Universaalsed jahiriided

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas kaalikas »

mul on ka see Deerhunteri värk,kui paigal seista on väga hea,aga kui rahmeldada või ringi sebida siis lähed higiseks ja jäädki,see pask ei hinga niiskust välja kübekestki!!!!!!!!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas smtasku »

Eks ole ju asi tegelikult niimoodi, et päris kuivana ei suuda sind hoida ükski jope...tähtis on ka alusriietus. Osad riided ei vaja isegi jopet, et sind märjaks jätta.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas kaalikas »

no ei aita see alusriietus,proovitud!
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas hendrik »

smtasku kirjutas:Eks ole ju asi tegelikult niimoodi, et päris kuivana ei suuda sind hoida ükski jope...tähtis on ka alusriietus. Osad riided ei vaja isegi jopet, et sind märjaks jätta.


Kindlasti mitte igasugustes tingimustes (nt vettehüpped jms) aga seni on mind chevalier kenasti kuivana hoidnud. Eelmine aasta põhimõtteliselt olin terve päeva räige paduka käes põdrajahil, seisin lagedal kütiliinis ja liikusin ka metsas. Koju läksin kuivalt, põtra ka ei näinud..
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas smtasku »

Ma pidasin silmas higistamist.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas hendrik »

smtasku kirjutas:Ma pidasin silmas higistamist.


Siis ma olen sinuga täitsa päri. :D
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas Beretta »

kaalikas kirjutas:no ei aita see alusriietus,proovitud!

Võta spordipesu, näeb välja nagu omaaegne võrksärk. Pika varrukaga ja pikad aluspüksid ka. Ja selle peale külma ilmaga jope alla villane kampsun, soovitavalt sõjaväe varustusest.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas reimakas »

Olin siis esimest päeva uute riietega metsas u 2 tundi. Kõndisin ja seisin. Jäin mega rahule ja minuarust see nn pask hingab väga hästi. Kasutasin orig vliisi sisu ja membraane. Läksin natuke higiseks ja rahulikumalt võttes kaudus higi ja kuumus ja ei asendunud külmaga. Homme plaan soetada spets pesu ja eks siis ole näha kui päev otsa metsas, mis muljed.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal kasutusel juba kolmandat hooaega Trapperist ostetud Seeland`i seetex jahiriided. Praegu pakutavatest see õhem komplekt. Viimati poes nägin valikus ka päris talvist varianti. Kuna Eestis talvega on nagu on, ei ole paksemal komplektil vist erilist mõtet :lol:
Siiamaani riietega väga rahul, kaubanduslik välimus säilinud, õmblused, lukud, taskud terved (y) Võrreldes näiteks Jahti-Jaktiga ikka tunuvalt parem. Ostes jäi komplekti hind 5000 kanti.
Riided peavad hästi vett ja tuult, hingavad piisavalt, ei krabise ka külmaga. Kui kasutad hingavat alus- ja vaheriietust, on ka kehvema ilmaga päev otsa mõnus olla. Olen mütanud ka paksus võsas ja pole veel kordagi kuskilt midagi rebenenud (y) Nii et julgen soovitada.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

Üllar Tamm kirjutas:...kasutusel juba kolmandat hooaega ....

ja nii ka enamik mehi kirjutab, kes aasta, kes kaks, kes kolm kandnud. See pole veel mingi näitaja. Mu arust üks ÕIGE riie peab ikka oma 10 aastat kestma sellist pühapäevajahimehe kasutamist. Omal need Pihkvast toodud Vene kroonu hilbud üheksakümnendatest pärit ja pole kusagilt puru läind ega midagi, natuke pleekind on, saapad samamoodi ... Samas on veel paar omal ajal 1980. keskel ametiriietusena saadud aerofloti pluusi ja tunket käigus, no selline igapäeva tööriietus mis ikkka vatti saab, siit-sealt hakkab narmendama.
Ma saan aru kui need 500 kronused turujoped 2-3 aastat kestavad igapäevaselt seljas kanda, aga mitmetuhandesed :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas andrus »

Nüüd tahad ikka küll palju saada.10 aasta ühtede riietega käia see on nüüd küll liig mis liig.
Vabandust ei midagi isiklikku.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:...10 aasta ühtede riietega käia see on nüüd küll liig mis liig.
...
no nii võib ju tunduda, et hirmus palju, aga kui mõtlema hakata, siis jahipäevi on hooajal ca 40 x 10 saame 400 päeva, aastas on aga ca 260 tööpäeva. Lihtlabaste teksadega (ca 200-300 eeku) käin tööl ja poes jne iga päev aastat poolteist-kaks, selleks ajaks annavad otsa. No miks ei võiks mitukümmend korda kallimad riided samapalju päevi kesta :?:
Millegipärast on kõik tänapäevased asjad hirmus lühikese elueaga, ikka tarbimisühiskonna valitsejate (tootja-kaupmees) surve. Kui vanasti oli puuvillane särk ikka paksu tiheda riidega, mis kestis mitu aastat, siis nüüd saab kahe pesuga ribadeks. Vene lennukitehases toodetud külmkapp käib mitukümmend aastat, kannatades ära kõik mu pingekõikumised 260-160V. Uut naisperele linna ostes ütlesid müüjad kohe, et arvesta max 5-6 aastaga. Kui nüüd jagada aparaadi hind päevadega ja liita elektrikulu ja võrrelda vene aparaadi hinda koos suurema elektrikuluga, siis on vist odavam maksta elektri eest, kui osta pidevalt uusi aparaate, vedada neid mitmekümne kilomeetri kaugusele, tassida ja utiliseerida vanu
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas andrus »

erinevatel põlvedel erinev arusaam ja nägemus asadest.mugavus ,välimus,kasutusmugavus ja palju muud maksavad kah midagi.
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas duma »

honkomees kirjutas:no nii võib ju tunduda, et hirmus palju, aga kui mõtlema hakata, siis jahipäevi on hooajal ca 40 x 10 saame 400 päeva, aastas on aga ca 260 tööpäeva.

oleneb ikka kuipalju metsas käid. kui ainult jahihooaja sis kyll jh aga kui nyyd võtta ikka et käid ca iga nädal päeva (või nädalas mitu korda paar tundi) metsas sis tuleb 52päeva aastas+ jahihooaeg 40 päeva. 52+40x10=920
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Universaalsed jahiriided

Postitus Postitas honkomees »

duma kirjutas:..oleneb ikka kuipalju metsas käid. kui ainult jahihooaja sis kyll jh aga kui nyyd võtta ikka et käid ca iga nädal päeva (või nädalas mitu korda paar tundi) metsas ...
nojah, egas ma väljaspool ühisjahti küll ei raatsi neid peeni ülikondi selga panna, kui ind. jahis või muidu metsas, siis ikka tugevas laigulises vormis ja kui seal ütleme puid tegemas või pukki ehitamas siis ikka tööriietes/tunkedes, ka see mõnikord õhtuti metsalippamine jääb tunkedes/kirsades käimiseks, sest pole enam aega neid riideid vahetama hakata, tööriistad nurka, püss kapist ja padavai metsa, saab natuke hingele kosutust.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta