Saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Saapad

Postitus Postitas hendrik »

sooviku kirjutas:Mina jälle olen aru saanud,et neid tekstiilpealsetega saapaid ei tasu meie kliimasse küll osta.Nad on ilusad ja jalas mugavad aga peale mõnda käimiskorda enam vett ei pea ja pidama ei saa ka.Ei hakka ju selliseid jalanõusid "merilõviga" määrima.Vähe sellest,et nad märja läbi lasevad,hakkavad mingilt maalt õmblused narmendama.Tundub,sellised jalanõud sobivad rohkem kuiva steppi,kui meie märja rohu ja risu sisse.Võib-olla on erandeid aga enne ei usu,kui näen.


Ma olen ühed mingid "tekstiil-tacticalid" ära proovinud, täpselt nii ongi. Väga hea on suvel tornis istuda, jalg ei higista aga hommikuse kastega on mõne hetkega märjad, vahet pole mida peale pihustada.
Vaatasin neid Sievisid, mida kiidetakse - peaks ca 100 eurine paarihind olema? Kahe paari Sievi Polari eest saab ühe paari Meindleid, mis kestavad karmi kasutamist ca kolm kord kauem - peaaegu nagu majanduslikult läbimõeldud asi?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas andrus »

Mul jällegi ühed tekstiil-pööratud nahk kõrbe core-texid.Pole neid määrinud, vahatanud ega teinud ühtegi vigurit.Väga mudased on siis kuskil kraavis või voolikust voolava veega üle ning omas mahlas kuivama.Kevad,suvi ja sügisene põdrajaht juba 2a läbi aetud.Kui juba rohkem miinusesse kisub siis enam jalga panna neid ei taha.Kunagi soetasingi just suviseks jahiks.Aga on ennast ülimalt hästi õigustanud ka pikemalt vees ligunedes.
Need on saapad millega võib rahul olla ja nad ka kestavad.
Nüüd siis ühed jobanõi Mäkpuudid kah läbi peetud.Mõttetu kaup mõttetu raha eest.2 aastat,käidud polegi nendega eriti(jalga alla -5 või korraliku lume-jääsupi panna ei tahagi,kohutavalt ajavad higistama,kummik on ikka kummik).Tallast tulevad kõik oksad läbi,see riide osa samuti auke täis.Isegi pealt poolt on kummis augud sees.Libedad kui kuradid.
Uueks hooajaks tuleb ikka Meindlid ära osta ja midagi teha ei ole.Pole siiani veel kellegi käest kuulnud midagi negatiivset.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas kakuke »

Siis vist olen mina esimene. :) Mul esimest hooaega jalas olnud ja ühel saapal nina narmendab juba. :M Muidu mõnusad küll. Veel üks küsimus. Kuidas neil saapapaelu nii siduda, et need metsas ajus lahti ei tuleks. Täna mõlemad tulid lahti vähemalt korra, kui sai mööda lund koera järel joostud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Saapad

Postitus Postitas hendrik »

kakuke kirjutas:Siis vist olen mina esimene. :) Mul esimest hooaega jalas olnud ja ühel saapal nina narmendab juba. :M Muidu mõnusad küll. Veel üks küsimus. Kuidas neil saapapaelu nii siduda, et need metsas ajus lahti ei tuleks. Täna mõlemad tulid lahti vähemalt korra, kui sai mööda lund koera järel joostud.


Käies tuleb jalgu tõsta, see jäi mul lasteaias meelde. Nööridega on ka see asi, et need tuleb kinni siduda. Aegajalt võib ikka juhtuda aga üldiselt nad väga tihti lahti ei tule. Esimese taiga-paariga sai korralikud kilomeetrid maha käidud, kokku 5 aastat stiilis "tööl-kodus-puhkehetkel", seega testimist oli omajagu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:... Veel üks küsimus. Kuidas neil saapapaelu nii siduda, et need metsas ajus lahti ei tuleks. Täna mõlemad tulid lahti vähemalt korra, kui sai mööda lund koera järel joostud.

ükskõik milliste saabaste puhul muu ei aita kui püksisäär peale ja tihedalt kinni, nii et miski neid nööre sikutama ei pääse. Vähemalt mul aitas, kui hakkasin sedapidi kandma ... Teine variant ikka nöörid sääre vahele toppida, nii et midagi ei ripne.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas kakuke »

Mulle jälle lasteaiast meelde jäänud, et alati ei maksa väga targutada (eriti, kui tagamaadega tuttav pole). See pole mu ainus saapapaar, küll, aga saabastest kõige uuemad ja ühelgi neist pole ninad sinna poolegi tsäksitud. Võimalik, et põhjus ka selles, et ükski varasem hooaeg pole ma metsas koeraga ka olnud. Ja nad on karvased pealt pigem, kui otsast. Ka on mul püksid saabaste peal. Tõsi, eile oli meil selline lumekoorik, mis kandis vabalt koera, aga inimest mitte, seega püksisääred liikusid ülesse alla. Jaak Volmer näiteks on väitnud mossele, et tema kannab meindlid aastaga ära. Aga ta teeb ka kõikvõimaliku nendega, noorendiku hooldus, ehitus jne.
Ma olen kuskilt matkafoorumist lugenud, et tegelikult mingi eriline sõlm olemas, mida matkajad kasutavad ja neil ka ei püsi tavalise lipsuga nöörid kinni. Lootsin, et ehk siit keegid teemaga kursis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Pauli »

Nomaitea, mul pole küll Meindlite paelad 2 a jooksul kordagi lahti või isegi lõdvaks läinud. Kakuke, sa sõlme teed ikka peale ? :lol: Vaat ühtede Garmonti matkasaabaste paelad olid küll sihukesed, et sai kaks sõlme ülestikku tehtud ja ikka tekkis aegajalt tahtmine sinna superatakki vahele lasta. Vaikselt paigal seistes ja saapaid vaadates oli lausa näha, kuidas pael sõlmest välja vingerdab.
Mul küll pole Meindlite kohta ühtegi halba sõna kogunenud, peale selle, et hind võtab ikka veel pead vangutama. Mul kah ninad karvendavad, mitte küll nii hullusti kui kakukese saabastel, aga mind see ei häiri - las karvendavad, ei paista, et lausa lagunema hakkaks.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Feen »

Ma ise täheldanud, et lisaks sõlmele on üks põhjus veel paelte lahti tulemiseks. Mina ise ei viitsi kogu aeg neid paelu nii hullult pingutada. Seon lihtsalt kinni ja metsa. Kui saapad saavad niiskust, kumises metsas kindlasti saavad, muutub nahk pehmemaks, seega, saavad pehmem ja paelad libisevad üle haakide maha. Kuna lumi avaldab hõõrdetegurit igal sammul, siis paratamatult libiseb vahepeal maha ning mõnikord tuleb ka sõlm lahti. Endal püksid ka peal kuid praktiliselt igal jahil juhtub. Kui seejärel korralikumalt kinni panna (saabas pehme, saab tugevamini kinni tõmmata), siis mure kadunud. Sellest, et lumine mets (tegelikult ka luha hein jms) avaldavad saapale mõju näen enda omade pealt, ühe needi on Jorr juba asendanud nüüd on vaja teist neeti kinnitama hakata. Ja Hendrik, ei midagi isiklikku, Kakuke käib vist looduses (no, mitte metsasihtidel) ikka kuuga rohkem kui sa aastaga ;) see jalgade tõstmise soovitus kõlab nagu tõsine jeebist söödale minek ning kõndimine mööda metsateid. Kui aga tegemist on üle põlve lume-heinaga, võsa ja murdunud puid tuleb kogu aeg ületada, siis tõsta neid jalgu palju tahad, jala pealne saab ikka korralikku vatti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Miskses kaubamajas neid Meindleid tänapäeval kõikse suuremas valikus võtta on?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas aivar00 »

Mis mudel sul Kakuke Meindlid on? Minul on Dovre extreem ja nendel on tallast ülespoole nahale kleebitud ca 3 või 4 cm kõrgune kummiriba. Minu kogemuste kohaselt saab see ninaots kõige rohkem vatti. Eriti veel minu "kärbeskaalu" puhul, kus ma pehmemal pinnasel vajun veidi sügavamale, koorukesega lumel käimisest isegi enam ei unista :oops: . Ja see nn. kummiriba ei ole minu saabastel "karvu kasvatama" hakanud. Selge see, et ma kasutan saapaid kindlasti üsna vähe (tavaliselt nädalavahetustel). Minu mudeliga nn. metsasihil lonkida on üsna ebamugav. Mööda metsaalust (y) ning rabas on piiriks saapasääre kõrgus (et vesi sisse ei tuleks)Ja sedasi läheb kas 4 või 5-s hooaeg. Enam ei mäletagi. Praegu mõlgutan mõtteid nn. kvaliteetsest poolsaapast, millisega saaks suvel jahil olla ja mööda metsasihte mugavam liikuda oleks (koerte kusetamiseks nädala sees igapäevaselt on endal mugavam mööda sihte lonkida :oops: ). Miskid Magnumid on praegu aga nood hakkavad ära väsima ja ei ole minu meelest naa mugavad.
Meindlit müüvad minu andmetel Tartu pool Trapper ja Tallinna pool Matkasport. Enda omad ostsin kunagi Faelmanni tänava "deerhunterist" või mis iganes ta oli.
Kahjuks aga neid nn. poolsaapa mudeleid Eestis ei ole Meindli omasid trehvanud. Ilma jalga proovimata aga saabast osta ei taha.
ikka lõbusalt
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: Saapad

Postitus Postitas Siig »

Meindleid Tallinnas Matkaspordist enam ei saa. Eelmise aasta detsembrikuus käisin küsimas just, kui endalegi neid otsisin. Ainukesed poed on Jagdhof tln-s ja Trapper Tartus ning üks netipood ka, kuid seal kõige kallimaga hinnaga ka.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas sammal.habe »

liitun minagi Meindli kiitjate kooriga. kaks aastat juba kannan, peab vastu, peab vett.
sõlmed püsivad ka kinni, eriti kui kaitseväelisel viisil lahtised otsad sääreosa vahele topid.
minu omade marki ei tea, soetatud Lashkar Gah PRT PX-st (kus asub - kes teab, see teab... :wink: )
benellirkv
Postitusi: 2
Liitunud: P Veebr 19, 2012 1:47 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas benellirkv »

kas kellegil on scent blockeri saapastega kokkupuudet
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:Mis mudel sul Kakuke Meindlid on?

Taigad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Olgerd »

Endal ka meindlitel seni paelad ilusti kinni püsinud, samas mäletan vanade saabaste puhul, kus tihti paelad lahti tulid oli see, et tegin lipsule topelt sõlme. See on nagu kerge umbsõlm, mis niisama lahti ei tule, aga käsitsi tuleb väga lihtsalt.
Ma arvan, et selle ninade narmendamise probleem seisneb selles, et saabast tuleb korralikult määrida ja hooldada, samas seda kakuke teinud pole nagu ta viimati pajatas. Muidugi, kui ise ka nii tihedalt metsas ja jahis käiks, siis ka ei jõuaks. Kui meindli saapad ostad poest, siis öeldakse selgelt, et tuleb neid määrida põhimõtteliselt alati ennem metsa minekut, kui tahta et saapad säiliks kaua. Ise olen seda seni järginud, metsa mineku all pean silmas seda, et kolistan päev otsa kuskil metsas mitte ei lähe lihtsalt sööta viima vms. Vaha üks otstarve ongi ju saapa kaitsmine mitte ainult veepidavuse andmine.
Vasta