Jalatsite kuivatamine

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kuna kaua olnud nö välitööde-mees, siis jalanõude kuivatamine oluline teema. Laisa mehena olen ikka üritanud loomuliku isekuivamise peale, kuid elu ju jube kiire, siis radikas ikka abiks. Tavaline kummik kuivab paremini, kui säär maksimaalselt pahupidi pöörata. Saapaid ei eelista pika ja liigniiske välitööpäeva puhul, sest ikkagi liguneb lõpuks läbi ning kuivatamine seda raskem. Olgu siis Lowa või soome sõjaväesaabas vmt. Ja mida vingem saabas oma mitmekihiliste süsteemidega, seda raskem kuivatada. No see pole miski ameerika avastamine ilmselt :D .
Aga jah, kummikuid on mitu paari ning lisapaar sokke alati autos. Proovisin ka neid JahtiJagd kuivatuskotte, mis ilmselt abiks olid, kuid miskipärast jäi see asi kah katki. Suvel jätan õhtul/öösel koju tulles kummikud kas pagassi või trepile hommikust päikest tervitama. Muidugi on autos siis hilishommikul tööle minnes arbeiter-fresh õhuvärskendi sees :D .
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:...ma olen probleemile, et saabas kogu aja märg, lahenduse leidnud pea põlveni kummisaapa näol.
Isegi kahe päeva käimisega vahel kuivaks jäävad. :wink: ...
väega imelik, mul on tunniga jalad kummikutes alati vesimärjad, isegi kui pole väljaspool tilkagi vett leida ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas honkomees »

aadu kadakas kirjutas:Saapaid ei eelista pika ja liigniiske välitööpäeva puhul, sest ikkagi liguneb lõpuks läbi ning kuivatamine seda raskem....Ja mida vingem saabas oma mitmekihiliste süsteemidega, seda raskem kuivatada. ...Aga jah, kummikuid on mitu paari ning... lisapaar sokke alati autos...

seepärast eelistan lihtsat ilma voodrita nahksaabast, mis ööga enam-vähem ära taheneb, paksud sokid alati vahetuseks ja käib küll.
Saapa läbiligunemine on selline suhteline, ta ikka hingab ja jalg on noh natuke niiske, aga seista käia kannatab, Kui kummik esimese tunni järel higist jalas lirtsub, siis see tunne on kordades ebameeldivam ja nii kui seisma jääd nii jalad külmetavad.
Kui pole sellist lihtsalt vees seismist plaanis, siis alati nahksaapad, ka kobrate üleujutatud luhad on mättaid pidi ja kogu sääre pikkuses vette astudes ületatud vene sõjaväe nahksaabastega.
Ja kui jalg saapas märjaks saab, siis kuivad sokid jalga ja saapaga kannatab edasi toimetada.
Mul kuivatamiseks tegelt olemas vene ajast sellised jalalaba-kujulised spiraalid, saabas ei vaju kokku ka. Aga kardan ka nende poolt liigset kuuma tulevat ja kasutanud olen ainult tänavakingade puhul, kus niikuinii vettpidavust ei ole. Saapad olen ikka pannud ahju lähedale põrandale või siis "lesole" mingite vahepakkude peale, et otsene kuumus ei mõjutaks. Aga tolmuimeja (y) tuleks ära proovida
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas TiitR »

Uuriks, et kas keegi on kasutanud või soovitab muudele kogemustele tuginedes Trapperi sellist toodangut? http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... &keywords=
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas aivar00 »

Arvuti jupsib
Viimati muutis aivar00, R Aug 27, 2010 8:08 am, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas aivar00 »

Sa Tiit loe huvipärast läbi teema- millega määrid saabast. Seal on kõikvõimalikud vahendid alates Merelõvist lõpetades Meindli toodanguga läbi mämmutatud. Mind paneb lihtsalt imestama, et inimene ostab endale saapad ning ei tea millega ja kuidas neid hooldada :M
See nagu peaks müüja rida olema selgitada ostjale või kuidas :M Muidugi meerikamaa müüja seda ei viitsi teha meiesugustele jukudele. Endale Meindlid ostes oli saabastega kaasas kasutusjuhend- kuidas jalatseid hooldada koos värviliste piltitega- et oleks kõigile arusaadav.
Aga eks see maailma avastamine käib ikka oma rahakoti ja "iseenese taruse" abil. Mind pani ka imestama üks noorsand viimases koprajahis- saapad olid jalas ja kiitis kõigile kui head saapad tal on- võivat lausa vees käia nagu kummikutega. Kui küsisin, et mis firma toodang, siis sain vastuseks - ei tea, vist Vibram :M Minu ütluse peale, et too on talla tootja, siis sain vastuseks, et jahiajakirjas olevast reklaamist tellis- sellest järedan, et Jahti-Jakt. Huvitav kas nood saapad jäid ka jahipäeva lõpuks kuivaks? Kui jah, siis on Jahti-Jakt kah teinud korraliku kvaliteedihüppe.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas TiitR »

aivar00 kirjutas:Sa Tiit loe huvipärast läbi teema- millega määrid saabast. Seal on kõikvõimalikud vahendid alates Merelõvist lõpetades Meindli toodanguga läbi mämmutatud. Mind paneb lihtsalt imestama, et inimene ostab endale saapad ning ei tea millega ja kuidas neid hooldada :M
See nagu peaks müüja rida olema selgitada ostjale või kuidas :M Muidugi meerikamaa müüja seda ei viitsi teha meiesugustele jukudele. Endale Meindlid ostes oli saabastega kaasas kasutusjuhend- kuidas jalatseid hooldada koos värviliste piltitega- et oleks kõigile arusaadav.
Aga eks see maailma avastamine käib ikka oma rahakoti ja "iseenese taruse" abil. Mind pani ka imestama üks noorsand viimases koprajahis- saapad olid jalas ja kiitis kõigile kui head saapad tal on- võivat lausa vees käia nagu kummikutega. Kui küsisin, et mis firma toodang, siis sain vastuseks - ei tea, vist Vibram :M Minu ütluse peale, et too on talla tootja, siis sain vastuseks, et jahiajakirjas olevast reklaamist tellis- sellest järedan, et Jahti-Jakt. Huvitav kas nood saapad jäid ka jahipäeva lõpuks kuivaks? Kui jah, siis on Jahti-Jakt kah teinud korraliku kvaliteedihüppe.

Kuna minu mainitud saapad olid mul olnud vaid ca. paar nädalat ja jahti on nendega tehtud mingi 3..4 korda ja pole jõudnud end lihtsalt selle saapa hoolduse/määrimise teemaga veel kurssi viia, kuna väga palju asjatoimetusi on kaelas ja vaevalt jääb aega sokku/siga passimas käia. Või teed sina nii Aivar nii, et enne saabast jahti jalga ei pane, kui hunnik võipurke ja igasugu vahendeid kodus valmis? :M
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eks selle saapaga nii ole et uuest peast pea määrimata ka vastu (mitte et see õige oleks) aga mida vanem seda rohkem õiget hoolt vajab.
Omal kaks paari saapaid Columbia, Vibrami tallaga ajast mil Columbia ja Salomon veel saapaid tegid(võibolla veel keegi mäletab) Praegused neil on minu jaoks mingist krdi riidest sussid aint. :evil:

Ja minu üllatuseks on krdi :evil: Vibrami tallad need mis ära lagunesid. Pealsed tip-top veel, mitte üht õmblust(väga õmblusi tegelt ei olegi nagu korralikul saapal peakski olema) ei hargne ja kui määrida/puhastada ära siis välimus kui uus.
Kvliteet tallad vibramilt. (n)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas kakuke »

Aru ma ei taipa, jutt käib suure hoolega totsikutest, nõtsikutest ja taldadest, takka pihta veel naabri Juulast ka ;) , aga teema oli "Jalatsite kuivatamine". :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Aru ma ei taipa, jutt käib suure hoolega totsikutest, nõtsikutest ja taldadest, takka pihta veel naabri Juulast ka ;) , aga teema oli "Jalatsite kuivatamine". :M

Justnimelt! :D
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas valgeronk »

Hankomehele.Olen ise aastaid kasutanud :Nivea for men higistamisvastast vahendit.Varbad määrid korralikut kokku,terve päev jalad kuivad.Head higistamist.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Või teed sina nii Aivar nii, et enne saabast jahti jalga ei pane, kui hunnik võipurke ja igasugu vahendeid kodus valmis?

Minu jaoks on elementaarne, et müüja selgitab kaupluses mulle kuidas saapaid hooldada ning müüb koheselt ka õige hooldusvahendi kaasa. Mingeid umbmääraseid totsikuid ma seni ei ole koju tassinud. Kasutanud olen nii jahi- kui ka töösaabaste hooldamisel Nixvaxi (kirjapildis võin eksida) kui ka Meindli toodangut.
Ja tolle esmakordse jalgapanemise kohapealt- on ka enne esimest kandmist soovitatav saabas ära määrida :lol:
Aga eks iga mees teab ise kuidas mida teeb ja oma raha kulutab :lol: . Kuna õues hakkas vihma sadama, siis notsu pasimise asemel lasen ühe (b)
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas honkomees »

valgeronk kirjutas:...aastaid kasutanud :Nivea for men higistamisvastast vahendit....

proovitud, tolku ei mingit, küll pole proovinud varbaid nendega sisse määrida aga kaenla all ja hargivahel pole ei see ega üksi teine "keemia" aidanud, iga päeva õhtuks on need kohad punased ja valusaks hõõrdunud. Higistan sedavõrd, et ainult pärast pesemist, parem peale sauna, antiseptilise jalakreemiga kõigi higistavate/hõõrduvate kohtade sissemäärimine aitab hommikuks hõõrdumisvalust lahti saada
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas valgeronk »

Vana jaapani vanasõna:Kuidas higistad? Eeldan sellest,et tervis väääga hea?Head higistamist.
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Jalatsite kuivatamine

Postitus Postitas vana känd »

Väga tõhus vahend higistamise vastu on 10% formaliini lahus.Tihti kasutada ei tohi, siis kuivatab naha lõhki.Ainult paar korda nädalase vahega ja aastakümneteks mure murtud.
Vasta