Millist jahiriiete/-saabaste kaubamärki eelistad?

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Millist jahiriiete/-saabaste kaubamärki eelistad?

Postitus Postitas kalamees :) »

Lihtsalt huvi pärast küsin. Siin on mõnda tuntumat kaubamärki ja toodet küll võrreldud ja kõrvutatud, kuid ikkagi küsin et millist siis ikkagi jahimehed kasutavad ja miks? Endal on Meindl saapad ja tõenäoliselt tuleb ka JahtiJakt komplekt ära ärida. Meindl selle pärast, et sele kohta on päris palju head vastukaja olnud, JahtiJakt aga hinna ja kvaliteedi suhte poolest+lisavarustus.
julged teha, julge ka vastutada...
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

pole just päris jahimees aga metsa satun vast sama tihti. Saabas on Lundhags Scout, robustne ja vastupidav. Alumine osa kummist, üleval nahk. Riided on USA armee Gore-tex woodland-laiguga. Sest see on Gore-tex ja teiseks ääretult praktiline nagu armee asjad kunagi. Seni pole probleeme olnud, vahel hullu ilmaga olen Nokia kõrge kummiku ka jalga pannud.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

avalikusta kus kohast Sa neid USA armee core-tex-e saad,hangiks omalegi?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

Kilulinnas Juurdeveo tn. 26 kui õieti mäletan, on usa nodi pood.
http://www.us-style.ee/

teadjad räägivad, et seal aeg-ajalt ikka on ühtteist. aga tihedasti pidavat käima, hea kaup kaob lettidelt ruttu.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

nojah,seal paraku on saadaval staffi ainult päkapikkudele,1.90 kasvuga pole sinna poodi küll midagi asja-kontrollitud!
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Postitus Postitas LauriV »

ma ei tea miks aga mulle on JahtiJakt'i riided kuidagi vastumeelt, vb selle pärast et neidmüüakse ajakirjas ning sellise mulje jätab nagu "telli nüüd saad 4 komplekti 3 hinnaga", kuigi ühte on vaja. Ise olen juba mitu head aastat kasutanud Halti jahiülikonda, siiamaani pole kordagi alt vedanu ja suurt hinnavahet pole ka täheldanud.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

kaalikas kirjutas:nojah,seal paraku on saadaval staffi ainult päkapikkudele,1.90 kasvuga pole sinna poodi küll midagi asja-kontrollitud!


No päris nii see nüüd ka ikka ei ole,leiab ka sulle midagi vahest.Ise 1.82 ja ostsin vihmariided mis on mulle pikad.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

kuna ma alles ajaja...siis pole mõtet vist neid kalleid ülikondi osta,kuna metsas kõndides võivad igasugused oksad ja värgid sul riided kohe katki teha...seega ostan asjad,mis on odavamad, soojad ja millega on mugav metsas liikuda...
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

hmm, ka ajajal on tähtis, et riie oleks hea ja korralik. Eriti just siis kui oled aju lõpetanud ja nahk märg. Istud, seisad - saad külma ja nii see nohu ja muud asjad külge hakkavadki. Samamoodi võid ju ka kütiliinile minnes riided puruks rebida.
hmm, oma ajaja karjääri jooksul ei mäleta küll, et oleks oma riided katki rebinud, kuigi ikka igasugu padrikuid läbi aetud. :shock:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

ma olen paar korda tõmbanud,kui olen läinud üle langi,kus on oksad pikkadesse hunnikutesse pandud...seal olen jalgapidi okstesisse vajunud ja riide puruks tõmbanud...nüüdseks on nood riided juba küll puhkusel...kodus koeraga müramisel saab noid kanda...
Ja nahk läheb ajades märjaks ka kvaliteetriietega... 8)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahiriided-saapad

Postitus Postitas jorr »

Ei vaata kunagi mingit firmamärki,riie see mis tundub hea olevat ja saabast vaatan kingsepa pilguga.Püüan tema tulevased vead endale juba ostes selgeks teha.Praeguseks see hingav Tex- ja Mex ka oma vead juba lagedale toonud samuti need kallid kummikud.Kummikul see viga põhiline,et tald on tugev paksu roomikuga aga metsas liikudes torkab oks küljelt ikka kummiku katki(nagu Antigi riide kohta ütles) ja kokku sa teda enam ei sulata kuigi paigata annab ikka.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

anti vaata, selg ikka läheb märjaks - see on inimkeha füsioloogiline omadus. Selle vastu ei aita Gore-Tex ega miski muu, määri ennast või üle keha sisse :lol: . Tava riidega on nii, et märjana võib tuule käes jahe hakata. Või kui jahis tuleb veidi vihma, siis on riided märjad ja edasi on mõnusalt ebamugav mürgeldada 8) . Gore-Tex aitabki sellistel puhkudel hädast välja - ehk siis laseb kehal hingata, samas peab tuult ja sademeid(pean siin silmas mõõdukat vihma ja lörtsi).
Muidugi ei ole see mingi imeriie, niiet ära loodagi mingid marulist efekti. Samas on ta oma hinda väärt. Seda kinnitavad kõik, kes sellise materjaliga kokku on puutunud. GoreTex tähendab, et kangast on spetsiaalselt töödeldud, et suurendada tema veepidavust, ja samas tagada hingavus. Ekspluatatsiooni käigus see väheneb, ja ei ole taastatav. Eks see maitse asi kah ole.

Ja jorr ju teada tuntud antigore mees siin :wink: Või on minul lihtsalt selline mulje joonud? :?:
Kaks eestlast, kolm arvamust
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

LauriV kirjutas:ma ei tea miks aga mulle on JahtiJakt'i riided kuidagi vastumeelt, vb selle pärast et neidmüüakse ajakirjas ning sellise mulje jätab nagu "telli nüüd saad 4 komplekti 3 hinnaga", kuigi ühte on vaja.......

Ise selle tõttu lasin teha omale ülikonna Christonis, et poleks nagu lastekodulaps. :D Need vähesed korrad mis temaga metsas käinud olen, olen küll väga rahule jäänud. Fliisi soetasin ka sealt. Jahti-Jakt meeste seljas on sellise lõtaka mulje jätnud. Maitse asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

kakuke kirjutas:Ise selle tõttu lasin teha omale ülikonna Christonis, et poleks nagu lastekodulaps. :D Need vähesed korrad mis temaga metsas käinud olen, olen küll väga rahule jäänud. Fliisi soetasin ka sealt. Jahti-Jakt meeste seljas on sellise lõtaka mulje jätnud. Maitse asi.


Endal kah jahti-jakt. Muidugi tahaks olla omapärane ja mida kõike veel :P Kuid rahakott on see, mis piirid paneb. Eks see kõik ole maitse asi. kuid see, et mõni vend näeb välja lõtakas vmt, ei ole mitte riiete süü :wink: viga ikka riiete kandjas:P mõni hipi näeb ka frakis välja nagu kartulikott, mis sa siis jahtijakti kaltsudest räägid :D

Kakuke, sa võiks peale mõngast Christoni ülikonna kandmist teada anda selle headest ja halbadest külgedest ja mis materjale lasid kasutada ka kuis üldse tundub
Kaks eestlast, kolm arvamust
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ma Christoni ülikonda kakukesest pool aastat kauem kandnud, enne seda oli mul 2 aastat ainult jope (ikka Christon). Head küljed on veepidavus ja hingavus. Pole 4 tuh. maksvaid jopesid kandnud, seetõttu ei oska võrrelda, aga minu jaoks hea küllalt. Halbu külgi on kolm: 1) materjal võtab takjanuppusid hästi külge (kakuke tellis teisest riidest, las muljetab) 2) pükste põlvelapid, mis peavad ka kummikutesse sodi sattumist vältima (alt servast lahti), on liiga madalale õmmeldud, aga ma olen üsna pikk ja armastan kõrgeid kummikuid, enamikule pole see ilmselt probleem 3) tootedisain (taskute-lukkude jms paigutus) kipub välismaistele ürpidele alla jääma, aga see eest on hind soodne.
Peamine pluss on muidugi see, et riided istuvad mulle perfektselt selga. Kataloogiakaubaga on asi teada: varukad lühikesed ja pükstesse võib sõbra kaasa võtta (isikliku kehaehituse eripära).
Vasta