Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas annaliisa »

mo teada samad, mis üks tuttav just ostis ja kiitis väga. hea kerge ja jalg ei hakka higistama ka. eks näis kas külma ka peab, siiamaani ülimalt rahul ja soovitas :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas valdo »

Omale võtsin siin paar-kolm nädalat tagasi Trapperist Meindl Dovre Extreme nimelised saapad. Siiani väga hästi vett pidanud ja on oma kallist hinda igati väärt. Loodetavasti kestavad aastaid. Loomulikult sai juurde muretsetud ka igasugu vahad ja spray´d.
Tarkade klubile tekkis siin veel küsimus, et kuidas oleks saapaid õigem kanda, kas ...Tex püksidel peaks säär olema saapasääre sees või saapa peal?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas tony »

Ikka saapa peal.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas aivar00 »

Kui sääre saapa sisse paned, siis jookseb vesi mööda püksisäärt otse varvaste vahele...
Sellisel juhul sellest nn. gorest tolku pole vaid tuleb saabas tagurpidi keerata :lol:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

Selliselt kiirelt läbi vee minnes, kus vesi üle saapa ääre, jäävad jalad ka kuivaks ja igasugune sodi kummikute puhul näiteks ei kuku ka kummiku sisse, kui sääred peal. Lumega sama teema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

Sai siis ka omale need kuulsad tex saapad tellitud(häbi küll,ise eluaegne kingsepp) ja tõega,soe vooder,vett peab nagu kummik,jalg ei higista.Vigadest mis kohe silma jäid on suurim,et tallaosa(valatud tald) on liiga laia tegumoega.Sellega on autoga sõites jama,pedaalide vahe väike ja tükib kahte korraga vajutama.Peale seda,ka on tallaosa jäik ja poriga võtab tallal olev roomik ikka saapale kõvasti kaalu juurte.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas aivar00 »

No näed-polegi nii, et kingsepp paljajalu käib :lol:
Muidugist mina ei ole kingsepp, kuid ei ole mina näinud ühtegi saapa- ega kingatalda millisel nn. roomik all ja vahed muda täis ei jää. Sama lugu ka auto rehvidega. Auto rehvidel on nn. isepuhastusvõime- oleneb tootjast ja pöörlemiskiirusest. Jorr kui vana kingsepp oskab selgitada- äkki on saabastega sama lugu- olenevalt tootjast ja mustrist vaja erineva kiirusega käia 8) 8) 8)
Minu arvamuse kohaselt on "Vibram" tald väga hea justnimelt oma jäikuse poolest- mina oma "sulgkaaluga" :oops: ei vääna jalatalda ära igasugusel konarlikul maastikul käies ja suvaline oksatüügas jala all ei anna ennast tunda. Pehme tallaga kõik need hädad. Kui rääkida aga teel käimisest, siis loomulikult pehme tald parem. Palju seda aga jahil olles on ja üldiselt autot juhtida alguses harjumatu, aga kui paar korda oled siduri ja piduri korraga "alla vajutanud", siis selgub, et pedaalide vahel ikka ruumi jagub.
ikka lõbusalt
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas tony »

Näiteks Meindli saabastel ostes kohe tähed peal.Tähed siis A,AB,B,BC,C jne.Need tähed näitavad talla tugevus- ja pidavusastet.Kui jahtida mägedes,siis kõlbavad A,AB ja mingil moel ka B tald.Mingil juhul ei soovita ma valida mägedesse C talda,sest see on pehme ja pidavust tal pole.Samas meie oludes C tald super.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Meindl (ilmselt ka teised saapavalmistajad kasutavad sama standardit):

A on lauskmaa
B on künkad
C on mägine maastik
D on kaljune mäestik
E on Pamiir (8000)

Vaadake rahulikult kus olete ja kus kõnnite :lol: !
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:...Minu arvamuse kohaselt on "Vibram" tald väga hea justnimelt oma jäikuse poolest- ...
täna jahil olles tuli just jutuks jaltasiteema, kuna ma nimelt ei suuda kummikutes elada ja üks meie koeramees samamoodi olla hirmus higistaja, siis tema ärimehena oleks võind nigu gore saabaastes käia ... siis ta ütles et tal need kallid saapad ka olemas, praeguse ilmaga võivat isegi käia, aga lumise-libeda aja jaoks ei kõlbavat, liiga jäik ja libe, ajamas käia ei saa...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas tony »

Noh näed sa,vaatasin Meindli kodukalt järgi ja Kaupo jutt jumala õige.Kuna ise teen kõik saapaostud Meindli tehasepoest,siis seal kuuldu nendest tähtedest oli siiamaani teine,aga see selleks.Loodan,et ma kedagi segadusse ajada ei jõudnud.Omal mõned BC tallaga ja mägedes on need super,kuigi jalas jäigad.Samuti kasutan ühtesi A (siiani teadsin et C :D ) tallaga, mis meie oludes igati sobilik suvel (suvine varjant).
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas aivar00 »

Vot ei oska kommenteerida milline saapatald "ärimehel" on. Vaatasin enda saapatalda- mul on C.
Aga ei korda, et libe oleks. Kraave ületades ei ole oma "sulgkaaluga" veel nn. tagasilibisemist olnud. Ainuke koht kus libe on mahasaetud lepatüvi, eriti veel märja ilmaga. Talvel jää peal samuti. Aga milline saabas või kummik sellistes kohtades libe ei oleks pole veel näinud.
Veidi parema pidamisega libedal pinal on tõesti täiesti pehme kummitald. Kuid metsas nendega tunned igasuguse terava juurika ja kivinuki ära. Seepärast selliste pehmete taldadega käin lihtsalt koeraga jalutamas mööda metsasihte ja teid- jahile aga alati kõva tald.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Pauli »

Meindlite ja teiste spets jahisaabastega kogemust pole, küll aga ära kandnud mõne paari matkasaapaid (mitte alpinisti, aga säänseid vahepealseid). Salomoni ja Garmonti matkasaapad küll praktiliselt muda alla ei korja - neil on tallamustri "punnid" koonilise kujuga, mistõttu porikamakad imekergelt talla alt ära kukuvad. Ja miinuskraadidega läksid mõlemitel tallad kohutavalt libedaks, mis ilmselt tulenes kaljudel vastu pidama mõeldud kõvast tallasulamist (vrd, mis juhtub autokummidega eri temperatuuridel).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Oinanahk »

küsimus on küll Arctic Sport mudeli kohta, aga soomalsed testisid sama valmistaja "saabast". ERÄ ajakirja 1-2005 numbris ilmus selline artikkel:
http://web.zone.ee/kalalee/Muckboots.pdf

üldiselt- (y)

kakuke kirjutas:Keegid varem selliste saabastega kokku on puutunud?
http://www.muckbootcompany.com/products/ASP-000A
one life? - live it!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

Käisin poes vaatamas neid. Olin valmis, et leian eest sellise paksu polsterdatud asja, aga suht õhukese mulje jättis. Samas nüüd põdrajahis avastasin, et ühel meie jahimehel need jalas siis see väitis, et tal hetkel jalad kuumavad. Ei oska miskit kosta ikka, et kuidas need jalas ikka oleks, kui talvel väljas juba -10-20 ja pead 2h ühe koha peal lagedal passima. Kummine olemine on muidugi suur eelis, et lõrtsiga jalad märjaks ei saa. Mõnusalt kerged tundusid ka. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta