Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul ka Vilex Tuisk ja Vilex nokats. Neist esimene sai minu lemmikuks just metsatöödel talvel. Siis tuleb enam lund ülevalt alla, kui jahis metsas mütates. Seda mütsi saaks ka tegelikult paremaks disainida. See krae võiks vabalt mingi 10cm pikem olla. Praegu on sellise pikkusega, et tikub krae vahele kokku pugema. Seda hirmu pole, et kinni tõmbamata ülesse kakuks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Omal ka neid jahimütse juba õige mitu ja erineva tegumoega,nii-et jahi minnes on ikka mõtlemist,et milline see täna siis.Siiski üks lugu selle kaabuga,et kaabul võiks olla ka mingi rihm mis teda lõua alt kinni hoiab.Kuigi meil ratsajahti ei toimu,on suurema tuulega või metsas mütates oht palja peaga jääda.Kraega mütsil võiks see krae tõesti nati pikem või jäigem olla.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Jorr, ära karda. Mina olen kaabuga jahis käinud vist 8 aastat juba ja pole teda kordagi ära kaotanud (tõsi küll, minu oma vähe teise tegumoega, kui Vilexi omad). Kui müts ikka paras, siis ei vii teda tuul ka kuhugi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah Mosse,Sinu kaabu on kitsa servaga nn. jahimehekaabu.Kui sa seda mõtled,mida ma näinud olen sind kandvat.Aga Vilexil laia äärega ja kui kallis müts, ning metsas ära kaotad, siis kallis jaht jälle.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kuda sa ta siis ikka nii ära kaotad. Kui tuul või mõni oks peaks kaabu peast ära viima, siis võtad ja paned ta ju ikka pähe tagasi. Ega ta päris märkamatult ikka peast ära ei kao
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ka seda on juhtunud,et päris ära kaob.Kunagi,kui see punamütsikese nõue tuli ja saada esialgu punast mütsi polnud,siis sai neid ka ise tehtud.Tegin lihtsalt,katsin kiivrialuskatte punase nahaga,panin sirmi ja lõuapaela ning kogu lugu.(Vedeleb üks selline praegugi kapis)Kiivrialusel ju pikk seljale ulatuv osa ka.Aga see sirm saigi saatuslikuks,ühel sõbral oli selline müts peas ja tulime pimedikus üle niidetud ädalapõllu suure tuulega.Müts oli nati suurervõitu,lõuarihm üles kinnitatud ja nii tuul selle peast viis,et mida sa pimedikus suure tuulega otsid?Jahikoht ka kaugel oli ja nii jäigi sõber mütsist ilma aga ise olen kaabu kaotanud lahtisel veoautol seistes kui põtra tõime.Et oli valge päev,siis muidugi saime mütsi jälle kätte aga sekeldamist sellega kui palju.Nii-et,lõuarihm,mida ka vajadusel üles kinnitada saaks,oleks jahikaabule ikka vajalik.Ja usun,et ka ajaja tunneb end kindlamini,kui müts rihmaga peas kinni,sest käed hoiavad püssi ja vahel ka koerarihma.
noorus on ilus aeg
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

rajaleidja kirjutas:Kuda sa ta siis ikka nii ära kaotad. Kui tuul või mõni oks peaks kaabu peast ära viima, siis võtad ja paned ta ju ikka pähe tagasi. Ega ta päris märkamatult ikka peast ära ei kao


10 kuuse kasutuse järel on too kaabu mul vaid korra suusatades tuulest
viidud olnud. Suusatamas olen kaabuga käinud rohkem kui kord ning metsas
veel kordi otsa. Ei lenda ta kuskile kui õigesse peamõõtu tehtud.
lexuz
Postitusi: 24
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:23 am

Postitus Postitas lexuz »

Tore näha, et on positiivset vastukaja. Igasugu ettepanekud mütside paremaks ja mugavamaks disainimisel on igati teretulnud. Lõuaalune pael on kasutusel küll kuid pigem nn. sõjaväe kaabudel ("Panama" "Arizona").
lexuz
Postitusi: 24
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:23 am

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas lexuz »

:) Huvitav kas kasutatakse veel Vilexi toodangut vöi on juba päris ribadeks kantud köik? Tervisi siis köigile yle pika pika aja ja head jätkuvat aastat ka.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas baddmann »

Mina küll kasutan. Kuidas neid on kõige parem puhastada ? Tavaliselt pestes ei taha väga puhtaks minna ja väga julma programmiga pesumasinasse panna väga ei julge :)

BM
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas Ats »

Mis vahendiga sa pesed, et puhtaks ei saa? Ma pesen vedela pesupulbriga 40 kraadiga, ning pole mingit probleemi. Müts iseenesest mind truult teeninud. Kui miskit uut väljas siis võiks seda kusagil kajastada.
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas kakuke »

Samad sõnad siin, et aegajalt on see müts ka minu peas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas Ats »

Kasuta vedelat Ariel hydractivi, usu peseb kõik puhtaks, kui muidu ei aita määri mustale kohale :)
Pole looma, pole probleemi!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Samad sõnad siin, et aegajalt on see müts ka minu peas.


See ei ole sama müts mis minul loomulikult :D Aga ok, proovin soovitatud vahendi ära.

BM
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kvaliteetne müts jahiks-koostöös teiega !UUED!KAABUD!

Postitus Postitas Ats »

baddmann kirjutas:
kakuke kirjutas:Samad sõnad siin, et aegajalt on see müts ka minu peas.


See ei ole sama müts mis minul loomulikult :D Aga ok, proovin soovitatud vahendi ära.

BM


proovi, minul töötab (isegi väga määdunud laste riietel :) )
Pole looma, pole probleemi!
Vasta