Püksirihm

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Ayka
Postitusi: 5
Liitunud: T Apr 04, 2006 2:44 pm

Püksirihm

Postitus Postitas Ayka »

Kõigest on juttu onud - kuid püksirihmast minumeelest mitte. Vähemasti otsing ei andnud tulemust.

Plaanin kingituseks osta jahimehele sobivat püksirihma, kuid ei oma isegi ettekujutust, mida peaks silmas pidama.

Konkreetsed soovitused ühes hinnaga äärmselt teretulnud.

Mida ise eelistate ja millele tähelepanu pöörate - mida tuleks vältida?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Vältida tuleks püksirihma - palju mugavamad ja otstarbekamad on traksid! :lol:
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mina pooldan ka trakse, just istuda ja kükitada mugavam, ei sooni õllekõhtu :lol: .
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Miks mitte militaarpoest osta kangast lai sõjaväe rihm. Klamber on tal hea lihtne ja tugev
http://www.kroonuait.ee/pildid-kaubad/v ... pannal.jpg
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Täiesti hea püksirihm ja sobib Lääne-Harjus kasutamiseks, korduvalt testitud :wink:

http://www.matkatarbed.ee/?action=toote ... ata&id=282
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

püksirihm

Postitus Postitas jorr »

Ise kasutan mõlemaid koos aga ei tõmba rihma eriti pingule,aint niipalju et keskelt sooja kinni hoiab ja soonima ei hakaks.Rihma küljes hea nuga kanda, on käepärast alati aga traksid peavad olema,sest püksitaskus vaja igat kola hoida.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

hendrik kirjutas:Täiesti hea püksirihm ja sobib Lääne-Harjus kasutamiseks, korduvalt testitud :wink:

http://www.matkatarbed.ee/?action=toote ... ata&id=282


Ei tea, mille poolest selline kaherealine Lääne-Harjus eriti sobilik peaks olema!? :lol:
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

See käib Lääne- Harju rahvariiete juurde. Mis`sas ei teadnudki või?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav, aga minu püksid püsivad ka ilma rihma ja traksideta üleval. Traksid mind pigem ahistavad ja püksirihma kasutan vaid siis, kui soov nuga vööle panna. Nii, et maitse asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Njah, mul ka ei taha hästi ilma rihmata üleval seista ja sobiva rihma leidmine ka alati probleemiks. Aga mitte sellepärast, et piisavalt vastupidavaid ja soliidseid saada pole, vaid kust leida rihma, mille esimene (pandla poolt vaadates) auk oleks 76 cm peal? Ise võib muidugi auke juurde teha, aga kui ma rihma 2 korda ümber kere pean mähkima, võin samahästi ka jupi nööri võtta.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

mosse kirjutas:Njah, mul ka ei taha hästi ilma rihmata üleval seista ja sobiva rihma leidmine ka alati probleemiks. Aga mitte sellepärast, et piisavalt vastupidavaid ja soliidseid saada pole, vaid kust leida rihma, mille esimene (pandla poolt vaadates) auk oleks 76 cm peal? Ise võib muidugi auke juurde teha, aga kui ma rihma 2 korda ümber kere pean mähkima, võin samahästi ka jupi nööri võtta.

Vaata kellarihmasid :D
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Harjumusest teha lihtsaid asju keeruliseks.
On olemas püksirihm ja vöörihm (ei ole välistatud püksirihma kasutamist vöörihmana ja vastupidi). Pildil toodud Kroonuaida rihmad on eelkõige vöörihmad ja lisaks sellele on need spetsiifiliselt varustuse rihmad. Augud nendes presentrihmades on spetsiifiliselt varustuse riputamiseks.
Traksid:
(+) ei sooni, kui vaja tilli kätte saada võid eest kõik nööbid lahti teha ja püksid ei kuku alla (oluline talvel või kui kannad topelt riideid nt kile pükse), riietel suurem õhuvahe ja kuivavad kiiremini (s.t. higistad pisut vähem), hoiab pükse üleval;
(-) on jõle ebamugavad, kui vaja ennast kergendada kükitades (p.t. ei sega kükitamist, kuid ebamugav lahtitegemisel ja pärast uuesti kinni panemisel), ei hoia vööna riideid koos (s.t. hakkab kiiremini külm), odavamad variandid kipuvad liigselt venima (joostes vajuvad püksid poole tagumendini), mida rohkem asju taskutesse laod seda midalamale püksid vajuvad.
Püksirihm:
(+) soovitavalt lai (kahe nõelaga pannal) kui korralikult pingule tõmmata, siis aitab nagu tõstja vöö (oluline, kui vead põtra välja või tõstad raskemat siga või söödakotti), kui vaja vammuseid maha visata ei ole vaja rihma maha võtta, saab kergelt pingutada või järgi lasta (oluline põdramaksa suurtes kogustes söömisel), roomamisel on teiste riiete all ja ei sega, hoiab pükse üleval;
(-) suurema kõhu ümbert kipub maha libisema, kõhuli passides võib suurem pannal soonima hakata.
Vöö(rihm):
(+) hea lisavarustust külge riputada (padrunikotid, nuga, joogipudel jne), hoiab riideid keha ligi (soe ei lähe kergelt välja), (naistele- rõhutab figuuri);
(-) keha ligi olles ei lase õhul liikuda, segab roomamisel, ei hoia pükse üleval.

Kirja pandud kogemused on saadud pikaajalistel katsetustel kaitseväe tingimustes nii lühikestel kui pikkadel rännakutel ja õppustel.
Ise eelsitan kanda püksirihma millele riputan noa. Lisapüksid (kilepüksid, paksut topelt püksid) on traksidega. Vöörihma olen kasutanud ainult moona kandmiseks.
Antud konspekti võib täiendada ja kasutada noorjahimeeste, noorkotkaste, noorkaitseliitlaste ja teiste väljaõppes ilma autorile viitamata. :D
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

kakuke kirjutas:Huvitav, aga minu püksid püsivad ka ilma rihma ja traksideta üleval.


..ja keel mul kippab küsima, et kudas need püksid Sul püsti püsivad... :?: :oops: :lol:

Huvitav-huvitav!?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega küsija suu pihta ju lüüa. Õllekat vist pole ees. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Ega küsija suu pihta ju lüüa. Õllekat vist pole ees. ;)


Mossel pole ka õllekat ees aga ei püsi püksid üleval. Kui pole rihma ega trakse, siis peab väh. korralik nagi olema, kus püksid püsivad. :lol:
Vasta