Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas kalamees :) »

Siin palju arutatud, et milline on "kõige parem" saabas. Nagu ka näha, kehtib siingi ütlus "Nii palju kui on inimesi, nii palju on ka eriarvamusi" :) ehk siis igaühel oma lemmik tekkinud. Kuid ikkagi kui palju peaks maksma korralik jahisaabas mis omaks selliseid näitajaid nagu Gore-Tex, Thinsulate™ Ultra Insulation jne. ning kas need omadused on ikka oma hinda väärt? :roll:
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Täpselt nii ta ongi, mida kallim saabas, seda parem, seda rohkem on kasutatud käsitööd ning materjalid kvaliteetsemad ja lõpptulemus kontrollitud. Nähes, kuidas üks saabas otsast lõpuni valmis tehakse, tekkis üldse küsimus, kuidas nad veel nii soodsa hinnaga neid müüa saavad. Kui eestis peaks üks tehas neid nii tootma, siis oleks hind kaks korda kallim.
Ja ostmisel üks soovitus, ära osta igaks juhuks number suuremat saabast!
Hakkab jalas loksuma, hõõrub seest voodri katki ja raha maha visatud.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

Tänud, Mart. Mul endal muidu Meindl saabas juba olemas - päris 100% rahul vist ei ole, kuid see rohkem enda viga (sai nr. suurem ostetud /nagu paljud siin soovitavad/ ja nüüd tiba loksub jalas :? ) - aga see selleks. Püstitasin teema sellest tulenevalt, et lugedes eelnevaid kommentaare/küsimusi/vastuseid jäi mulje et enamik saavad hakkama kuni 2000EEK´ga. Endale pole eriti silma hakanud (pole ka ausalt öeldes pingsalt otsinud) Gore-Tex saabas sellises hinnaklassis :( Endale on jäänud küll selline mulje, et kvaliteetne, hingav, vett pidav jne. saapa hind hakkab alates 2500.- :?:
PS :!: kõik vastuväited väga oodatud :D
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Samelin, mis vist mingite kallite põhjamaade kaubamärkide alla toodab, müüb ca 2000 eest neid tex-mexe. Ise vaatasin, proovisin ja ostsin selle raha eest hoopis tööriista, ajan veel vene sõjaväesaabaste ja 3 paari villaste sokkidega läbi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mis puutub number suurema jalatsi ostmisesse, siis seda tõesti ei tasu eriti teha. Omal on täpselt paras suurus tucklandi saabas ja igati rahul. Kasutanud olen nii kevadel, suvel, sügisel kui ka talvel. Suvel pole palav hakanud ja talvel pole külm olnud. Seda siis ajus olles, mitte kütiliinil seistes.
-15 kraadiga sai ka pukis istutud. Tavaline jahi sokk jalas. ei olnud külm miskit. Ja maksid kerge soodustusega vist natuke alla kolme tuhande. Aga need olid ka ühed odavamate killast vist. Üldiselt mida odavam, seda rohkem õmblusi ja vähem vastupidavad.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Ostsin Tartu kaubamajast eripakkumisega Salomoni matkasaapad. Gero-Tex olemas, külma kannatavd -32, vett pidavad ja hind:790 EEK-i.
Olen täiega rahul ja igastahes talvel jalad ei külmetanud, kuigi suvel ma nendega kindlasti metsa ei lähe, sest siis käin ma Rootsi sõjaväesaapaga ja need sain ma sõbra käest 500 EEK-i. Universaalseid saapaid on vist raske leida ja pooldan põhimõtet, et iga asja jaoks on oma asi. Nii peaks see saabastega ka olema. Talvesaapad, suvesaapad ja kummik.
See, kes tapab, pole veel jahimees
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

rajaleidja kirjutas:Mis puutub number suurema jalatsi ostmisesse, siis seda tõesti ei tasu eriti teha. Omal on täpselt paras suurus tucklandi saabas ja igati rahul. Kasutanud olen nii kevadel, suvel, sügisel kui ka talvel. Suvel pole palav hakanud ja talvel pole külm olnud. Seda siis ajus olles, mitte kütiliinil seistes.
-15 kraadiga sai ka pukis istutud. Tavaline jahi sokk jalas. ei olnud külm miskit. Ja maksid kerge soodustusega vist natuke alla kolme tuhande. Aga need olid ka ühed odavamate killast vist. Üldiselt mida odavam, seda rohkem õmblusi ja vähem vastupidavad.
Mina sain Tucklandid ca 2000 eeku eest, minu arust suurt kallimaid seal polegi(KÜTI ÄRI),olen väga rahul!
metsas käi tasa tasa.....
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

Käisin ise eile ECCO poes ja seal oli ka Gore-Tex saabas mingi 2000EEK´i, kuid materjalina oli kasutatud riiet :?. Matkamiseks (milleks see ka mõeldud oli) tundus täitsa asjalik, kuid kas metsas/võsas oksarisus tatsamisele see ka vastu peab? Siit tekkis kohe uus küsimus, et kas jahisaabas peaks olema ikkagi nahast või riidest...hmm mida rohkem uurida/vaadata seda rohkem küsimusi tekib :oops:
julged teha, julge ka vastutada...
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

No need sõjaväe džunglisaapad kah peaasjalikult riidest ju. Eks meie oksarisustel raiesmikel ja talvel lumekoorikul pea nahksaabas ikka paremini vastu.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kui on paks nahk siis ikka nahast saabas meie metsa aga praegu tehakse ka väga tugevat immutatud riiet mis nahale alla ei anna.Aga palju on ka kuntsmaterjali mida nahast eristada kerge pole.Isegi korralikut tehtud vene kirsa on meie metsades sobiv materjal,laseb määrimata olles vett nii sisse kui välja.Kummik ikka sügava vee jaoks ja kumm on orgikartlik.Oli minu käes paranduses see jahiajakirjas reklaamitud paksutallaga kallis kummik aga orgid torkisid metsas säärest läbi.
Kõik kulub,ka nahk pole igavene.Ise arvan,et säärsaabas on parem kui need moodsad nöörikud.
noorus on ilus aeg
jaak.siloauk

Postitus Postitas jaak.siloauk »

Soovitan siiralt osta korralik nahksaabas,GoreTex loomulikult vajalik kui soov saabast kasutada ka muudel aastaegadel kui talv.
Soetasin endale mõni aeg tagasi Tartu Deerhunter kauplusest Meindl Kiruna talve saapad müüja kiitis et valmistatud saksamaal - tõesti head, nägused, tugevad ja samas ka Gore-Tex membraaniga.Midagi ei ole kobiseda.Selline saabas maksab loomulikult rohkem kui 2000-2500 krooni kuid on seda väärt.
Asi aga pole hinnas vaid selles kuidas saabas tehtud on.
Oma vanade Meindl Taiga saabastega on seljataga umbes 4-5 aastat ja loobumise märke saapal ei ole.Vaadake Meind -l on valik väga lai ja väärikas
http://www.meindl.de
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

JORR.Ei oska muud soovitada kui , vaata kuhu astud.lolli peaga võib muud ka ära ära lõhkuda kui saapad.Igavesi asju pole olemas ,kõik mis liigub see kulub.
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

Nendes jahtijakti saabastes olen mina küll pettunud.. Libedad + liiga kõva säärega. Sai siis lolli peaga need soetatud kui esimest korda nende tooteid reklaamiti ajakirjas "Jahimees"
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Endale hakkas silma Meindl Tallinnas Nõmmel Matkaspordis. Hind oli ca 4000.- Meeldisid selle pärast, et nn. tallast ülespoole oli ca 4 cm laiuselt naha peale kleebitud nn. kummiriba milline peaks niiskes kekskkonnas eriti hea olema.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ise sai valik tehtud Meindli Taiga GTX kasuks, mitmel põhjusel. Peale selle, et ta lihtsalt on "üks parimaid jahisaapaid maailmas" oli tugev faktor ka see, et sellel mudelil on suuremate numbritega ilmselt ainuke valik, nr.13 ja 14 ( ja need on tõepoolest suured, mitte nagu paljude teiste tootjate nö naljanumbrid, et lubavad suurt aga on väike nagu ikka).

Nüüd, pärast hooaega võib nö esimese aasta kokkuvõtteid teha - sigahea. Oma hinda on raudselt väärt, letis olid 3,9k. Kõigi eelduste kohaselt kestavad pisut hooldades ikkagi aastaid, nii on teiste meeste kogemus näidanud.
Vasta