Universaalsed jahiriided

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas reimakas »

On plaanis soetada endale korralikud metsas käimise riided. Ära on tüütand, et kapp igasuguseid laigulisi ja muud jama täis, tahaks midagi universaalset ja praktilist. Mis kogemused ja mida soovitate soetada. Käin palju hiilimis ja varitsus jahis ja talvel seisan kütiliinis.
See, kes tapab, pole veel jahimees
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas aivar00 »

No peale teise kapi ostmise ei oskagi nagu soovitada midagi :oops:
Ühtki universaalset lihtsalt ei ole olemas. Vähemalt minu kogemus selline. Need texid head hiilimisel ja ajus ainult kergesti rebenevad vastu oksatüükaid, nn. laigulised tugevad küll aga nii hästi ei hinga kui texid. Ja nn. pukis istumiseks- paistab et väga külmasid talvesid enam ei tule- saad kasvõi sõjaväe talvevormiga hakkama.
ikka lõbusalt
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas plaaster »

aivar00 kirjutas:No peale teise kapi ostmise ei oskagi nagu soovitada midagi :oops:
Ühtki universaalset lihtsalt ei ole olemas. Vähemalt minu kogemus selline. Need texid head hiilimisel ja ajus ainult kergesti rebenevad vastu oksatüükaid, nn. laigulised tugevad küll aga nii hästi ei hinga kui texid. Ja nn. pukis istumiseks- paistab et väga külmasid talvesid enam ei tule- saad kasvõi sõjaväe talvevormiga hakkama.



Selle rebenemise osas vaidleks vastu kui oled ikka kvaliteetse komplekti ostnud ei rebene see midagi. Endal hakkab kuues hooaeg ajumehena/koeramehena minema goretexiga, selle aja jooksul olen okastraati jooksnud rääkimata võsast läbitormamisega ja ei ole mina veel suutnud neid riideid katki tõmmata, eriti veel okstesse.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

plaaster kirjutas:...kui oled ikka kvaliteetse komplekti ostnud ei rebene see midagi. ...olen okastraati jooksnud rääkimata võsast läbitormamisega ja ei ole mina veel suutnud neid riideid katki tõmmata, eriti veel okstesse.
kui saladus pole, siis mis on need kvaliteetsed komplektid???
Endal kaks gore komplekti olemas, kallim pole eriti veekindel, odav JahtiJakt on küll veekindel aga rebeneb väga kergesti. Eriti kergelt rebenevad neil kõigil õmblused, kui mingit taskut vms sellist pidi oksa taha jääd
P.S. ärge unustage ettevaatust tulega, eriti kui ise suitsumees või naaber tossutab, momentaalselt auk kunstkiust-riietes
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas andrus »

Ise ostsin omale paar aasta tagasi selle komplekti http://www.kroonuait.ee/pildid-kaubad/jakk8.jpg ajus ja kütiliinis sügisel super koos vaheriietusega,ei karda vett,tuult ega võsas rahmimist.Hiilimisjahti sellega muidugi ei lähe sest natuke ikka krabiseb.Hind on muidugi krõbeda võitu aga asi on seda väärt.Ühinen eelpool kõnelejatega.........universaalset ei ole.
jahismurf
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas plaaster »

honkomees kirjutas:
plaaster kirjutas:...kui oled ikka kvaliteetse komplekti ostnud ei rebene see midagi. ...olen okastraati jooksnud rääkimata võsast läbitormamisega ja ei ole mina veel suutnud neid riideid katki tõmmata, eriti veel okstesse.
kui saladus pole, siis mis on need kvaliteetsed komplektid???
Endal kaks gore komplekti olemas, kallim pole eriti veekindel, odav JahtiJakt on küll veekindel aga rebeneb väga kergesti. Eriti kergelt rebenevad neil kõigil õmblused, kui mingit taskut vms sellist pidi oksa taha jääd
P.S. ärge unustage ettevaatust tulega, eriti kui ise suitsumees või naaber tossutab, momentaalselt auk kunstkiust-riietes



Ise kasutan SASTA Wolf mudelit, terve tutvusringkond kaasaarvatud ning siiani on kõik väga rahul. Kunagi kui tekib vajadus uue järgi siis otsustan kindlasti sama komplekti kasuks.
Veepidavuse ja õmbluste rebenemisega olen sinuga eriarvamusel oma komplekti osas!

Kallitel komplektidel on ka erinevad mudelid ning erinevatel mudelitel kasutatud ka erinevaid pealisriideid, osad tugevamad (paksemad) osad nõrgemad (õhemad).

Kelle toodang sul see kallim on?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

Sasta? Esimest korda kuulen ... Kes seda müüb?
siin vene-läti piiri ääres pole küll sellist näind ja Tartus kah mitte, pole küll osanud ka sellist otsida, ikka minu jaoks täitsa tundmatu nimi. Jahipoed ikka igasugu Deerhunterit jms pakuvad, matkapoodides on valikut rohkem, aga ei tea neist nii palju.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas hendrik »

Sasta on väga tegija riidevalmistaja, nende gore-tex ülikonnad hea kvaliteediga ning kestvad. Eestis esimese edasimüüjana meeles (vist ka maaletooja, võin eksida) Küti Äri. Koduleht on http://www.sasta.fi . Tutvusringkonnas mitu erinevat sastat ja kõik on õnnelikud.

Honkomees, jahtijakt pole gore-tex, vaid air-tex vms, eks osaliselt ka sealt need vahed. Ma olen ise ka jahtijaktidega metsas küll käinud ja imestan, et kui sul on sellest kallim komplekt ( ja see vast ikka gore-tex membraan) ja see ka vett ei pea, siis on küll mingi praagiga tegu.

Endal eelmisest aastast põhiülikond chevalieri outland action - hea ja mugav variant liikuvale inimesele. Gore-tex ja oma nime väärt. Riie tugev, kuluvamad osad veel tugevamad ning hingab hästi, vett peab väga hästi. Suurim miinus on hind, takkajärgi ütleks, et tegin siiski õige otsuse seda ostes. Koos chevalieri gore jahikaabu ning meindlitega tunnen päris tihti, et olen "ilmastikukindel" :lol:
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas reimakas »

[Endal eelmisest aastast põhiülikond chevalieri outland action - hea ja mugav variant liikuvale inimesele. Gore-tex ja oma nime väärt. Riie tugev, kuluvamad osad veel tugevamad ning hingab hästi, vett peab väga hästi. Suurim miinus on hind, takkajärgi ütleks, et tegin siiski õige otsuse seda ostes. Koos chevalieri gore jahikaabu ning meindlitega tunnen päris tihti, et olen "ilmastikukindel" :lol:[/quote]

Mis firmaga tegemist ja mis hinnaklassis ja kes müüb
See, kes tapab, pole veel jahimees
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas rajaleidja »

Arvan, et on mõeldud seda: http://www.chevalier.se/products.asp?ln ... ngLangID=2
Eestis peaks müüma Küti Äri.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas hendrik »

rajaleidja kirjutas:Arvan, et on mõeldud seda: http://www.chevalier.se/products.asp?ln ... ngLangID=2
Eestis peaks müüma Küti Äri.


Rajaleidja on õigel teel. Püksid, jope ja kaabu on kokku 10k kanti...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

Eks need TEXid jms membraankangad ole sarnased, pisierinevustega ja tõenäoliselt peamiselt tegu erinevate kaubamärkidega (nigu brenneke kuulil on teistel tootjatel muud nimed...). Aga nii oligi, et kui kõrval jahtijakti mehed kuivaks jäid, siis otsustasin ka ise selle ligi poole odavama variandi kasuks ja tõesti pole pretensiooni veepidavuse kohapealt, rebenevad õmblused ja ka riie ise õmbluste kohalt. Ainult kütiliinis seisvatel meestele peaks olema täitsa asjalik variant, ajus möllamiseks nati nõrgake.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas Feen »

Ise vaatan ka seda Chevalieri riietust. Kunagi plaanis mingid komplektid soetada, eks siis näis, mis ja kus. Sel teemal oli muidugi vahva tähelepanek ühe mittejahimehe poolt, et tegemist oleks nagu jahimehe Armaniga. Ja olgema ausad, kui mõtlema hakata, siis hinnaklass on suht sama. Vahe on see, et sellisele linnariidele tundub olevat jube kole rahaline väljaminek, Chevalier aga tundub olevat igati ilus ja tore ja vajalik :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
axel
Postitusi: 8
Liitunud: P Mär 16, 2008 9:21 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas axel »

Sai ka ostetud kõigepealt Chevalieri saapad kuna muud ei sobinud ,ühtlasti ostsin ka kaabu.
Nüüd olemas sama brändi jope ja püksid .
Ainus viga mis sellel riietel on ikka tõesti hind ,muidu ülimalt rahul.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas smtasku »

Aasta hakkab täis saama Küti ärist ostetud Sweadteam'i Tinnsjö jopel.
Vihma peab küll väga hästi, päris soe ka teine. Väga palju ei ole sellega jõudnud ajus käia aga siiani ei ole veel õnnestunud katki teha (riie tundub küll õrn olevat, meenutab katteloori). Plaanis püksid ka soetada.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Vasta