Saapad Meindl VS Irish Setter VS Tuckland

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Saapad Meindl VS Irish Setter VS Tuckland

Postitus Postitas Olku »

Tere
Olen mõlgutanud juba pikka aega saabaste soetamisest ja lugenud ka siinseid kommentaare.
Kuid mulle on ikkagi selgusetuks jäänud erinevate saabaste head ja vead - kas siis foorumlastest jahimeeste hulgas on saapa kandjaid vähe?
Olge head ja andke nõu ja abi
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vaevalt et saapa kandjaid vähe on, aga eks enamused on ühe margi peal kogu aeg olnud ja võrrelda erinevaid tootjaid seega raske.
Omal on Tucklandi saapad ja nendega rahul. Teiste firmade kohta ei oska midagi kosta.
puukoi

Re: Saapad Meindl VS Irish Setter VS Tuckland

Postitus Postitas puukoi »

Olku kirjutas:Tere
Olen mõlgutanud juba pikka aega saabaste soetamisest ja lugenud ka siinseid kommentaare.
Kuid mulle on ikkagi selgusetuks jäänud erinevate saabaste head ja vead - kas siis foorumlastest jahimeeste hulgas on saapa kandjaid vähe?
Olge head ja andke nõu ja abi


Kui sa ikka oled seda saabaste rida lugenud, siis mul on jäänud küll mulje, et loetletutest on Meindl ikka üle kõige. Sama lugu hinnaga.
Ise pole kandnud, aga Meindli saabas näeb väärikas välja. Ehk küll kangevõitu, aga kandes ehk lähevad pehmemaks. Tucklande sai ka kunagi jalga proovitud, aga ei istunud ja jätsid rohkem pühapäevajalutaja saapa mulje. Omajad ja kiitjad, ärge solvuge, võib-olla ei trehvanud kätte õige mudel.
Kui tahad korralikku, kestvat jahisaabast, vaata, et oleks saapal jalalaba osas võimalikult vähe õmblusi (õmblused on kiired murdekohtades lagunema) ja üleni ehtsast nahast.
Ostma minnes võta ligi talvine sokk (sokid), nendega jalga proovides pead saama üsna vabalt varbaid liigutada ja et ka külgedelt ei rõhuks. Ei ole talvekülmaga hullemat asja, kui pigistav jalanõu.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

saapad Meindl......

Postitus Postitas jorr »

Olen Puukoi jutuga täitsa päri ja lisks veel seda, et vaata tald väiksema roomikuga.Suure roomikuga see häda, et võtab roomiku mustri pori ja lund täis ning muutub poole raskemaks jalas.
noorus on ilus aeg
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Endal selline saabas

http://www.matkatarbed.ee/?action=toote ... ata&id=338

ja olen väga rahul!!
JaanusH
Postitusi: 5
Liitunud: K Sept 06, 2006 10:41 am

Husky saabas

Postitus Postitas JaanusH »

laurits kirjutas:Endal selline saabas

http://www.matkatarbed.ee/?action=toote ... ata&id=338

ja olen väga rahul!!


No ma ei tea, küllap on siis minule lihtsalt praak-paar neid Husky High saapaid sattunud. Muidu on saabas OK, s.t. kõik mis puudutab sooja- ja veepidavust ning hingamist. Teede peal tatsamiseks on saabas ilmselt super. Aga on täiesti fataalne viga - talla välimisest kihist, mustast kummist, tuleb läbi iga vähegi teravam oks. Kui esimest auku nägin, millest pehkinud kuuseoksajupp välja turritas, ei uskunud oma silmi ja pidasin seda tagantjärgi kosmiliselt ebatõenäoliseks asjaolude kokkulangemiseks. Peale vahepealseid, ja eriti viimast kolme auku, mis tulid ühe pikema retkega, ei saa enam juhuslikkusest juttu olla. Nüüd käin saapa-hooajal lihtsalt korra kuus kingsepa juures, kes uued augud liimi täis valab. Vaat sedapsi. :roll:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

saapad Meindl...........

Postitus Postitas jorr »

Ei ole küll JaanusH sinu saapaid ise näinud aga kardan tõesti, et sul praaktald sattunud.Neil saabastel valatud tallad ja võib ka praaki sattuda kui liiga pehme et oksa ei kannata.Tallamaterjal aja jooksul muutub küll vananedes rabedaks kuid see juhtub ehk kümne aasta pärast.Mis kingsepp ütleb kui auke lapib?Selle saapa suuruse kohta ostes, veel niipalju, et jalatsit ja saabast eriti ei tohiks osta hommikul, sest päeva jooksul jalg tavaliselt veidi tursub ja hommikul paras saabas võib õhtuks pigistama hakata.Võib ju nii teha nagu Puukoi ütles, et villane sokk ostes jalga.Ka tõmbab märg nahksaabas kui teda valesti kuivatada kokku, seepärast ei tohi märga saabast kuskile liiga sooja kohta kohe kuivama panna.Kui ei ole hingavast materjalist saabas siis kindlasti märjalt kohe määrida mingi veesaapa määrdega (hea on" Merelõvi")ja alles siis kuivama.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

IrishSetter saapad käidud kaks vist hooaega, siiani ok. Kopra tammi lõhkumise ajal vee surve ikka surus natuke läbi,kergelt niiskus üks jalg, aga see piisk võis ka ülalt säärest sisse tulla. Ajujahis seisin raba vahel vees kaks tundi ja jalad kuivad ja soojad. Ostetud spetsiaalselt ilma paelteta ja ei jõua ennast ära kiita, et selline hea mõte tuli. Talvel püksisääred saabaste peal ja lisaks säärised peale, et püksisäärtest ka midagi alles jääks. Suvel ei saa kanda, jalg hakkab liialt higistama, aga septembrist alates, talvel ja kuni suveni. Mina olen oma saapaga rahul.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Selleks sügis-talviseks hooajaks otsustasin lõpuks korralikud saapad hankida. Ikka sellised mis istuksid suurepäraselt ja peaksid vastu mitmeid aastaid. Ja minu valik langes Lundhags'i saabastele. Praegu veel vähe kantud, ainult kaks nädalavahetust, aga esmamulje on küll selline, et sain tõesti seda mida tahtsin. Nende saabaste eripära on see, et sa komplekteerid sise- ja välissaapast, sisetallast ja erinevatest liistudest jne. just oma vajadustele vastava saapa. Ehk tuleb odavamgi kui osta üks korda korralikud saapad ja mitte iga aasta uusi. Toodetud Rootsis, Eestisse toob Hong Matkatarbed, osta peaks saama Tallinna Sportlandidest.
Vaata ka:
http://www.lundhags.se/
Ja: http://www.hong.ee/
Raul

Pellele

Postitus Postitas Raul »

Millise Lundhagsi mudeli kasuks otsustasid?
Kus sa ostu sooritasid (komplekteerisid)?
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Lundhags Syncro Boot Mid
Ülemiste keskusest.
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

Meindl Taiga GTX on mul juba 3ndat aastat. Kasutan ainult metsas käies, kuid ka vabal ajal kui ilmad on väga külmad (nt eelmise talve väga külmade ilmadega kui kraadid ulatusid super madalale). Ei saa ühtegi halba sõna öelda. Enne ostu käisin poes mitu korda vaatamas ja proovimas. Ostsin ka spets vaha neile ja sellel aastal ka veekindla sprey. Metsas on väga hea käia (talla all ei tunne mingeid püstiseid oksi ega vigasta varbaid vastu kändu lüües). Tald on pinnasega väga haakuv (isegi kiilasjääga on uskumatult pidavad võrreldes teistega). Küll aga ei ole nendega eriti mugav asfalti peal käia ja autot juhtida. Aga ega need selle jaoks polegi mõeldud. Kui saapad korralikult määritud, olen jahilt kodus kuivade ja soojade jalgadega. Hooldan neid peaaegu iga kord või nii. Kevadel vesise ajaga sumasin lompides nagu kummikutega, väga fine oli. Pika peale hakkas muidugi paarist õhuaugust (achilleuse kõõluse ülevalt) vett pisut immitsema aga need kolm niisket tilka olid väike asi ja kuivasid üsna kähku. Igatahes väga hea saabas ja ei väsi hinnangut andmast nagu vist kõik Meindl'i saabaste omanikud.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

aga on mõni proovinud ka Meindl Kiruna GTX saabast? poes kiideti seda taevani - pidi olema kohe jahisaabaste tipp? :roll: kuna hind on aga suhteliselt soolane siis kohe ostma nagu ei tormanud. On muidu täisnahast ja lambavilla voodriga. mis kostate?
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

isiklikult arvan, et kiruna ikka karmimatele aladele, kus külma rohkem ja mitmepäevased jahid, nii et telk või midagi kaasas. Aga meie tingimused vist nii karmid pole, et külmakraadid väga madalad jms.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ära ütle midagi,et meil külma eriti pole.Proovi näiteks 20-kraadise külmaga lahtises pukis kolm tundi vastu pidada,vildistki kisub läbi.Või talvel Peipsil lutsu öösel püüda siis need Kirunad täitsa asjaks jalas kuigi kalal olles saab ikka liikuda ka.
noorus on ilus aeg
Vasta