Universaalsed jahiriided

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:erinevatel põlvedel erinev arusaam ja nägemus asadest.mugavus ,välimus,kasutusmugavus ja palju muud maksavad kah midagi.

Märksõnad on "maksavad kah midagi" - Olen ikka väitnud, et sõna kvaliteet peamine iseloomustav tegur on töökindlus, kõik ülejäänu on juba nö boonus. Kui asjad oleks tõesti sellised tehtud, et kestavad, siis võiks ju maksta ka. Miks peaks ma maksma müstilist hinda asja eest, mis midagist ei kesta.
Miks on näituseks kõik pluusid nii õhukesest nartsust õmmeldud, miks ei võiks neid teha sellisest puuvillasest riidest nagu (vene) sõjaväevorm, igat värvi aga kindel tunne oleks selles käia. Pistad selle tänapäeva riidetüki selga ja riivad mõnda teravamat nurka ning juba puru. No selge et tootjale ja müüjale on selline asi kasulik, mida sa iga paari nädala tagant pead vahetama uue vastu. Oli mul vene vorm seljas ja paar päeva tagasi kukkus garaažis üks rellakaga lõigatud vinklijupp vastu kintsu ja sealt libamisi maha, natu valus oli aga nahk ja riie jäid terveks. Olen kindel, et poesmüüdavad teksad oleks ribadeks olnud ... Riie peab ikka inimest kaitsma, see nagu tema teine nahk. Isegi need tööriided mis enamasti poes müügil, on nii õhukesed ja mingist kunstmaterjalist, mis tuld kardavad. Viimati said tööriieteks ostetud rohelised rootsi sõjaväeriided, vot see on ka hea materjal. Arvata on et sõjaväe gore-tex ülikonnad on kah tugevast riidest, olen neid eesti sõjaväe goreülikondi jahil isegi mõne juhtiva härra seljas näinud, aga ei tea kui head nad on...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas Olgerd »

Ise soetasin see suvi Jahti-Jakt Forest Camo ülikonna, suveks käib küll, riie hingab ning kui ükskord suure paduka kätte jäin, siis jäi riie kergeks ja ei tundnud otseselt, et märg seljas oleks. Sügise teemal eks ole näha, kudas need õmblused jms ajus vastu peavad. Talve teemal jäävad kindlasti jahedaks.
K-Oliver
Postitusi: 36
Liitunud: E Dets 10, 2007 10:21 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas K-Oliver »

Ütleks ka paar head sõna JahtiJakti camo pihta,Sai teine soetatud Juuli keskpaiku ja kuna vihma too päev võtta polnud ja kihk veepidavust katsetada suur(tetavasti lubavad reklaamis.etkasutavad veekindlat materjali)lasin sõbral end voolikuga vihmutist kasta,umbes minuti või nii.veekogus ,mis sealt tuli oli pääris kobe,alguses nagu ei saand aru kas laseb läbi või,mis,kuid hiljem selgus ,et vesi oli lihtsalt külm ja tekitas sellise tunde.Piiskagi igatahes läbi ei tulnud,kõik oli kuiv.Tänaseks olen u.6-8 korda metsas käind ja igati rahul.Kui ikka väga palavaks kipub,teen tuultus lukud lahti ja olemine on kohe parem.Külma koha pealt usun,et kui komplektis kaasasolev pesu ka selga panna peaks paarikraadise miinuse veel üle elama.Mina olen igatahes valikuga rahul. (y)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas sooviku »

Ühinen K-Oliveriga JahtiJakt Camo`le kiidulaulu lauldes :D .Kandsin seda komplekti terve eelmise hooaja ja enamasti käisin ajudes ning koeraga kährikujahil.Mina olen selle ülikonnaga väga rahul.Camo saabastega on aga teine jutt.Nimelt esimene paar ei pidanud vett.Ja kas teate,firma vahetas nad uute vastu ringi,kusjuures vahetust soovitas firmaesindaja ise.Ja seda peale aastast kandmist ja igatsugu määrdega möksimist.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas annaliisa »

kakuke kirjutas:
sooviku kirjutas:Annaliisa,äkki Quellest leiad endale midagi korralikku :wink: .

Mõtlesin, et huvitav mida Sooviku soovitab, et vaatan siis kohe järgi ja HOPLAA.
https://www.quelle.ee/?category=010100
Kena varustus jah. :D


kahjuks või õnneks ma nii kuum tüdruk pole, et metsas niiviisi soe oleks, aga tänan pakkumast :D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas hendrik »

annaliisa kirjutas:
kakuke kirjutas:
sooviku kirjutas:Annaliisa,äkki Quellest leiad endale midagi korralikku :wink: .

Mõtlesin, et huvitav mida Sooviku soovitab, et vaatan siis kohe järgi ja HOPLAA.
https://www.quelle.ee/?category=010100
Kena varustus jah. :D


kahjuks või õnneks ma nii kuum tüdruk pole, et metsas niiviisi soe oleks, aga tänan pakkumast :D


ma arvan, et see on äkki gore-tex kaelakee, väga hästi tabatud reklaam.
https://www.quelle.ee/default.aspx?item ... fc7e2d26c5
MarekR
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 17, 2008 7:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas MarekR »

Kas keegi oskab öelda, kui hästi see töötab, et ei lase kehalõhnu läbi? Isa väheke naljatas, et jahil olles veidi tuult lased, siis kodus riideid seljast võttes tunned alles haisu ? :D
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas tony »

Äkki isal peale kõhutuule veel midagi püksi tuleb. :D
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas plaaster »

Kui kehalõhnad välja ei tule siis järelikult ei hinga see materjal.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

plaaster kirjutas:Kui kehalõhnad välja ei tule siis järelikult ei hinga see materjal.
endal kah see küsimus olnud, et kuidas see LÕHNABLOKAATOR toimib? Võiks oletada mingit keemilist neutraliseerijat, aga siis küsimus kauaks jätkub. Ja kui ei ole keemilise alusel, siis kuidas see tex hingab?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas sooviku »

Scentech tehnoloogia põhineb hõbedaioonide antibakteriaalsel toimel.Need ioonid ei kulu ega hävine nii,et toime püsib nö. riide lõpuni.Sellest,kuidas asi töötab saab lugeda Jahivarustuse kodulehelt.
Naine võib olla,koer peab olema!
MarekR
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 17, 2008 7:34 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas MarekR »

Aga kas keegi(kellel need riided olemas) on proovinud ka selle tõhusust? Oleks ju päris tore minna suvel vilja nii, et tuulesuunast on ükskõik. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas sooviku »

Mul on küll need riided juba teist hooaega aga ikka kasutan vanast harjumusest seda endist hiilimistaktikat.Vaevalt nad nüüd inimese lõhna täielikult ära kaotavad.Siis ei tohiks vist ühtegi katmata kehaosa olla.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas rajaleidja »

MarekR kirjutas:Aga kas keegi(kellel need riided olemas) on proovinud ka selle tõhusust? Oleks ju päris tore minna suvel vilja nii, et tuulesuunast on ükskõik. :D

Aga kuidas sa seda proovid? Lähed sõbraga metsa ja nuusutad, kas tunned sõbra lõhna või ei?
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas wsm »

Omalgi kasutusel teist hooaega see Jahivarustuse Gamo ülikond. Eelmisel aastal sai sokule heinamaal hiilida viieteist sammu kaugusele. Sügisel kuuvalgel ööl, kui metsseapere oli ametis tammetõrude söömisega, hiilisin tamme alla ja sead olid igalpool ümber minu, kus emis tuli minust meetri kaugusele, tekkis tahtmine talle turjale patsutada aga käe väljasirutamisele hakkas emis ruugama ja turja harjased tõusid püsti seejärel loobusin oma plaanist ja hiilisin vaikselt sigu härimatta sealt eemale :shock: . Sead jäid edasi tegutsema.See oli tore elamus.
Samas arvan, et Gamo ülikonnal oli selles väga suur osa ja tundub, et lõhnablokaator ikka toimib. Enne Gamo kasutust käin ikka saunast läbi ja siis metsa, et oleks võimalikult vähe võõraid lõhnu kaasas. Mina olen igati rahul selle Jahivarustuse gamo jahiülikonnaga.
Vasta