Püksirihm

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

puukoi kirjutas: Kui pole rihma ega trakse, siis peab väh. korralik nagi olema, kus püksid püsivad. :lol:

Ära nüüd kohe nii kõvasti ka hõika. :oops: :lol: :oops:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Mu püksid ei taha selsamal põhjusel üleval seista, miks ma püksirihma ei leia: kui ikka püksivärvel mehe puusaümbermõõdust (vöökohast rääkimata) suurem on, siis tuleb millegagi koomale tõmmata, traksid oleks sellises olukorras lausa koomilised. Praeguse jahiülikonna pükste peal on mul rihm ainult väitsa tarvis: kummikusääres teist ebamugav kanda.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

mosse kirjutas:Mu püksid ei taha selsamal põhjusel üleval seista, miks ma püksirihma ei leia: kui ikka püksivärvel mehe puusaümbermõõdust (vöökohast rääkimata) suurem on, siis tuleb millegagi koomale tõmmata, traksid oleks sellises olukorras lausa koomilised. Praeguse jahiülikonna pükste peal on mul rihm ainult väitsa tarvis: kummikusääres teist ebamugav kanda.


Räägi nüüd räägi, ütle parem kohe, et sul pole nii head nagi, nagu Kakukesel. :lol:
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

teemasse

Postitus Postitas Isapull »

Oma rihma ja ühe veel kingiks isale leidsin laadal käies, nimelt liigub mööda meie kodumaad suviti ringi üks vanapaar, kes laatadel kaupleb igasugu vene sõjaväe riidekraamiga. Lai ehtsast nahast ohvitseririhm topelt augureaga, kolmes eri pikkusklassis, ilma igasugu sümboolikata, kena pruuni värvi, läbiõmmeldud mustriga (hind 2-3saja vahel). Praktiline asi, mulle sobib ja rahul, sestap julgen soovitada.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Need nõuka/vene ohvitseri vööd on ühed parimad mida otsida. Õigel vööl on vähemalt kaks kihti nahka. Pealmine pruun ja sisemine heledam. Selle heledama osa mõte on vöö tugevdamine, et vöö peal olev varustus rihma ära ei venitaks. Neid olen ise näinud kahte sorti. Esimesel on sisemist tugevdavat osa terves vöö pikkuses (mis on seega minu arvates parem) ja teisel lõppeb tugevdav osa enne kinnitus aukke.
Samas, kui hakata seda vööd kasutama püksirihmana ja sinna külge suurt varustust ei riputa, siis vahet ei ole millise ostad.
Oluline pluss on muidugi selle vöö laius. Kasutasin seda metsatöödel kui tõsmisvööd ja oli abiks.
Asja headust tõestab ka see, et keegi pidas mu vööd nii heaks, et seda ära varastada. :evil:

P.S. Enne ostmist veendu, et su jahilkäigu pükstel oleks piisavalt laiad aasad millest see rihm läbi mahuks (või siis niidi ja nõela kasutamise oskus piisavalt hea, et neid aasasid ümber õmmelda).
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

püksirihm

Postitus Postitas jorr »

Jah, vene sõjaväe ohvitseririhm on hea küll aga alati pole tegemist nahkrihmaga.Kui topeltrihm siis tihti ka kunstmaterjal ja kindlaks saad teha nii,et kuskilt sisemise nurga pealt lõikad pisikese killu ja proovid tulel (tikuga),kas sulab või põleb.Nahk põleb ja kunstmaterjal sulab.Sedaviisi saab ka nahktagi kindlaks teha.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

veidi OFFTOPIC, aga - vene kunstnahast e. dubovõi - rihma asjus meenutuspildike vene kroonust:

olin juba mõnda aega nahkrihma omanik - tsherpak olnud, kui ühel ööl rihm pihta pandi. meil oli nahkrihmu üldse vähestel tol hetkel.
ega's muud kui vaja dubovõi peale panna. paari päeva pärast sattusin valel ajal vales kohas olema ning sain kööginarjaadi, ühe vähestest, milles peale õppeväeosa olema pidin.
mingil hetkel oli vaja peldkusse minna. kemmerg oli sihuke puust kuurilaadne ehitis õues. 20 auku kahes reas. väljas 2-meetrised hanged ja -40 kraadi kanti külma. õnneks kuiv külm ja vaikne ilm.

kükitasin siis augu pääl, rihm vöölt maha võetud ja seinale riputatud ning üritasin kuulata, kas junn kukkudes kõliseb või mitte. ei mäletagi, kas oli audioefekt või ei.
ent puant oli lõpuks, kui püsti tõustes avastasin et kunstmaterjalist (ja ilmselt üksjagu söökla vesiseid aurusid sisse imenud) rihm oli pulkkõvaks külmunud.

mõtlesin, et löön vastu seina pehmeks. ent kunstmaterjal otsutas selle kohtlemise peale hoopis tükkideks eralduda!
siis olin küll plindris, kuna meie kolkaväeosas uut rihma nii kerge leida polnudki - ja ülemused ei suutnud uskuda et külm rihma lõhki lõi!

selgitusi:
tsherpak - aasta teeninud sõdur
dubovõi - tammine, siin: jäik
narjaad - toimkond
puukoi

Re: teemasse

Postitus Postitas puukoi »

Isapull kirjutas:Oma rihma ja ühe veel kingiks isale leidsin laadal käies, nimelt liigub mööda meie kodumaad suviti ringi üks vanapaar, kes laatadel kaupleb igasugu vene sõjaväe riidekraamiga. Lai ehtsast nahast ohvitseririhm topelt augureaga, kolmes eri pikkusklassis, ilma igasugu sümboolikata, kena pruuni värvi, läbiõmmeldud mustriga (hind 2-3saja vahel). Praktiline asi, mulle sobib ja rahul, sestap julgen soovitada.


Mul ka üks sihuke välja pakkuda, tutikas TT- kabuur lisaks. :)
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

sai lastud endalegi venest see vene sõjaväe ohvitseririhm tuua...ee,miskised 125 kulli oli vist. No paremat asja annab otsida. Isegi minusugune 80kg junn saab endale ilusti rihma pingule tõmmata. pisike pilt kah siis http://www.hot.ee/s47/rihm.JPG 8)
Kaks eestlast, kolm arvamust
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

oh poisid, oleks mul teie mured.

Kust leida korralikku 150 cm rihma? kõik mis ostnud olen on hiljemalt aastaga pandlaga hüvasti jätnud. Siiani on aidanud ainult kingsepad. avascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyes
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mina ostsin endale juuni alguses Riia vabaõhumuuseumis toimuvalt käsitöölaadalt-minu pilgu läbi ideaalne. Valmistatud käsitööna naturaalsest nahast. Mõlemal pool nahk ja keskel mingi venimist ja vormis hoidev materjal.
ikka lõbusalt
Vasta