Jalatsite kuivatamine

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas TiitR »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
Või teed sina nii Aivar nii, et enne saabast jahti jalga ei pane, kui hunnik võipurke ja igasugu vahendeid kodus valmis?

Minu jaoks on elementaarne, et müüja selgitab kaupluses mulle kuidas saapaid hooldada ning müüb koheselt ka õige hooldusvahendi kaasa. Mingeid umbmääraseid totsikuid ma seni ei ole koju tassinud. Kasutanud olen nii jahi- kui ka töösaabaste hooldamisel Nixvaxi (kirjapildis võin eksida) kui ka Meindli toodangut.
Ja tolle esmakordse jalgapanemise kohapealt- on ka enne esimest kandmist soovitatav saabas ära määrida :lol:
Aga eks iga mees teab ise kuidas mida teeb ja oma raha kulutab :lol: . Kuna õues hakkas vihma sadama, siis notsu pasimise asemel lasen ühe (b)

Sry. Aivar, kuid kui sa mu juttu nüüd alguses korralikult oleksid lugenud, siis oleksid vb. tähele pannud, et tellisin mina omad saapad mikidemaalt...ja no kuidas krt. ma sealselt müüjalt mingit hooldusjuttu oleksin saanud? :mrgreen:
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas plaaster »

Mitte ei taha see teema teemas püsida :)
siin mõned lingid erinevate kuivatajate kohta
http://www.google.ee/images?q=shoe+drye ... CEIQsAQwAw
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Paar aastat tagasi Soomes metsisejahil tegime lihtsa diili: pärast pikka jahipäeva kuivatame saunas (madala kuumusega) saapaid nii, et ülemisele korrusele (saunalavale) pääsevad need saapad kelle omanikel kõige vähem ville ja vaevusi. Alumistele korrustele siis kõik teised saapad, probleemidega... :lol: Tulemus: ülemisel saunalaval 3-4 paari Meindl saapaid, allpool "kuulasid" Chevaljer-id, vahepeal igasugused, täitsa alumisel lavalaual Jagti-Jaht saapad... :o
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas valdo »

Kuivatamisega peab natuke piiri kah pidama. Mul jäid mind mõne aasta edukalt teeninud Meindli saapad nädalaks radiaka peale kuivama ja kui siis ühel talvisel seajahi päeval need jälle jalga panin, siis pragunesid natuke päka liikumise kohalt ära. Ilmselt sai nahk liialt ära kuivatatud ning ei allunud enam paindele :). Õnneks nad vett läbi ei lase siiski... Hooldatud ja vahatatud sai neid ikka korralikult ca korra kuus.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas kirp »

Miks te paberit sisse ei pane? Mina praeguse kraadiga kummikuid (voodriga) muidu kuivaks ei saagi kui topin ajalehti täis. Kui vaja 2X. Ülejäänud niiskus aurab ise ära. Kui ilm oli 30 kraadi lähedal, siis kuivasid ka ilma paberita ära (ka ninaosast). Need jalatsituulutajad on peenikesed masinad küll, aga kõiki, mida näinud (mitte eriti palju küll) paistavad kuidagi kehva kvaliteediga, tea kaua neil see plastmassist mootor vastu peab kui sageli ja tunde kuivatada.

Muideks Anttila ja ehitusmarket pakub neid elektriga kuivatajaid alla 500 kr.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas Feen »

Ajalehest vähe kui hommikul jaht (kaste nt) ja õhtul jaht (ja siis ka nt vihm vms), ja nii nt 4 päeva.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas kakuke »

Soetasin omale need Husqvarna 2x4W kuivatajad ära (195eeku). Kuna pole märgi jalatseid võtta viimasel ajal, siis reaalselt ära katsetada kohe ei saa, kui kiiresti sellega läbimärjad saapad kuivaks saab, aga pistsin seina ja mingi 5min läksid nii kuumaks, et veel käes hoiab, aga kui oleks natuke veel, siis ei hoiaks. Tundub,et see mis vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas andrus »

Aga kuda see hirmsa kuuma andmine ka goretex-ile mõjuda võib??
jahismurf
Kaim
Postitusi: 20
Liitunud: L Sept 15, 2007 5:29 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas Kaim »

Meil muretsetud põhjanaabrite poolt jalatsite kuivati. Sarnanaeb meie soojapuhuriga millel on neli plastikvoolikut küljes ja on ka veel taimer. tasub minna vaatada biltemast, kui sinna sattutakse maksab umbes 20 euri kanti (kui mul õieti meeles on). võimsuson 350W ja saab seinale ka ülese panna kui soovi on. 2 tundi ja saapad on järgmise päeva jahiks valmis, talvel lased veel hommikul saabastesse sooja ka siise kui tahtmist.
Metsas on ka KARU !!!
Vasta