Universaalsed jahiriided

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
scottman
Postitusi: 12
Liitunud: E Mai 11, 2009 4:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas scottman »

Mehed! Enne kui otsustate kiigake ka
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas aivar00 »

Mida sa ikka kiikad kui ainult lastele :oops: riided müügil. Inimese suurust ma küll ei näinud.
Sellepärast põrsast kotis osta ei saagi- vaja ikka konkreetselt selga proovida. Eesti inimesed ei ole kahjuks ühte standartset mõõtu...
ikka lõbusalt
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas mustlesk »

Kiika paremini aivar, sinust suuremalegi mehele on need riided selga saadud. Omal ka olemas ja väga rahul, vett peavad ilusti, nii nagu lubatud. Ja loomulikult on hind väga sõbralik :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas rajaleidja »

Aga kuidas see mikrofliis metsas kuuse patsikus ja toominga võsas ragistamist kannatab? Ja kas hakkavad sellele ka igasugu takjad külge?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas sooviku »

See on ju seesama JahtiJagti Camo!Muidu head riided aga takjapõõsasse ära küll mine :) .Järgiproovitud värk. :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
scottman
Postitusi: 12
Liitunud: E Mai 11, 2009 4:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas scottman »

:D head mehed! Takjate vastu aitab ainult kile aga see ei hinga ja teeb koledat häält. Need riideid kannab rohkem rahvast kui scandinaavias jahimehi kokku on ja usutavasti on nad rahul.
Mul küll ei sobi kiita kuid olen saanud päris hulga ainult positiivset tagasisidet ostjatelt, kes on nii vihmas kui päikeselõõsas "kanadalased" järele proovinud.
Aga las ta olla, las rõivad räägivad enda eest ise. Või siis need, kes juba ostnud on.
Inimesel peab looduses mõnus olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas rajaleidja »

scottman kirjutas::D head mehed! Takjate vastu aitab ainult kile

Ei ole päris nõus. Aga teine pool küsimust oli, et kuidas see riie kannatab võsas ja kuuse padrikus rassimist? See, mitu inimest seda riiet kannab, ei huvita mind üldse. Jahti Jaktit kannab ka oi kui palju inimesi ja vihma peab ta ka suht normaalselt, aga seda kütiliinil seistes. Ajus mütates lähevad aga ikkagi märjaks. Võibolla on nüüd uuemad mudelid paremad, ise aga ei taha sellega enam katsetada.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas TiitR »

scottman kirjutas::D head mehed! Takjate vastu aitab ainult kile aga see ei hinga ja teeb koledat häält. Need riideid kannab rohkem rahvast kui scandinaavias jahimehi kokku on ja usutavasti on nad rahul.
Mul küll ei sobi kiita kuid olen saanud päris hulga ainult positiivset tagasisidet ostjatelt, kes on nii vihmas kui päikeselõõsas "kanadalased" järele proovinud.
Aga las ta olla, las rõivad räägivad enda eest ise. Või siis need, kes juba ostnud on.
Inimesel peab looduses mõnus olema!

Oleksin mingi hetk huvitatud su riietest (talv/sügis), kuid ei usalda eriti neid a`la XXXL-e :M , kas saab nii, et ma saadan sulle oma mõõdud ja siis kompunnime parima lahenduse? 8)
scottman
Postitusi: 12
Liitunud: E Mai 11, 2009 4:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas scottman »

Tere jälle!
Mis puutub vastupidavusse siis pean ausalt tunnistama, et isiklikult kusagil rägastikus oksatüügaste otsas rüseleda proovinud ei ole. Teen seda kindlasti koos seni ostnutega sügisel, ajus. Samas usun (samuti ausalt), et kui ikka väga tahta siis täismees saab igast rõivast ja õmblusest jagu kui tahab. Soovitan, et osta ära ja siis vaatame. BigBilli võimalikele defektidele kehtib, nagu seadus ette näeb, 6 kuune garantii ja 14 päeva jooksul saate te need ka omal kulul tagastada (raha tagasi garantii) juhul kui ei peaks selga sobima vms.
Mina isiklikult võtsin selle brändi siin Eestis üles töötada usaldades tootja üle 60-ne-aastasest töörõivaste valmistamise kogemust, mis sellel tegijal ette näidata on. Ja, uskudes, et Kanadas ja USA-s ei ole sugugi lihtsam konkurentsis püsida kui poolsotsialistlikes lähiriikides.
Kas mu usk ka põhjendatud oli näitab juba lähitulevik. Ütlen korra veel - siiani olen saanud ainult positiivset tagasisidet!

Looduses peab mõnus olema:)
scottman
Postitusi: 12
Liitunud: E Mai 11, 2009 4:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas scottman »

Tiidule vastan, et loomulikult saab niiviisi, et saada mulle vähemalt oma pikkus ja kaal. Veel parem kui saadad rinna, vöö ja puusaümbermõõdu ka. Mul on mõõdutabel ja tsipa kogemust ka. Küll lahenduse leiame. Võin veel lisada, et suurem osa minu senistest klientidest on püksid ja jope hoopis eri suurusega ostnud. Eesti mehel tunduvad "hingamiselundid" enam arenenud olevat kui keskmisel Põhja-Ameeriklasel:D

Niiet, Tiit, leiame kindlasti parima lahenduse - ühel või teisel moel,

Looduses peab mõnus olema!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas TiitR »

scottman kirjutas:Tiidule vastan, et loomulikult saab niiviisi, et saada mulle vähemalt oma pikkus ja kaal. Veel parem kui saadad rinna, vöö ja puusaümbermõõdu ka. Mul on mõõdutabel ja tsipa kogemust ka. Küll lahenduse leiame. Võin veel lisada, et suurem osa minu senistest klientidest on püksid ja jope hoopis eri suurusega ostnud. Eesti mehel tunduvad "hingamiselundid" enam arenenud olevat kui keskmisel Põhja-Ameeriklasel:D

Niiet, Tiit, leiame kindlasti parima lahenduse - ühel või teisel moel,

Looduses peab mõnus olema!

Oleme kokku leppinud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas kakuke »

TiitR kirjutas:Oleksin mingi hetk huvitatud su riietest (talv/sügis), kuid ei usalda eriti neid a`la XXXL-e :M , kas saab nii, et ma saadan sulle oma mõõdud ja siis kompunnime parima lahenduse? 8)

Õieti teed, et ei usalda. Ma ise näiteks pikk 178 ja kaalu 74,1kg. Siiani läinud L suurusega asjad. Jope sealt läks küll L suurusega, aga püksid tulid M. Kusjuures need M püksid võiksid olla minu jaoks tiba laiemad ja lühemad. L oli ilmselgelt suur. M pükstel soovitati pikkuse paika saamiseks kasutada all olevaid trukke. Esimene jaht nende riietega selja taga ja võibolla sellele, kes vaid rahulikult ühe koha peal püsib ja metsast/viljast oma looma ei otsi see lahendus tõesti töötab, aga ise avastasin küll metsast välja tulles, et püksisääred on saabaste kandade all (trukid ei pidanud). Ei jäägi muud üle kui tuleb julmalt käärid sisse lüüa. Kuna käisin märjas viljas ja metsas siis sellest, et püksid niisked, sain aru autosse istudes, kui riie vastu nahka liibus. T särgil käis sünteetiline lipik terava nurgaga vastu nahka. Kui jopel lukk lõpuni kinni tõmmata ja kapuutsi pähe ei pane siis luku nurgad käivad huvitavalt vastu lõuga ja kuidagi teravad on ka (või nagu häirivad). Samas lukk samas asendis lahti ei püsinud ringi liikudes. Silma hakkas veel asi, et vist lõpetamise niidiotsad on välja jäänud. Kvaliteetsel asjal sellist asja naljalt ei kohta. Tartu ühes jahipoes, kus ka need riided müügil, hakkas sama asi silma.
Esimene jaht selja taga ja esmamulje põhjal viiepalli süsteemis ise üle kolme ei annaks. Jutt siis suvisest ülikonnast. Kui rahulikult ühe koha peal passida siis ok, aga ringi liikumiseks hakkan ise tulevikus uut asja vaatama.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas aivar00 »

Millist varianti sa Kakuke kasutasid- kas kuiva ilma pükse või vihmakostüümi? Nii vist olid nende 2 suvise komplekti nimetused.
Asjaolu, et niidid tolknevad viitab kangesti odavale brändile, kes ei soovigi kvaliteeti taga ajada.
Samas hind selline, et kui peavad vastu 1 hooaja intensiivset kasutust, siis teeb sama välja kui kallis bränd ja mitmeaastane kasutus.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas kakuke »

See nn vihmakostüüm. Ei saa mainimata jätta, et maaletoojalt konstruktiivne kiri lahendustega probleemidele minu postkastis ja müts maha tema ees. Praktikas kahjuks enamasti tikub paat sinna kaldasse minema, et loll mis ronisid nende riietega metsa. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
scottman
Postitusi: 12
Liitunud: E Mai 11, 2009 4:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas scottman »

Austatud foorum! Kuna Kakukese eelkirjutatust võib jääda mõnele ekslik mulje, nagu ei oleks Big Billi suviste pükste-jopede puhul tegemist kvaliteetsete jahirõivastega, siis pean õigluse jaluleseadmise ja Big Billi hea maine kindlustamise nimel ka ise paar sõna ütlema. Olgu ka kohe öeldud, et järgnev põhineb minu ja Kakukese vahelisel e-kirjavahetusel, mistõttu kõik väited on vajadusel ka tõestatavad. Niisiis väited, selgitused ja järeldused.
Suuruseid ei saa usaldada- tõsi ta on, et ameerika numeratsioon on euroopa omaga võrreldes ca 1 astme võrra nihkes, mis tähendab, et kui olete tavaliselt harjunud ostma L-rõivaid siis Big Billi puhul on sobiv hoopis M jne. Rõivad tuleb osta mitte numbri/tähise vaid ikka oma keha järgi, parajad.
Trukid ei pea- hilisemal inspekteerimisel selgus, et trukid ei olnud sugugi nõrgad, kuid imselt olid need avanenud lihtsalt tänu ülirasketele oludele (märg, tihe vili). Kuid õige pikkusega püksid ei oleks ka siis kanna alla ulatunud.
"...sellest, et püksid niisked, sain aru autosse istudes"- üleküsimisel selgus eelöeldu tähendus: kandjal oli olnud vaid selline TUNNE. Täiesti arusaadav tundmus väljastpoolt märgade (seega jahedate) pükste nahaga kokkupuutumisel. Seestpoolt olid püksid siiski kuivad.
T-särgi lipik torkis- kõnealuse T-särgi tekstiilsildid on juba tehases õmmeldud särgi külge vaid kahest nurgast ja vaid paari pistega just selleks, et neid oleks lihtsam eemaldada. Soovitangi seda teha kõigi rõivaste puhul, mis vastu paljast keha puutuvad. Kõiksugu sisesildid on mõeldud teabe edasiandmiseks enne toote müümist.
Jope hõõrub lõuga- Jah, seda, et jope krae, siis kui kapuuts peas ei ole, lõuaaluse vastu käib, olen ka ise täheldanud. Tegemist on krae lõike iseärasusega- püstkrae on eest justkui liiga kõrge. Samas on vihmase ilmaga, kui kapuuts peas, väga mõnus kuni ninani ulatuva krae taha peituda. Ka nägu on siis vähem näha. Proovisin ise ja soovitan ka teistele siis kui kapuutsi peas ei ole lukk a) kas eest veidi lahti hoida (niiet kraenurgad langevad õlgadele) või b) lõpuni kinnitõmmatud krae eest kahekorra väljapoole alla pöörata.
"...lõpetamise niidiotsad on välja jäänud"- Jälle nõus! Tõepoolest oleks korrektsem kui tootja need ise oleks ära lõiganud aga ilmselt on just kallis käsitöö see, mille arvelt on otsustatud kokku hoida tarbijale parema hinnaga toodet pakkuda soovides. See ei ole muidugi vabandus...
Siinkohal olgu veel ka lisatud, et Tartu jahipood, kus Kakuke seda probleemi märkas, ei müünud mitte Big Billi vaid üht teist rõivabrändi.
Lõpetuseks. Kirjalik kommunikatsioon ei olegi nii lihtne asi ja pahatihti võib lugeja kirjutajat üsna valesti mõista. Seda on kogenud kõik, kes e-suhtlust harrastanud. Loodan, et seekord jälle nii ei juhtu. Lõpptarbijate aus, emotsioonidevaba ja konstruktiivne kriitika on igale südametunnistusega tootearendajale kuldaväärt infoallikaks. Seepärast edastangi ma ainult selle osa kriitikast ka Big Billi meeskonnale.
Mõnusaid jahiseiklusi koos Suure Billiga soovides,

Scottman

PS. Kokkutulekul näeme :wink:
Vasta