koeramehe riided

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

koeramehe riided

Postitus Postitas tireb »

Olen igasuguseid riideid proovinud(alusriie, vaheriie jne.), aga peale mõnda kilomeetrit koeraga metsas ikka väga märjad seest ja kohe hakkab külm.
Jahti-Jakt Fliis veel eriline käsn, kui konkreetselt vastu ahju kuivama ei pane ja jätad lihtsalt riidepuule, siis veel kolmandal päeval vett täis.
Praktikute kogemusi palun!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas andrus »

On aeg JJ kaugemale vaadata.Volusona on gore-tex, higistad kull aga kuivad ka kiiresti.ei tea kas sellist riiet ongi mis higistama ei aja kui koormus taga.pigem tuleb omal trenni teha,et fuusis kannataks ja higistama ei ajaks.
jahismurf
jüri
Postitusi: 9
Liitunud: P Jaan 30, 2011 6:01 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas jüri »

Ma olen ajades pannud alusriietuse pluusi pükste peale, nii hingab minu arvates paremini (y)
Parem Hilja, kui mitte keegi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas andrus »

Aga nii veab tuul muhedalt labi ja vanematel ning norgema selaja meestel voib see kehvasti loppeda.
jahismurf
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas tireb »

gore tex nagu hingaks küll paremini, olen ka seda kasutanud, aga need alumised asjad ikka vett täis,
Fliisid mis mul on olnud(erinevad) on kõik nagu käsnad, võtavad vee sisse ja sinna see ka jääb.
Nagu kirsa saabas, et vee sisse laseb,a ga välja mitte
jyri

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas jyri »

tireb kirjutas:gore tex nagu hingaks küll paremini, olen ka seda kasutanud, aga need alumised asjad ikka vett täis,


Kui ma noorena harrastasin kalapüüki harpuunpüssiga,siis tollal oli "märja" ülikonna eelis "kuiva" ees just see,et said väikese häda vee sees klaaritud.Ega sinu küsimused äkki samast teemast tingitud? :D
Minu puhul seletab "mittehigistamise" mu naise tähelepanek-talvel mul on vähem riideid seljas kui suvisel jahil!Tõsi jah,et kütiliinis hakkab külm,aga mina sinna ei roni.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas tony »

tireb kirjutas:gore tex nagu hingaks küll paremini, olen ka seda kasutanud, aga need alumised asjad ikka vett täis,
Fliisid mis mul on olnud(erinevad) on kõik nagu käsnad, võtavad vee sisse ja sinna see ka jääb.
Nagu kirsa saabas, et vee sisse laseb,a ga välja mitte


Fliis (need ihu lähedale mõeldud) koeramehele hästi ei sobi, ise kasutan thermo pesu, see nagu klaarib asja kõige kiiremalt ära. Olen kasutanud ka suusatajate võrkpesu aga need ei sobinud mulle.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas andrus »

Mul ka pikk pesu gore-tex.suht ruttu kuivab seljas ara aga peale igat vasitavamat jahti tahab pesu.teiste alus sarkide puhul pole taheldanud,et sihukese vonni kulge votab.
jahismurf
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas castro »

tireb kirjutas:gore tex nagu hingaks küll paremini, olen ka seda kasutanud, aga need alumised asjad ikka vett täis,
Fliisid mis mul on olnud(erinevad) on kõik nagu käsnad, võtavad vee sisse ja sinna see ka jääb.
Nagu kirsa saabas, et vee sisse laseb,a ga välja mitte


Oma kogemuse järgi on seni parim lahendus olnud 100% merino villast matka-/spordipesu. Sellega on vähemalt vastu ihu olev kiht kuiv, tundub kuivana. Kuskile välimistesse kihtisse jääb see vesi ikka pidama, aga vähemalt pole märg kalts vastu selga. Ja seljas kuivab kiiresti ära, kui koormus jägi annab vahepeal. Endale leidsin kunagi Matkaspordist ja nüüd on saanud nendega matkata, suusatada ja metsas rassida piisavalt, et soovitada julgen.
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas kaspars »

Kasutage sportlaste termeriietust. Ise käin northice-i termopesu ja sherwoodi jope, püksid ja siis peal chevalieri vest. Higistan küll aga termopesu hülgab higi nii et pärast 4-5 tunnist käiku on termokas niiske aga seeest jope märg, kannatab tavaliselt maksimaalselt poole tundi kohapeal seista, siis hakkab külm, aga noh minu jaoks see parim variant...külmema ilmaga panen termoka peale mingit sorti vaheriide, üldjuhul T-särgist juba piisab...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas Välek »

Helly Hanseni, Icepeak soe aluspesu on end alati positiivselt tunda andnud, Samuti ei ole alt vedanud vähemtuntud tootjate pika aluspesu tooted. Küsimus ei olegi tootjas, vaid materjalis, mis EI TOHI olla puuvillane. Peaks olema 100% polyester. See on see materjal, mis kuuma ei kannata- triikida ei tohi ja kui kuskile kuuma vastu lähed, siis sulab üles ja jääb kõva kängar ... Samuti olen vahel uimase peaga teinud sellise vea, et ärgates vean puuvillase T särgi selga ja siis jahti minnes tõmban sellele keemilise pesu peale. Siis pole sellest polyestrist kasu. Polyester tooted on üldjuhul kallimad, kui puuvillased, kuid ka kestavad kauem. Julgen soovitada Helly hansenit- pikk aluspesu kestis palju palju aastaid. Sel talvel Icepeak kasutuses-hetkekommentaar: väga kõva sõna. (y)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas rajaleidja »

Pikad aluspesud on ka erinevad. Mul on kaks komplekti sooja pesu. Mõlemad 100% polüester, aga töötavad erinevalt. Ühed on hästi õhukesed nagu baleriini sukad :lol: Kui need jalga tõmban, siis seistes tekib isegi toas selline kergelt jahe tunne. Kui aga liikuda, siis ülimalt soojad ja kuivab kiiresti. Teised on vähe paksemad ja nendega nii seista kui liikuda soe ja kuivavad kiirelt ja igati mugav.
Kui puuvillase riide läbi higistad, siis see kuivab ikka päris kaua.
jyri

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas jyri »

Lisaks veel oma tähelepanekud-kuskil 10 aastat tagasi hakkasin tähele panema,et saapad alatasa seest märjad.Küll sai neid aukusid uuritud jms.Küsimus lahenes,kui suhtlesin ühe arstiga-tema soovitas kummist(ja sellega sarnastest materjalidset) jalanõusid mitte kanda ja oma neerud kontrollida.Nüüd siis kannan ainult nahk saapaid ja probleemi rohkem pole olnud.Sügisel vihmase ilmaga tõmban jalga kummikud-jalad jälle märjad,aga põhjus kah teada!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas Välek »

Jyri, proovi Seeland kummikuid! http://www.google.ee/imgres?q=seeland&h ... MEDEK0DMFs Tartus müüb seda Trapper, mujal eestis ei tea. Ise jalatsite kohapealt suht hell- nr 50 jalg võtab mõtlema :? ja eestis ostan seda, mida pakkumises on- hinda ei vaata (valik ju kesine) muidu toon Rootsist, varem Usast. Nii ma selle Seelandi otsa Trapperis trehvasin- oli suur number olemas ja loomulikult läks kohe kaubaks :lol: Hind oli eesti kroonides 1000 kandis. Soovitan mitte neid kõige õhemaid, vaid see veidi soojem variant. Jalad ei higista nendes kummikutes nii, nagu tavaliselt. Paranormaalseks nähtuseks saan nimetada selle kummiku soojapidavust- käisin ka -25 niidisokiga ja isegi passisin sigu :VS - ma ei saa aru, kuidas see võimalik on. Kummik on kerge. Kuna käisin nendega pea iga päev, siis aastaga trööpan paari läbi ja loomulikult toon kohe ka uued. Hetkel plaanis juba 3 da paari järele minna, - teise paari aeg sai läbi.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: koeramehe riided

Postitus Postitas plaaster »

Tähtis ongi jälgida, et kõik alus- vahe- ja ja pealispesu kihid toimiksid. Fliis on kindlasti see, mis ei toimi!
Vasta