Chiruca saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Chiruca saapad

Postitus Postitas Anti »

Kuna aastaid truult teeninud tucklandi saapad andsid lõpuks otsad ning sarnaseid enam kusagilt ei leia, tuleb uurida uusi tootjaid.
Silma jäi hinnaklassilt sobiv Chiruca. Foorumis neist siiani juttu pole, kuid loodetavasti on mõni kasutaja, kes oskab vastupidavuse koha pealt mingit infot jagada.
http://beta.album.ee/antilaht
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas peepk »

Mitmel tuttaval on ja mehed rahul. Oma laiale jalale mina küll pole sobivat saabast isegi maaletooja laost leidnud. See trossidega variandil tross pikapeale annab otsad, aga uus tross mingi plastikuga kaetud ja sisse ei tohiks saapale kulutada, nagu katmata tross. Minu arvates hirm jäik ja kõva, aga tuttav koeramees kiidab ja üks muhe hiidlane ei võta vist neid magades kah jalast, nii kenad pidid olema. Tema oma saapal trossi lasi vahetada, pole meeles kas aasta või poolteise jooksul, trossi üks kee andis järgi.
Viimati muutis peepk, R Aug 08, 2014 9:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas castro »

Minul oli Chiruca saabastega probleem - talla sees olid mingid tühimikud, nii-et kui mõni teravam oks õige nurga all õigesse kohta sattus, siis läks välimisest tallakihist krõpsti läbi. Esimest korda kui seda nägin, ei uskunud oma silmi - jahisaabas ja ei kannata oksa :shock:

See oli veel enne, kui Chiruca poolkõrgetele jahisaabastele Vibram materjalist taldu hakkas panema. Seega võib olukord praegu paranenud olla. Või siis äkki oli tegemist lihtsalt praakeksemplariga (kuigi - mõlemal saapal oli sama viga :M )

Miskipärast ei viinud ma neid kaupmehele tagasi vaid parandasin jooksvalt. Käin nüüd nendega siiamaani, läheb 6-s aasta. Paistab, et järgmiseks sügiseks tuleb uued hankida. Kavatsen siiski ka sama tootja saapaid vaadata sest muidu on kõik olnud OK.
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas H:Owl »

Mul oli Chiruca saabastega sama lugu, kontsa mustri vagude põhjad imeõhukesed. Isegi kõrrepõllul käimine torkis kontsad läbi, roost ja oksatüügastest rääkimata. Samas see praktikas mingeid tõsiseid vaevusi ei tekitanud, kuna tallas oli ilmselt veel üks vettpidav kiht. Märjal ajal kõval pinnal käies lurtsusid ainult valjult.
Nüüd, kus Chiruca on hakanud kasutama Vibram taldu, ei tohiks seda häda enam olla. Järgmiste saabaste ostmisel vaataks kindlasti jälle paeltega Chiruca poole. Vahepeal proovitud Garmonti saapad olid igatahes pettumus - pool saabast on ehedast dermantiinist, mis pudenes koost esimese talvega, tallad tulevad lahti jne.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas Anti »

Ise otsin ka poolkõrgeid saapaid. Mulle jäi nende valikust silma mudel Canada. Huvi pakkus ka sutsu odavam mudel Torcaz, kuid neid õhukese talla jutte lugedes, viskaks selle pigem valikust välja. See trosside lahendus võib ju tore ja innovatiivne olla, aga selle eest eriti peale maksta küll ei taha.
http://beta.album.ee/antilaht
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas Grouse »

Hind ja kvaliteet on sellel tootjal paigas. Enda saapad teeninud 5-6 aastat. Uued võtan sügisel ja ilmselt sama tootja omad.
Eks paljuski saapa võlusõna on hooldus. Olen näinud mitmeid hea tootja omasid mis on tuksis juba esimese poole aastaga :shock:
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas Kellapoiss »

Mina omadega väga rahul.Üks vaier välja vahetatud.Käin nendega palju raiesmikel ja pöllul.Ei ole veel ükski oks läbi tulnud.Eriline hooldefänn ma ei ole,vett peavad siiani4-5 aastat küll olnud.KIIRESTI JALGA JA KIIRESTI ÄRA.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas plaaster »

Kunagi ostsin ja kirun siiani, et oleks võinud raha juurde panna ja Meindlid osta. Minu hinnang on "saast".
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas tankist »

Kas saabaste kasutajad ikka veel rahul? Kuidas jalatsi number klappis, kas pidite ostma numbri tavapärasest suuremad?
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas mag »

Chiruca jalanõudel ON probleem taldadega. Aasta vanustel kingadel on tallad läbi, kusjuures ei käinud ju nendega igapäevaselt. Jutt käib mudelist "Venezia". Ülejäänud osas - nahk on endiselt tipp-topp ei mingeid märkimisväärseid kulumisjälgi, mugavad, hingavad ja veekindlad nagu reklaam lubab.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas pajero »

plaaster kirjutas:Kunagi ostsin ja kirun siiani, et oleks võinud raha juurde panna ja Meindlid osta. Minu hinnang on "saast".


Miks sa neid kirud ? Huvitab sest hakkan endale uusi saapaid ostma.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas Anti »

Viskan nüüd ise ka infot saabaste kohta. Mudel siis Chiruca Canada (vibram tald). Aastake+ kantud ja siiani väga rahul. Eks oksad-risu on ikka kriime naha sisse tõmmanud, aga läbi külje,ega talla pole midagi tulnud. Lased vahaga üle ja näevad välja nagu uued.
Nahksaabast tuleb kindlasti hooldada, siis kestavad kauem (ise kasutan Härkila Mink Oil vaha).
Olgu öeldud, et hooldamata/valesti hooldades saab ka Meindlist kiirelt saast!
http://beta.album.ee/antilaht
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas Tormis »

Chiruca saapaid valides, tuleb vaadata, et tald oleks Vibrami toode. Riihimäe messil otsisin endale suviseid saapaid ja Chiruca müüja pakkus omi, kobisesin, et tallad lagunevad ja kohe pandi Vibram tallaga chiruca saapad ka letti.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Chiruca saapad

Postitus Postitas Anti »

Infoks ka Chiruca huvilistele. Kui Canada mudeliga suutsin käia 5 aastat, siis Bulldog Boa saabaste ninaosa andis alla juba peale 4 kuulist kasutamist. Lume koorik kraapis naha pealispinna üsna sügavalt ära. Mudelite kirjeldusi võrreldes erinevusi nahatüübis ei leidnud, niiet ei teagi - kas halb juhus või naha kvaliteedi langus.
Boa kinnitussüsteem iseenesest mugav kasutada küll.
Manused
chiruca.jpg
http://beta.album.ee/antilaht
Vasta