untad venemaalt

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

untad venemaalt

Postitus Postitas frukt »

ma sooviks teada kui soojade jalavarjudega tegu on
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Untad on soojad küll aga neile käib ka midagi alla.Aga küsid, et kui soojad,et siis temberatuuri järgi või?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Oled neid Venemaalt toomas või?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

No need on ikka väga soojad jalavarjud.Teenisin omalajal Baikali taga ja Mongoolias ning seal neid kanti.Õmmeldi nad minu mäletamist mööda koeranahast.Naiste unted oli väga ilusad ja vene ohvitseride juures hästi hinnas.Iseasi kas need jalanõud Eesti ilmaga kokku sobivad.Sopp karvase saapaga....maitseasi :D
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

mu tuttav käib vahest venes rekkaga ja ma küsisin talt kord et toogu vilte hea liinil külmetada,ta helistas et vilte ei näind aga sääl kus ta moment viibib pidi mingi pensionäär untasid müüma ja neil pidavat mingit moodi kallused alla õmmeldud olema nii et prooviks tellisin ää
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kui kalossid all siis kestavad nati aega küll,muidu on untad õmmeldud kas koera või põhjapõdranahast jms.ja kantakse karusnahkse soki peal.On väljas suure külmaga käimiseks väga mugavad ja pehmed asjad,seda eriti lumel liikudes aga kuluvad ka hästi ja meie oludes kus kõva lumekoorik võib nad paari korraga rikkuda.Aga unta põhimõttel on neid jalatseid vorbitud palju liike.Autoga sõites sa neid ei kasuta,sest suht laiad ja pedaale raske kasutada.Ise olen näinud kõige paremini meie oludesse sobivaid koeranahkseid saapaid mis olid vene lenduritel,kus põhjaosa oli juhtnahast.Enne ikka tuleks ise asja vaadata ja proovida(suurus ja tegumood) ning siis alles osta.Muidugi,kui odavalt kätte saad siis lase tulla.
noorus on ilus aeg
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Neid "tavalisi" untasid võib nt Laagri Maksimarketist osta, maksavad mingi paar tuhat. Moskvas olid kah saadaval: lambanahksed u poolteist tuhat rbl , hundi- või koeranahksed 2500 rbl. Rohkem sellised liinil seismise ja pukis passimise jalatsid. Käimiseks minu meelest eriti ei sobi, kuigi võrreldes viltidega on ikka klass paremad. Ja vette kukkuda või sulas lumes sumpamiseks nad kah ei sobi, kuna tegemist on naturaalse materjaliga ja korralikult läbi vettides kaaluvad ikka uskumatult palju. Aga jälle -10 ja külmema ilmaga on suht asendamatud asjad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Lisaks veel,et meie metsades käimiseks need untad kindlasti ei sobi,sest olen näinud paksu tallaga kummikuid millest roikaots läbi löönud.
noorus on ilus aeg
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Aastal 87 kui käisin tehasest kamazi toomas siis seal olid untad ja igasugu sokke müügil ja müüja ütles et sokid komplektis ja kui tahad rohkem sokke siis viska natuke peale ja kaup koos ning siis oli hind vist 450-500 rbl olenevalt jala numbrist.Untad jäid ostmata aga kindad ostsin mis teenivad seni mind,seest villase voodriga.
võimalikult suurem ports
lembit1
Postitusi: 10
Liitunud: E Nov 28, 2005 10:48 pm

Postitus Postitas lembit1 »

jorr kirjutas:Kui kalossid all siis kestavad nati aega küll,muidu on untad õmmeldud kas koera või põhjapõdranahast jms.ja kantakse karusnahkse soki peal.On väljas suure külmaga käimiseks väga mugavad ja pehmed asjad,seda eriti lumel liikudes aga kuluvad ka hästi ja meie oludes kus kõva lumekoorik võib nad paari korraga rikkuda.Aga unta põhimõttel on neid jalatseid vorbitud palju liike.Autoga sõites sa neid ei kasuta,sest suht laiad ja pedaale raske kasutada.Ise olen näinud kõige paremini meie oludesse sobivaid koeranahkseid saapaid mis olid vene lenduritel,kus põhjaosa oli juhtnahast.Enne ikka tuleks ise asja vaadata ja proovida(suurus ja tegumood) ning siis alles osta.Muidugi,kui odavalt kätte saad siis lase tulla.
Tundub et kui seda foorumit lugeda siis on jorr ikka kõige targem,endal on koeranahast huntad,olen käinud nendega 14 aastat metsas,ja autoga sõitnud, untad on ikka nagu uued!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ära ehmatasid,14 aastat untatega meie oludes käia ja ikka nagu uued???Tea, kust need imejalatsid pärit võiks olla sest isegi juhtnahast saabas ei pea metsas nii kaua vastu?
noorus on ilus aeg
Vasta