KUMMIKUD

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas rajaleidja »

Aga kas sealt välja ei loe, milles konkreetselt pettutakse? Woody peaks olema Muck Bootside üks kallimaid mudeleid. Eestis vist kasutatakse peamiselt Tay Sport mudelit ja kiidetakse. Omal ka sellised olemas, aga no minu jalaga nad ei istu. Tallad on kuidagi imelikud ja jalg ei tunne ennast mugavalt. Nagu oleks kuumaastik jalge all. Ja kand loksub, kuigi number väiksema saapa puhul pigistaks külje pealt liialt. Samas isal on jalg laiem ja temale istuvad tema saapad ideaalselt.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas skog »

skog kirjutas:Kas keegi kasutab Viking Polar Warm kummikuid?
Otsin endale uusi ajaja vastupidavaid ja soojaid kummikuid.

Praegused Nokian voodriga pidasid 1,5 aastat, nüüdseks ühe jala vildi kanna sees 7x7 auk, mõlemal kummikul välises ääres murdekohas augud sees.
Pettumus?
Tegelikult päris mitte, kuna valisin enda jalale liiga suure numbri ja ilmselt selle nahka need läksid.
Ringi surfates aga tundub, et ma pole ainuke, kelle Nokianid samast kohast alla on andnud.

Milliste vastupidavate, soojate kummikutega kellelgi häid kogemusti on?

Olin juba peaaegu poodi minemas ja ca 100 EUR oli valmis pandud. Viimasel momendil otsustasin et proovin parandada. Peale tööd võtsin bensukast 2 tk autokummi paranduspaikasid ja ka väikese tuubi liimi(vist oli mingi spets).
Õhtul lasin oma Dremel graveerijaga(mille otsas liivapaberirull) kummiku aukude ümbrused karedaks.
Panin liimi kobedalt peale ja ajasin näpuga laiali. Lasin 10 min kuivada, siis uus kiht liimi ning paik peale. Järgmisel hommikul tegin ülejäänud liimiga veel paiga servale ringi peale.
Arvasin, et kui pool päeva vastu peab, on väga hästi, sest mõlemad paigad täpselt kummiku murdekohas.
Nüüdseks, üllatus, üllatus - on 3 jahti peetud, suusatatud-piiratud.
Kõik on korras, pole märkigi, et hakkaks kuskilt lahti tulema.
Tasub teinekord parandamist proovida.
tare
Postitusi: 4
Liitunud: T Dets 11, 2012 1:06 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas tare »

Nokian väga hea, olen ka miinus 30-ga matsas käinud, ei juhtu midagi. Ei mäletagi enam mitu aastat olen kasutanud.
Tamrex-ist saab.
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas Inks »

Minu roosad kummikud on väga head :mrgreen: . Inglismaalt tellisin.
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ning kahlamiskummikud on Teil ka olemas...
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas Messer »

See kummiku parandamine on hea mõte. Aga kuidas parandada kummikut,
mille tallas on defekt - 0,5 mm läbimõõduga läbiv auk - kanal. Selle kaudu lirtsub vesi sisse ja välja nagu vaakumiga. Mõttes on olnud piginöör ja muud rehviparandustrikid, aga eks sai lihtsalt uued kummikud ostetud. Samas kahju on vaadata neid katkiseid :cry: pane või põlema, et oleksid silma alt ära :evil:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas hundikütt »

Selliste torkeaukude parandamiseks sobivadki rehvi paikamise vahendid.Mitte küll piginöör aga on olemas liimi pael,mis tehakse liimiga kokku ja tõmmatakse sisse nagu pigipaelgi.Tehnoloogia sama mis tavalisel paigal.Olen omal ühed jalavarjud sedasi ära paiganud ja kestis saabaste elu lõpuni.Ainus asi,et parandatava materjal peab kumm olema,plastikusegule ei sobi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas andrus »

Väike tehniline parandus.Kilest võttes on ta juba liimine ning sisse ta lükatakse mitte ei tõmmata.
:wink:
jahismurf
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas Grouse »

Ei tea kas töötab ka roosade kahlamiskummikutega :shock:
bodom
Postitusi: 27
Liitunud: P Nov 20, 2011 7:24 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas bodom »

[quote="Messer"]See kummiku parandamine on hea mõte. Aga kuidas parandada kummikut,
mille tallas on defekt - 0,5 mm läbimõõduga läbiv auk - kanal...


Tere,
mu meelest kõige lihtsam augu kohalt terava puuriga veidi suurem kanal sisse puurida. Ning see kanal täita klaasiliimiga. Kere ja klaasi töökodadest vast mingi näpuotsatäis ikka antakse.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas hundikütt »

Nojah,ega vist nüri puuriga pole mõtet nühkida küll. :M
vibulane
Postitusi: 21
Liitunud: N Sept 27, 2012 6:02 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas vibulane »

bodom kirjutas:
Messer kirjutas:See kummiku parandamine on hea mõte. Aga kuidas parandada kummikut,
mille tallas on defekt - 0,5 mm läbimõõduga läbiv auk - kanal...


Tere,
mu meelest kõige lihtsam augu kohalt terava puuriga veidi suurem kanal sisse puurida. Ning see kanal täita klaasiliimiga. Kere ja klaasi töökodadest vast mingi näpuotsatäis ikka antakse.

Auto klaasiliim on aastaid tagasi järele proovitud!Tõhus vahend ka pragunevate kummikute puhul. (y)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas sooviku »

Ostsin eelmine aasta omale Seelandi kummikud.Naturaalne kumm,profileeritud tald,kõrge säär,ühesõnaga kõik jutud :) .Kandnud teisi õieti polegi,ehk paarkümmend korda metsas käidud.Ükspäev avastasin,et mingi muhk talla all.Tallast oli päris läbi läinud ca 0,5cm puupulk :shock: .Tõmbasin pulga välja ja lasin augu sanitaarsilikooni täis.Pidas vett ja puha,kuni eile,jälle ork tallast läbi.No mida värki,jahimehe saapad ja metsas käia ei kannata :evil: Müüjad peaksid tootekirjeldusele lisama,et lubatud käia ainult hööveldatud ja lakitud laudpõrandal.
Naine võib olla,koer peab olema!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas Messer »

Minu juba ostes talla-auguga kummik on ka Seelandi kummik. (n)
Väidetavalt oli RMK ostnud hulgi oma inimestele samad jalavarjud, kuidas neil rahuloluga lood on?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: KUMMIKUD

Postitus Postitas sooviku »

:wink: Orjad tööle nii kalleid jalanõusid ei saa.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta