Saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

Ok,kui mu Kirunatel kolm aastat täis saab,siis annan teada kuidas kulumisega on.Sa proovi pilt siia üles riputada,siis mul veeb. lõpus hea Meindli tehasepoes seda näidata ja aru pärida.Sõbral lähevad teist hooaega ja õnneks tallad veel peavad vastu.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas aivar00 »

Seda talla pilti tahaks tõesti näha. Loogiliselt võttes peaks tald kuluma kõval kivisel pinnal kordades kiiremini, kui pehmes lumes või metsas rohus käies.
Kaesin ka ise Kirunat. Otsustasin aga Dovre Extreme (nimega võin eksida) kasuks, kuna sellist väga külma aega ei ole ammu olnud. Tundusid minu "vajadustega" rohkem sobivat. Tolledega kannatab vajadusel isegi suvel metsas ringi kooberdada- jalg ilusti kuiv. Nende külmadega olen jalga pannud Meindli enda nn. talvesoki ja siiani ei ole liinil seistes jalg külmetama hakanud. Pukis aga nende ilmadega vana hea järgi proovitud vilt.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas jorr »

Üks suur viga mis jahisaapaga tehakse,on see,et peale metsast(jahilt) tulekut pannakse saapad(niisked) sooja kohta kuivama.Kas siis radika peale või kuhugi muu küttekeha juurde ja saabas kuivab pealt kõvaks.Tuleks hoopis ajaleht käte vahel pehmeks õõruda ja saapa sisse toppida,et jalaniiskus imbuks voodri seest välja ning saabas ise pealt(niiskena,mitte lasta kõvaks kuivada) vastava määrdega kergelt kokku tõmmata,või jätta niisama,kuid ajalehepaber sees,toasooja,mitte küttekeha juurde.Keegi siin rääkis,et kui ise pole kandnud siis ei tea vigu.Jah,ise pole neid kõiki marke jahisaapaid kandnud,kuid tänagi oli üks paar gore-texe,millel kontsamuster kulunud ja õmblus katki.Ütleks seda,et aastad ei loe jahisaapapaari juures midagi,tähtis on see,palju saapad metsas(jahil) "vatti" saavad.Ja minule pole praegu küll ükski(alles nad ilmusid) saapamark võõras,kõigil on vigu olnud,ühed rohkem-teised vähem hädised.Kalleid(3000-4000ja enam kr) jahisaapaid siiski mõni üksik olnud.Ka foorumis on ju jutt seinsat- seina,kuigi reklaami teha ei tohi,olen siiski mõne mehega nõus,et üksikuid marke tasub osta aga see juba iga mehe enda mure,millist.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

Aga minul lähevad saapad väljast poolt märjaks,mingit sisemist jalaniiskust pole täheldanud.Laisa inimesena ikka viskan saapad radikale,kuigi seda teha ei tohiks.Ja kui viitsimist on,siis määrin eelnevalt märjad saapad meindli saapavahaga kokku.
Miks mulle meeldivad Meindl Nordkap Pro GTX ?Aga selleks,et neil võimalus vooder välja võtta ja nahka seal rohkem pole kui mingi 3cm riba all ääres.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Saapad

Postitus Postitas volli30 »

http://www.youtube.com/watch?v=WjsymOvE ... re=related. Leidsin sellised ühest poest, on kellelgi nende saabastega kogemusi?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

volli30 kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=WjsymOvEemU&feature=related. Leidsin sellised ühest poest, on kellelgi nende saabastega kogemusi?


Täitsa olemas,ainult punase sisuga.Vot see thermo sisu ajab pikapeale küll jala higistama.Muidu lörtsise ilmaga linna peal täitsa mõnus patseerida.Eriti hea pidavusega on tald.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Mart »

Oodates sellist talve nagu meil ikka viimastel aastatel, et selline ... suusailm kogu aeg, siis sai endale sellised kuummisaapad soetatud
http://www.rockyboots.com/Product-Detai ... bber_Boot/
Materjaliks siis lamineeritud neopreen, 1400 grammi soojustust ( mida visuaalselt ei taju, sest materjal väga õhuke ), hästi kõrge säärega ja ei mingeid nööre ega lukke, hüppeliiges hästi toestatud ning tald mugav maastikul käimiseks. Nüüd nende külmadega oli väike kartus hinges, et kuidas saapad käituvad, aga saapad osutusid üle ootuste asjalikeks. Kannan ainult ühte paari termosokke ja siiani pole külm hakanud (termosoki all mingit teisest materjalist sokki on vale kanda, ei ima niiskust ära ), kaasjahimehed kopsivad jalgu kokku ja teevad muid soojendavaid liigutusi, aga mul ei mingit külma tunnet. Saapa materjal pole külmaga oma omadusi muutnud. Ootan huviga natuke soojemaid ilmu, et kas hakkavad jalad ülemäära higistama või ventileeruvad korralikult.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:Aga minul lähevad saapad väljast poolt märjaks,mingit sisemist jalaniiskust pole täheldanud.....

inimesed ju erinevad, mul vastupidi, ikka higi ja ainult higi, kummikuid ei saa üle poole tunni kanda, siis on jalad märjad (ka miinuskraadidega ja seistes) ja külm käes. Saabastega kah, ilma ajus käimata jne on poole päevaga jalg märg. Selle vastu on hea see spetssokk alla ja mitu paari villaseid sokke peale, siis jääb jala ümbrus kuivaks, ehkki soojapidav kiht muutub olematuks ehk läbimärjaks (gorega saapaid küll pole raatsind osta, aga kuhu see gore läbi saapa pealisnaha jalaniiskuse ikka viib???). Autos kotis on ikka kaasas mõni paar varusokke, et võimalusel ära vahetada.

P.S. higistamine on mul üldine probleem
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Mart »

Gored ei viigi niiskust läbi saapa välja vaid mööda voodri kihte ülesse välja, selleks spetsiaalne kiht voodris. Seda oli eelmistel saabastel ( Irish Setter, oleks uued samad ostnud, aga tootja keeras uue mudeli ..., pani paar lukku külge :) ) hästi tunda, kui sai säärisega ülevalt säär täielikult kinni tõmmatud, siis higistasin jalad märjaks ja ei ventileerinud.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

Chevalieril olemas sisetallad mille külge käivad spets. soojakotid.Külma ilmaga hea mõnus ka õhema saapaga õues olla.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas smtasku »

Sai tellitud mikihiire maalt Irish Setter Tamarack saapad. Hakkame siis katsetama. Esmamulje väga hea, toas jalga proovides oli tunda kuidas jalg läks väga soojaks. Homme saab ehk päevaks metsa nendega.
Siiani on vähe kommenteeritud Irish Setteri toodangut, Eesti netipoodides kah ei leidnud müügil olevat.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas TiitR »

smtasku kirjutas:Sai tellitud mikihiire maalt Irish Setter Tamarack saapad. Hakkame siis katsetama. Esmamulje väga hea, toas jalga proovides oli tunda kuidas jalg läks väga soojaks. Homme saab ehk päevaks metsa nendega.
Siiani on vähe kommenteeritud Irish Setteri toodangut, Eesti netipoodides kah ei leidnud müügil olevat.

Kui omale saabast valisin, siis jäid ka Setterid silma, aga otsustasin ikkagi ühte teiste (1000 gram insulated) kasuks. Niipalju võin küll öelda, et nöörid on neil pea kõigil kehvad...mul saabas nüüd natuke aega juba kasutusel ja nöörid vahetuses. Need mis seal peal on kuidagi väga peenikesed ja libedad... ei kannatanud palju nöörimist - läbi sõi. nende 1000gr.-stega käisin kui õues -20C ja enam...alla selle kasutan 400 gr. soojustusega saapaid.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Saapad

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mart kirjutas:Gored ei viigi niiskust läbi saapa välja vaid mööda voodri kihte ülesse välja, selleks spetsiaalne kiht voodris. Seda oli eelmistel saabastel ( Irish Setter, oleks uued samad ostnud, aga tootja keeras uue mudeli ..., pani paar lukku külge :) ) hästi tunda, kui sai säärisega ülevalt säär täielikult kinni tõmmatud, siis higistasin jalad märjaks ja ei ventileerinud.


Ma väga seda gorega saapa hingavust ei usu. Täpselt sama tulemuse, Mart, saad siis kui "kumikuga" käies tõmmad ülevalt kinni (osadel rihm üleval servas) või ei tõmma. Sama olukord ka saapaga mil goret pole.
Ma arvan, et saapal on see gore rohkem niiskuse kinni hoidmiseks, mis nahast läbi kipub. Vendi eest hoopitseb saapas tekkiv soe õhk ise, mis takistusi kohtamata üles poole tikub liikuma. Gorega riietel on küll jah et lisaks vee pidavusele ka ventileerib vähe.

Sääristega on hästi tunda tõesti. Tõmmab seest ikka täitsa märjaks säärise pinna. Säärised tõmman pealt kinni ainult siis kui on tõesti vaja. Kui lumi/vesi hakkab üle tulema. Muul ajal ülalt serv pingutamata.
Kas on gorega sääriseid saada, mis ei krabise? Ise meie kaubandusvõrgust ei leid.
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas mag »

Mul on pika säärega Irish Setter knee boots'id, midagi sarnast nagu praegune mudel outrider aga ilma lukkudeta. 3 aastat pidasid vett, siis hakkas üks lekkima, kas sai orgi ajus või väsis lihtsalt ära, ega ei hooldanud ka neid eriti tihti. Külmaga käin ikka nendega, head soojad ja pealt saab kinni tõmmata. Viimase aasta aega olen käinud wingshooter viperitega, head pikad sääred, vett peavad aga ilma insulation'ita, ühesõnaga talvel seismiseks ei kõlba. Mõlemad hangitud mikimaalt closeout 'idelt.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas pajero »

honkomees kirjutas:
tony kirjutas:Aga minul lähevad saapad väljast poolt märjaks,mingit sisemist jalaniiskust pole täheldanud.....

inimesed ju erinevad, mul vastupidi, ikka higi ja ainult higi, kummikuid ei saa üle poole tunni kanda, siis on jalad märjad (ka miinuskraadidega ja seistes) ja külm käes. Saabastega kah, ilma ajus käimata jne on poole päevaga jalg märg. Selle vastu on hea see spetssokk alla ja mitu paari villaseid sokke peale, siis jääb jala ümbrus kuivaks, ehkki soojapidav kiht muutub olematuks ehk läbimärjaks (gorega saapaid küll pole raatsind osta, aga kuhu see gore läbi saapa pealisnaha jalaniiskuse ikka viib???). Autos kotis on ikka kaasas mõni paar varusokke, et võimalusel ära vahetada.

P.S. higistamine on mul üldine probleem



kasutan "JALAS" firma pikasäärega talvesaapaid. päev läbi ruumis olnud ja higistama ei hakkanud
Vasta