Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 47 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  J채rgmine
Autor S천num
 Postituse pealkiri: koeramehe riided
PostitusPostitatud: E Veeb 20, 2012 8:23 pm 

Olen igasuguseid riideid proovinud(alusriie, vaheriie jne.), aga peale m천nda kilomeetrit koeraga metsas ikka v채ga m채rjad seest ja kohe hakkab k체lm.
Jahti-Jakt Fliis veel eriline k채sn, kui konkreetselt vastu ahju kuivama ei pane ja j채tad lihtsalt riidepuule, siis veel kolmandal p채eval vett t채is.
Praktikute kogemusi palun!

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: koeramehe riided
PostitusPostitatud: E Veeb 20, 2012 10:16 pm 

On aeg JJ kaugemale vaadata.Volusona on gore-tex, higistad kull aga kuivad ka kiiresti.ei tea kas sellist riiet ongi mis higistama ei aja kui koormus taga.pigem tuleb omal trenni teha,et fuusis kannataks ja higistama ei ajaks.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Veeb 20, 2012 10:26 pm 

Ma olen ajades pannud alusriietuse pluusi p체kste peale, nii hingab minu arvates paremini (y)

Profiil  
PostitusPostitatud: E Veeb 20, 2012 10:31 pm 

Aga nii veab tuul muhedalt labi ja vanematel ning norgema selaja meestel voib see kehvasti loppeda.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Veeb 20, 2012 11:28 pm 

gore tex nagu hingaks k체ll paremini, olen ka seda kasutanud, aga need alumised asjad ikka vett t채is,
Fliisid mis mul on olnud(erinevad) on k천ik nagu k채snad, v천tavad vee sisse ja sinna see ka j채채b.
Nagu kirsa saabas, et vee sisse laseb,a ga v채lja mitte

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 7:47 am 
tireb kirjutas:
gore tex nagu hingaks k체ll paremini, olen ka seda kasutanud, aga need alumised asjad ikka vett t채is,

Kui ma noorena harrastasin kalap체체ki harpuunp체ssiga,siis tollal oli "m채rja" 체likonna eelis "kuiva" ees just see,et said v채ikese h채da vee sees klaaritud.Ega sinu k체simused 채kki samast teemast tingitud? :D
Minu puhul seletab "mittehigistamise" mu naise t채helepanek-talvel mul on v채hem riideid seljas kui suvisel jahil!T천si jah,et k체tiliinis hakkab k체lm,aga mina sinna ei roni.

PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 8:05 am 

tireb kirjutas:
Fliisid mis mul on olnud(erinevad) on k천ik nagu k채snad, v천tavad vee sisse ja sinna see ka j채채b.

Fliis (need ihu l채hedale m천eldud) koeramehele h채sti ei sobi, ise kasutan thermo pesu, see nagu klaarib asja k천ige kiiremalt 채ra. Olen kasutanud ka suusatajate v천rkpesu aga need ei sobinud mulle.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 8:45 am 

Mul ka pikk pesu gore-tex.suht ruttu kuivab seljas ara aga peale igat vasitavamat jahti tahab pesu.teiste alus sarkide puhul pole taheldanud,et sihukese vonni kulge votab.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 8:52 am 

tireb kirjutas:

Oma kogemuse j채rgi on seni parim lahendus olnud 100% merino villast matka-/spordipesu. Sellega on v채hemalt vastu ihu olev kiht kuiv, tundub kuivana. Kuskile v채limistesse kihtisse j채채b see vesi ikka pidama, aga v채hemalt pole m채rg kalts vastu selga. Ja seljas kuivab kiiresti 채ra, kui koormus j채gi annab vahepeal. Endale leidsin kunagi Matkaspordist ja n체체d on saanud nendega matkata, suusatada ja metsas rassida piisavalt, et soovitada julgen.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 8:58 am 

Kasutage sportlaste termeriietust. Ise k채in northice-i termopesu ja sherwoodi jope, p체ksid ja siis peal chevalieri vest. Higistan k체ll aga termopesu h체lgab higi nii et p채rast 4-5 tunnist k채iku on termokas niiske aga seeest jope m채rg, kannatab tavaliselt maksimaalselt poole tundi kohapeal seista, siis hakkab k체lm, aga noh minu jaoks see parim variant...k체lmema ilmaga panen termoka peale mingit sorti vaheriide, 체ldjuhul T-s채rgist juba piisab...

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 9:19 am 

Helly Hanseni, Icepeak soe aluspesu on end alati positiivselt tunda andnud, Samuti ei ole alt vedanud v채hemtuntud tootjate pika aluspesu tooted. K체simus ei olegi tootjas, vaid materjalis, mis EI TOHI olla puuvillane. Peaks olema 100% polyester. See on see materjal, mis kuuma ei kannata- triikida ei tohi ja kui kuskile kuuma vastu l채hed, siis sulab 체les ja j채채b k천va k채ngar ... Samuti olen vahel uimase peaga teinud sellise vea, et 채rgates vean puuvillase T s채rgi selga ja siis jahti minnes t천mban sellele keemilise pesu peale. Siis pole sellest polyestrist kasu. Polyester tooted on 체ldjuhul kallimad, kui puuvillased, kuid ka kestavad kauem. Julgen soovitada Helly hansenit- pikk aluspesu kestis palju palju aastaid. Sel talvel Icepeak kasutuses-hetkekommentaar: v채ga k천va s천na. (y)

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 9:30 am 

Pikad aluspesud on ka erinevad. Mul on kaks komplekti sooja pesu. M천lemad 100% pol체ester, aga t철철tavad erinevalt. 횥hed on h채sti 천hukesed nagu baleriini sukad :lol: Kui need jalga t천mban, siis seistes tekib isegi toas selline kergelt jahe tunne. Kui aga liikuda, siis 체limalt soojad ja kuivab kiiresti. Teised on v채he paksemad ja nendega nii seista kui liikuda soe ja kuivavad kiirelt ja igati mugav.
Kui puuvillase riide l채bi higistad, siis see kuivab ikka p채ris kaua.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 9:49 am 
Lisaks veel oma t채helepanekud-kuskil 10 aastat tagasi hakkasin t채hele panema,et saapad alatasa seest m채rjad.K체ll sai neid aukusid uuritud jms.K체simus lahenes,kui suhtlesin 체he arstiga-tema soovitas kummist(ja sellega sarnastest materjalidset) jalan천usid mitte kanda ja oma neerud kontrollida.N체체d siis kannan ainult nahk saapaid ja probleemi rohkem pole olnud.S체gisel vihmase ilmaga t천mban jalga kummikud-jalad j채lle m채rjad,aga p천hjus kah teada!

PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 10:37 am 

Jyri, proovi Seeland kummikuid! http://www.google.ee/imgres?q=seeland&h ... MEDEK0DMFs Tartus m체체b seda Trapper, mujal eestis ei tea. Ise jalatsite kohapealt suht hell- nr 50 jalg v천tab m천tlema :? ja eestis ostan seda, mida pakkumises on- hinda ei vaata (valik ju kesine) muidu toon Rootsist, varem Usast. Nii ma selle Seelandi otsa Trapperis trehvasin- oli suur number olemas ja loomulikult l채ks kohe kaubaks :lol: Hind oli eesti kroonides 1000 kandis. Soovitan mitte neid k천ige 천hemaid, vaid see veidi soojem variant. Jalad ei higista nendes kummikutes nii, nagu tavaliselt. Paranormaalseks n채htuseks saan nimetada selle kummiku soojapidavust- k채isin ka -25 niidisokiga ja isegi passisin sigu :VS - ma ei saa aru, kuidas see v천imalik on. Kummik on kerge. Kuna k채isin nendega pea iga p채ev, siis aastaga tr철철pan paari l채bi ja loomulikult toon kohe ka uued. Hetkel plaanis juba 3 da paari j채rele minna, - teise paari aeg sai l채bi.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 21, 2012 11:10 am 

T채htis ongi j채lgida, et k천ik alus- vahe- ja ja pealispesu kihid toimiksid. Fliis on kindlasti see, mis ei toimi!

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 47 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  J채rgmine

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart