Jahiriietest (poolitatud teema)

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Pauli »

kakuke kirjutas:Metslane, aga miks arvad, et kena/peene jahiriietuse pooldajad ise üldse tahavad ajus käia? :D

Kakuke on õigel teel, kinnituseks lugegem:
mosse kirjutas:... nendeks jahtideks, mille kohta ma tean, et asi toimub ilusa ilmaga ja mul ei ole vaja võpsikusse trügida, soetaks hea meelega ühe "tweed'i".

Ja põhjuse, miks ma päris iga nädalavahetus ei viitsi ajama minna, leiab siit:
mosse kirjutas:... kui ma ühe kuu jooksul läbisin looduses rohkem kilomeetreid kui suurem jagu siinkirjutajaid paari aastaga.

Metslane kirjutas:Kui ma mõtlen, et üks hommik tuleksid meie mehed(nii umbes 10-15 inimest) ajujahile sitsilistena, siis .... oleks see ikka üks suur nali küll.

Kes on rääkinud sitsidest-satsidest? Kulla inimesed, enne tuututama hakkamist lööge guuglisse "gamekeeper" ja/või vaadake http://www.nationalgamekeepers.org.uk/. Ehk siis lööb pildi selgemaks, millest mina ja Baddmann rääkisime.
Ja seda, et Jahtijaktid jms poleks viisakas (ja äkki isegi soliidne) riietus, pole ka keegi väitnud.
See on kah muide Jahtijakt: http://www.ee.eratukku.fi/product_info.php?cPath=39_43&products_id=81
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:... raadiosaatjad...hea ja mugav/vaikne jahti juhatada 8)
raadiosse ka ju vaja rääkida, no kütiliinil seistes sosista siis nii, et meie küngaste ja orgude vahel hakkivas sides keegi sind kuuleks ka, samas ka küti tähelepanu hajub
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:
TiitR kirjutas:... raadiosaatjad...hea ja mugav/vaikne jahti juhatada 8)
raadiosse ka ju vaja rääkida, no kütiliinil seistes sosista siis nii, et meie küngaste ja orgude vahel hakkivas sides keegi sind kuuleks ka, samas ka küti tähelepanu hajub

:shock: no saatajatel ju ikka peakomplekt kaasas ja sosinaga saab ka tõesti asju ajada. Koeramehel, kes meil kindlalt ajus, muidugi peakomplekt puudub ja tema saab saatjasse juba kõva häälega röökida ja annab kohapealt infi, kes-mis-kus :D
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas gunnar »

mosse kirjutas:Ja seda, et Jahtijaktid jms poleks viisakas (ja äkki isegi soliidne) riietus, pole ka keegi väitnud.
See on kah muide Jahtijakt: http://www.ee.eratukku.fi/product_info.php?cPath=39_43&products_id=81


Mul on midagi sellist, tootja Runnarköp. Väga mõnus ja soe, kuni märjaks ei saa... talvel superhea... Ja noh... takjad on ikka väga varmad külge hakkama :)
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Metslane »

Mosse toodud Jahti Jakt jahiülikond on välimuselt, värvilt, taskutelt sarnane enamlevinud http://www.ee.eratukku.fi/product_info. ... cts_id=601 ainult, et natuke ebapraktilisem, kuna ei pea vett.

Minu nägemus teie kõrgmoe metsa viimisest on selline: http://www.isaacwaltontailoring.co.uk/g ... othing.php , sest googel otsing annab "gamekeeper clothing" annab säärase vastuse ( http://www.google.ee/images?q=gamekeepe ... 80&bih=772 ).
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Mart »



Mosse, väga hea leid. Samas tekkis ka seda tootekirjeldust lugedes paratamatult mõtteid.

....Villast ülikonda võib nimetada jahiülikondade klassikaks, kuna ta omab pikki traditsioone esindusliku jahiriietusena....

Nii on seal Jahijakti tootekirjelduses kirjas, mis viib mõtte juba siin korra kõlanud ütlusele, et traditsiooniline jahirelv on Tikka ja CZ.

Järjekordselt tekib küsimus, et kelle traditsioone?

Riietusele oleks minu poolest küll ainult üks tingimus - riietus olgu mugav ja ilmastikule kohane. Mis lõikega või millise disaineri või vabriku toodang, see hoopis teise järguline.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas: ... Riietusele oleks minu poolest küll ainult üks tingimus - riietus olgu mugav ja ilmastikule kohane. ...

Taskukohane võiks ka olla. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Mart »

Jah, ka seda.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Pauli »

No seda Jahtijakti sai viidatud lihtsalt sellepärast, et oli esimene villane ülikond, mis mulle meelde tuli. Pealegi enne seda oli just Jahtijaktist juttu olnud. Ma arvan, et nõuded mugavus ja ilmastikule vastavus on täidetud, sest mõeldud on too ürp vaikse talveilmaga sihil seismiseks või pukis istumiseks (ma arvan) - soe, pehme ja veekindlust pole vaja.
Metslane kirjutas:Minu nägemus teie kõrgmoe metsa viimisest on selline: http://www.isaacwaltontailoring.co.uk/g ... othing.php.

Voh! Väga viis! Möönduse teeks ainult üleskäänatud püksisäärte ja sukkade osas - valiks siiski kummikud või kõrge säärega saapad. Põlvpüksid on tegelikult ka omamoodi praktiline lahendus - püksisääred ei saa märjaks ja poriseks, aga mina eelistan ohverdada püksid kuivade jalgade heaks. Ühest asjast ma ainult ei saa aru: mis ajast on soge ja ruuduline flanellsärk kõrgmood? See on klassika, ilma igasuguste agade ja küsimusteta (et kelle ja mis aegne jne), lihtsalt klassika. Käidi ka meil niimoodi riides (ja ka jahil), aasta siis oli (tuhat üheksasada) kakskümmend viis (või midagi sinnakanti).

Aga Mardi küsimuse, et kelle traditsioone, liigitaks ma retoorika alla. C'mon Mart, sa oled ju sadu ja tuhandeid tootetutvustusi lugenud! Tead ju küll, et "traditional", "innovational", "hi-tech" jne. on lihtsalt sõnamulin, mida lükitakse tootetutvustustesse, kuna see läheb massidele peale.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

mosse kirjutas:... Tead ju küll, et "traditional", "innovational", "hi-tech" jne. on lihtsalt sõnamulin, mida lükitakse tootetutvustustesse, kuna see läheb massidele peale.

Sõna special kuuluks ka siia alla. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Mart »

Ma pidasin siiski selle traditsiooni all silmas võõrkultuuri traditsiooni.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mart kirjutas:Riietusele oleks minu poolest küll ainult üks tingimus - riietus olgu mugav ja ilmastikule kohane. Mis lõikega või millise disaineri või vabriku toodang, see hoopis teise järguline.


Ja pole halba ilma, vaid on vastav riietus. Seda olla vist Mannerheim öelnud.
Aga iga asi omal sobival hetkel. Lisaks peaks riietus peale puhtpraktilisuse olema ka jahikultuuri osa, vähemasti võiks seda olla. Ning mõeldes Mardi viimasele kommentaariseletusele peab ütlema, et ega eestlastel väga palju minuarust seda oma jahiriietust (ja paljut muudki) jahikultuuri osana polegi. Ja rääkides erinevatest jahivõimalustest erinevatel aastaaegadel ning kõrvutades seda vastavale jahile vastava riietuse kasutamisega tuleb ilmselt tõdeda, et pisut nagu ühekülgne ta meil ju on. Ehk siis tahan mõttekäiku suunata sedamoodi, et valdavalt on jaht keskendunud meil saagi saamisele, mitte aga puhkusele looduses, lausa rõõmupäevale. Mulle on jäänud mujal ilmas mulje, et jahiriietus rõhutab erilist päeva, erilist võimalust olla looduses ning austusega võtta/saada säält varasalvest saaki.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

aadu kadakas kirjutas:... Mulle on jäänud mujal ilmas mulje, et jahiriietus rõhutab erilist päeva, erilist võimalust olla looduses ....

ja meie riietus tavalist JAHI TÖÖpäeva, tavalist võimalust looduses MÜTATA, nii umbes pooled päevad aastas ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas gunnar »

Ühe teise jahifoorumi jahi pildid. Asukoht siis UK. Kuna ka meie oleme siin foorumiga faasanijahti pidanud siis peaks sobima :)
http://forums.accuratereloading.com/eve/forums/a/tpc/f/5421043/m/6131037541
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas mihkelson »

Ilusad hetked ja kvalikteetsed pildid (y) (y) (b)
Gute Jagd
Vasta