Kvaliteetne jahiriietus

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas tony »

raindrenkhan kirjutas:Miks see põrandal kuivatamine hea on??


Ega see gore-tex erilist venitust (kuivatusrest,nöör) ei taha. Kuna ta kangale liimitud, siis venitades ikka kuskilt järgi annab.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas AndresR »

Sai siis ikkagi täna ära ostetud see Norfin Extreme 2 Camo. Esmamulje on selle raha eest küll väga hea. Toas igatahes on suht keeruline selga panna,kuna tundub ikka päris soe olevat. Tuleb külma oodata ja ära katsetada :)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas TiitR »

AndresR kirjutas:Sai siis ikkagi täna ära ostetud see Norfin Extreme 2 Camo. Esmamulje on selle raha eest küll väga hea. Toas igatahes on suht keeruline selga panna,kuna tundub ikka päris soe olevat. Tuleb külma oodata ja ära katsetada :)

1 asi, mis küsimust tekitab (ja päris paljude jahi talveriiete tootjate juures), et miks peab see värv/muster nii krdi tume olema? -30C eeldaks nagu talvist ilma ja tavaliselt kaasneb sellega lumi ja valge olemine? :D Endal on mul paar aastat tagasi USA-st soetatud 4 in 1 talve komplekt ja värviks valisin Realtree AP, mis valikutest ka kõige heledama tooniga oli. Igasugu Mossy Oak, jne. olid ikka väga tumedad toonid. Jah, tootjad pakuvad ka päris talve värve (ntx. Realtree AP Snow), kuid küsimus oli just pakutavate väga külma ilma tarvis mõeldud tumedate komplektide kohta.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas lant »

Riietuse kohta ei oska öelda, aga kingiti 2 aastat tagasi Norfin Elk talve saapad.Pilt
Enne olid mul Sorel Bighorn(uuem mudel Caribou)Pilt
Kuigi Norfin(külmataluvus -25) on Soreli(külmataluvus -40) praktiliselt analoog, siis kaalult on ikka Sorel peajagu üle.
Norfini paar kaalub 2.94 kg ja Soreli paar 2.1 kg
Kes metsas käinud, siis teab, mis tähendab saapa kaal.
Nende Norfin saabastega kõlbab ainult kohapeal varitsuses olla.Liist on ka pealt laiale jalale. Kuigi endal on samuti pealt lai jalg, siis Norfin jääb mullegi loksuma.
Sõber katsus neid ja arvas, et on tuukri saapad :D.
Kahjuks Eestis Sorelit veel ei müüda, peab mujalt tellima.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas lant »

TiitR kirjutas:1 asi, mis küsimust tekitab (ja päris paljude jahi talveriiete tootjate juures), et miks peab see värv/muster nii krdi tume olema? -30C eeldaks nagu talvist ilma ja tavaliselt kaasneb sellega lumi ja valge olemine? :D Endal on mul paar aastat tagasi USA-st soetatud 4 in 1 talve komplekt ja värviks valisin Realtree AP, mis valikutest ka kõige heledama tooniga oli. Igasugu Mossy Oak, jne. olid ikka väga tumedad toonid. Jah, tootjad pakuvad ka päris talve värve (ntx. Realtree AP Snow), kuid küsimus oli just pakutavate väga külma ilma tarvis mõeldud tumedate komplektide kohta.

Seda olen minagi mõelnud, et meil on ikka siis külm, kui esineb LUMI ja maa on valge.Kindlasti on ka selliseid kohti, kus on ka ilma lumeta külm.
Mäletan hästi, kui eelmine aasta Rakveres Anome poes mehed vaidlesid, et siga head riided ja hea mustriga.
Ainult üks viga, suvel selga ei kannata panna.Omal näiteks küll paar tumedat suvist, aga see on number suurem, et midagi kihilist külmaga alla panna .
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas Marekp »

lant kirjutas:Kahjuks Eestis Sorelit veel ei müüda, peab mujalt tellima.

Rademar müüb. Endal ka Sorel Cariboud, varitsusjahiks täitsa julgen soovitada (y) , ainuke jama on jah, et kole suure liistuga - autoga sõita ei saa, vajutad kõik kolm pedaali korraga alla. :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:Härkila laiema valikuga saad tutvuda http://www.seeland.com
5 aastane garantii on Pro Hunter ja Pro Hunter Dog Keeper. Ise eelistan Pro Hunter-it kuna Dog Keeper-il see oraanz osa liiga vedel. Lemmikpüksid aga on mul hoopis Chevalier Canada Pro Pant:) Muuseas kõik antud tooted on gore-tex-iga.

Kuidas need Pro Hunterid kahisemise suhtes on?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas tony »

kult kirjutas:
tony kirjutas:Härkila laiema valikuga saad tutvuda http://www.seeland.com
5 aastane garantii on Pro Hunter ja Pro Hunter Dog Keeper. Ise eelistan Pro Hunter-it kuna Dog Keeper-il see oraanz osa liiga vedel. Lemmikpüksid aga on mul hoopis Chevalier Canada Pro Pant:) Muuseas kõik antud tooted on gore-tex-iga.

Kuidas need Pro Hunterid kahisemise suhtes on?


Kahinaga probleemi pole.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sooja riietuse ABC: küsimus on kihtide arvus ja füüsilises aktiivsuses.
1.Esimene kiht võiks olla õhuke sünteetiline aluspesu , näiteks Helly-Hansen, Chevalier, Snickers, Craft, Brynje, misiganes, nimetage veel. Kui aktiivselt liigud (ajumees!) võiks selle peal olla Core-Tex komplekt (ei märgu pealt), püksid ja jope, müts ka vajadusel alla klapitavate kõrvadega voodriga nokamüts (mitte kukal lahti reguleeritav-brrr) või suusamütsi moodi tihe-kootud, hingav. Kui metsast väljas, kohe sooja autosse või jope peale ja lõkke äärde!
2.Seisad külma ilmaga kütiliinis -5C: vähemalt 3 kihti igal pool, esimese kihi peal veel kas teine paksem fleece aluspesu või villane aluspesu (meriino) kiht ja selle peal vähemalt 1 tuultpidav ja hingav kiht (jope all fleece või vest ei tee paha) nüüd sobib juba karvamüts, kerge jänesenahkne näiteks on väga hea!
3.Läheb istumiseks, külma ilmaga -10-20C ja pikalt. Vähemalt 4-5 kihti igal pool, all 3 kihti ja peal üks tihe kiht, Core-Tex pole enam vajalik, vihma ega lörtsi ei saja, las hingab täiega, villane kangas ruulib! Jope all kopranahkne vest (karv väljapoole) on super, automaatne termoregulatsioon on garanteeritud! Peas näomask või müts+paks parka kapuuts hoiab sooja!
kindad:alati 2 kihti, paksud (väga külmaga labakud) peal, õhukesed nahast sõrmikud all laskmiseks! Lambanahkne kasukas seljas, jalad kas magamiskotis või villase teki all võib ka väga külma ilmaga pukis tundide kaupa varitseda! NB Peipsi-ääre sõprade retsept külma vastu:2 jopet üksteise otsa ja külma ei tunne! :lol:

saapad:kui mahub saapasse 2 kihti on OK, kui 3 kihti sokke,(selleks peab saabas olema 1 nr suurem!) veel parem! Kui on saapas juba 400-600 g Thinsulate villa jääd ellu, viltidest ja untadest ma ei räägigi need on soojad. Lõuna-Eestis olen ka -26 C seajahis käinud, meestel kasukad seljas ja vildid jalas, karvamütsid peas, koerad härmas aga jaht käib! :)
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas Heino »

Lisaks Kaupo põhjalikule ülevaatele veel kaks asja:
Tagavara aluspesusärk peab ka olema, kui alussärk on märg, tuleb see ära vahetada, ehk siis vajadusel kui on 3 aju, võiks olla kaks kuiva särki kaasas.
Müts ja sokid, tagavara müts peaks ajumehel põues olema, pärast aju vahetad märja mütsi kuiva vastu. Sokid ainult vajadusel, kui esimesed märjad on.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Mis te jamate.Matkal võib-olla jah,aga jahil ei hakka nüüd küll keegi aluspesu ringi vahetama.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas hundikütt »

Metsa lähed ikka nagu naisterahvas pikemale reisile ,kaks kohvrit rõivaid kaasas :D Tea kas olen mina ajast ja moest maha jäänud aga ma pole küll veel sellist jahimeest näinud,kes riidepambuga metsa tuleb.Meie mehed käivad rohkem jahil,mitte aga oma garderoobi demonstreerimas.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas plaaster »

hundikütt kirjutas:Metsa lähed ikka nagu naisterahvas pikemale reisile ,kaks kohvrit rõivaid kaasas :D Tea kas olen mina ajast ja moest maha jäänud aga ma pole küll veel sellist jahimeest näinud,kes riidepambuga metsa tuleb.Meie mehed käivad rohkem jahil,mitte aga oma garderoobi demonstreerimas.


Ega siis ei pea alati demonstreerimas käima. Kui oled näiteks aktiivne koeramees, siis on hiljem maksa praadides oluliselt parem olla kuivade riietega kui lõdiseda oma märgades riietes.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas hundikütt »

Ma et tahagi väita,et kaugemalt tulnul ei peaks kuivad riided kaasas olema,et need peale jahipäeva lõppu või vajadusel ära vahetada.Olles ka ise koeramees,tuleb lihtsalt päev ära kannatada,ma ei saa ju keset jahti pidevalt riideid vahetada.Kui müts on ikka märg,siis on märg ja õhtul kodus panen kuivama :D Ei kujuta küll ette ,et tehes ajujahis 5-6 aju ,lähen metsa 4-5 mütsi põues.Alles ühes teemas arutasime,kuhu omad asjad paigutada,nüüd siis hakkame mütse ,sokke pesu ja mida kõike veel metsa tassima.
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: Kvaliteetne jahiriietus

Postitus Postitas ürgmees »

Sul ei peagi need vahetusriided ajus kaasas olema. Piisab, kui paned kotiga autosse. Kui sa peale aju peaksid seisma ka kütiliinis on vahetusriided ikka head asjad.
Vasta