Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

tony kirjutas:Kuule Jack,millist mudelit omad?Omal neli paari Meindleid kodus aga ükski ei pea igavesti vett kinni.


Oman Meindli Air Revolution (vist kirjutati nii :oops: ). Igavese veepidavuse teemal ei oska veel kaasa rääkida, kuna soetasin need alles 2007 septembris. Samuti kasutan ka neile mõeldud vaha ja sprayd. Vahaga oli küll selline tunne, kui vette astusin, et vesi hoiab saapast eemale :D
...kohe metsa...
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Mul kah Air Revolution Hunting saapad. Siiamaani (kah alles sügisest 2007) ei oska veepidavuse suhtes nuriseda. Selge on see, et tundide kaupa sääreni ulatuvas vees ei kannata nendega seista. Aga näiteks päev otsa rabas müttamine, kus jalg ei ole küll pidevalt vee all, kuid siiski väga tihti pahkluuni märjaks kastetakse, ei tekitanud küll mingeid probleeme. Lühiajaliselt kannatab nendega ka madalas ojas kahlata.
Ja igavesi asju pole olemas, küllap nad kunagi ka oma senise veepidavuse kaotavad.
SARVAIN
Postitusi: 26
Liitunud: E Sept 03, 2007 8:35 pm

meindl saabas

Postitus Postitas SARVAIN »

matkameeste hulgas on meindl "kõva sõna". mul viisid päkapikud peale kilimanjarot verandalt Meindl saapad minema. ma oleksin nõus lausa veel nende eest maksma, et saapaid tagsi saada. üks viga ainult - Meindl hind on kange
Metzanotzu
Postitusi: 3
Liitunud: L Dets 15, 2007 9:09 pm

Postitus Postitas Metzanotzu »

http://www.fal.es/ing/chiruca/caza/invi ... /index.htm Tegijad saapad minuteada pakuvad neid Matkapood Kompass ja Kuressaares postkontori kõrval keldris asuv jahipood hinnaklass 2500-3500
"See on hobi mitte töö"
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Ostsin ülemöödund nädal Küti ärist Tucklandid sooduskampaania hinnaga 1669.-(koos hooldus-sprayga). Ühekorra metsas ka käidud, leotasin neid nats vees ka, esialgne mulje hea. Aga eks saapad näitavad enda olemust nats pikema aja peale.
Enne seda käisin ka Kuressaare Artemises ja vaatasin neid Chiruca saapaid, mainisin müüjale korra ka Tucklandeid, sellepeale kõlas "Häh, Tucklandid ei pea vett ju!". No ma siis vastasin, et nii mõnigi tuttav nendega rahul. Seepeale öeldi ainult ökk....ahsoo.
Sellega mul ei olnud seal rohkem isu neid Chirucasid vaadata.
Metzanotzu
Postitusi: 3
Liitunud: L Dets 15, 2007 9:09 pm

Postitus Postitas Metzanotzu »

No ma kyll ei kurda. Saapad on kyll vaid korra jalas olnd aga proovisin samuti nendega vees seista, vesi sisse ei tulnud, ja jalas on ka mugavad ning soojad. veepidavus ca 15 cm. Noh eks näis kaua nad peavad, aga mul paari tuttaval on chirucca saapad ytlevad et kui normaalselt hooldada siis kestavd, Et neil juba 4 aasta veepidavus ja kõik muu pidavat toimima. Kuigi samas ei tea ma tucklandist midagi vb on tõesti hää saabas. Ja noh poe poole pealt! Müüa püüab ikka rohkem oma kaupa müüa ja teisi maha teha ja kolmandaid ilusaks rääkida.

No ega seda õiget saabast on raske leida. Tooteid on turul palju ja eks püüa siis otsustada, millist osta. Foorumis olevad nõuandlad on ka sellised yks eelistab yhte teine teist jne. Samas võivad kõik hääd olla ja vastupidi. Nagu öeldakse, et vigadest õpitakse. ostad yhed jalanõud, käid, saavad otsa ja vett ei pea. Võtad jälle uue toote ette.
"See on hobi mitte töö"
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

endal Tucklandi saapad vist kolmantad aastat hetkel käigus. esimese asjana peale ostu ronisin nendega (mere)vette ja ootasin kas tuleb midagi sisse. ei tulnud ja siiamaani pole veepidavusega probleeme.
ainuke mille üle nuriseda võiks, on tallamuster ja tallamaterjal- tundub et saabas on tehtud sooja kliima jaoks lund ja jääd arvestamata (kuigi talvel nendega käies külm ei hakka...) st kinnitambitud lumel tundus alguses sigalibe olevat, võrreldes Jalas`i sõjaväesaapga vähemalt. praegu ei paista see enam probleemiks olevat.. :roll: ilmselt olen lihtsalt libedama tallaga harjunud.
tollel ajal olid nad ühed odavamad hingavad saapad turul.
one life? - live it!
piross
Postitusi: 25
Liitunud: P Veebr 07, 2010 7:56 pm

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas piross »

Mis jala nr on. Ostsin endale uued saapad aga nats väiksed aga väga head.Saapa nr on 44
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re:

Postitus Postitas TOZike »

robi1 kirjutas:Olen nüüd enda ostetud Tucklandis pettund,parem saabas vett ei pea.Mõtlesin et ostan uued saapad,aga vaadates jahi poest saabaste hindu hakkas rahast nati kahju.Mõte siis selline, et Salomon matkasaapad ca 2000 eek odavamad kui Meindl või mingi muu selline.Millegi pärast tundub et Salomon mõistlikum valik,parandage mind kui eksin!!

Ostsin ka mõni aasta tagasi endale Tucklandid. Rahul olin ainult esimesel aastal. Hakkasid ka vett läbi laskma. Hinnaks oli 2500.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas pajero »

pean siiamaani parimaks "jalas" pikkasäärega talvesaabas .esimene paar kestis 6 aastat.külmas ,soojas ja vees parim saabas.
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas joosep »

Minu kogemus on Samelini saabastega. Hakkasin rehkendama, aga ei tule meelde, kas 5. või 6. talv läheb, iga päev jalas. Paar korda on pidanud külgede pealt õmblema, muidu on nagu uued. Maksid ka mingi 2500 ringi.
Kroonu saabas, näiteks Bundeswehri oma, peaks mingi 1500 kätte tulema, aga kas ta hea on? Ehk mõni targem teab öelda...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas honkomees »

joosep kirjutas:Minu kogemus on Samelini saabastega. Hakkasin rehkendama, aga ei tule meelde, kas 5. või 6. talv läheb, iga päev jalas. Paar korda on pidanud külgede pealt õmblema, muidu on nagu uued...
Jah, mul vene kroonu saapad üle 10 aasta olnud jalas kõik jahipäevad kus 10-15 külmakraadist vähem, see teeb ka võrreldavalt oma 5-6 aastat igapäevast kandmist ja ei mingit õmblemist, ainult paelaaukude ümber olevaid metallrõngaid on osa Jorr välja vahetanud ... need muidugist ilma goreta. Aga mingi 5 aastat peaks ikka iga saabas vastu pidama, muidu on see ju päris p...sk.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Põnn
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 15, 2004 8:59 pm

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas Põnn »

Nagu minu isiklik kogemus näitab siis nii riiete kui saabaste sobivus on igal inimesel erinev.Mida ühed kiidavad taevani siis teised laidavad maa põhja.
Pluss kraadidega ja suvel kasuta http://www.sievi.com/index.php?sivu=ken ... 59683ccb96 saabast.Maksavad 2500,00 ringis aga kolm suve ära käidud ja tõesti ei uskund mina seda juttu, et vees seistes jäävad jalad kuivaks aga see on täiest võimalik.Samas hästi kerged jne.võibki kiitma jääda.
Talvistega on asi keeruline.Olen kaks tootjat ära proovinud aga ..... pole erilist rahulolu.Esimesed peale esimest talve andsin isale sest jalad külmetasid nii mis kole, et las proovib.Tema aga ei jõua ära tänada, et pole tema jalad veel soojemaid saapaid näinud.
Nüüd proovitud paar aastat järgmisi aga kuni -10 saab tunnike paar kütiliinis ees seismisega hakkama aga see ka kõik.Sel talvel ju miinuseid usinasti ja kui ilvese jahti peetud siis ees seismised ka suht pikad olnud.Sellepärast olengi külmaga neid vene kalameeste jalatseid kasutanud millel paks vilt sees aga nendega üks häda hirmus kohmakad ja pikemat maad annab vantsida.Aga eks ma proovi edasi,peavad ju sellise rikkaliku valiku juure kuskil minule sobivad jalavarjud leiduma.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas aivar00 »

Ära räägi ümber nurga- milliste tootjate ja milliste mudelitega sul jalad külmetasid?
ikka lõbusalt
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Millise summaga peaks arvestama korralike jahisaabaste ostul

Postitus Postitas kirp »

Mul sarnane kogemus Soomes toodetud saabastega. Muidu väga ilusad, mugavad, hingava membraaniga ja puha. Aga suurema külmaga liikumatult istudes hakkavad jalad külmetama (kusagil 2 tunni lõpuks). Kasutan Lorpeni sokke ja olen proovinud nii ühte paari kui kahte jalga tõmmata (õhem+paksem). Saabastes ruumi on ja varvastele ei hakka käima (kui hakkavad, siis külmetavad jalad väga kiiresti). Võiks arvata, et põhjuseks on membraanide hingamise vähenemine külmas. Peale külma käes istumist on sokid ikka tuntavalt niisked (ütleks et peaaegu märjad), kuigi need spetssokid peaks niiskuse efektiivselt ära juhtima (eriti kui kaks kihti). Membraanid on ju nii "ehitatud", et vesi auruna (väikeste tilkadena?) läheb membraanist läbi väljapoole. Võimalik, et suurema külmaga ja madalama jalatemperatuuriga isikutel (pikad käed jalad või muul põhjusel verevool jäsemetes väiksem) tekib kondenseerumispunkt (nagu ka soojustatud majaseinal 0 kraadi koht) membraanist sissepoole ja niiskus ei lähe enam hästi välja. Seega võib tegemist olla tõesti individuaalse isikupäraga ja ei tähenda hoopiski, et saapad teisele ei sobiks või muidu kehvad oleks.
Võimalik ka, et erinevad membraanid on erineva "külmatundlikkusega" - samas pole ise näinud andmeid, et nende hingamist üleüldse kõva külma käes on katsetatud.
Vasta