Jahiriietest (poolitatud teema)

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:..."Ah ma ei viitsi.....!"...


VÄGA OT:
Ju vist mind silmas peeti. Ei viitsi tõesti, sorry. Paanikaosakondade (s.h Kuristiku tn oma) paanikanupud on lihtsalt liiga nõrga vedruga, et iga piiksu peale peaks kohe tikksirgelt püsti viskuma ja au andma ja mida kõike veel. Minu ettepanekud on enamjaolt leidnud mõistmist ja ma alandlikult julgen arvata, et tõenäoliselt eelkõige sellepärast, et need ei ole olnud juhindatud närvilisusest, ähmase suunaga tõmblemisest ja igasse võimalikku postkasti kirjade saatmise kiusatusest, vaid pigem pikemaajalisest vaatenurgast jahinduse tulevikule Eestis. Keegi ei ole öelnud, et elu peab kerge olema ...

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Ain Aavik »

Vaata aga vaata. ''Meie mees Havannas'' räägib nüüd siis ka asjast lähemalt ja ütleb peaaegu otse välja et on käppapidi osaline selle jahiseaduse üllitise loomisloos. Millised asjalikud ettepanekud siis ka käiku läksid?
Ja kuidas on ühes teises sama teema all toodud ''närvilised'' ettepanekud, millega ''postkaste pommitatakse'' - kas nende sisu ja mõtted pole uue omandi ja rendisuhte vormiga kuidagi kokku sobimas ja pole õiglased ning on ''matsirahva mõtteviisist'' tulenevad.

Ole hea mees - ütle otse välja - ära keeruta.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas baddmann »

uugamets kirjutas:...
Ole hea mees - ütle otse välja - ära keeruta.


Aga ma ju juba ütlesin, et ei viitsi :D Kui otse Uugamets veel lugeda tahab, aru ma ei saa ...

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas andrus »

Uuugamets siinkohal peaks mainima,et mees elab kuidas mees tahab ja mõtleb nii nagu tema mõtleb.Ei ole see nüüd küll koht ega teema näpuga näitamiseks ja selgituste nõudmiseks.Vaatamata sellel,et sina võib olla mina ja võib olla ka paljud teised muud moodi mõtlevad.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas kakuke »

Arvan ka, et Uugamets nõksa palju endale ette kujutab. BM ametikoht lihtsalt pole selline, et see kuidagi moodi otseselt oleks seotud uue JS loomisega. Sõpru tuttavaid on meil kõigil erinevaid ja kes need on, pole juba kellegi asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Olgerd »

uugamets kirjutas:Vaata aga vaata. ''Meie mees Havannas'' räägib nüüd siis ka asjast lähemalt ja ütleb peaaegu otse välja et on käppapidi osaline selle jahiseaduse üllitise loomisloos. Millised asjalikud ettepanekud siis ka käiku läksid?
Ja kuidas on ühes teises sama teema all toodud ''närvilised'' ettepanekud, millega ''postkaste pommitatakse'' - kas nende sisu ja mõtted pole uue omandi ja rendisuhte vormiga kuidagi kokku sobimas ja pole õiglased ning on ''matsirahva mõtteviisist'' tulenevad.

Ole hea mees - ütle otse välja - ära keeruta.

Kuule mees ära tee ennast lolliks, kui BM ongi saanud midagi kaasa rääkida/arvamust avaldada teatud asjade puhul selles uues jahiseaduses, siis on need just postiivsed pisiasjad(ega seal uues jahiseaduses ainult negatiivseid asju ei leidu). See, mille pärast te halate ja nutate siin koguaeg(ala rendihinnad ja maksujõuetus), see pole küll tema ettepanek või mille puhul tema saaks midagi kaasa rääkida.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas Pauli »

Einoh, kui asi juba totaalselt OT on, siis ei saa jätta mainimata, et ka minu ettepanekuid on sinna sääduse erinevatesse eelnõuvariantidesse jõudnud. Tõsi küll, paranduste allikaks võisid olla ka kellegi teise sama sisuga ettepanekud, ma selle koha pealt õigust ja tõde taga ei aja. Aga sellegipoolest ei tunne ma, et mul kuidagiviisi käpp sees oleks. Loomulikult ma tunnen kedagi, kes tunneb kedagi, kellel on käpp sees, aga no see ongi ju Eesti!
Aga riietuse koha pealt: mis pagana pärast peab kohe hakkama räuskama ja jalgu trampima, nagu elu kallale kiputaks, kui räägitakse võimalusest jahis päris ülikonda kanda. Justnimelt ülikonda, põlvpüksid jätame mõne rahva teatud piirkonna vedruseks. Siinkohal tuletan meelde, et ülikond koosneb (viigi)pükstest ja kuuest (ja kuubesid on kümnete erinevate lõigetega). Kui mul raha üle oleks, siis nendeks jahtideks, mille kohta ma tean, et asi toimub ilusa ilmaga ja mul ei ole vaja võpsikusse trügida, soetaks hea meelega ühe "tweed'i". Lihtsalt selleks, et hea välja näha. Ja ärge tulge ütlema, et "matsirahvale" pole edevus omane. Samas igas muus olukorras kannan ma erinevaid Tex-e, olles õppinud neid üle kõige hindama oma lühikese elu nendel perioodidel, kui ma ühe kuu jooksul läbisin looduses rohkem kilomeetreid kui suurem jagu siinkirjutajaid paari aastaga.
P.S. Siiamaani olen ma ka materdatud Baddmanni ainult Tex-ides näinud.
P.P.S. On juhtunud ka seda, et tuli musta ülikonna otsa kummikud ja jahijope tõmmata, sest enne "objektile" kihutamist polnud aega riideid vahetada. Sai hakkama küll.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas aadu kadakas »

Paistab, et selles teemas taaskord astutakse selle reha otsa, et oodatakse mingite signaalide põhjal kelleltki ühiskondlikus korras tegevust ja mittesobivusel minnakse lausa inimese põhiõiguste kallale. Maailmanägemus, õigus arvata või kasvõi osaleda satub kiirelt löögi alla. Tegelikult on omamoodi imelik jahiriietuse-teema varjus rääkida tegelikult oma siirast soovist ühel või teisel moel jahti pidada, jahinaudingut saada. Kuna tegemist klubilise tegevusega eestlase individualistlikule käitumisele vaatamata, siis klubi reeglid määratlevadki ära muuhulgas ka stiili. Ja "klubisid" on tõepoolest "jopedest" "sulelisteni" välja. Ilmselt on kõigil sama õigus, kuid laiemas plaanis kiputakse kole kergesti albiks kätte minema. Eriti siis, kui terendamas kõrgemad klubilised levelid. Ma ei soovi kedagi oma mõttekäiguga riivata, ma lihtsalt mõtlen nii. Tunnen siit foorumist vaid paari inimest ning sellise "kõrvalvaatlejana" julgen soovitada, et peaks äkki isikulised ründed kõrvale jätma ning pigem keskenduma heade ja halbade/kahjulike ideede/arvamuste kritiseerimisele või arutlemisele.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Naistejahi teema, mis sujuvalt muuks aruteluks üle läks..

Postitus Postitas rajaleidja »

aadu kadakas kirjutas: Tegelikult on omamoodi imelik jahiriietuse-teema varjus rääkida tegelikult oma siirast soovist ühel või teisel moel jahti pidada, jahinaudingut saada.

Tegelikult see ei ole siin ka jahiriiete teema vaid naistejahi teema. Mis nagu vist juba 90% teemadest muu saastaga ära läbustatakse. Kus on nüüd siis karmid moded, adminnid ja muud bännid, kes muidu läbustajaid foorumist välja viskavad, postitusi kustutavad ja teemasid lukku panevad. Ah jaa, siin samas läbustavad ju. Kahju, et varem asjalik foorum on läbulaadaks muudetud. Ma arvan, et kui ma hakkaksin mõnes teemas rääkima kevadisest sinilille tärkamisest, jõuaks teema kolme postitusega ikka jahiseaduseni välja.
Tuletame meelde: Kes tahab niisama lahmida või isiklikul tasemel vaielda, siis foorumis on olemas kummituba.
Kohtumiseni kunagi hiljem. Tõenäoliselt saan nüüd postituse eest paar kuud bänni.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Poolitasin ära, muidu rajakas saab veel eriti tigedaks. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Pauli »

Ausaltöeldes võiks selle teema mitte jahiriiete alla, vaid filosoofia puiesteele paigutada. Sest esteks on siin pool juttu mingisugune muu jahu ja teiseks ka riideid puudutavad postitused on rohkem filosofeerimine, et kellele meeldib mis. (Enda eelmise postituse loen kah mõistagi jahu ja filosoofia alla).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Metslane »

Ma avaldan ka oma arvamuse jahiriietest, mitte jahiseaduse koostamisest, käpaliste tundmisest või ärapanemisest.
Kui ma mõtlen, et üks hommik tuleksid meie mehed(nii umbes 10-15 inimest) ajujahile sitsilistena, siis .... oleks see ikka üks suur nali küll.
Usun, et suuremas jaos jahiseltsides (mitte kõikides, vaid enamuses) käivad 1 raksu ajamas terve kütiliin (v.a. eakamad ja jahijuhataja). Meil nii on ja ka osaletud külalisjahtidel on see nii olnud. Olgu mets või park, siis märjaks ja mustaks saab iga ajaja. Kujuta nüüd pilti, kui peale 2 aju kõik mannekeenid läbiligunenud hilpharakateks muutunud on.
Meie kliimavööndis tundub kõige mõistuspärasem ennast hoida soojas ja kuivana. See, kas kanga peale on joonistatud camo mustrid, laigud või muidu pruun/roheline on maitse küsimus. Praegune Eestis enamkasutatu jahiülikonnad a'la Jahti Jakt ja muu sarnane on üsna soliidne. Jahipildid on täiesti viisakad, ei teki küsimust, mis tegelased need ümber surnud eluka seisavad.

Reaalselt sellist olukorda Eestisse minu silmad küll nägema ei hakka, kus kostümeeritud wannabe saksad metsas käivad. Hetkel ega tulevikus ei suuda jahiulukite arvukust kontrolli all hoida käputäis valla rikkureid, vaid selleks kulub ikka külameestel terve sügis ja jupp talve ka otsa, et siis järgmisel aastal uuesti alustada.
Aim small, miss small!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Metslane, aga miks arvad, et kena/peene jahiriietuse pooldajad ise üldse tahavad ajus käia? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

Metslane kirjutas:...Usun, et suuremas jaos jahiseltsides (mitte kõikides, vaid enamuses) käivad 1 raksu ajamas terve kütiliin (v.a. eakamad ja jahijuhataja). Meil nii on ja ka osaletud külalisjahtidel on see nii olnud. ....

aga kui on püssita rahvast ja koeramehi niipalju, et rohkemat ei raatsi metsa lasta, kütiliinile ka mehi vaja... meil nii olnud, et püssiga koeramehi pole ajusse lastud, koer mõne poisiga metsa saadetud ja omanik kütiliinile kupatatud. Oled sellest päev otsa seismisest tüdinud, selg valutab ja tahaks liikuda aga ei lasta ...
P.S. meitel jahijuhatajad reeglina tükivad ajju, sealt parem juhatada, kõvasti rääkimine ei ole kedagi häiriv :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahiriietest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:
Metslane kirjutas:...Usun, et suuremas jaos jahiseltsides (mitte kõikides, vaid enamuses) käivad 1 raksu ajamas terve kütiliin (v.a. eakamad ja jahijuhataja). Meil nii on ja ka osaletud külalisjahtidel on see nii olnud. ....

aga kui on püssita rahvast ja koeramehi niipalju, et rohkemat ei raatsi metsa lasta, kütiliinile ka mehi vaja... meil nii olnud, et püssiga koeramehi pole ajusse lastud, koer mõne poisiga metsa saadetud ja omanik kütiliinile kupatatud. Oled sellest päev otsa seismisest tüdinud, selg valutab ja tahaks liikuda aga ei lasta ...
P.S. meitel jahijuhatajad reeglina tükivad ajju, sealt parem juhatada, kõvasti rääkimine ei ole kedagi häiriv :lol:

Meil on selleks soetatud raadiosaatjad...hea ja mugav/vaikne jahti juhatada 8)
Vasta