Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No mis sa arvad, kaua sul saapad määrimata/ vahatamata vastu peavad. :roll:
Paistab, et on tekkinud mingi seltskond "pühamehi", kes on nõus isegi paljajalu käima, peaasi, et saabas hingata saaks. :lol:
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Postitus Postitas Olku »

Küsimus oli minumeelest, et kui tihti, kuidas ja millega teha, mitte kas üldse teha.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olku kirjutas:Küsimus oli minumeelest, et kui tihti, kuidas ja millega teha, mitte kas üldse teha.


Sellest on siin jahutud küll ja küll, aga ise määrin oma nahksaapaid "Erdali" vahaga Original Lederfett ja alati kohe peale jahilkäiku. Harjaga puhtaks, vaha peale.
Ei tohi saapaid ära kuivatada enne määrimist, siis läheb nahk nii kõvaks, et ka vaha ei tee enam pehmeks.
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Postitus Postitas Olku »

Selles ongi ju küsimus, et on "jahutud", kes merilõvist ja kes tökatist, kuid minul oli küsimus konkreetselt goretex saapa, mitte kirsa või kummiku hooldamise kohta.
Küsimus veel selline puukoile, et kas sa pesed igakord saapa ära ja lased sprayd ka peale või lihtsalt puhastad mudast ja kannad vaha peale?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mul ka saapad Gore Tex, aga ma ei pese neid muidu, kui just porised pole. Samuti ei kasuta sprayd.
See Ledetfett on sihuke vahade ja rasvade segu, teeb naha parajalt pehmeks ja annab väga hea kaitsekihi niiskuse ja vee vastu, ei ei ole küll leidnud vajadust veel mingi spray järele.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Küsiks hoopis, kus sedand Lederfett'i ka müügil on. Igas jalatsipoes on x varianti kingi-saapaid aga hooldusvahendeid ja varuosi (saapanöörid) väga napilt kui üldse
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olen seda Original Lederfett`i näinud igal pool.
Noh, näit. Tartu Eedenis, Võru Magaziinis, ikka pea igal pool näha.
See on sihuke suurem karp - 9cm lai, 3,5cm kõrge, Erdal peal suuremalt näha. Hind 30kr.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

puukoi kirjutas:Olen seda Original Lederfett`i näinud igal pool.
Noh, näit. Tartu Eedenis, Võru Magaziinis, ikka pea igal pool näha.
See on sihuke suurem karp - 9cm lai, 3,5cm kõrge, Erdal peal suuremalt näha. Hind 30kr.

odav.... merilõvi ikka hirmus kalliks läind
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Hind normaalne ja Merelõvist, kus silikoon ja loomsed rasvad, ka üksjagu parem. Merelõviga pikapeale vettis nahk ära, Lederfettiga pole seda täheldanud. :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

Olku, tahad teada saabaste hoolduse kohta?No kõige paremini on saabas hoitud ja hooldatud siis, kui pakendist lahti ei võta ning iga päev pühid pakendi pehme lapige korra üle,kuskile niiskesse ruumi ka viia ei tohi,võib pakendi väljanägemist kahjustada.
Aga kui tõsiselt rääkida siis saabast ostes küsi ikka müüja käest seda hoolduslugu ja vahel on ka õpetus kaasas kuidas hooldada.Ja kui müügimees ei oska aidata siis ikka firma kindlasti aitab sind saapa puhastamise kohapealt paremini kui siin foorumikasutajad.
Olen ise kingsepp ja kannan endatehtud säärsaabast metsas ning korra või paar kuus tõmban veesaapa määrdega kokku ja peab samuti nagu kummik.Kas jalg seal nüüd hingab,või mitte aga kuiv ja soe on küll.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

eh, kandnud seda esimest paari goretexi (vibram tald, chevaliere) üle 10 a
ja lisaks eelkõnelejatele ühe isikliku kogemuse: jalg on kuivem ja soojem (ka -30 C juures) kui kasutad ainult tavalist puuvillast niidisokki...nii uskumatu kui see ka pole on niidisokiga goretex saabas soem kui paksu villase või misiganes udupeene spets sokiga....

tõe kriteerium on igamehe enda praktika...aga proovige
Viimati muutis Sarvik, K Jaan 24, 2007 6:09 pm, muudetud 1 kord kokku.
kärbes kirbule!
Lynx
Postitusi: 1
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:24 pm

Postitus Postitas Lynx »

Ma arvan et iga mees kasutab ikka seda mis tema jalale parim jms.
Aga isklikult kasutan soome Sievi nahksaabast.
Saapal on sees soe vooder ja hea põhjukas.
Metsas sula lumega jalg märjaks küll ei lähe ja kraave ületates vb ikka julgelt vette astuda sisse ei tule midagi.
Ja jalg hingab väga vabalt, vähemalt minu jalg küll.
Ja määrdena kasutan mingit soome määret. Kahjuks ei oska öelda nime, kõik kirjad soome keelsed ja soome keelt ei valda.
Soovitan kõigile.
Mul on sõbrad metsas!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Postitus Postitas uralets »

Täna sain oma USA-st tellitud Cabela´s jahisaapad. Gore-Tex, 400gr Thinsulate ja puha( Cabela's Kangaroo GTX Pinnacle™ Insulated Boots ). Vaatame nüüd, kuidas nad ennast metsas õigustavad. Muide , kõik hooldusalane info on voldikuna kaasas.
sulgpall on parem kui keks
lepik
Postitusi: 1
Liitunud: E Veebr 26, 2007 5:45 pm

Postitus Postitas lepik »

Tere
Kas kellelgi on kogemusi Garmont saabastega täpsemalt Garmont Trophy. Matkaspordis on neid müüa,mingi 3000 krooni oli vist, Mõtlesin et peaks midagi valima, kuna kummikutega enam ei taha. Hirmsasti kiidetaks meindleid aga päris 4 tuhandet ka ei taha päris välja käia.
tänud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

Keegid varem selliste saabastega kokku on puutunud?
http://www.muckbootcompany.com/products/ASP-000A
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta