ma eriline külmavares olen, aga mina kannan nende ilma goreta saabastega ikka 4 paari nn poolvillaseid (villa ja mingi kunstmaterjali segu) ja olen ikka pea alati ajus ... ei usu ma ühegi voodri soojapidavusse ja lisaks on sokkidega see hea asi, et kui tuleb saabastega pikalt üle sääre vees käia, siis kallad vee saabastest välja , võtad kotist varusokid ja edasi ... aga sooja voodrit enam kuivaks ei saa
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas hagijas »

ei ole mina veel pidand oma saabastes villaseid sokke kandma, aga mudugi pole ka veel ilmataat väga miinust näidand, siiani aint niidisukk all olnd ja jalgadel ikka palav
looma tuleb otsida jälgede lõpust
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

No villane sokk ei pea tingimata paks olema aga see (sokk)tagab just selle,et käies ei lõhu voodri sisse auku,Eks iga mees teab ise,mida ta saapa all jalas kannab aga sokk on just see mis saapa ja jala vahel,ning soovitav on kanda korraga kahte paari saapa sees.Üks villane(mitte just täisvillane) ja teine niidisokk.See aint soovitus ja kes aru saab see taipab ka,et miks?Võiks olla isegi kaks niidisokki, kuid niidisokil see kummiga sääreosa pigistab jalal veresooned kinni,eriti kui on topelt.Pakutakse ju spets jahisokkegi.
noorus on ilus aeg
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas reinuvader »

kas keegi omi kalleid saapaid niimoodi tuuninud ka on? :arrow:
http://egtackle.cma.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=24&product_id=1040
kuidas õigustab?
hakkan vist vanaks jääma, ei pea pukis enam kaua vastu :( ei aita need villased sokid ka :P
Viimati muutis reinuvader, K Jaan 07, 2009 10:27 am, muudetud 1 kord kokku.
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas oks »

Mina olen aru saanud, et goretex saabastega villased sokid üldse ei sobi. Villane sokk ei hinga ja goretexist pole halligi kasu. Nende saabastega ikka spetsiaalseid tehnilisi sokke peaks kandama. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Ats »

mulle ka poest öeldi, et goretexile tavalist villast sokki panna ei tohi, ikka spets sokid
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Ain Aavik »

See on hiiglama tore , et saapateema on uuesti üles võetud ... Loodan siiralt , et viitsite mu pika jutu läbi lugeda - võibolla on sellest ka kellelegi kasu ...
Noorematele jahilistele ja ka teistele looduses kolajatele ütlen , et noore mehena tuli päris palju kanda kummikuid ja sisse käisid sokid + jalarätt ...
Seejärel tuli sõjavägi + kirsad vene kroonus ja sama kombinatsioon - sokk + jalarätt ...
Alles praegu , kui olen mõni kuu poolest sajandist vanuse poolest puudus , annab tunda nii kummikute kandmine , vale (liiga täpne) jalatsi suurus ( pluss toona sokk + jalarätt ... ) . Kokkuvõtvalt võin öelda seda , et kummik on küll hea jalats pori ja vee keskkonnas , kuid tarkused tulevad kellegi teise kogemuste läbi ja hea , kui neid kuulda võetakse ...
Kummiku puhul olin üllatunud ühest pakkumisest , mille tegi oma 12 aastakest tagasi üks vanem ehitusmees - sõbra isa - vaatas mu eemaldatava voodriga kummikuid ja küsis , mis ma seal sees kannan ? Ütlesin siis , et soojemal ajal puuvillast sokki ja vildist põhja selle kummiku voodri all - vangutas pead ja küsis , et kas on mõne tunniga jalad niisked kahh , vastasin , et jahh . Seepeale kostis taat , et ära nüüd pojake pea mind imelikuks aga kuula , mida mul öelda on ...
Visaku ma see vildist põhi minema ja pangu ma sinna asemele naiste paksemat sorti päevade ajal kasutatav ''mensulapp'' , mida igas poes saada olevat ja hoidku ma neid ka paar-kolm paari taskus tagavataks , et vajadusel vahetada ...
Pakkumine tundus algul imelik , kuid kuna vanema mehe nõu pole kunagi paha proovisin järgi ja ohh üllatust - jalad püsisid kauem kuivemad ja ka soojem tundus kummik seest ...
Vot selline nõuanne praeguseks 78 aastaselt taadilt - ja igati väärt nõu on siiani olnud ...
Poes on mind küll tihtipeale imelikult seal naisteasjade leti ääres seiratud , kuid see on juba nonde seirajate probleem , kuid mitte minu oma !

Jalarätid ja sokid nii kummiku , kui kirsa sees keerasid omal ajal ikka jalad ''tuksi'' küll - annab tunda , nagu öeldakse , aga seda tõden alles praegusel momendil ...

Esimesed tõelised kirsad sain ühelt taadilt , kes oli Soome sõja veteran ja kuna ise mööda metsi ei konnanud , kinkis nood mulle (kingituseks sai nood kirsad temagi Soomest ) - nood seest karvased kirsad teenisid mind talviti kaheksa aastat , olid pealt nööritavad - pole ma siiani tundnud parimat saabast , mis siis et ehtne kirsa , kuid peenema töötlusega , kui vene oma ja paremast nahast - muda/pori ja vihma ning märja heinaga ning lörtsiga . Määritud sai neid mingi ''hülgerasvast'' tökatiga , mille see kinkija kaasa mulle andis koos õpetusega ... Peale kandes haisesid pool päeva nii vängelt , et tuli viia aita ....

Mis puudutab praegust saapavalikut siis parima on öelnud saabaste ja üldiselt jalanõude ja nende kandmise kohta Ernie 2006 aastal , siin eespool - sellele pole midagi nagu lisada ...

Kummikuid kannan siiani - sõbra isa soovitust kasutades ja saapagi sisse panen samuti neid lappe - jalg püsib kuivem - soovitan soojalt ka teistele ...
Proovige - kaotada pole ju miskit ...
Jalgade tervisest sõltub ju kogu keha tervislik seisund - seda vast pole ümber vaja jutustama hakata - niigi sai pikk jutt . Ärge siis pahandage
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas duma »

Neid mensulappe isegi kandnud aga mitte saapas vaid kummikus, kuna see imab väikese niiskuse endasse ja ei usu et kui saabas ikka piisavalt läbi laseb siis ei aita ka see. kummikus teine lugu seal jalg higistab ja mensulapp seal sees aitab ikka päris palju. Saapas on vbl niipalju kasu et pikendab mõnda aega nn kuivust.
duo on parem
Vasta