Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Olen nüüd enda ostetud Tucklandis pettund,parem saabas vett ei pea.Mõtlesin et ostan uued saapad,aga vaadates jahi poest saabaste hindu hakkas rahast nati kahju.Mõte siis selline, et Salomon matkasaapad ca 2000 eek odavamad kui Meindl või mingi muu selline.Millegi pärast tundub et Salomon mõistlikum valik,parandage mind kui eksin!!
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

robi1 kirjutas:Olen nüüd enda ostetud Tucklandis pettund,parem saabas vett ei pea.Mõtlesin et ostan uued saapad,aga vaadates jahi poest saabaste hindu hakkas rahast nati kahju.Mõte siis selline, et Salomon matkasaapad ca 2000 eek odavamad kui Meindl või mingi muu selline.Millegi pärast tundub et Salomon mõistlikum valik,parandage mind kui eksin!!

:shock: Mul on teist hooaega Tuckland saapad hooldanud ei ole (va. kohe peale ostu piserdasin mingit spets vetthülgavat vedelikku peale) ja selle hooaja alguses koperdasin okastraati, saapal nüüd sügav 1cm pikkune kriim sees, sellest hoolimatta peavad saapad vett.
Ehk sattus sulle praak toode.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ei ole veel minu silmad 100% vett pidavaid nahast saapaid näinud,kuigi kannan tuntud firmade saapaid.Palju oleneb muidugi ka kasutustingimusest.Kui ikka 5-6 tundi vees solberdad,siis õhtuks kipuvad sokid mõne koha pealt märjaks.Kogemus Tuclandi saabastega puudub aga vaevalt need teistsugused on.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

tony kirjutas:Kogemus Tuclandi saabastega puudub aga vaevalt need teistsugused on.

Tucklandi saapad olemas ja ei ole nad teistsugused midagi. Kütiliini jalad jäävad tõesti kuivaks, aga nagu sa kirjutasid, siis päev otsa vesises metsas mütates saavad jalad mõne kohapealt märjaks ikka.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks selle otsuse pead ise tegema. Olles kandnud tundmatu tootja pika nööritava sääre ja kinniõmmeldud keelega saabast, sõjaväe saabast kui ka mingit Magnumit. See viimane oli kõige kehvem. Neid nn. matkasaapaid ei hakanud proovima-tegin südame kõvaks ja ostsin eelmisel aastal Meindli. Igatahes põdrajahil solberdasin rabas teiste kummikumeestega ajus kõrvuti(ainuke vahe see, et kummikumeestel oli kohati pikem säär kasulikum-sai otse minna). Hoiab ka hästi nn. liigesest jalga paigas. Minul olid jalad kuivad ja soojad-kokkuvõttes tundub mõistlik ost olema. Eelnevatest kasutatud saabastest olid parima veekindlusega nn. kinniõmmeldud keelega saapad (tõenäoliselt ka millitaristide omad kuid tootjat ei mäleta enam). Neid muidugi tuli töödelda peale igat metsaskäiku kas searasva või siis merelõviga veekindluse saavutamiseks.
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Esimesel aastal võisin nende saabastega samuti päev otsa mööda vett käia, aga jalad jäid kuivaks. Teise aasta teisel poolel kogesin aga mõne koha pealt märga jalga. Jalad ei saanud loomulikult täitsa märjaks, vaid sokkidel oli mõni märg laik peal.
puuk
Postitusi: 30
Liitunud: L Juul 14, 2007 10:25 pm

Postitus Postitas puuk »

Mina ostsin 3a. tagasi columbia saapad maksid kas 1400 või 1600 ja olen rahul aga sõber ostab iga aasta 600-800 eeki eest ning alati vingub saabaste üle.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Chirucka (goretex) saabas neljandat aastat, pole mina veel teda märjaks saanud- muidugi ujunud ma nendega pole. Tallinnas Kompassis müügis!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Sai ka enne põdrajahi algust saabaste teemal pikalt uuritud ja igasugu foorumeid loetud. Lõpuks langes valik Meindli kasuks. Hirmkallid küll, aga nüüd olen sigarahul. Saanud teistega küll tundide viisi vees mütata ja jalad, nii uskumatu kui see ka varem ei tundunud, kuivad. Ainuke häda vast ongi see, et ei ole nii kõrged kui kummikud ja seetõttu peab sügavamaid kohti vältima. Julgen soovitada.
...kohe metsa...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vaat esialgne summa millega arvestama pead on täpselt see, milles kaupmehega kokkuleppele jõuad+veekindluse/hoolduse määrded. Määrded muuseas saavad otsa mingil ajal ja siis uusi tarvis.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

Endal ka Meindl´i omad. Hetkel 2a. käsil ja kurta ei saa - on ühtmoodi kuivad hommikul jahti/kalale minekul kui ka tulekul :lol:.
julged teha, julge ka vastutada...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kuule Jack,millist mudelit omad?Omal neli paari Meindleid kodus aga ükski ei pea igavesti vett kinni.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mina panen rõhu just määrtele.Korralikult veesaapamäärtega töödeldud juhtnahast saabas on olnud jalas ja ise nii pool päeva(vahepeal ikka kuival ka) olen kala püüdes vees seisnud.Kuiv nagu kummik ja soem ka,sest kummik sooja ei hoia.Aint tahab see saabas ikka kaunis tihti korralikku määrimist.Neid kalleid firmasaapaid ise ei kasuta,siiani ikka endatehtud aga kummikuid olen mitut marki proovinud ja päris meelepärast pole leidnud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

tony kirjutas:Kuule Jack,millist mudelit omad?Omal neli paari Meindleid kodus aga ükski ei pea igavesti vett kinni.


Igavesti ei ole küll katsetanud aga seni on taiga gtx teinud sigahead tööd hea jahikaaslasena. Võtsin Küti Ärist Chevalieri mingiõli baasil tehtud määret, see on suurepärane meie "aastaringse sita suusailma" jaoks. Vett peab hästi ja "kummiku" efekti jätkuvalt ei ole.. Selle mingiõli puhul peab pisut ettevaatlik olema ses suhtes, et need kohad, millelt määrde kiht nii hästi ei kulu, võtavad ehk paremini tolmu-liiva jms jama kinni. Aga õhukese kihina on määrde-saapa sümbioos väga hea.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

[quote][/quote]Millegi pärast tundub et Salomon mõistlikum valik,parandage mind kui eksin!!

Ei ole kogemust Salomoni matkasaabastega jahil käimises. Tänavajalatsina on probleeme talla libedusega. Mida külmem ilm, seda paremini libiseb. Ju on talla materjal lihtsalt soojemasse kliimavöötmesse mõeldud.

P.S. Võimalik, et tegu ainult selle mudeli probleemiga.
Vasta