Säärised

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Minul Deerhunteri säärised. Trosse pole, on paelad talla all. Need lõikasin noaga ära ja mitte miskit ei muutunud. Säärised seisavad paigal. Ei kerki üles, ei lase lund sisse. Ainult et oksad ei jää paelte vahele kinni, kuna paelu pole. Sääriseid kasutan peamiselt madalate matkasaabastega. Need Deerhunteri omad on membraaniga. Peab ütlema, et oluliselt mugavamad on, kui mingist muust vakstust säärised. Ikka teine hingamine kohe :D . Selline tagasihoidlik kogemus.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas mrr »

Kas keegi neid JahtiJakt sääriseid on proovinud?
Kas on ka kahisevad või normaalse kvaliteediga?
Hind on muidugi ülihea! 8) http://www.ee.eratukku.fi/product_info.php?cPath=39_44&products_id=135
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas andrus »

Üldiselt on vist sedasi,et sääriste ülessanne on kaitsat pükse ja saapaid vee,muda ja mille kõige eest veel.Ja selleks,et nad oma otstarvet ka täidaks peavad nad olema tugevast materjalist ja vett mitte imama.Seega ilmselt ei tehta neid mingist pehmest ja mitte kahisevast kaltsust.Kunagi kuskil nägin mingi riigi sõjaväe omasid,olid küll presendist aga suht ruttu said märjaks ning nende kinnitus süsteem toimis miskite nööridega mis esimese paari kuuga ära mädanesid.

Omal mul need swedteami "kahisevad",esimesel päeval lagunesid trosse hoidvad needid ära.Need sai uutega asendatud ning nüüd juba 2a edukalt vastu pidanud.
Märjas rohus kedagi hiilida nendega ei kannata tõesti.Aga üldiselt kui ma juba hiilima lähen siis ma lihtsalt enam ka märga tähele ei pane.Ja kui juba hiilida siis tuleb ka käpuli käia-roomata võib olla.Sel juhul pole enam säärisest üldse asja.Siis juba miskit kantossi laadset ehk vaja. :lol:

Seega tõmban aga püksid saapa peale kõvasti alt kinni ja ............minek.
Ülejäänud vesi,muda,veri,higi ja p.sk on juba "raske vaeva trofee".
jahismurf
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Marekp »

Kasutan mingi 2-3 aastat SELLISEID. Ega see Swedteam just mingi kvaliteetfirma ei ole - õmblused kipuvad hargnema, aga vähemalt ei ole krõbisevast materjalist.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Anti »

Endal samad swedteami omad mis Marekp lingil. Need tõesti ei kahise, kui võrrelda oma jahtkonnakaaslastel nähtutega. Häda on sama mis Andrus kirjutas, trossi kinnitused annavad kohe alla! Väike remont ja kestavad edasi.
http://beta.album.ee/antilaht
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas andrus »

Mul miskised "laigulised",need nagu sellisest krõbisevast materjalist.Huvitav,et ma neid kataloogist ei leia.Tea kas Anome omad ise tegid need. :M
jahismurf
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ühe aasta olen kasutanud trofeest ostetud sääriseid. Väga kallid nad polnud. Jalanõu alt saab pingutada laia rihmaga aga tolle pingutus vidin natuke kehv. Paksus lumes liikudes juhtus seda, et ta vahel lahti tuli.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas aadu kadakas »

andrus kirjutas:Seega tõmban aga püksid saapa peale kõvasti alt kinni ja ............minek.
Ülejäänud vesi,muda,veri,higi ja p.sk on juba "raske vaeva trofee".

(y) Just selline variant on mullegi praktikas parimaks osutunud. Muidu endal need JahtiJakt säärised, kuid praktikas korra vaid kasutanud. Seega ei oska kommenteerida muud, kui ei ole veel ennast nende paljude lisadega ära harjutanud.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Üldiselt on vist sedasi,et sääriste ülessanne on kaitsat pükse ja saapaid vee,muda ja mille kõige eest veel....
Seega tõmban aga püksid saapa peale kõvasti alt kinni ja ............minek.
Ülejäänud vesi,muda,veri,higi ja p.sk on juba "raske vaeva trofee".

Ka ise olen piirdunud saabaste peale kinnitõmmatud pükstega, egas need püksid ikka alt ära kulu, enne annavad järgi põlvekohad ja kintsupealsed :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas sooviku »

Ei ole mina nende sääriste kasulikkusest veel aru saanud.Et tuled jahilt,püksid on mudased aga sääred on puhtad :? .Samuti pole mul ühtedelgi pükstel sääreotsad enne ära kulunud,kui püksid ise vanaks jäävad.Kui need "sukad" teevad saabastest säärikud,siis võib-olla küll on neil mõte.
Naine võib olla,koer peab olema!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas skog »

Ma just olen neid kasutanud järgnevatel põhjustel.
Kui ilm on märg, mudane jne, siis liikudes jalga jala kõrvale tõstes on õhtuks ilma sääristeta püksid porised.
Külma ilmaga annab kindlasti +1 - +2 C juurde ja on jalgadel soojem.
Lumega on oht lund saapa sisse saada märkimisväärselt väiksem.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas hundikütt »

Kasutan sääriseid harva aga on teatud tingimused,kui neist ikka kasu ka on.Olen kasutanud olukorras,kui hommikul on rohi alles märg,siis peale tõmmates on kummikud ikka kuivad muidu vesi jookseb mööda pükse sisse.Ja kui lõunast mets ära kuivab ,siis ülearused asjad küljest ära ja edasi,ei pea märgi pükse kummikusse toppima.Püksid saabaste peal on ikka ebamugav küllkäia.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Säärised

Postitus Postitas hendrik »

Ju siis käiakse vähe metsas või ei ole korralikud säärised meestele sattunud. Säärisega olen täheldanud kasu nt suures lumes käies, jääst läbi vajudes (ei lükka püksisäärt üles), kraavidest läbi minnes (munadeni veest olen kuiva jalaga alati läbi saanud - saapad ja püksid võivad head olla aga kui püksisääre vahelt vett sisse pressib, on kehva). Ka okastraati jooksmised ei lõpe enam nii tihti katkiste gore-pükstega. Lisaks on tore pärast karmi liikumisega jahipäeva panna koju sõites jalga teised käimad ja nautida, et sääred puhtad-kuivad ja auto ka puhas.

Ise hindan seda, kui saan jahipäevast rõõmu tunda kuiva jalaga, midagi tegemata jätmata. See on rohkem India ihusuretaja komme, et õndsus saabub läbi kannatuste. Loomulikult on meil kõigil omad valikuvõimalused.

Swedteami säärised kestsid aktiivset kasutamist 3a, nüüd uued. Tõsi, trossi kinnituse pidin uuesti neetima suht kohe peale ostu.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas tony »

hendrik kirjutas:Ju siis käiakse vähe metsas või ei ole korralikud säärised meestele sattunud. Säärisega olen täheldanud kasu nt suures lumes käies, jääst läbi vajudes (ei lükka püksisäärt üles), kraavidest läbi minnes (munadeni veest olen kuiva jalaga alati läbi saanud - saapad ja püksid võivad head olla aga kui püksisääre vahelt vett sisse pressib, on kehva). Ka okastraati jooksmised ei lõpe enam nii tihti katkiste gore-pükstega. Lisaks on tore pärast karmi liikumisega jahipäeva panna koju sõites jalga teised käimad ja nautida, et sääred puhtad-kuivad ja auto ka puhas.

Ise hindan seda, kui saan jahipäevast rõõmu tunda kuiva jalaga, midagi tegemata jätmata. See on rohkem India ihusuretaja komme, et õndsus saabub läbi kannatuste. Loomulikult on meil kõigil omad valikuvõimalused.



Swedteami säärised kestsid aktiivset kasutamist 3a, nüüd uued. Tõsi, trossi kinnituse pidin uuesti neetima suht kohe peale ostu.


Täpselt nii see on, võtsid sõnad suust.
Viimati muutis tony, K Jaan 04, 2012 1:15 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mul on looduses toimetamiseks kilepüksid, säärised 1(nagu need "kauboipüksid", mis ennekõike veekaitseks peale tõmmatakse) ning säärised 2, mille kohta kommenteerisin oma eelmises postituses ehk need tallast põlvini. Ma ei kasuta neid sääriseid nr.2. Nr.1 on kasutuses nagu ka hingav kilepüks.
hendrik kirjutas:Ju siis käiakse vähe metsas ...
Ise hindan seda, kui saan jahipäevast rõõmu tunda kuiva jalaga, midagi tegemata jätmata. See on rohkem India ihusuretaja komme, et õndsus saabub läbi kannatuste. Loomulikult on meil kõigil omad valikuvõimalused.

Ikka jookseb läbi see mõõduvõtt, kes rohkem metsas käib. Iga päev käin, kui midagi "vahele ei tule". Ilmselt ei pea ka kohe India lihasuretajaks tituleerima neid, kes ei sea looduses käimisel esimesele kohale erinevaid abivahendeid.
Vasta