Jahiriietest (poolitatud teema)

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Äge oleks vaadata härrasid kopra eluspüüügil või siis urujahis auku kaevamas pintsakutega. Vägisi tuleb meelde filmiklipp "Kevadest" ja sakste poistest, kes lombis aega veetsid. :D


Iga töö jaoks on ikka sobiv riietus. Kui sinu jaoks oleks ainuke jahivõimalus uru-või koprajaht, siis saaksin sellest sarkasmist ehk arugi, aga ...

BM
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

jahimoe teema :)

Postitus Postitas sammal.habe »

eesti jahikultuuris härrasid ei ole olnud. sestap meie peaksime vaatama skandinaavia ja soome poole - n-ö. igamehejahi põhimõtete asjus.

härrasjahi propaganda, uhkete pintsakute promo a la Võrno jne - on kohalike neo-kadakasakslaste eneseupitamise väljund. kõige kasuliku juures, mis mõisast saadud, on mats ka sakste alpusi järele ahvinud. ei ole see komme kuskile kadunud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas kakuke »

baddmann kirjutas:Iga töö jaoks on ikka sobiv riietus. Kui sinu jaoks oleks ainuke jahivõimalus uru-või koprajaht, siis saaksin sellest sarkasmist ehk arugi, aga ...

BM

Aga Eesti keskkond jahiks on ikka niivõrd erinev, et juba ainuüksi selle tõttu on sobimatu sealset Lääne-Euroopat siia poole eksportida. See oli tegelikult minu mõte. Ja siinsed põlvpükstes onud võsas ukerdamas ongi paratamatult minu jaoks jätkuvalt "Kevade" saksa poisid tiigis ukerdamas ehk teisisõnu klounid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Naistejaht või naiste jaht?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Joosep Käba kirjutas:Võrrelda meie praktilist jahindust inglismannida ja sakste kohati suht "teoreetilise" jahiga on küll liiast.
Kui ei ole enam resurssi mida küttida siis jahitunde tekitamiseks tulebki pool aega "vilede" tuututamisele, sulgede sättimisele ja ruudulise pintsaku pressimisele kulutada. :D


Enne, kui hakata sakste ulukivarusid maha tegema, tasuks pisut kohapeal ringi vaadata. Just kohtades, mis kiirteest ja linnadest pisut kaugemale jäävad :wink:
Saksas looma ikka kordades rohkem kui meil, siga eriti. Olin 2007 üle poole aasta Saksas metsa lõikamas ja tean, millest räägin.
Paar aastat tagasi elas Berliini linnas :!: juba ca 7000 metssiga!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas aadu kadakas »

Teema tõepoolest arenguhüppe teinud.
Meenub üks seik, kus väike skaudipoiss-hundu küsib eakalt skautmasterilt, et kuidas skaudiks saaks. Vana siis seletas, et paned räti ja vilenööri kaela ning siis oledki... Noorsand jäi aga seepeale kole mõtlikuks.
No ostsin minagi kunagi Šotimaalt "sherlocki"-kaabu ning isegi oli kütiliinis paar korda peas kah. Olgu nüüd selle kauni Šotimaa loodusega ja selle fannamisega minu poolt kuidas on, kuid ilmselt minust ei saa kunagi siniverelist jahilist.
Ja kui nüüd hakata võrdlema eraomandi ajalugu seal ja meil, siis vist kipub kole halb võrdlus olema. Esimese asjana ei peaks mitte maaomanikule ressurssi kandikul serveerima hakkama, vaid kõigepealt tuleks ikkagi tõeliselt maaomanikuks saada ja esimene samm selleks on arusaam, et maal on väärtus, mitte sellel oleval.
No ja ilmselt lähen järgmisel korral jahile ikka oma vanade-heade roobadega ja süda rõõmus :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:...
Aga Eesti keskkond jahiks on ikka niivõrd erinev, et juba ainuüksi selle tõttu on sobimatu sealset Lääne-Euroopat siia poole eksportida....


Ja kui minu veidi varasemat postitust vaadata, siis mina juhtisin tähelepanu sellele, et Lääne-Euroopas ei ole see viisakama riietusega jahtimine mitte ulukivarude lõppemisest tingitud, vaid kultuur on selline.

Keskkonna kohta - noh jah, kes tahab see usub mida iganes. Mina sinna Inglismaale kohale ja võrdle sealset "sitta suusailma" kohaliku Eesti omaga, leiab päris palju äratundmishetki ;)

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas baddmann »

aadu kadakas kirjutas:... vanade-heade roobadega ja süda rõõmus :D


Väga imelik suhtumine. "Rooba" on venekeelsest kultuuriruumist pärit väljend kõige sitasema-õlisema töö tegemise jaoks mõeldud riietuse ehk otse öeldes kaltsu kohta, miks me seda impordime siia ? ;)

BM
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas jahe »

kakuke kirjutas:
baddmann kirjutas:Iga töö jaoks on ikka sobiv riietus. Kui sinu jaoks oleks ainuke jahivõimalus uru-või koprajaht, siis saaksin sellest sarkasmist ehk arugi, aga ...

BM

Aga Eesti keskkond jahiks on ikka niivõrd erinev, et juba ainuüksi selle tõttu on sobimatu sealset Lääne-Euroopat siia poole eksportida. See oli tegelikult minu mõte. Ja siinsed põlvpükstes onud võsas ukerdamas ongi paratamatult minu jaoks jätkuvalt "Kevade" saksa poisid tiigis ukerdamas ehk teisisõnu klounid.

Mõni aasta tagasi viisin ühe sakslasest härra hommikul sokujahile,tuli teine põlvpükstes ,pikad põlvikud ja mingid kingad jalas,pool tundi jalutamist kasteheinas....peale seda tahtis härra metsast ära :wink: vist said jalad märjaks 8)
243win
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul pole midagi viisaka riidega jahis käia. Mulle on s i t a k s vastumeelt kui kõike mis meil on mida me ise oleme teinud, tambitakse tihti maasisse ja tuuakse eeskujuks saksu või keda iganes. Tahaks siin küll tuua eeskujuks "omamaa" fänne skandinaavlasi. Pole neil seda saksakummardamist kaikaga verre taotud ilmselt. Jahti peetakse selle pärast millest minagi lugu pean. Pean lugu uluki ja trofee austamisest aga siin ka ei meeldi kesk-euroopa kohati absurdsuseni viidud "sarve ja pealuu kummardamist" .
Hoidkem ja arendagem seda mis meil on. Ma küll ei ütleks et meie jahimees praegu viisakasti riides ei ole.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Feen »

Huvitav on see, et siin käib andmine teemal saksad vs skandinaavia. Mina (ja tegelikult ka BM) tõin näiteks hoopis Inglismaa jahiriietuse. Väga tavaline jalats on seal nt kummik. Ilm on ka muidugi mahedam, aga meil sellist ilma ka, palju, nt praegugi. Samas, meil teiste jalatsite jaoks ilma küllaga, keegi ei keela kanda Saksamaalt pärit (sakste värk?) Mendilit või hoopis Skandinaaviast pärit Chevalieri ;). Aga vaadates ülejäänud osa, praktiline riietus, näeb kena välja, ei mingeid sulgi ja põlvpükse, just paras sellise sita-suusailmaga kandmiseks. Ehk siis paraktilisus ja sobivus antud keskkonda (tingimustesse). Ja asja iva oli ikkagi see, et jätaks need õhtukleidid ja frakid sobivasse keskkonda ja valiks jahiks meie tingimustesse sobivad ülikonnad (reklaamides nimetatakse isegi JahtiJagti mõnda komplekti jahiülikonnaks :)).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Joosepi jutuga 100% nõus! Mats võib ju Mats olla ,aga loll ta ometi pole.Minu nägemust mööda need kõige suuremad vurled, keda Mats linnas kummardamas peab käima ja kelle Matsile kulutatud tund maksab ....oi,oi millist raha! Just need need kõige suuremad sakste kintsukaapiad ongi.Kui siis Mats julgeb murtseda ,kas edaspidi ka tema rahakott võimaldab metsa jahile minna ,siis on ta kohe paanika õhutaja ja teab kes veel.NOILE VÄLJAVALITUILE,paistab ime hästi kui halvasti kõik matsi juures(EJS) on,kui aga jutt läheb sellele mida see suur asjapulk on ise asjade paremaks/ muutmiseks teinud siis on vastus :"Ah ma ei viitsi.....!" Ei arva ka ise ,et nimetatud organisatsioonis kõik õige ja hea oleks,aga kui ise midagi ära ei suuda teha ,siis seda oksa kus ise istun ka saagima ei hakka.Meeldigu see kellegile v ei!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas kakuke »

baddmann kirjutas:Ja kui minu veidi varasemat postitust vaadata, siis mina juhtisin tähelepanu sellele, et Lääne-Euroopas ei ole see viisakama riietusega jahtimine mitte ulukivarude lõppemisest tingitud, vaid kultuur on selline.

Ma pigem tahtsin väita, et nende parkmetsad võimaldavad sellist riietust. Jahe kirjeldatud härra ikka läbi vaarikate ja nõgese ei astuks põlvpükstes ja sääsed vist ka paneks nahka. :) Meie metsad ikka selgelt tugeva alusmetsaga. Sealt ka riietuse eripära ja sobilikkus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas aadu kadakas »

baddmann kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:... vanade-heade roobadega ja süda rõõmus :D


Väga imelik suhtumine. "Rooba" on venekeelsest kultuuriruumist pärit väljend kõige sitasema-õlisema töö tegemise jaoks mõeldud riietuse ehk otse öeldes kaltsu kohta, miks me seda impordime siia ? ;)

BM

Kui selliseks keeleteaduseks läheb, siis äkki peaks hoopis "rooba" all mõistma pigem seda saksa päritolu "robustset", mis meite keeles ka kasutuses ning tähendab eelkõige vastupidavat, loodetavat või nö lollikindlat. Tegelikult pakub huvi, et mis võtmes pakkusid selle vene suunda.
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Priidik Õun »

Inglane, sakslane ja venelane tulevad jahile.
Kohalik jahijuhataja küsib: "On see mingi anekdoot või ???"
(nali)
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas baddmann »

aadu kadakas kirjutas:... Tegelikult pakub huvi, et mis võtmes pakkusid selle vene suunda.


Venelasest laevamehhaaniku võtmes, kui juba nii täpseks minna ;)

BM
Vasta